Galeria Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania
Galeria Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania
Galeria Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania
Galeria Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania
Galeria Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania
Galeria Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania
Galeria Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania
Galeria Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania
Galeria Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania
Galeria Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania
Galeria Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Uczelnie z Ludzką Twarzą - Wydział Zarządzania, Uniwersytet Łódzki

Wywiad z dr. hab. Tomaszem Czaplą, prof. Uniwersytetu Łódzkiego

Lokalizacja: ul. Matejki 22/26, 90-237 Łódź

- Jak długo działa Państwa wydział? Ilu ma studentów?

Wydział Zarządzania UŁ w tym roku obchodzi 25-lecie swojej działalności. Ponad 20 tysięcy absolwentów, około 4 tysięcy studentów, 300 studiujących obcokrajowców. Tak prezentują się statystyki na jednym z dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego.

- Ile jest kierunków i które są najbardziej popularne?

W ofercie studiów pierwszego stopnia znajduje się 14 kierunków, drugiego stopnia – 8. Największym zainteresowaniem od kilku lat cieszą się kierunki: Logistyka oraz Rachunkowość. Mimo że rokrocznie nasze kierunki kończą setki absolwentów, jak potwierdza program monitorowania karier, nie mają oni problemu ze znalezieniem pracy zgodnie ze swoim wykształceniem.

- Czy wydział w ostatnim czasie wprowadzał nowe kierunki/wydziały?

W ubiegłym roku uruchomiliśmy nowy kierunek na studiach I stopnia – Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie. Kierunek ten oferuje unikalne połączenie wiedzy z zakresu nauk o zarządzaniu i nauk ścisłych z umiejętnościami komunikacyjnymi i analitycznymi. W ten sposób pozwala wykorzystać nabyte kwalifikacje w zakresie wykorzystania technologii informatycznych do automatyzacji procesów biznesowych i przekształcenia dostępnych dla firmy danych w realną korzyść biznesową.

- Czy wydział współpracuje z zagranicznymi uczelniami, czy prowadzi wymiany studenckie?

Wydział współpracuje z wieloma zagranicznymi uczelniami, umożliwiając w ten sposób wymianę studencką. W ramach programu Erasmus na nasz Wydział w ubiegłym roku przyjechało około 200 studentów zagranicznych, nasi studenci z Polski również chętnie korzystają z takich możliwości.


- Co oprócz studiów wydział oferuje swoim studentom?

Od 2003 roku na Wydziale funkcjonuje Rada Biznesu, w skład której wchodzą wiodące przedsiębiorstwa i instytucje głównie z regionu łódzkiego. Wspierają one liczne inicjatywy studenckie i realizują swoje własne projekty. Studenci otrzymują propozycje staży, praktyk, warsztatów i szkoleń. Na Wydziale od kilku lat funkcjonuje placówka relacyjna Santander Universidades oferująca stypendia i inne możliwości rozwoju naszym studentom. Powołana w 2014 roku Rada Menedżerów Publicznych umożliwia studentom udział w spotkaniach z przedstawicielami władz państwowych i samorządowych.

- Czy często organizowane są konferencje, eventy, dni otwarte?

Nasz Wydział tętni życiem, nie ma tygodnia bez wydarzenia. Organizujemy takie przedsięwzięcia jak: dni kariery, targi pracy, prezentacje studenckich organizacji i kół naukowych, konferencje, szkolenia, eventy. Każda osoba chętna, która chce zobaczyć Wydział, może również umówić się na indywidualne spotkanie w dogodnym dla siebie terminie – nasz pracownik oprowadza po Wydziale, prezentuje naszą ofertę i odpowiada na wszystkie pytania.

- Czy w ostatnim czasie wydział otrzymał nagrody i wyróżnienia?

Wydział może się pochwalić wyróżniającą oceną instytucjonalną Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a także kategorią naukową A w kompleksowej ocenie działalności naukowej. Posiadamy akredytacje ACCA, IPMA, realizujemy program CIMA. W ostatnim czasie otrzymaliśmy status oficjalnego kandydata do prestiżowej amerykańskiej akredytacji biznesowej IACBE. O akredytację ubiegają się dwa anglojęzyczne kierunki prowadzone na Wydziale Zarządzania: Bachelor in Business Management oraz Master in Business Management.

