Jeżeli rozważasz wybór kierunku studiów związanych z dziedziną zarządzania, chcielibyśmy dostarczyć Ci istotnych informacji, które mogą wesprzeć Cię w procesie podejmowania decyzji.
Jesteśmy świadomi, że wybór odpowiedniego kierunku studiów oraz uczelni może stanowić wyzwanie. W związku z tym, wierzymy, że poniższy tekst będzie cennym źródłem informacji, które mogą okazać się przydatne w Twoim procesie wyboru edukacyjnego.
Zasady i terminy rekrutacji na kierunek Zarządzanie w Łodzi
Łódź jest jednym z ważniejszych ośrodków naukowych w Polsce, otwierając ambitnym studentom liczne możliwości kształcenia, szczególnie w dziedzinie zarządzania. Jednakże, dokonanie właściwego wyboru uczelni to wyzwanie, które warto starannie rozważyć.
Dlatego, aby jeszcze lepiej poznać infrastrukturę, program nauczania i kompetentną kadrę pedagogiczną, zalecamy udział w dniach otwartych organizowanych przez uczelnie. Równie ważne jest zapoznanie się z opiniami i recenzjami dostępnymi od obecnych studentów i absolwentów, co pozwoli uzyskać pełniejszy obraz procesu studiowania na danym kierunku.
Czy warto studiować Zarządzanie?
Zarządzanie to nie tylko nauka o efektywnym wykorzystaniu zasobów i podejmowaniu decyzji, ale także rozwijanie umiejętności przywódczych oraz komunikacyjnych. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów na kierunku zarządzanie otwierają drzwi do różnorodnych ścieżek zawodowych. Absolwenci tego kierunku mają możliwość pracy w sektorze publicznym, korporacjach, organizacjach non-profit, a także prowadzenia własnych przedsiębiorstw.
Osoby zainteresowane studiami z zakresu zarządzania powinny wykazywać się umiejętnością efektywnej komunikacji, gotowością do pracy w zespołach oraz zdolnością do podejmowania decyzji. Dodatkowo, kluczowe są umiejętności analitycznego myślenia, kreatywności, rozwiązywania problemów oraz elastyczności.
Średnie zarobki managerów w Polsce zależą od stażu pracy i stanowiska, na przykład zarobki kierowników projektów wynoszą przeważnie od około 5000 do 10000 złotych brutto miesięcznie. Z reguły wyższe wynagrodzenie jest związane z większym doświadczeniem zawodowym.
Warto podkreślić, że płace w dziedzinie zarządzania często przyciągają uwagę ze względu na swoją atrakcyjność. Niemniej jednak, istotnym czynnikiem wpływającym na wynagrodzenia są specjalizacja oraz poziom doświadczenia zawodowego osoby pracującej w tym obszarze.
Jestem absolwentką SAN na studiach licencjackich, magisterskich oraz podyplomowych.
Jestem zadowolona z wyboru uczelni i gdybym miała wybierać jeszcze raz, pewnie wybrałabym tak samo.
Bardzo fajną opcją są studia podyplomowe, na których można zdobyć dodatkowa wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin. Ja wybrałam coaching oraz zarządzanie kapitałem ludzkim i jestem bardzo zadowolona. Sympatyczne panie Profesor, prowadzące zajęcia, posiadające ogromna wiedzę, która w ciekawy sposób przekazują. Dodatkowym atutem jest to, że można je realizować jednocześnie np. ze studiami magisterskimi, bo obsługa studiów podyplomowych zadbała, aby nie kolidowały one z innymi zajęciami. Bardzo sympatyczna Pani Kaleta zawsze pomocna. Dzięki niej studenci wiedzą o wszystkich sprawach na bieżąco, a w razie pytań odpowiedź jest natychmiastowa.
