Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW)

Warszawa

02-787 Warszawa

ul. Nowoursynowska 166

tel.:

22 593 10 20

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Studies in English Zobacz wiecej

Architektura krajobrazu Zobacz wiecej

Bezpieczeństwo żywności Zobacz wiecej

Bioinżynieria zwierząt Zobacz wiecej

Biologia Zobacz wiecej

Biotechnologia Zobacz wiecej

Budownictwo Zobacz wiecej

Dietetyka Zobacz wiecej

Ekonomia Zobacz wiecej

Finanse i rachunkowość Zobacz wiecej

Gastronomia i hotelarstwo Zobacz wiecej

Gospodarka przestrzenna Zobacz wiecej

Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich Zobacz wiecej

Informatyka Zobacz wiecej

Informatyka i ekonometria Zobacz wiecej

Inżynieria ekologiczna Zobacz wiecej

Inżynieria i gospodarka wodna Zobacz wiecej

Inżynieria systemów biotechnicznych Zobacz wiecej

Inżynieria środowiska Zobacz wiecej

Leśnictwo Zobacz wiecej

Logistyka Zobacz wiecej

Meblarstwo Zobacz wiecej

Ochrona środowiska Zobacz wiecej

Ochrona zdrowia roślin Zobacz wiecej

Ogrodnictwo Zobacz wiecej

Pedagogika Zobacz wiecej

Rolnictwo Zobacz wiecej

Socjologia Zobacz wiecej

Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności (studia w j. angielskim) - NOWOŚĆ Zobacz wiecej

Technologia drewna Zobacz wiecej

Technologia żywności i żywienie człowieka Zobacz wiecej

Technologie energii odnawialnej Zobacz wiecej

Towaroznawstwo w biogospodarce Zobacz wiecej

Turystyka i rekreacja Zobacz wiecej

Weterynaria Zobacz wiecej

Zarządzanie Zobacz wiecej

Zarządzanie i inżynieria produkcji Zobacz wiecej

Zootechnika Zobacz wiecej

Żywienie człowieka i ocena żywności Zobacz wiecej

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

O Uczelni

SGGW to nie tylko uczelnia – to styl życia!

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego należy do najbardziej znanych i prestiżowych uczelni w kraju. Bogata oferta kierunków, wysoki poziom nauczania, a także wiele możliwości zawodowych po ukończeniu studiów sprawiają, że uczelnia co roku cieszy się dużym zainteresowaniem kandydatów. Aktualnie na SGGW uczy się ponad 18 tysięcy studentów na 38 kierunkach studiów, wśród których aż 8 prowadzonych jest w języku angielskim. Na kształcenie na SGGW decyduje się więc wielu obcokrajowców, którzy spośród wielu ofert kształcenia w różnych krajach wybierają właśnie warszawską szkołę wyższą.

Uczelnia realizuje studia pierwszego i drugiego stopnia, studia doktorskie, a także posiada bogatą ofertę kształcenia podyplomowego. Choć SGGW kojarzy się z ofertą kierunków związanych z wsią, w rzeczywistości do wyboru jest o wiele więcej. Poza weterynarią czy architekturą krajobrazu studenci mogą postawić na ekonomię, informatykę, turystykę czy dietetykę. Oprócz świetnych programów kształcenia, nauka na SGGW to także wykwalifikowana kadra 1200 nauczycieli akademickich, nowoczesny kampus, a także wiele możliwości rozwijania pasji i zainteresowań w ramach studenckich organizacji, stowarzyszeń i kół naukowych.

Ale wysoki poziom nauczania, centra badawcze z najnowocześniejszym sprzętem, ciekawe praktyki i zaangażowani w swoją pracę dydaktycy – to nie jedyne, co wyróżnia SGGW.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zapewnia swoim studentom nie tylko wszechstronne możliwości rozwoju naukowego i zawodowego, ale również bardzo dobre warunki bytowe. Kampus uczelniany zajmuje aż 72 hektary powierzchni na zielonym Ursynowie. Na miejscu znajdują się domy studenckie, obiekty sportowe i rekreacyjne, doskonała baza gastronomiczna, kluby studenckie, a także wiele innych miejsc, gdzie można się wybrać po skończonych zajęciach. Nauka w SGGW z pewnością będzie doświadczeniem, które studenci zapamiętają na całe życie.

W SGGW poznasz też przyjaciół na całe życie. W 14 doskonale wyposażonych domach studenckich czeka na Was 4 000 miejsc. Do wyboru macie 62 koła studenckie, AZS, Ludowy Zespół Artystyczny „Promni” oraz uczelniany chór. Bo nic tak nie łączy, jak wspólna pasja!

Dołącz do nas! Zapraszamy!


 

Lokalizacja Uczelni

Kampus SGGW znajduje się na warszawskim Ursynowie, dzięki czemu studenci mogą uczyć się, żyć i mieszkać, a także spotykać się ze znajomymi w jednym miejscu.
Studenci mogą korzystać z dziekanatu, pięknych zielonych trawników, a w letnie wieczory grillować, uprawiać sporty czy spotykać się w kinie letnim, w którym wyświetlane są filmy.
To i jeszcze więcej rzeczy znajduje się na obszarze 72 hektarów.
Zaletą lokalizacji SGGW jest to, że uczelnia znajduje się tylko 15 minut metrem od centrum stolicy.
Studenci oprócz wspaniale przygotowanej strefy do ich nauczania, mają możliwość odbycia obowiązkowe praktyki terenowe.

 

Rekrutacja

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie: www.sggw.pl/dla-kandydatow/rekrutacja

Informator dla kandydatów 2021/2022 - https://www.sggw.pl/image/data/SGGW/rekrutacja/informator/Informator_dla_kandydatow_na_studia_sggw_2021_2022_net.pdf

 

Studia za granicą

Studenci SGGW odbywają praktyki i staże zawodowe w najbardziej znanych i renomowanych instytucjach czy ośrodkach na terenie całej Polski i nie tylko. Uczelnia ma podpisanych 275 umów o współpracy międzynarodowej z uczelniami na całym świecie. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby praktyki zawodowe zrealizować w Brazylii, na Tajwanie czy w innym, równie odległym zakątku świata.

 

Baza Dydaktyczna

SGGW w Warszawie oferuje studentom kształcenie na najwyższym, światowym poziomie i w komfortowych warunkach. Do dyspozycji studentów jest ponad 1500 pomieszczeń dydaktycznych, 300 sal ćwiczeniowych i wykładowych, 60 pracowni komputerowych, 24 aule, dobrze wyposażona biblioteka, a także laboratoria, w których znajduje się najwyższej klasy sprzęt. Wyjątkową propozycją jest chociażby Centrum Badań Biomedycznych, w którym studenci mogą pracować na unikalnej aparaturze do biologii molekularnej, nanoinżynierii oraz nanotechnologii. Studenci weterynarii w ramach zajęć mają do dyspozycji klinikę małych zwierząt, klinikę koni oraz zwierzętarnię. Przyszli lekarze weterynarii na każdym etapie kształcenia mają więc możliwość kontaktu z przyszłymi pacjentami. Uczelnia od lat znana jest nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie, zajmuje również wysokie wyniki w europejskich rankingach szkół przyrodniczych.

 

Media społecznościowe