Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Architektura krajobrazu

Bezpieczeństwo żywności

Bioinżynieria zwierząt

Biologia

Biotechnologia

Budownictwo

Dietetyka

Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności (studia w j. angielskim) - NOWOŚĆ

Ekonomia

Finanse i rachunkowość

Gastronomia i hotelarstwo

Gospodarka przestrzenna

Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich

Informatyka

Informatyka i ekonometria

Inżynieria ekologiczna

Inżynieria i gospodarka wodna

Inżynieria środowiska

Inżynieria systemów biotechnicznych

Leśnictwo

Logistyka

Meblarstwo

Ochrona środowiska

Ochrona zdrowia roślin

Ogrodnictwo

Ogrodnictwo miejskie i arborystyka

Pedagogika

Rolnictwo

Socjologia

Studies in English Zobacz wiecej

Technologia biomedyczna

Technologia drewna

Technologia żywności i żywienie człowieka

Technologie energii odnawialnej

Towaroznawstwo w biogospodarce

Turystyka i rekreacja

Weterynaria

Zarządzanie

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Zootechnika

Żywienie człowieka i ocena żywności

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

O Uczelni

SGGW to nie tylko uczelnia – to styl życia!

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego należy do najbardziej znanych i prestiżowych uczelni w kraju. Bogata oferta kierunków, wysoki poziom nauczania, a także wiele możliwości zawodowych po ukończeniu studiów sprawiają, że uczelnia co roku cieszy się dużym zainteresowaniem kandydatów. Aktualnie na SGGW uczy się ponad 18 tysięcy studentów na 38 kierunkach studiów, wśród których aż 8 prowadzonych jest w języku angielskim. Na kształcenie na SGGW decyduje się więc wielu obcokrajowców, którzy spośród wielu ofert kształcenia w różnych krajach wybierają właśnie warszawską szkołę wyższą.

Uczelnia realizuje studia pierwszego i drugiego stopnia, studia doktorskie, a także posiada bogatą ofertę kształcenia podyplomowego. Choć SGGW kojarzy się z ofertą kierunków związanych z wsią, w rzeczywistości do wyboru jest o wiele więcej. Poza weterynarią czy architekturą krajobrazu studenci mogą postawić na ekonomię, informatykę, turystykę czy dietetykę. Oprócz świetnych programów kształcenia, nauka na SGGW to także wykwalifikowana kadra 1200 nauczycieli akademickich, nowoczesny kampus, a także wiele możliwości rozwijania pasji i zainteresowań w ramach studenckich organizacji, stowarzyszeń i kół naukowych.

Ale wysoki poziom nauczania, centra badawcze z najnowocześniejszym sprzętem, ciekawe praktyki i zaangażowani w swoją pracę dydaktycy – to nie jedyne, co wyróżnia SGGW.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zapewnia swoim studentom nie tylko wszechstronne możliwości rozwoju naukowego i zawodowego, ale również bardzo dobre warunki bytowe. Kampus uczelniany zajmuje aż 72 hektary powierzchni na zielonym Ursynowie. Na miejscu znajdują się domy studenckie, obiekty sportowe i rekreacyjne, doskonała baza gastronomiczna, kluby studenckie, a także wiele innych miejsc, gdzie można się wybrać po skończonych zajęciach. Nauka w SGGW z pewnością będzie doświadczeniem, które studenci zapamiętają na całe życie.

W SGGW poznasz też przyjaciół na całe życie. W 14 doskonale wyposażonych domach studenckich czeka na Was 4 000 miejsc. Do wyboru macie 62 koła studenckie, AZS, Ludowy Zespół Artystyczny „Promni” oraz uczelniany chór. Bo nic tak nie łączy, jak wspólna pasja!

Dołącz do nas! Zapraszamy!


 

Lokalizacja Uczelni

Kampus SGGW znajduje się na warszawskim Ursynowie, dzięki czemu studenci mogą uczyć się, żyć i mieszkać, a także spotykać się ze znajomymi w jednym miejscu.
Studenci mogą korzystać z dziekanatu, pięknych zielonych trawników, a w letnie wieczory grillować, uprawiać sporty czy spotykać się w kinie letnim, w którym wyświetlane są filmy.
To i jeszcze więcej rzeczy znajduje się na obszarze 72 hektarów.
Zaletą lokalizacji SGGW jest to, że uczelnia znajduje się tylko 15 minut metrem od centrum stolicy.
Studenci oprócz wspaniale przygotowanej strefy do ich nauczania, mają możliwość odbycia obowiązkowe praktyki terenowe.

 

Rekrutacja

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie: www.sggw.pl/dla-kandydatow/rekrutacja

Informator dla kandydatów 2021/2022 - https://www.sggw.edu.pl/wp-content/uploads/2021/06/informator_sggw_2021_06_net.pdf

 

Studia za granicą

Studenci SGGW odbywają praktyki i staże zawodowe w najbardziej znanych i renomowanych instytucjach czy ośrodkach na terenie całej Polski i nie tylko. Uczelnia ma podpisanych 275 umów o współpracy międzynarodowej z uczelniami na całym świecie. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby praktyki zawodowe zrealizować w Brazylii, na Tajwanie czy w innym, równie odległym zakątku świata.

 

Baza Dydaktyczna

SGGW w Warszawie oferuje studentom kształcenie na najwyższym, światowym poziomie i w komfortowych warunkach. Do dyspozycji studentów jest ponad 1500 pomieszczeń dydaktycznych, 300 sal ćwiczeniowych i wykładowych, 60 pracowni komputerowych, 24 aule, dobrze wyposażona biblioteka, a także laboratoria, w których znajduje się najwyższej klasy sprzęt. Wyjątkową propozycją jest chociażby Centrum Badań Biomedycznych, w którym studenci mogą pracować na unikalnej aparaturze do biologii molekularnej, nanoinżynierii oraz nanotechnologii. Studenci weterynarii w ramach zajęć mają do dyspozycji klinikę małych zwierząt, klinikę koni oraz zwierzętarnię. Przyszli lekarze weterynarii na każdym etapie kształcenia mają więc możliwość kontaktu z przyszłymi pacjentami. Uczelnia od lat znana jest nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie, zajmuje również wysokie wyniki w europejskich rankingach szkół przyrodniczych.

 

Media społecznościowe
 

Kontakt

02-787 Warszawa

ul. Nowoursynowska 166

tel.:

22 593 10 20