Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Zarządzanie na Politechnice Gdańskiej zasady rekrutacji - 2023/2024 rok

Zarządzanie na Politechnice Gdańskiej zasady rekrutacji - 2023/2024 rokZasady rekrutacji na studia na kierunku Zarządzanie na Politechnice Gdańskiej na rok 2023/2024

Przystępując do wybierania wymarzonej uczelni i kierunku studiów, należy pamiętać, że procesy rekrutacyjne mogą się w niektórych szczegółach różnić pomiędzy uczelniami. Nawet ten sam kierunek oferowany przez różne uczelnie może być obłożony różnymi zasadami przyjęć.

Po wybraniu przyszłej drogi kształcenia można sprawdzić aktualne zasady przyjęć. W tym celu przejdź tu: zasady rekrutacji na kierunku zarządzanie Politechniki Gdańskiej. Możesz mieć pewność, że ewentualne zmiany i aktualizacje pojawiają się tam na bieżąco. Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu rekrutacji znajdziesz pod tym linkiem.

Politechnika Gdańska dla kandydatów na studia zarówno I-ego, jak i II-ego stopnia, które prowadzone są w trybie dziennym i zaocznym, stosuje zasady rekrutacji spotykane na większości uczelni wyższych.

studenciprzedbudynkiem
budynekPG
 

Studia na kierunku zarządzanie na Politechnice Gdańskiej

 

Forma studiów: stacjonarne 

Język wykładowy: angielski

Poziom studiów: studia I-ego stopnia

Czas trwania studiów: 3 lata

Wolne miejsca na kierunku zarządzanie na Politechnice Gdańskiej przyznawane są w pierwszym rzędzie osobom, które zgromadzą największą ilość punktów rekrutacyjnych powstałych z przeliczenia ocen uzyskanych na maturze.

Na uczelni punktowanymi przedmiotami są: matematyka, język polski, język obcy i przedmiot dodatkowy: geografia albo fizyka.

Absolwenci studiów wyższych minimum I-ego stopnia, ubiegający się o przyjęcie na kierunek zarządzanie na Politechnice Gdańskiej, powinni przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych a także poświadczenie o średniej ocen lub suplement do dyplomu. Przy dużej liczbie kandydatów, o przyjęciu może decydować konkurs ocen dyplomowych.

studenciPG
wykladPG
 

Opinie o Politechnice Gdańskiej

Informacje dostępne w Internecie oraz specjalne portale dla kandydatów na studia ułatwiają maturzystom podjęcie decyzji o kierunku kontynuowanej nauki, jednak prawdziwą perełką mogą okazać się spostrzeżenia i opinie studentów i niedawnych absolwentów, które dostępne są tutaj: Opinie o Politechnice Gdańskiej. Często spojrzenie na uczelnię z perspektywy studenta może być bardzo przydatne dla niezdecydowanych kandydatów.

Opis studiów na kierunku Zarządzanie - Politechnika Gdańska

Zarządzanie na Politechnice Gdańskiej to profil praktycznych studiów, na których rozszerzysz kompetencje nie tylko z dziedzin zarządzania, ale również finansów czy marketingu. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, dzięki czemu nie tylko zdobędziesz konkretną wiedzę, ale także wyszlifujesz swój język obcy. Ponadto uczelnia jako jedna z nielicznych oferuje naukę podstaw języka chińskiego!

 Absolwenci kierunku zasilają szeregi pracowników międzynarodowych firm konsultingowych, administracji publicznej, edukacji czy spółek ubezpieczeniowych.

studencibiblioteka
wykladPGpoang
 

Czego się nauczysz?

Studia na kierunku zarządzanie dają studentom możliwość zdobycia kompetencji w dziedzinie nauk prawnych, ekonomicznych, czy funkcjonowania organizacji. Student poznaje podstawy przedsiębiorczości, metod analitycznych i zarządzania na poziomie spółek międzynarodowych. Przykładowe przedmioty to: badania operacyjne, analiza finansowa, zarządzanie wiedzą, zarządzanie procesami, zarządzanie strategiczne, makroekonomia, logistyka.

Pełen program studiów zobaczysz na stronie kierunku zarządzanie na Politechnice Gdańskiej.

Zobacz również:

pozostałe 11 uczelni z kierunkiem zarządzanie w Gdańsku

5 uczelni z kierunkiem finanse w Gdańsku


Data publikacji: 23.06.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Zarządzanie w Gdańsku

Inne uczelnie z kierunkiem Zarządzanie w innych miastach