Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim - zasady rekrutacji - 2023/2024 rok

Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim - zasady rekrutacji - 2023/2024 rokZasady rekrutacji na studia na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim na rok 2023/2024

 

Wybranie interesującego cię kierunku to już połowa sukcesu, teraz czas na wybór uczelni! Każda jednak trochę inaczej przeprowadza proces rekrutacyjny, dlatego wybierając jako przyszłą uczelnię UG, trzeba dokładnie sprawdzić wszystkie terminy i reguły przyjęć na studia wyższe, przechodząc do zakładki zasady rekrutacji na kierunku zarządzanie Uniwersytetu Gdańskiego. To tam są zawsze umieszczane najświeższe dane dotyczące bieżącego naboru, w tym tego dotyczącego postępowania rekrutacyjnego na kierunek zarządzanie. 
 

Budynek UG
menadzer
 
 

Studia I i II stopnia

 

Studia licencjackie na kierunku zarządzanie Uniwersytetu Gdańskiego prowadzone są w trybie dziennym i zaocznym.

W trakcie procesu rekrutacyjnego absolwentom szkół średnich przyznawane są punkty za wyniki egzaminów maturalnych. Punktowane przedmioty zdawane na maturze to: język polski, matematyka i geografia, historia, informatyka, język obcy lub wiedza o społeczeństwie (do wyboru). Pierwszeństwo przyjęć uzyskują osoby, które otrzymały najwyższą punktację.

Studia magisterskie prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Kandydaci muszą okazać się dyplomem ukończenia studiów na poziomie co najmniej licencjackim/inżynierskim, a o przyjęciu na kierunek decyduje konkurs ocen dyplomowych.

Budynek UG wydzialu
wyklad inauguracyjny
 
 

Opinie o Uniwersytecie Gdańskim

 

O tym, czy UG jest właśnie dla ciebie, dowiesz się z opinii byłych i obecnych studentów, których zdanie może okazać się nieocenione. Na stronie Opinie o  Uniwersytecie Gdańskim poznasz ich własne doświadczenia, by lepiej przygotować się do życia studenckiego.

 

Opis studiów na kierunku Zarządzanie - Uniwersytet Gdański

 

Studia na kierunku zarządzanie Uniwersytetu Gdańskiego przygotowują studentów do roli konsultanta, menadżera i specjalisty w przedsiębiorstwach gospodarczych, pozwalają wykorzystać umiejętności zarządzania zespołem i diagnozować problemy gospodarowania zasobami.

Absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie jako specjaliści zarządzania zasobami ludzkimi, procesami i projektami, pracują w firmach konsultingowych, administracji publicznej czy menadżerowie zespołów w korporacjach.

menadzerka
dzienotwarty
 

Czego się nauczysz?

 

Studenci Zarządzania na UG, oprócz typowo kierunkowych przedmiotów, poruszają się w obszarach ekonomicznych i gospodarczych, w rynku nieruchomości czy w planowaniu rozwoju przedsiębiorstwa. Program studiów obejmuje między innymi takie przedmioty jak: mikroekonomia, ekonometria, bilansowy i podatkowy pomiar kosztów, rachunkowość jednostek budżetowych, matematyka finansowa i ubezpieczeniowa, informatyka ekonomiczna.

Pełną ofertę znajdziesz w zakładce programu studiów na kierunku zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim.

 

Dowiedz się więcej: 

11 uczelni z  kierunkiem  zarządzanie  w Gdańsku
5 uczelni z kierunkiem finanse w Gdańsku


Data publikacji: 07.03.2022
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Zarządzanie w Gdańsku

Inne uczelnie z kierunkiem Zarządzanie w innych miastach