Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Europejska Wyższa Szkoła Prawa i AdministracjI (EWSPA). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Bartosz
  Prawo

  Studiuje tu na pierwszym roku. Na razie studia wydają mi się ok., choć ocenę moja utrudnia fakt, że wszystko mamy on – line. Martwi mnie trochę fakt, żeby się to uczelni nie spodobało iżeby wykłady on – line nie były standardem. Ja nie jestem jakimś zagorzałym przeciwnikiem wykładów on – line. Uważam, że student powinien mieć po prostu wybór. Jeśli mu pasuje on line to słucha on line, jęsli woli wykład klasyczny to ma również możliwość z tego skorzystać. Osobiście nie mogę się doczekać sytuacji kiedy skończy się pandemia i będzie można studiować normalnie. Bardzo chciałbym poczuć ta studencką atmosferę i poznać trocgę więcej osób. Studia on line utrudniają poznawania osób w kontekście budowania a nimi studenckiej relacji. Po drugim roku chętnie powiem wam więcej na temat tej uczelni.

  23-04-2021
 • Maja
  Prawo

  Studiowałam prawo na tej uczelni i mogę ją polecić tym, którzy potrafią się sami zdyscyplinować do nauki. Możliwość „robienia” 3 semestrów w ciągu roku to świetna sprawa dla wszystkich, którym zależy na czasie. Jak na każdej uczelni wykładowcy są różni: jedni świetni, inny okropni. Cena czesnego jest atrakcyjna w porównaniu do innych uczelni. Mankamentem był brak możliwości wyboru specjalności. N

  19-08-2020
 • Joanna
  Prawo

  Jestem na prawie na EWSPA. studiuje na distance,czyli przez Internet. Uczelnia ma świetnych ludzi w swojej załodze. Czy prawo karne czy cywil. Ich doświadczenie i wiedza jest wielkim plusem. Jak w każdym przypadku, ważne jest czy masz w sobie samozaparcie.. pamiętam że w pierwszym już semestrze odpadła 1/3 część mojej grupy, tak to już jest jak liczy się na łatwiznę. Choć sama uczelnia nie wydaję się zbyt zachęcająca, to mogę ją szczerze polecić. Choć EWSPA jest uczelnią prywatną ma wysokie wymagania i od początku stawiają na wiedzę, nie na prześlizgiwanie się z semestru na semstr i kasę. 

  15-04-2019
 • Ewelina
  Prawo

  Studiuję na E-learningu na EWSPA. Dla mnie opcja super, mieszkam daleko, na zajecia nie musze chodzic. kiedy mam czas i ochote robie sobie kawe i slucham tych pierdól czyli wykladow:D a  Jest to mega przewaga w stosunku do zoacznych. na zaocznych jednak trzeba chodzic na uczelnie, poza tym z tego co slyszalam na zaocznych jest wiecej materiau do nauki ale jak jest naprawde to nie wiem. Są rózni wykładowcy jedni lepiej tłumaczą inni gorzej,ale ogólnie wszystko ok.  Do tej pory wszystko udało mi się zaliczać. Wiadomo prawo to nie przelewki. Dla mnie chyba najtrudniejsze jest karne. Nie wiem jak sprawy socjalne, bo nie korzystałam z żadnych stypendiów czy zapomóg.

  28-03-2019
 • Grażyna
  Prawo

  Cześć, ja studiowałam na kierunku prawo i administracja i już jestem po  ostatnich egzaminach i zaliczeniu pracy magisterskiej. Ja żyje we Włoszech i ten system naucznia jaki zaproponowała nam uczelnia był najlepszy i jedyny do realizacji. Wykłady przez internet , zaliczenie ćwiczeń testy lub prace opisowe do wysłania, a egzaminy w Warszawie lub przez Skypa ustne . Ogólnie bardzo mi ta szkoła odpowiadała tylko jak wiadomo nauka prawa jest bardzo czasochłonna tak że lekko nie jest. No i pokusa odłorzenia wszystkiego na ppozniej, bo nie trrzeba jechac na uczlenie jest wielka ;-) Lubiłam prawo adminitracyjne i karne :-) Zaliczenia nie byly trudne jak sie moglo wydawać, bo wykłądowcy byli super i bardzo fajnie przekzaywali wiedzę.

  16-03-2019
 • Alicja
  Prawo

  Ogólnie powiem że jestem zadowolona. Mozesz sama ustawić sobie tempo pracy, które Ci odpowiada. Nauka w trybie distance learning wymaga na pewno motywacji i umiejętności pilnowania się. Na pewno  musisz uważać i pilnować wiadomości spływające na skrzynkę i być w kontakcie z wykładowcami. Są bardzo otwarci, lepiej zadać nim jakieś pytanie mailowo w sprawie niejasności.Poziom materiałów dostęnych jest na wysokim poziomie, mozna się dzięki nim przygotowywac do egzaminów i ćwiczeń. Do uczelnii przyjeżdzasz tylko w czasie sesjie egzaminacyjnej. Co prawda budynek starej kamienicy na pradze moze zniechęcać, ale ogolnie to tylko kwestia podejscia tam do egzaminów. jesli chcesz pogodzić studia z pracą, życiem prywatnym, podrózami plus zdobyć podstawową wiedzę, myślę,  ze to fajny wybór

