Uczelnie z Ludzką Twarzą - Wydział Zarządzania, Uniwersytet Łódzki

Wywiad z dr. hab. Tomaszem Czaplą, prof. UŁ

Lokalizacja: ul. Matejki 22/26, 90-237 Łódź

- Jak długo działa Państwa wydział? Ilu ma studentów?

Wydział Zarządzania UŁ w tym roku obchodzi 25-lecie swojej działalności. Ponad 20 tysięcy absolwentów, około 4 tysięcy studentów, 300 studiujących obcokrajowców. Tak prezentują się statystyki na jednym z dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego.

- Ile jest kierunków i które są najbardziej popularne?

W ofercie studiów pierwszego stopnia znajduje się 14 kierunków, drugiego stopnia – 8. Największym zainteresowaniem od kilku lat cieszą się kierunki: Logistyka oraz Rachunkowość. Mimo że rokrocznie nasze kierunki kończą setki absolwentów, jak potwierdza program monitorowania karier, nie mają oni problemu ze znalezieniem pracy zgodnie ze swoim wykształceniem.

- Czy wydział w ostatnim czasie wprowadzał nowe kierunki/wydziały?

W ubiegłym roku uruchomiliśmy nowy kierunek na studiach I stopnia – Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie. Kierunek ten oferuje unikalne połączenie wiedzy z zakresu nauk o zarządzaniu i nauk ścisłych z umiejętnościami komunikacyjnymi i analitycznymi. W ten sposób pozwala wykorzystać nabyte kwalifikacje w zakresie wykorzystania technologii informatycznych do automatyzacji procesów biznesowych i przekształcenia dostępnych dla firmy danych w realną korzyść biznesową.

- Czy wydział współpracuje z zagranicznymi uczelniami, czy prowadzi wymiany studenckie?

Wydział współpracuje z wieloma zagranicznymi uczelniami, umożliwiając w ten sposób wymianę studencką. W ramach programu Erasmus na nasz Wydział w ubiegłym roku przyjechało około 200 studentów zagranicznych, nasi studenci z Polski również chętnie korzystają z takich możliwości.


- Co oprócz studiów wydział oferuje swoim studentom?

Od 2003 roku na Wydziale funkcjonuje Rada Biznesu, w skład której wchodzą wiodące przedsiębiorstwa i instytucje głównie z regionu łódzkiego. Wspierają one liczne inicjatywy studenckie i realizują swoje własne projekty. Studenci otrzymują propozycje staży, praktyk, warsztatów i szkoleń. Na Wydziale od kilku lat funkcjonuje placówka relacyjna Santander Universidades oferująca stypendia i inne możliwości rozwoju naszym studentom. Powołana w 2014 roku Rada Menedżerów Publicznych umożliwia studentom udział w spotkaniach z przedstawicielami władz państwowych i samorządowych.

- Czy często organizowane są konferencje, eventy, dni otwarte?

Nasz Wydział tętni życiem, nie ma tygodnia bez wydarzenia. Organizujemy takie przedsięwzięcia jak: dni kariery, targi pracy, prezentacje studenckich organizacji i kół naukowych, konferencje, szkolenia, eventy. Każda osoba chętna, która chce zobaczyć Wydział, może również umówić się na indywidualne spotkanie w dogodnym dla siebie terminie – nasz pracownik oprowadza po Wydziale, prezentuje naszą ofertę i odpowiada na wszystkie pytania.

- Czy w ostatnim czasie wydział otrzymał nagrody i wyróżnienia?

Wydział może się pochwalić wyróżniającą oceną instytucjonalną Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a także kategorią naukową A w kompleksowej ocenie działalności naukowej. Posiadamy akredytacje ACCA, IPMA, realizujemy program CIMA. W ostatnim czasie otrzymaliśmy status oficjalnego kandydata do prestiżowej amerykańskiej akredytacji biznesowej IACBE. O akredytację ubiegają się dwa anglojęzyczne kierunki prowadzone na Wydziale Zarządzania: Bachelor in Business Management oraz Master in Business Management.

Zapraszamy na studia na Wydział Zarządzania UŁ!


logo youtube

Filmy - Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego - Przewodnik po WZ by SKN FEIM

W prezentowanym filmie poznajemy siedzibę Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Nagranie jest szczególnie przydatne świeżo upieczonym studentom tego wydziału. Gmach ten został oddany do użytku w 2002 roku i składa się z 5 kondygnacji. Jedna ze studentek wydziału oprowadza nas po najważniejszych punktach w budynku. Poznajemy aulę w której odbywają się zajęcia oraz najważniejsze wydarzenia podczas roku akademickiego min. inauguracja. Zajrzymy tez do wydziałowej biblioteki, skorzystamy z kiosków internetowych oraz dziekanatów. To ważne miejsce dla każdego studenta!  Jednym, najciekawszych punktów na mapie budynku, jest korytarz prowadzący do bufetu. Ozdobiony został ściennym graffiti, które jest wizytówką miasta. To jeszcze nie wszystko oprócz pysznych dań możecie tam odpocząć na miękkich pufach! 


