Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Luiza
  Zarządzanie

  Ja bardzo polecam studiowanie na tym wydziale! Dostać się może nie jest jakoś bardzo trudno, ale za to perspektyw po studiach sa spoko. Ja dostałam pracę na 2 studiów , w swoim zawodzie naturalnie. Uczelnia stawia na studentów i umożliwia im rozwój. To bardzo ważne. Do tego doskonałe warunki lokalowe co się bardzo liczy, bo po pierwsze kto by chciał uczyć się i spędzać pół życia w obskurnym budynku? A po za tym nowe aule i sale ćwiczeniowe to też nowe sprzęty itd itp.

  08-01-2021
 • Kamila
  Finanse i rachunkowość

  Skończyłam tam studia uzupełniające magisterskie na kierunku finanse i rachunkowość. Mogę powiedzieć, że mam dobre i pozytywne wspomnienia. Same studia nie były jakieś męczące i wymagające czy tym bardziej bardzo kosztowne.To nie tak, że nie trzeba było zakuwać tylko chodzi o to, że nie trzeba było kuc nad miarę. To co trzeba było przyswoić z zajęc w większości wystarczyłoby zaliczyć kolosy. Egzaminy też nie były jakieś tragiczne.

  12-10-2020
 • Kamila
  Zarządzanie

  Polecam wydział, z tego co ostatnio słyszałam jest jednym z najlepszych w kraju. Najcięższy jest pierwszy rok, tak jakby chcieli jak najwięcej odsiać ;-) Później nie mówię, że nie trzeba się uczyć, ale na pewno już nas tak dużo nie odpadało. Nie jest jakoś ciężko połączyć studia z pracą, przynajmniej moje zaoczne nie kolidują za bardzo. Wiadomo czasem trzeba się w pracy zamienić, ale ogólnie ok.

  20-06-2020
 • Karola
  Zarządzanie

  Studiuję na pierwszym roku Zarządzania na UŁ. Bardzo mi się podoba nie tylko sam wydział i jego budynek czy okolica, ale przede wszystkim sposób traktowania studenta i prowadzenia zajęć. wykładowcy na prawdę się starają tak prowadzić zajęcia, żeby student był na 100% zainteresowany przez cały wykład czy ćwiczenia. Jeszcze nie miałam takiego na którym bym się nudziła ahhaha

  18-06-2019
 • Zuza
  Analityka biznesu

  Studiuję na wydziale zarządzania już jakiś czas. Całkiem jest nas sporo tutaj, nie tylko na moim roku :-) . Jest tu dużo ciekawych opcji dla studenta targi pracy, wystawy, spotkania z absolwentami i wiele innych jak pomoc w pisaniu CV czy ogarnięciu stażu. Na analityce mam sporo przedmiotów związanych z finansami i prowadzeniem biznesu czy ekonomia. Oczywiście matma tez jest :-) Interesuje mnie marketing internetowy i mam nadzieje ze i taki fakultet sie znajdzie

  22-03-2019
 • Zdunek
  Zarządzanie

  Dostanie się tutaj to nie jest żadne mega wielkie osiągnięcie, na pierwszym roku było ponad 300 studentów. natomiast utrzymanie to już co innego. Po pierwszej sesji zostało już ok 200, i z każdym rokiem ba nawet semestrem liczba ich malała. Do końca pierwszy studiów dotarła 1/3. Nie było tak, że wszyscy odpadli, bo olali sprawę albo nic nie kumali, ale np pracowali i po prostu nie dali rady tyle ogarnąć albo po prostu źle dobrali sobie kierunek i się tu męczyli. Dla mnie było w porządku, więc zostałem do końca.

  22-03-2019
 • Stasia
  Administracja i zarządzanie

  Targi pracy, szkolenia, wydarzenia branżowe, prezentacje firm, którym towarzyszą liczne gry i ciekawe warsztaty. Prostudenckie ciało pedagogiczne, które zna się na rzeczy i zaraża swoimi pasjami studentów. Świetnie wyposażone, multimedialne sale i dobra przestrzeń do nauki. Jak dla mnie, kierunek zarządzanie i spec. marketing na WZ to najlepsze, co mogłam wybrać. Spełnił moje oczekiwania w 100%. Większość zajęć prowadzona jest w sposób kreatywny, rozwiązujemy dużo case study, pracujemy w grupach, tworzymy prezentacje. Jasne, zdarzają się przedmioty z serii "mniej ciekawych"oraz nauczyciele ze staroświeckim podejściem. Jedak to wyjątki i jak dla mnie plusów jest o wiele więcej niż minusów, dlatego szczerze polecam wydział zarządzania!

