Uczelnie z kierunkiem informatyka we Wrocławiu
Zasady rekrutacji na kierunku informatyka na Politechnice Wrocławskiej


Zasady rekrutacji na kierunku bioinformatyka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu


Zasady rekrutacji na kierunku informatyka na Uniwersytecie Wrocławskim


Zasady rekrutacji na kierunku informatyka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu


Politechnika Wrocławska
Informatyka
Limit miejsc: 358
Liczba kandydatów na miejsce w ostatnim roku: 5,6
Studia bezpłatne – stacjonarne
Studia płatne:
- Niestacjonarne cena – 2409 zł/semestr
Kierunek informatyka na Politechnice Wrocławskiej prowadzony jest na Wydziale Informatyki i Zarządzania. To 3,5-letnie studia inżynierskie, które doskonale przygotowują do wybranego zawodu. Umożliwiają również kontynuowanie kształcenia na półtorarocznych studiach magisterskich. W trakcie studiów pierwszego stopnia studenci zdobywają wiedzę ogólną z zakresu informatyki, o systemach operacyjnych, językach danych i oprogramowania, a także o zarządzaniu systemami informatycznymi. Najlepsi studenci mogą już w II semestrze dołączyć do Studium Podstawowych Problemów Informatyki, które zajmuje się sieciami komputerowymi, bazami danych i bezpieczeństwem informatycznym. Studia na Politechnice Wrocławskiej pozwalają kształcić się na doskonałym poziomie, w świetnie wyposażonej bazie dydaktycznej i pod okiem wykwalifikowanych wykładowców. Po ukończeniu informatyki absolwenci są wysokiej klasy specjalistami, doskonale posługują się narzędziami i systemami informatyki, stosują zdobytą wiedzę w praktyce.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Informatyka
Limit miejsc: 81
Liczba kandydatów na miejsce w ostatnim roku: 7
Studia bezpłatne – stacjonarne
Studia płatne:
- Niestacjonarne 2980 zł/semestr
Informatyka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu to studia dwustopniowe – najpierw 3,5-letnie studia licencjackie, a następnie 1,5-letnie magisterskie. Jednak już po pierwszym stopniu absolwenci mają szerokie możliwości na rynku pracy. W trakcie kształcenia studenci zdobywają ogólną wiedzę z zakresu systemów informatycznych, projektowania i zarządzania bazami danych, językach oprogramowania, zarządzania systemami informatycznymi. Studia kładą duży nacisk na kształcenie umiejętności praktycznych w trakcie ćwiczeń, praktyk czy kursów doszkalających. Na studiach pierwszego stopnia już od pierwszego semestru studenci mają do wyboru specjalizacje: analiza danych, e-biznes, ekonometria menedżerska, metody i systemy wspomagania decyzji, kompleksowe sterowanie jakością, usługi informatyczne, informatyka w zarządzaniu, technologie informacyjne i komunikacyjne. Absolwenci studiów informatycznych są profesjonalnie i kompleksowo przygotowani do wykonywania zawodu informatyka w sektorze publicznym oraz prywatnym.

Uniwersytet Wrocławski
Informatyka
Limit miejsc:180
Liczba kandydatów na miejsce w ostatnim roku: 4,7
Studia stacjonarne: bezpłatne
Studia na kierunku informatyka są realizowane na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Kompleksowo i wszechstronnie przygotowują do wykonywania zawodu informatyka w nieustannie zmieniającej się branży IT. W trakcie studiów studenci uczą się podstaw informatyki, algorytmicznego myślenia, precyzji w myśleniu i analizy problemów. Program studiów informatycznych jest niezwykle elastyczny. Jest baza przedmiotów obowiązkowych, które trzeba zrealizować, jednak każdy student ma do wyboru wiele kursów i przedmiotów, w których mogą się dokształcać i specjalizować, a także rozwijać się w sposób profesjonalny. Dzięki temu każdy student może wybrać sobie własną ścieżkę kształcenia w takim kierunku, w jakim widzi się po ukończonych studiach informatycznych. Studia kładą ogromny nacisk na kształtowanie umiejętności praktycznych. Studenci uczą się pod okiem doświadczonych wykładowców, zarówno naukowców, jak i praktyków z firm współpracujących ściśle z Uniwersytetem Wrocławski.
Studia na kierunku informatyka – jakie powinieneś mieć predyspozycje?
Studia informatyczne co roku cieszą się dużą popularnością wśród osób wybierających dalszą drogę swojego kształcenia. Zawód informatyka daje wiele możliwości, a także jest bardzo dobrze płatny. Aby studiować ten kierunek, a następnie dobrze radzić sobie w pracy zawodowej, trzeba mieć jednak pewne wrodzone predyspozycje, których nie da się wyuczyć w trakcie lat studiowania. Przede wszystkim potrzebny jest umysł ścisły i dobre radzić sobie przede wszystkim z matematyką i logiką. Języki programowania czy inne informatyczne kwestie wymagają bowiem ich pełnego zrozumienia. Informatyk powinien mieć umiejętność organizowania sobie pracy własnej, działania pod presją czasu oraz w stresujących warunkach. Przyda się również spora doza kreatywności oraz pomysłowego podejścia do różnych tematów. Informatycy powinni również znać język angielski na bardzo dobrym poziomie, co zdecydowanie ułatwi im zarówno naukę w czasie studiów, jak i późniejszą pracę zawodową w środowisku międzynarodowym.