Ogólnie polecam SAN oraz zachęcam do korzystania z oferty studiów podyplomowych :)
W Społecznej Akademii Nauk w Łodzi ukończyłam właśnie studia podyplomowe. Wysoko oceniam profesjonalne podejście wykładowców oraz poziom merytoryczny wykładów. Studia te dały mi możliwość poszerzenia wiedzy i podniesienia swoich kwalifikacji. Serdeczna i zawsze pomocna na każdym etapie Pani Wiktoria z Działu Studiów Podyplomowych – SAN w Łodzi. Polecam serdecznie :)
Cześć wszystkim :) Jestem na 3 roku zarządzania, obrona zbliża mi się wielkimi krokami i cały czas czuje oddech promotora na plecach.. Całe studia przykładałam się do nauki i zdawałam z wyróżnieniem, a gdy przychodzi do obrony to cała się trzęsę – tak się chciałam pożalić. Ale zostawię tu też swoje przemyślenia – UŁ to dobra uczelnia, mili wykładowcy, oczywiście zdarzają się wyjątki jak wszędzie. Z dziekanatem o dziwo można się dogadać, stypendia są wypłacane zawsze na czas, trzeba się uczyć, wymagania są spore, ale do przeżycia. Tak w skrócie, możecie przyjść i się przekonać. Jeśli uda mi się obronić chce zostać na II stopień :)
Dostanie się tutaj to nie jest żadne mega wielkie osiągnięcie, na pierwszym roku było ponad 300 studentów. natomiast utrzymanie to już co innego. Po pierwszej sesji zostało już ok 200, i z każdym rokiem ba nawet semestrem liczba ich malała. Do końca pierwszy studiów dotarła 1/3. Nie było tak, że wszyscy odpadli, bo olali sprawę albo nic nie kumali, ale np pracowali i po prostu nie dali rady tyle ogarnąć albo po prostu źle dobrali sobie kierunek i się tu męczyli. Dla mnie było w porządku, więc zostałem do końca.
Polecam,wykladowcy współpracują a nie nakazują, prowokują do twórczego myślenia. Miejsce również bardzo dobrze zorganizowane,w dziekanacie można było rozwiązać wszystkie sprawy. Szkole polecilam innym słuchaczom. Również wystawiali pozytywne oceny.
tak naprawdę to hmm zależy na kogo się trafi większość jest okej ale mam kilku wykładowców którzy są hmm ciężcy ;). Jeśli chodzi o mój konkretny wydział to zauważyłam że jest kilka ogólnych (bezsensownych) przedmiotów ... ale to wiadomo, zależy komu co się podoba.. mam znajomych dla których to są najlepsze przedmioty z roku...jasne że na do niektórych nauczycieli musisz siedzieć w domu i szukać w necie jak coś zrobić...
Co do ulubionego przedmiotu jak na ten moment zarządzanie kryzysem ;)
Ale tak jak mówię zależy na kogo się trafi moja grupa podobno miała 6 w totka bo dostaliśmy najlepszych i najbardziej wyrozumiałych prowadzących ;)
A jeśli myślicie o politechnice to nie polecam z własnej autopsji ;)
W tracie studiów moja opinia pewnie była by zupełnie inna, ale patrząc z perspektywy czasu jestem bardzo zadowolony. Kiedyś nie odpowiadał mi nadmiar zajęć i dużo materiału na zaliczenia, teraz się cieszę, bo bardzo dobrze przygotowało mnie to do pracy w zawodzie. Wykładowcy są bardzo wymagający, ale teraz wiem, że to plus, a nie minus.
S - stacjonarne (dzienne),Online - zdalne,NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne
, *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku
Studia Zarządzanie w Łodzi - pytania i odpowiedzi
Ile trwają studia na kierunku zarządzanie w Łodzi?
Łódzkie uczelnie oferują kierunek Zarządzanie, prowadzony na studiach licencjackich I-ego stopnia oraz magisterskich studiach uzupełniających II-ego stopnia,
Studia licencjackie, trwają 3 lata (6 semestrów), w trakcie nauki można wybrać węższe moduły specjalizacyjne, a po zdobyciu tytułu zawodowego licencjata i dyplomu ukończenia studiów wyższych, rozpocząć pracę w zawodzie lub kontynuować naukę na studiach magisterskich.
Magisterskie studia uzupełniające II-stopnia, skierowane są do absolwentów studiów licencjackich lub wyższego stopnia. Nauka trwa najczęściej 2 lata (4 semestry) i kończy się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra.
Jakie są koszty studiów na kierunku zarządzanie w Łodzi?
Czesne pobierane w Łodzi na kierunku Zarządzanie, to rozpiętość cenowa pomiędzy 4000 zł, do niemal 8000 zł za 1 rok studiów. Duża rozpiętość cenowa związana jest z pozycja rankingową uczelni, popularnością kierunku, a nawet perspektywami przyszłego zatrudnienia.
Decydując się na konkretną szkołę wyższą, trzeba pamiętać, że pracodawcy chętniej patrzą na dyplomy ukończenia studiów na renomowanych szkołach wyższych, a często może okazać się, że najdroższa uczelnia niekoniecznie musi być tą najlepszą. Wysokość czesnego nie powinna być czynnikiem determinującym przy wyborze przyszłej uczelni.
