Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


Najpopularniejsze kierunki studiów w Łodzi
 

Najpopularniejsze kierunki studiów w Łodzi

Strona uczelnie.pl co roku prezentuje wykaz najbardziej preferowanych specjalności studiów w Łodzi. Informacje te zbierane są przez różnorodne uczelnie, opierając się na ilości aplikujących kandydatów na każde wolne miejsce.

Rocznie ranking ulega zmianom, więc aby uzyskać najnowsze dane o najświeższym zestawieniu, odwiedź stronę ranking popularności kierunków studiów w Łodzi.

Najnowsza odsłona rankingu odsłania rosnące zainteresowanie kierunkami jak lekarsko-dentystyczny czy ekonomia. Świadczy to o wzrastającej wiedzy młodych ludzi z Łodzi na temat światowych trendów i ich pragnieniu zdobycia umiejętności, które są wartościowe na współczesnym rynku pracy.

 
Nowe kierunki studiów w Łodzi
 

Nowe kierunki studiów w Łodzi

W odpowiedzi na ewoluujące potrzeby rynku pracy oraz zmieniające się realia w dziedzinie technologii i społeczności, uczelnie w Łodzi implementują szereg innowacyjnych programów edukacyjnych.

Zmieniająca się rzeczywistość prowadzi naturalnie do zamykania niektórych specjalności i otwierania nowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie świeże programy edukacyjne oferują uczelnie w Łodzi w tym roku, zachęcamy do odwiedzenia strony z linkiem do najnowszych kierunków studiów w Łodzi.

ikonka studia

Lista 117 kierunków studiów - Łódź

st. - stacjonarne, niest. - niestacjonarne

Kierunki studiów w Łodzi - alfabetycznie

st. - stacjonarne, niest. - niestacjonarne

Kierunki studiów w Łodzi - tematycznie

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Łódź

Kierunki studiów w Łodzi - pytania i odpowiedzi

 • Na jakie kierunki studiów najtrudniej się dostać w Łodzi?

  Łódź to jedno z większych miast, które przyciąga wielu kandydatów na studia. Świetne uczelnie i światowej sławy wykładowcy sprawiają, że co roku o miejsce na jednym z wielu kierunków stara się kilkanaście osób. W Łodzi najtrudniej dostać się na psychologię.

  Od lat jest ona popularna na Uniwersytecie Łódzkim. Dużym zainteresowaniem cieszy się również kierunek lekarski, prawo, fizjoteriapia i filologia angielska, a na Politechnice Computer Science, Information Technology i Zarządzanie. Wciąż wielu kandydatów stara się o przyjęcie na dziennikarstwo, logistykę czy też stosunki międzynarodowe.

 • Na jakie kierunki studiów najłatwiej się dostać w Łodzi?

  Osoby, którym egzamin dojrzałości nie poszedł najlepiej również mogą studiować na wymarzonej uczelni. W Łodzi najłatwiej dostać się na biologię, chemię czy też fizykę. Bardzo często organizowana jest dodatkowa rekrutacja, gdyż chętnych nie jest zbyt wiele osób.
   
  Nie tylko Uniwersytet Łódzki ma w swojej ofercie wolne miejsca, są one również bardzo często na Politechnice na kierunku wzornictwo czy inżynieria wzornictwa przemysłowego i wielu innych. Kandydaci, którzy interesują się studiami na technicznej uczelni mogą wciąć udział w rekrutacji na nanotechnologię, chemię budowlaną i technologię żywności.
 • Które kierunki studiów są najtrudniejsze w Łodzi?

  Wśród wielu kierunków na łódzkich uczelniach są zarówno te, które wymagają wiele pracy i wysiłku, by uzyskać zaliczenie, ale również takie, które zdecydowanie łatwiej ukończyć.

  Od wielu lat przeglądając rankingi na pierwszych pozycjach znajduje się medycyna, prawo, farmacja i psychologia. To na tych kierunkach ciężko uzyskać wykształcenie. Chociaż nie tylko, również studenci informatyki, matematyki, fizyki czy kierunków artystycznych muszą bardzo często zdać trudne i wymagające egzaminy.

  Dziś może studiować każdy, jednak tylko nieliczni będą mieli zaszczyt otrzymać wyjątkowy tytuł na prestiżowym kierunku.

  Więcej informacji znajdziesz na stronie Najtrudniejsze kierunki studiów.

 • Które kierunki studiów są najłatwiejsze w Łodzi?

  W dzisiejszych czasach studiować można na wielu kierunkach. Kandydaci nie muszą osiągnąć na maturze rewelacyjnych wyników, by dostać się na wymarzoną, często prestiżową uczelnię.

  Słynne kierunki jak prawo czy medycyna wymagają wieloletniej, intensywnej nauki. W ofercie łódzkich szkół wyższych są również studia, gdzie nauka jest lekka, łatwa i przyjemna.

  Dla wielu osób socjologia, turystyka i rekreacja, bibliotekoznawstwo czy kulturoznawstwo to raczej przyjemność, sposób na spędzenie wolnego czasu, a przy tym nauczenie się czegoś nowego i zdobycie wykształcenia.

 • Po jakich kierunkach studiów najwięcej się zarabia w Łodzi?