70-lecie UŁ Wydział Zarządzania

Film powstał z okazji 70- lecia Uniwersytetu Łódzkiego. Na Wydziale Zarządzania odbył się największy Zjazd Absolwentów. Przygotowano dla nich min. wykłady otwarte, bezpłatne interdyscyplinarne warsztaty zakończone certyfikatem. Pomoże to podnieść kwalifikacje oraz udokumentować dodatkowe wykształcenie.  Jednym z najczęściej wybieranych przez studentów wykładów jest ten o miękkich kompetencjach, walce ze stresem i zarządzaniu czasem. Dodatkową atrakcją była wystawa plakatów prezentujące zamiany jakie zaszły na Wydziale od początku jego istnienia.


Wydział Zarządzania UŁ z akredytacją ACCA

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego otrzymał prestiżową akredytację ACCA. Członkowie ACCA mają zapewniony bardzo dobry start oraz prace wszędzie tam gdzie poszukiwani są eksperci od rachunkowości i finansów. Akredytacja dotyczy dwóch kierunków prowadzonych przez Wydział. Chodzi o kierunek Rachunkowość oraz Finanse i Rachunkowość. Akredytacja zwalnia studentów Rachunkowości z pięciu egzaminów, a absolwentów Finansów i Rachunkowości z sześciu egzaminów w ramach kwalifikacji ACCA. Studenci mają możliwość rozpoczęcia akredytacji już podczas studiów oraz skorzystania z preferencyjnych warunków na opłaty. Dołączycie to Top Finansistów na Świecie! 


Inne wywiady

Wywiad z Andrzejem Kokielem

 Jak długo działa Państwa uczelnia? Ilu ma studentów? Wydział Ekonomiczny w Szczecinie, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu w zeszłym roku obchodził 10 lecie swojego istnienia. W Szczecinie jesteśmy obecni od kwietnia 2008 roku. Obecnie na uczelni studiuje prawie 2500 studentów. Ile jest wydziałów / kierunków i które są najbardziej popularne?WSB w Szczecinie oferuje studia pierwszego stopnia na jednym z 11 kierunków, i studia drugiego stopnia na 7 kierunkach. Oprócz tego  do wyboru jest p...

Wywiad z Martą Adamczyk – dyrektor ds. organizacji i rozwoju GWSH

- Jak długo działa Państwa uczelnia? Ilu ma studentów?To już 28 lat, od kiedy rozpoczęliśmy naszą działalność. Jesteśmy pierwszą niepubliczną uczelnią w województwie śląskim. W 1991 roku otworzyliśmy zatem nowy rozdział szkolnictwa wyższego w naszym regionie. W tym czasie mury uczelni opuściło ponad 50 tysięcy absolwentów. Aktualnie studiuje u nas blisko cztery tysiące studentów. - Ile jest wydziałów / kierunków i które są najbardziej popularne?W ofercie Górnośląskiej Wyższej Szkoły H...

Wywiad z dr Agnieszką Mroczek-Czetwertyńską, Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich PWSZ AS w Wałbrzychu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu (PWSZ w Wałbrzychu) została utworzona na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 1999 r. Jest pierwszą w naszym regionie całkowicie samodzielną uczelnią państwową. Po usilnych i długich staraniach rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 stycznia 2005 r. uczelnia otrzymała imię Angelusa Silesiusa. PWSZ w Wałbrzychu prowadzi studia pierwszego stopnia: licencjackie na kierunkac...

Wywiad z Aleksandrą Mysiakowska Pełnomocnikiem Kanclerza ds. relacji zewnętrznych

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi to do niedawna Uczelnia „z kobiecą twarzą”, co się zmieniło?Jeszcze dwa lata temu WSBiNoZ miała bardzo kobiece oblicze, a to dlatego, że 80% naszych studentów stanowiły właśnie Panie. Wynikało to z pewnością z oferty studiów. Do 2017 roku w Medyku kształciliśmy tylko na kosmetologii, dietetyce i pedagogice. Natomiast nasza oferta jest bardzo dynamiczna i stale się rozwija. Wprowadzamy nowe, ciekawe specjalności, a od roku akademickiego...

Wywiad z Małgorzatą Mechanisz, pełnomocnikiem rektora ds. marketingu i promocji Collegium Civitas

Nasze studia przygotowują do wyzwań przyszłościCollegium Civitas to jedna z pierwszych uczelni niepublicznych w Polsce, o ugruntowanej pozycji na rynku edukacyjnym. Od ponad 20 lat kształcimy specjalistów z zakresu nauk humanistyczno-społecznych, zarządzania i marketingu, bezpieczeństwa, dyplomacji oraz mediów. Nasze studia mają swój unikatowy, interdyscyplinarny profil. Podejmujemy tematy, które dopiero pojawiają się w Polsce, i kształcimy liderów w tych obszarach. Przygotowujemy słuchac...

Wywiad z dr Katarzyną Mizerą, Dziekan Wydziału Ekonomicznego w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu

Od ilu lat WSB kształci studentów w Opolu? W roku 2007 przeprowadziliśmy jako WSB w Opolu pierwsze zajęcia z ekonomii. Odpowiadając więc na pytanie – rozpoczynamy już 12 rok, kiedy kandydaci mogą wybrać właśnie naszą uczelnię.  Trzeba dodać, że Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu jest Wydziałem Ekonomicznym Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu – dzięki temu, kończąc studia w Opolu uzyskuje się dyplom wrocławskiej uczelni. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas zarówno na dojaz...