Przykładowa wysokość opłat za semestr na kierunku Zarządzanie w Łodzi:
Uniwersytet Łódzki (uczelnia publiczna) – 1900zł
Politechnika Łódzka (uczelnia publiczna) – 2155zł
Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi (uczelnia prywatna) – 3840zł
Na których uczelniach mogę studiować zarządzanie stacjonarnie w Łodzi?
Rosnąca popularność kierunku Zarządzanie, pozwala wybrać stacjonarną formę nauki na6 łódzkich uczelniach. Duża intensywność wykładów, liczne ćwiczenia, seminaria i zajęcia praktyczne, dostępne w trybie stacjonarnym (dziennym) studiów, uważane są za najefektywniejszą formę nauki. Nauka w trybie dziennym realizowana jest od poniedziałku do piątku, od godzin porannych, pozostawiając studentom wolne weekendy.
Stacjonarna forma nauki na kierunku Zarządzanie, dostępna jest na 2 publicznych uczelniach w łodzi:
Uniwersytet Łódzki,
Politechnika Łódzka.
Również kilka niepublicznych szkół wyższych prowadzi studia stacjonarne na kierunku Zarządzanie, są to między innymi:
Na których uczelniach mogę studiować zarządzanie niestacjonarnie w Łodzi?
Studia w trybie niestacjonarnym (zaocznym), prowadzone są najczęściej w formie sobotnio-niedzielnych zjazdów, taki system nauki jest szczególnie atrakcyjny dla studentów aktywnych zawodowo i planujących podjęcie pracy w trakcie studiów. Weekendowe wykłady, seminaria i ćwiczenia, pozostawiają możliwość podjęcia pracy w pełnym wymiarze z jednoczesnym zdobyciem wykształcenia.
Popularność studiów zaocznych doprowadziła do utworzenia w Łodzi kierunku Zarządzanie na 8 wyższych uczelniach w Łodzi, w tym 2 uczelniach publicznych:
Uniwersytet Łódzki,
Politechnika Łódzka.
Kierunek w formie zaocznej, dostępny jest również na 6 niepublicznych uczelniach w Łodzi takich jak:
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi,
Polski Uniwersytet Wirtualny,
Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi.
Jakie są specjalizacje na kierunku zarządzanie w Łodzi?
Kierunek Zarządzanie oferowany na łódzkich uczelniach, umożliwia specjalizowanie się w węższych modułach związanych często z przyszłą pracą w administracji, służbie zdrowia czy klubach sportowych. Już przy wyborze studiów, wśród uczelnianych ofert edukacyjnych w Łodzi, można znaleźć kierunki: Zarządzanie miastem, Zarządzanie w administracji publicznej czy Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami.
Również w trakcie studiów, można rozwijać się naukowo zgodnie z zainteresowaniami i zdecydować się na wybór interesujących specjalizacji dostępnych na kierunku, takich jak:
rachunkowość i finanse przedsiębiorstw,
zarządzanie projektami,
e-commerce i marketing,
controling w zarządzaniu,
e-business i media społecznościowe,
zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym.
Jaką wiedzę zdobędę na kierunku zarządzanie w Łodzi?
Współczesny menadżer, kierownik zespołu i osoba zarządzająca zasobami ludzkimi przedsiębiorstwa, wyposażona jest w specjalistyczne umiejętności niezbędne przy prowadzeniu firmy, budowie wizerunku czy pozyskiwaniu inwestorów strategicznych.
Nauka na kierunkach Zarządzanie, wyposaża absolwentów w umiejętność tworzenia biznesplanów, wykorzystywania w zarządzaniu narzędzi informatycznych, planowania rozwoju i długofalowej strategii firmy, czy pozyskiwania źródeł finansowania projektów.
W toku studiów, na kierunku Zarządzanie, można spotkać się z takimi przedmiotami jak:
Czy łatwo znajdę pracę po studiach na kierunku zarządzanie w Łodzi?
Od lat wiadomo, że są kierunki studiów, których dyplom ułatwia znalezienie atrakcyjnej pracy.
Do takich kierunków można też zaliczyć Zarządzanie, szerokie spektrum umiejętności i doświadczenie zdobyte w trakcie nauki, ułatwia absolwentom dostęp do kierowniczych stanowisk administracyjnych i korporacyjnych, pracę w zespołach analitycznych, działach HR czy zarządzających zespołami pracowników.