  Kandydaci, którzy po studiach chcą mieć pewną i dobrze płatną pracę powinni podjąć naukę na jednym z prestiżowych kierunków.

  Najwyższe zarobki na uczelniach w Łodzi zapewniają kierunki ścisłe i obszar nauk technicznych. Wśród nich najpopularniejsza jest informatyka, elektrotechnika, inżynieria biomedyczna, telekomunikacja czy automatyka i robotyka.

  Kończąc te kierunki, absolwenci mają szansę na naprawdę dobre zarobki. Jednak duży, a często nawet bardzo duży dochód przynosi również praca po medycynie, stomatologii, pielęgniarstwie, położnictwie czy też prawie.

  Więcej informacji znajdziesz w artykule Po jakich kierunkach studiów najwięcej się zarabia w Łodzi.

 • Po jakich kierunkach studiów najmniej się zarabia w Łodzi?

  Często kończąc jeden z kierunków na uczelniach w Łodzi można spotkać się z szarą, smutną rzeczywistością.

  Absolwenci nie mogą znaleźć pracy lub mają bardzo niskie zarobki. Wśród kierunków, które generują bardzo mały dochód jest turystyka i rekreacja, socjologia, kulturoznawstwo, a często też pedagogika.

  Dlatego zanim kandydaci podejmą naukę na wymarzonych studiach powinni przemyśleć dobrze swój wybór. Czy po ich ukończeniu będą oni mieli szansę na dobrą pracę, taką która nie tylko będzie interesująca, ale również pozwoli na dostatnie życie, bez problemów finansowych.

 • Które kierunki studiów w Łodzi są przyszłościowe?

  Uczelnie w Łodzi oferują swoim kandydatom wiele różnych, często oryginalnych kierunków.

  Jednym z najpopularniejszych jest psychologia i to ona w dzisiejszych czasach jest bardzo przyszłościowa. Zapotrzebowanie na specjalistów w naszym kraju jest ogromne. Również poszukiwani są absolwenci kierunku pedagogika, szczególnie do pracy z dziećmi autystycznymi i niepełnosprawnymi.

  Jednak nie tylko kierunki humanistyczne są przyszłościowe. Wciąż wśród wielu technicznych kierunków prym wiedzie informatyka i studia z nią pokrewne. Rozwój nowych technologii sprawia, że specjaliści Ci cały czas są i będą potrzebni.

  Aby dowiedzieć się więcej sprawdź artykuł Jakie kierunki studiów są najbardziej przyszłościowe.

 • Które kierunki studiów w Łodzi są najdroższe a które najtańsze?

  Osoby, które podjęły pracę i chcą rozpocząć naukę na wymarzonym kierunku często nie mają wyjścia i decydują się na studia w trybie niestacjonarnym. Z tej opcji muszą również skorzystać osoby, które chcą studiować, a osiągnęły niższe wyniki z egzaminu maturalnego i nie dostały się na żadną uczelnię.

  Oferta studiów w Łodzi jest bardzo duża, wśród proponowanych kierunków są nie tylko studia techniczne, ale również humanistyczne. Jednak to kierunki lekarskie, dentystyczno-lekarskie są najdroższe. A koszt nauki może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy

  Aby zobaczyć jak dokładnie wyglądają koszta studiów w Łodzi, sprawdź Ranking najdroższych kierunków studiów w Łodzi.

 • Po których kierunkach studiów najłatwiej znajdę pracę w Łodzi?

  Łódź to miasto, które oferuje swoim studentom wiele miejsc pracy. Absolwenci uczelni wyższych mogą znaleźć zatrudnienie nie tylko na etacie, w różnorodnych firmach.

  Znalezienie zatrudnienia nie stwarza większego problemu, w szczególności dla osób z dyplomem, które ukończyły informatykę, budownictwo, automatykę i robotykę, rachunkowość i finanse oraz psychologię.

  Praca w Łodzi jest możliwa, nie tylko w przedsiębiorstwach prywatnych, ale również w administracji publicznej. Aby zyskać pracę na dobry stanowisku warto jeszcze w czasie studiów postarać się o staż lub praktykę w wybranej firmie. 

  Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz artykuł Po jakich kierunkach studiów najłatwiej znaleźć pracę w Łodzi.

 • Na które kierunki studiów prowadzony jest nabór zimowy w Łodzi?

  Osoby, które nie podjęły decyzji o wyborze kierunku studiów i nie złożyły dokumentów podczas głównej rekrutacji, mogą spróbować swoich sił w czasie trwania zimowego naboru.

  Uczelnie w Łodzi oferują wiele kierunków, nie tylko studiów I i II stopnia, ale też podyplomowych. Społeczna Akademia Nauk prowadzi nabór m.in. na kierunku bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość.

  Ciekawą propozycję można też odnaleźć na Politechnice Łódzkiej. Oferuje ona aż 32 kierunku studiów magisterskich m.in. chemia w kryminalistyce oraz automatyka i robotyka. Natomiast Uniwersytet Łódzki zaprasza studentów na kierunek chemia minerałów.

  Więcej dowiesz się z artykułu o Naborze zimowym na uczelniach w Łodzi.