Zapraszamy na studia na Wydział Zarządzania UŁ!


logo youtube

Filmy - Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego - Przewodnik po WZ by SKN FEIM

W prezentowanym filmie poznajemy siedzibę Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Nagranie jest szczególnie przydatne świeżo upieczonym studentom tego wydziału. Gmach ten został oddany do użytku w 2002 roku i składa się z 5 kondygnacji. Jedna ze studentek wydziału oprowadza nas po najważniejszych punktach w budynku. Poznajemy aulę w której odbywają się zajęcia oraz najważniejsze wydarzenia podczas roku akademickiego min. inauguracja. Zajrzymy tez do wydziałowej biblioteki, skorzystamy z kiosków internetowych oraz dziekanatów. To ważne miejsce dla każdego studenta!  Jednym, najciekawszych punktów na mapie budynku, jest korytarz prowadzący do bufetu. Ozdobiony został ściennym graffiti, które jest wizytówką miasta. To jeszcze nie wszystko oprócz pysznych dań możecie tam odpocząć na miękkich pufach! 


70-lecie UŁ Wydział Zarządzania

Film powstał z okazji 70- lecia Uniwersytetu Łódzkiego. Na Wydziale Zarządzania odbył się największy Zjazd Absolwentów. Przygotowano dla nich min. wykłady otwarte, bezpłatne interdyscyplinarne warsztaty zakończone certyfikatem. Pomoże to podnieść kwalifikacje oraz udokumentować dodatkowe wykształcenie.  Jednym z najczęściej wybieranych przez studentów wykładów jest ten o miękkich kompetencjach, walce ze stresem i zarządzaniu czasem. Dodatkową atrakcją była wystawa plakatów prezentujące zamiany jakie zaszły na Wydziale od początku jego istnienia.


Wydział Zarządzania UŁ z akredytacją ACCA

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego otrzymał prestiżową akredytację ACCA. Członkowie ACCA mają zapewniony bardzo dobry start oraz prace wszędzie tam gdzie poszukiwani są eksperci od rachunkowości i finansów. Akredytacja dotyczy dwóch kierunków prowadzonych przez Wydział. Chodzi o kierunek Rachunkowość oraz Finanse i Rachunkowość. Akredytacja zwalnia studentów Rachunkowości z pięciu egzaminów, a absolwentów Finansów i Rachunkowości z sześciu egzaminów w ramach kwalifikacji ACCA. Studenci mają możliwość rozpoczęcia akredytacji już podczas studiów oraz skorzystania z preferencyjnych warunków na opłaty. Dołączycie to Top Finansistów na Świecie! 


Inne wywiady

Wywiad z Jackiem Sysakiem

„… jeden z profesorów, na naszych pierwszych zajęciach zapytał nas, po co tu jesteśmy. Przechodził od jednego rzędu ławek do drugiego. Jako jeden z nielicznych spośród ponad 100 osób odpowiedziałem spontanicznie, że chcę uczyć ludzi. Zatrzymał się i...

Wywiad z Hilarym

Hilary jest absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Czas studiów był dla niego bardzo intensywny. Studiował na trzech kierunkach i równocześnie dwóch uczelniach. Działał jako samorządowiec, a swoje umiejętności praktyczne wzbogacał zagadn...

Wywiad z prof. WSZiB dr Magdaleną Mazik-Gorzelańczyk

- Jak długo działa Państwa uczelnia? Ilu ma studentów? WSZiB w Poznaniu to najstarsza prywatna uczelnia w Wielkopolsce, działa nieprzerwanie od 1992 roku. W tym czasie ukończyło ją prawie 40 tysięcy absolwentów. - Ile jest wydziałów / kierunków i...

Wywiad z JM Rektorem dr hab. inż. Mariuszem Cygnarem, prof. PWSZ

- JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY KIERUNEK STUDIÓW DLA SIEBIE ? Rektor: Każdy wybór wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem. Wybór kierunku studiów spośród bogatej oferty wielu uczelni nie będzie łatwy. Już na tym etapie, Drogi Kandydacie, decydujesz o swojej prz...

Wywiad z Aleksandrą

Mała uczelnia wielka wiedza, czyli o tym dlaczego warto studiować w Akademii Ignatianum w Krakowie?   Pani Aleksandro, jest Pani studentką I roku studiów II stopnia na kierunku ‚Pedagogika’ w Akademii Ignatianum w Krakowie. Pierwszy stopień studiów...

Wywiad z Kamilem Ulanieckim

Rozmowa Wiktorii Owsińskiej z Kamilem Ulaneckim, studentem drugiego roku zarządzania informacją i publikowania cyfrowego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Rozmowa na temat wyboru uczelni, kierunku studiów, ale też planów zawodowych. Studi...