Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (UE). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Kajetan
  Finanse i rachunkowość

  Osoby lubiące matematykę na pewno polubią zajęcia prowadzone na tym kierunku. Dużo warsztatów i liczne koła naukowe. Prowadzący uczą bardzo dobrze. Jest trochę zajęć niepotrzebnych, takich zapychaczy. Zajęcia nie są dobrze rozplanowane, a na uczelni panuje bałagan. Cena za wynajem mieszkania jest dość duża. Ogólnie życie we Wrocławiu jest drogie. Atmosfera fantastyczna, ludzie sympatyczni. Chętni nie tylko do nauki, ale również poimprezowania. Dużo imprez. Polecam

  24-01-2024
 • Aarek10
  Analityka gospodarcza

  Na studia przyjechałem trzy lata temu. Ogólnie chwalę sobie uczelnię i miasto. Studia na kierunku Analityka gospodarcza nie są trudne, lecz nauki jest dużo. Osoby, które potrafią sobie dobrze zorganizować czas, mają również możliwość poimprezowania. Wszystkie niezbędne książki dostępne są w bibliotece, jednak dobrze zrobione notatki z zajęć wystarczą. Uczelnia dobrze przygotowuje do wykonywania zawodu i pozwala na rozwój osobisty. Atmosfera dobra, nie ma wyścigu szczurów. Ja takiego nie zauważam. Większość wykładowców jest wyrozumiałych. Poznani ludzi świetni.

  04-01-2024
 • Marzena N.
  Finanse i rachunkowość

  Jestem studentką III roku. Nauki ogólnie nie jest wiele, lecz są przedmioty, do których trzeba się przyłożyć. Wśród nich jest matematyka i statystyka. Książki z biblioteki nie są potrzebne, lecz trzeba uważać na wykładach i ćwiczeniach. Nie korzystam z kół naukowych, lecz uczelnia oferuje wiele możliwości rozwoju, jak chociażby właśnie koła naukowe, szkolenia i targi pracy. Wykładowcy są różni. Jedni są bardziej lub mniej złośliwi, inni są życzliwi i z dużym zaangażowaniem podchodzą do prowadzonych zajęć. Atmosfera dobra.

  01-12-2023
 • Werka
  Ekonomia

  Właśnie kończę swoją naukę na UE, spędziłam tam 3 lata i pewnie za jakiś czas wrócę na magisterkę. Mogę wszystkim śmiało polecić. Karda w większości jest profesjonalna i z pasją podchodzi do tego co robi, pomaga studentom. Szczególnie doceniłam to na etapie pisania pracy licencjackiej, wiem, że samej byłoby mi ciężko. A promotor szybko odpisywał na maile i zawsze był chętny do pomocy. Nigdy nie byłam studentem piątkowym, ale kilka wieczorów w książkach i bez problemu zaliczałam egzaminy.

  17-06-2019
 • Kacper
  Zarządzanie

  Jeśli chodzi o samą uczelnie - studiuje mi się całkiem w porządku, wiadomo - są jacyś niesprawiedliwi wykładowcy, ale to chyba jak wszędzie. Bardzo pozytywni ludzie, chociaż sądziłem, że będzie więcej takich, którzy wiedzą co chcą od życia. Poziom nauczania - to zależy. Odpowiedź względna. Niektórych ćwiczeniowców idzie zaginać wiedzą (nie raz mi się udało), a niektórzy mają ją potężną i potrafią dobrze ją przekazać, ale to wszystko zależy jak się trafi :) Ogólnie Polecam :)

  16-11-2018
 • ola
  Zarządzanie

  Dla mnie UE to była najlepsza decyzja w życiu Pod względem studiów to trochę inaczej wygląda bo robię je dla papierka i moj kierunek nie jest wymagający Ale udzielam się w organizacjach studenckich i to jest dla mnie cudowna sprawa :D A ile się charakteryzuje dużą możliwością rozwoju w organizacjach.Świeżo po szkole na pewno trudno się dostać na stanowisko managerskie XD ale wszystko zależy od studenta, co będziesz jeszcze dodatkowo robić w ramach studiów Aktualnie bardziej pracodawcy patrzą czy masz coś więcej niż studia ;) Kursy, certyfikaty, działalność w organizacjach A u nas ma UE jest tego mnóstw. Ja jestem na NE i jest łatwiej na tym wydziale ale ZIiF też spoko