  18-03-2019
 • Frytka
  Administracja i zarządzanie

  Samo dostanie się na te studia to nie jest problem, choć trochę w głowie mieć należy. Pod górkę będzie nieco później, gdy są już zajęcia na poważnie, zaliczenia i taka szarość i rzeczywistość. Uważam, że najgorszy jest sam start i pierwszy rok Dla mnie to były najnudniejsze zajęcia i raczej mało przydatne przedmioty. Nalezy więc zachować dystans, bo potem jest juz z gorki.

  07-03-2019
 • karOliNA
  Zarządzanie

  Ja nadal studiuje, jestem na 1 rok, więc dopiero się o wszystko przecieram ale juz moge powiedziec : 1. Pierwszy rok jest bardzo ogolnikowy, nie wazne czy studiuje sie logistyke, zarzadzanie, analityke biznesowa, marketing kazdy ma to samo. I semestr - wf - podstawy zarzadzania (latwe) - podstawy dzialalnosci biznesowej(srednie/trudne) - ekonomia(srednie) - matematyka i statystyka(trudne) - rozwoj umiejetnosci profesjonalnych ( latwe) II semestr : - prawo handlowe i cywilne (trudne) -marketing(trudne) - podstawy zarzadzania systemami operacyjnymi(srednie) - finanse i rachunkowowc(bardzo trudne) - informatyka(trudne) -jezyk angielski( srednie) -sppleczne aspekty zarzadzania (srednie) 1 semestr jest przyjemny w miare. Wykladowcy wiekszosc milych i zabawanych. Da sie z nimi dogadac bardzo :) Poziom oczekiwanej wiedzy jest dosc wysoki. Wydzial bardzo przyjemny jako budynek Ale gdy jest sie systematycznym, nie opuszcza sie wykladow i cwiczen to wszystko idzie zaliczyc:D:D

  15-11-2018
 • martusia;)
  Finanse i rachunkowość

  studiowalam tam finanse I rachunkowość- magisterskie. Wspominam bardzo pozytywnie. Nie kosztowały mnie dużo wysiłku. Nie chodzi o to, że nie musiałam się uczyć ale raczej o to, że zajęcia były na takim poziomie, że nauka nie była udręką. Obrona pracy magisterskiej też przebiegła sprawnie. Oczywiście mowa o studiach magisterskich gdzie godzin jest zdecydowanie mniej. Nie wiem jak wygląda licencjat. Jeśli chodzi o ten wydział polecam z całego serca:) Jeśli chodzi o perspektywę znalezienia pracy to ja już pracowałam w czasie studiów licencjackich. Ale teraz po 7 latach kiedy szukałam nowej pracy, wspisany wydział w cv był odbierany pozytywnie.

  31-10-2018
 • Dawid
  Zarządzanie

  Wydział Zarządzania UŁ charakteryzuje bardzo dobre podejście do studenta. Według mnie zbyt dużo schematów dotyczących pracy w korpo. Na Wydziale dużą część zadań wykonujesz w formie debat, prac grupowych gdzie nauczysz sie planować,kierować, decydować. Zdecydowanie też obsługa power pointa nie będzie obca. Pod względem perspektyw znalezienia pracy to wydaje mnie się, że WZ UŁ zdecydowanie stara sie przyuczyć do pracy w korporacji. Zdecydowanie po latach wybrałbym bardziej prestiżowy : Wydział Prawa i Administracji UŁ, po którym perspektywy w przyszłości są lepsze;)

  29-10-2018
 • Beata
  Finanse i rachunkowość

  moim zdaniem uczelnia trzyma poziom. Mają tu na prawdę dobrą kadrę oczywiście punktu widzenia mojego kierunku ( rachunkowość ) bo nie wiem jak inne kierunki. Polecam zapisać się do jakiegoś koła łatwiej zbudować sieć kontaktów a dzięki temu znaleźć pracę. Myślę że znalezienie pracy zależy od kierunku na jaki wybierzesz ;) mi osobiście wydział i kierunek się podoba, fakt są przedmioty nie potrzebne, ale sądzę że na każdej uczelni tak bedzie ;)