Perspektywy pracy we Wrocławiu po studiach na kierunku informatyka
We Wrocławiu, podobnie jak w każdym dużym mieście, informatycy o różnych specjalnościach mają sporo możliwości zawodowych. Mogą pracować w działach IT zarówno instytucji czy urzędów, jak i firm prywatnych. Zarówno urzędy, jak i duże i małe firmy mają coraz bardziej rozbudowane działy informatyczne i potrzebują informatyków do zapewnienia bezproblemowego funkcjonowania systemów informatycznych. Informatycy mogą też pracować na różnych stanowiskach, zarówno jako specjaliści od sprzętu, jak i web deweloperzy, kierownicy projektów, analitycy danych czy administratorzy sieci. Informatyk, który ma spora wiedzę i doświadczenie, może również po pewnym czasie założyć własną firmę i pracować na własny rachunek. Daje to o wiele więcej możliwości niż praca na etacie. Obecnie outsourcing usług IT cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród firm różnej wielkości, dzięki temu można mieć pewność, że zawsze będzie co robić i zawsze będą klienci chętni do skorzystania z usług.
Uczelnie prywatne na których możesz studiować informatykę we Wrocławiu
Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej Horyzont
Kierunek informatyka na Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej to wysoki poziom nauczania i nieustannie modyfikowany program kształcenia, który jest dopasowywany do potrzeb nowoczesnego rynku pracy. Studia na kierunku informatyka to dwustopniowe kształcenie, na które składają się trzyletnie studia licencjackie oraz dwuletnie studia magisterskie uzupełniające. W trakcie kształcenia studenci poznają wiedzę z zakresu bas danych, tworzenia i wdrażania oprogramowania i aplikacji, projektowania stron internetowych oraz administrowania systemami. Na studiach licencjackich do wyboru jest sporo specjalności, między innymi: grafika komputerowa, administrator sieci komputerowych, projektowanie stron internetowych, bezpieczeństwo systemów komputerowych, bezpieczeństwo systemów internetowych, bazy danych, programowanie, informatyka w logistyce, technologie informacyjne w automatyce i robotyce, zarządzanie projektami IT oraz programowanie urządzeń mobilnych.
Program studiów dosyć często się zmienia wraz z zapotrzebowaniem studentów na określone specjalności. Kształcenie umiejętnie łączy wiedzę teoretyczną z wieloma formami praktycznego nauczania zawodu. Studenci mają sporo zajęć w laboratoriach komputerowych, warsztatów i szkoleń. Mogą również brać udział w praktykach i stażach zawodowych w najlepszych firmach IT. Do dyspozycji mają nowoczesną bazę dydaktyczną uczelni, a kształcą się pod okiem doświadczonej kadry naukowej. Absolwenci informatyki na Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej Horyzont są świetnie przygotowani do pracy w wyuczonym zawodzie.

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
Informatyka na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu to studia inżynierskie, które doskonale przygotowują do pracy w nowoczesnym środowisku IT. Program kształcenia jest nieustannie modyfikowany, zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy. Studenci mogą więc pewność, że kształcą się w takich dziedzinach, których znajomość da im realne zatrudnienie w najbliższej przyszłości. W programie kształcenia znajdziemy takie zagadnienia, jak podstawy sieci komputerowych, serwerowe systemy operacyjne, algorytmika i struktury danych, bezpieczeństwo w systemach i sieciach komputerowych, podstawy programowania, wprowadzenie do testowania, programowanie aplikacji internetowych i mobilnych, systemy zarządzania treścią CMS czy zarządzanie projektami informatycznymi.
Nowoczesny program studiów oraz zawarte w nim zajęcia warsztatowe i laboratoryjne są konsultowane i przygotowywane we współpracy z najlepszymi firmami z dziedziny IT na rynku. Studenci uczą się w nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie laboratoriach, mają możliwość zdobywania w trakcie kształcenia cenionych przez pracodawców certyfikatów. Kształcenie kładzie ogromny nacisk na naukę umiejętności praktycznych. Staże i praktyki zawodowe odbywają się w renomowanych przedsiębiorstwach, współpracujących z Wyższą Szkołą Bankową. Zajęcia na uczelni prowadzone są natomiast przez doświadczonych praktyków z branży IT z wieloletnim doświadczeniem. Absolwenci studiów informatycznych są kompleksowo przygotowani do pracy w swoim zawodzie i doskonale radzą sobie na rynku pracy.
Dolnośląska Szkoła Wyższa
Studia informatyczne na Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu to trzyletnie studia inżynierskie, które doskonale przygotowują do pracy w branży IT. Studia realizowane są w formie niestacjonarnej, a ich program jest stale modyfikowany i ulepszany, aby absolwenci kierunku byli na bieżąco z nowościami technologicznymi. Studenci informatyki już od początku kształcenia mają do wyboru specjalności: programowanie gier komputerowych, projektowanie systemów informatycznych i analiza danych, zarządzanie projektami informatycznymi oraz computer science. W trakcie kształcenia studenci informatyki poznają najważniejsze języki oprogramowania, metody zarządzania bazami danych, metody gromadzenia i eksploracji danych oraz metodykę zarządzania projektami informatycznymi. Uczą się również testowania oprogramowania i gier komputerowych oraz programowania gier. Naukę praktycznych przedmiotów prowadzą wyłącznie doświadczeni programiści, którzy przekazują aktualną i pogłębioną wiedzę.
Studenci kierunku informatyka mogą korzystać z nowoczesnej bazy dydaktycznej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, między innymi z zaawansowanych technologicznie laboratoriów komputerowych. Mają również możliwość odbywania praktyk zawodowych i stażów u najlepszych pracodawców z dziedziny IT na rynku. Dzięki temu jeszcze w trakcie nauki mogą poznać specyfikę zawodu i zdobywać pierwsze doświadczenia w pracy, które na pewno przydadzą im się w przyszłym życiu zawodowym.