  05-02-2019
 • Małgorzata
  Prawo

  Jestem obecnie już na 5 semestrze na prawie na EWSPA. Jestem bardzo zadowolona:). PrzyjezdZam na zjazdy na egzaminy,ale mam opiekę indywidualna. Takie zjazdy są co około 4miesiące. Przyjeżdżamy na egzaminy są w sob i niedziele czasem w piątek. Przeważnie do południa są egzaminy. Są później wykłady z innych przedmiotów które rozpoczynają kolejny semestr. Wykładowcy są jak wszędzie! Są tacy co wymagają więcej i tacy wykładowcy co trochę mniej. Każdy wymagający. A na egz. Jest różnie. Trzeba się uczyć jak wszędzie. Papierku za ładny uśmiech nigdzie za darmo nie dostaniesz.uczyc się trzeba jeśli chcesz nauczyć się konkretnego zawodu. Ja mogę powiedzieć za siebie ze jestem bardzo zadowolona. Jestem za granica Wiec ten system nauczania najbardziej mi odpowiada.

  10-12-2018
 • Łukasz
  Prawo

  Generalnie za moich czasów to była solidna uczelnia. Mieliśmy bardzo kompetentnych wykładowców, znanych i cenionych ekspertów. Szkoła zapewniała też ciekawy model tutoringu (dodatkowe zajęcia z praktykami prawa). Już podczas studiów znalazłem prace. Wielu moich znajomych z rocznika praktykuje prawo. Są partnerami w zagranicznych kancelariach lub znanymi ekspertami. 

  15-10-2018
 • DAWIIID
  Prawo

  Witam... Studiowało się dobrze na 4. Szkoła nalezała do prywatnych tak więc jeśli chodzi o samą uczelnie to niektre rzeczy bym zmienił. Sam poziom nauczania też ocenil bym na 4. Jesli chodzi o same perspektywy po Prawie, to ja osobisćie pracuje w zupełnie innej branży. Tak więc trudno mii jest wypowiadać sie w tej kwestii. Jestem realizatorem TV oraz działam prężnie w branży Eventów.

  24-04-2018
 • prawnik
  Prawo

  Studiowałem wiele lat temu i byłem bardzo zadowolony. Studiowałem prawo, na prawdę było super, dużo można się dowiedzieć, nauczyć się... Nie wiem jak jest teraz. To były początki tej szkoły - mieściła się jeszcze w jednym z budynków dzisiejszego Mordoru :). Moim zdaniem warto wybrać uczelnię, po której mozna na miejscu robić jakąś podyplomówkę, lub jeszcze lepiej MBA.

  20-04-2018
 • Asia
  Prawo

  Jestem na prawie na EWSPA i dla mnie opcja jest bardzo dobra bo jestem na distance learning, mieszkam w nl i przyjezdzam na uczelnie tylko na sesje, wyklady mam przez internet. Wspaniałe rozwiązanie dla kogoś kto dużo pracuje czy ma małe dzieci, albo tak jak ja jest z zagranicy. Uczysz się gdzie chcesz i praktycznie kiedy chcesz. Prace sa wysyłane przez Internet. Wykłady sa wstawione na szkolna platformę i dostępne cały czas czyli uczysz się kiedy masz ochotę, raz w miesiącu sa wykłady przez Internet w czasie rzeczywistym i sa obowiązkowe, no ale raz w miesiącu to każdy znadzie czas. Moim zdaniem to lepsze niż zaoczne.WIedza, jest przekazywana w przystępny sposób. Jeszcze nie miałam problemu ze zrozumieniem jakiegoś zagadnienia.Ogólnie polecam EWSPA

  02-02-2018
 • Joanna G
  Prawo

  Studiuję na EWSPA prawo. Według mnie jest ok, przyzwoicie. Chociaż ja studiuję przez internet to jest inaczej. Wykładowców widzisz praktycznie tylko na zaliczeniach ;-) Jeśli chodzi o same prawo to karne jest najtrudniejsze. zależy czy potrafi się zmobilizować się do nauki. Jako, że wszystko na jest przez net to samemu się decyduje ile czasu temu się poświeci, czy obejrzeć wykłady, czy przeczytać literaturę... Potrzeba samozaparcia i organizacji. W przypadku studiowania przez internet, czasami poznajesz  swoją grupę dopiero na ostatnim zaliczeniu haha ja miałam grupę o dużej rozpiętości wiekowej. z pewnością jest to ciekawe doświadczenie. POLECAM

  02-02-2018
 • Marcin
  Prawo

  Ukończyłem tą uczelnię w 2003 roku. Jestem bardzo zadowolony z poziomu nauczania w tej szkole i z kadry naukowej. Wtedy, gdy ja studiowałem kadra wychodziła się z INP PAN i chyba teraz też tak jest. Bardzo wysoki poziom nauczania był pod względem prawa Unii Europejskiej. Szkoła przygotowywała również pod względem praktycznym, ponieważ w ramach zajęć tutorskich już od I roku studenci chodzili na rozprawy sądowe. W szkole były również przedmioty z nauk społecznych jak stosunki międzynarodowe, ekonomia i nauki polityczne. Co do mnie to studiowało mi się tam bardzo dobrze i bardzo miło wspominam tą uczelnię. Ja po ukończeniu tej szkoły podjąłem studia doktoranckie w INP PAN i teraz przygotowuję się do obrony doktoratu. Wiem, że po tej szkole w spora liczba absolwentów się na aplikacje prawnicze i od nie dawna można po ukończeniu tej szkoły uczęszczać na seminarium doktoranckie, w centrum naukowym mojej uczelni i INP PAN. Dlatego też bardzo polecam tą uczelnię.

  20-12-2017