Dodatkowym atutem kierunku jest możliwość wyboru licznych modułów specjalizacyjnych, kształtujących przyszłą karierę związaną z pracą w służbie zdrowia, turystyce, oświacie czy jednostkach samorządowych.
Jakie są plusy i minusy pracy na stanowisku managerskim w Łodzi?
Zaletą pracy menadżera, kierownika zespołów czy zarządzającego firmą, jest wysoki prestiż zawodu, reprezentacyjne stanowisko i wiążące się z wykonywaną funkcją stosunkowo wysokie zarobki.
Praca na takim szczeblu umożliwia nawiązywanie kontaktów z prominentnymi politykami i światowym biznesem, dodatkowo działania kierownicze związane są z udziałem w wypracowanych przez firmę zyskach, wygodnymi gabinetami i częstymi podróżami.
Minusem pracy na eksponowanym stanowisku jest duża odpowiedzialność za działania całego zespołu i stres związany z pracą po godzinach, często pod presją czasu, brak ustalonych godzin sprowadza się do pracy często całodobowej.
⦁ Jakie przedmioty maturalne brane są pod uwagę w przypadku rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie w Łodzi?
Zarządzanie jest bardzo popularnym kierunkiem na wyższych uczelniach w Łodzi, każda szkoła wyższa może wprowadzać własne zasady przyjęć na studia, dlatego warto sprawdzać na bieżąco aktualności rekrutacyjne.
Większość wymagać wygląda bardzo podobnie, dlatego jeszcze przed przystąpieniem do matury można zadbać o lepszą pozycję rankingową w trakcie przyjęć na studia wyższa, wybierając najwyżej punktowane przedmioty maturalne.
Najczęściej przedmiotami branymi pod uwagę na kierunku Zarządzanie są niezmiennie:
Język obcy nowożytny,
Matematyka,
Jeden wybrany przedmiot: Geografia, Historia, Informatyka.
Kierunek Zarządzanie na Uczelniach publicznych w Łodzi 2022 /2023 - zasady rekrutacji
Zarządzanie - Politechnika Łódzka - Zasady rekrutacji 2022 / 2023 Plan studiów na kierunku zarządzanie na Politechnice Łódzkiej Uniwersytet ŁódzkiZarządzanieLimit miejsc: 60Liczba kandydatów na miejsce w ostatnim roku: 8.72Studia bezpłatne – stacjonarneStudia płatne:- Niestacjonarne cena 2200 zł/semestrKierunek zarządzanie na Uniwersytecie Łódzkim prowadzony jest na Wydziale Zarządzania. Studia są dwustopniowe i składają się z trzyletnich studiów licencjackich oraz dwuletnich studiów magisterskich. Celem studiów z zarządzania jest przygotowanie profesjonalnych kadr dla potrzeb biznesu, organizacji i instytucji, które potrzebują sprawnych menedżerów i specjalistów od zarządzania zasobami ludzkimi. Kierunek skierowany jest przede wszystkim do osób, które zainteresowane są zdobyciem interdyscyplinarnej wiedzy w zakresie zarządzania, a także ekonomii, gospodarki, finansów i przedsiębiorczości. Dużym atutem wśród kandydatów będą wszechstronne zainteresowania, zdolności przywódcze oraz wysoka komunikatywność i otwartość.
Perspektywy pracy w Łodzi po studiach na kierunku zarządzanieAbsolwenci kierunku zarządzanie mają w Łodzi wiele możliwości zawodowych, zarówno w instytucjach publicznych, jak i w sektorze prywatnym. Wiele organizacji, urzędów czy fundacji potrzebuje sprawnych, doświadczonych menadżerów, którzy bez problemu pokierują zespołem oraz wyeliminują wiele nieprawidłowości. Podobnie jest w przypadku firm prywatnych, które również potrzebują sprawnego zarządzania poszczególnymi działami. Osoby po zarządzaniu często też decydują się na założenie własnego biznesu. Wtedy jednak trzeba pamiętać, że poza umiejętnościami wyuczonymi potrzebny jest również dobry pomysł na działalność. Aby odnieść sukces w zarządzaniu trzeba mieć świadomość, że rozwój zawodowy wymaga dokształcania, zdobywania kolejnych etapów kariery, budowania długotrwałych relacji biznesowych. Tuż po studiach trudno o dobrą i w pełni satysfakcjonującą pracę. Jednak osoby, które będą rzetelnie pracowały, dokształcały się i podnosiły swoje kompetencje, mogą liczyć na wiele możliwości stabilnego zatrudnienia.