  26-10-2018
 • paweł
  Zarządzanie biznesem

  Cześć. Studiuję zaocznie na Uni Łódzkim - kierunek zarządzanie biznesem. Obecnie jestem na roku magisterskim. Uczelnia sama w sobie mi się podoba, wykładowcy spoko (zależy od człowieka). Nie miałem jeszcze doczynienie z wykładowcą, który chciał ******* jakiegoś studenta bez powodu. Naprawdę trzeba się przyłożyć, żeby wylecieć. Sporo rzeczy można wyciągnąć, jeżeli się czymś zainteresuje. Nie wiem jednak jak inne uczelnie tego typu (nie mam porównania). Myślę, że na studiach dziennych może być bardziej rozwinięta studencka społeczność :-), my głównie przychodzimy na wykłady i później rozchodzimy się , no bo praca. Co do zajęć to w piątek nigdy nie miałem zajęć, więc raczej odpada :-) W pierwszym semestrze było najwiecej zjazdów, bo prawie co weekend, ale kolejne semestry coraz bardziej luźno Nie ma większego problemu, żeby połączyć pracę ze studiami

  23-03-2018
 • KAROLA
  Zarządzanie projektami w grach i grafice interaktywnej

  tak naprawdę to hmm zależy na kogo się trafi większość jest okej ale mam kilku wykładowców którzy są hmm ciężcy ;). Jeśli chodzi o mój konkretny wydział to zauważyłam że jest kilka ogólnych (bezsensownych) przedmiotów ... ale to wiadomo, zależy komu co się podoba.. mam znajomych dla których to są najlepsze przedmioty z roku...jasne że na do niektórych nauczycieli musisz siedzieć w domu i szukać w necie jak coś zrobić... Co do ulubionego przedmiotu jak na ten moment zarządzanie kryzysem ;) Ale tak jak mówię zależy na kogo się trafi moja grupa podobno miała 6 w totka bo dostaliśmy najlepszych i najbardziej wyrozumiałych prowadzących ;) A jeśli myślicie o politechnice to nie polecam z własnej autopsji ;)

  12-03-2018
 • $analityk$
  Analityka biznesowa

  hmm co ja mogę powiedzieć o uniwersytecie. Studiuję na wydziale zarządzania. Jest to jeden z największy wydziałów uniwersytetu. I jest chyba na drugim miejscu jako najlepszy wydział ekonomiczny w Polsce. Raz w roku około października są na wydziale targi pracy. Bardzo dużo firm oferuje praktyki staże, można wykonać zdjęcia do cv, są specjalne stanowiska gdzie uczą jak poprawnie napisać CV do pracy. Na prawdę warto. Polecam ten wydział, bo na prawdę wiele można się nauczyć, i jest dość wysoki poziom aby dostać się na studia. Jest wiele kół naukowych, należę do jednego z nich, ale to jednak wiąże się z obowiązkami pewnymi. Ale organizuje się różne projekty, jak np robimy konferencję w maju, są szkolenia, warsztaty (z wcześniejszymi ustaleniami i zgloszeniami grupy). Cóż jeszcze mogę powiedzieć..opisalam mój wydział- zarządzania. Nie wiem za bardzo jak jest na innych, bo każdy jest na swój sposób inny. nie mam ulubionych przedmiotów, bo studiuje Analityke biznesu - ekonomia, matematyka, finanse i rachunkowość, prawo, podstawy zarządzania, podstawy działalności biznesowej, rozwój umiejętności profesjonalnych, marketing, narzędzia informatyczne to przykładowe przedmioty, które miałam w pierwszym semestrze i jakie będę miała teraz w letnim semestrze, wszystko jest ze sobą powiązane ;)

  22-02-2018

Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania - Aktualności

Nowy system dla inteligentnego zarządzania energią elektryczną Ta technologia dzięki lepszemu wykorzystaniu zasobów i zwiększeniu ich efektywności pozwala zaoszczędzić miliony złotych na inwestycje w nowe źródła wytwórcze energii elektrycznej. Wykorzystując to rozwiązanie, mieszkańcy produkujący energię w swoich domach mogą zarządzać jej wykorzystaniem, a nawet zarabiać na niezużywaniu energi [..]

Zobacz więcej

Już w dniach 18 i 19 listopada na Wydziale Zarządzania UŁ ruszają kolejne kursy w ramach Szkoły Giełdowej prowadzonej we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. Rekrutacja trwa, a zapisywać się można nie tylko na kurs dla początkujących, ale także dla średnio zaawansowanych. Dla początkującego… Kurs „Podstawy inwestowania na giełdzie” obejmuje zagadnienia, których znajomo [..]

Zobacz więcej