  15-11-2018
 • Julka
  Ekonomia

  Bardzo mi się podoba ta uczelnia!!! Jestem na ekonomi i szczerze lubię swoje studia Podoba mi się ten kierunek Jeśli chodzi o umiejętności praktyczne to dużo dają organizacje i koła naukowe Jest dużo prelekcji i warsztatów, szkoleń z tym związanych Matematyki w pierwszym semestrze nie było jakoś dużo, nawet osoby po podstawowej maturze dawały radę no ale wiadomo trochę trzeba nad tym pracować ;) Ja naprawdę polecam I nie wyobrażam sobie za bardzo studiowania gdzie indziej No i atmosfera na UE mnie totalnie urzekła!!

  09-11-2018
 • P.Ł.
  Finanse i rachunkowość

  Generalnie cały czas studiuję, i nawet nie martwię się o z perspektywach znalezienia pracy (aczkolwiek znane mi statystyki pokazują, że całkiem fajnie to wygląda). Co do kierunku (Finanse i rachunkowość) to powiem, że całkiem przyjemnie się studiuje. Są pewne wady, które rozumie się dopiero jak się jest na tej uczelni, ale raczej jest dużo więcej plusów. Podejście prowadzących do studentów z reguły jest bardzo przyjazne, tak jak reszty pozostałych instytucji takich jak dziekanat czy rektorat. Dużym plusem tej uczelni jest bardzo dobrze zorganizowana działalność dodatkowa, wszystkie organizacje studenckie i koła naukowe robią fantastyczną robotę i działając w nich można naprawdę wiele się nauczyć. Mówiąc w skrócie, polecam. :)

  23-02-2018
 • marta
  Finanse i rachunkowość

  Ja jestem bardzo zadowolona, bo od początku wiedziałam czego chce. Samo studiowanie nie daje tak dużych możliwości za to połączenie tego z aktywnym działaniem w kołach i organizacjach na uczelni daje zupełnie inna perspektywę. Większość osób nie musi martwic się jak wyglada jego CV firmy zgłaszają się same do nich, ze to właśnie „tą osobę” chcą u siebie w firmie. Decydując się na kierunek polecam patrzeć na specjalności bo tak na prawdę to ich "uczymy" się na studiach. Od 3 semestru (2 rok) są tylko zajęcia skupione wokół tych tematów, które są związane z wybraną specjalnością. Z ekonomii i finansów jest sporo kół, a dodatkowo każda organizacja ma tak naprawdę dział finansowy, więc możliwości jest bardzo dużo.

  23-02-2018
 • jakub
  Finanse i rachunkowość

  obecnie jestem na 3 roku więc co nieco mogę powiedzieć. W moim przypadku na początku (kierunek Finanse i Rachunkowość na wydziale NE) było dużo przedmiotów niezwiązanych z głównym nurtem studiów i przez pierwszy semestr trzeba było się przemęczyć przez kilka dość ciężkich i mało interesujących przedmiotów. Z każdym rokiem było coraz lepiej i pojawiały się ciekawe przedmioty. Teraz wiem, że obecne 1 roczniki mają nieco zmienioną podstaw i od samego początku dostają te finansowe przedmiot, które moim zdaniem są najciekawsze, rachunkowość też na tym kierunku nikogo nie ominie. Dodatkowo od tego roku można wybrać jakie przedmioty humanistyczne chce się mieć. Za najważniejszą zaletę tej uczelni uważna jednak ogórki kół naukowych i organizacji, które dają najwięcej, praktycznych umiejętności, kontaktów, które potrafią dużo dać. Głównie z tego względu mogę polecić UE. Z przedmiotów stricte mi najbardziej podobają się obecnie na 3 roku ze specjalizacji związane z rynkami finansowymi, bo tym się interesuje. Wykładowcy zależy na jakich się trafi, jedni spełniają się w tym co robią, umieją przekazywać wiedzę, są praktykami w swoich dziedzinach, a inni praktycznie cytują książkę na wykładach. Sam poziom "trudności" jest bardzo nierówny, osobiście nie miałem problemów z żadnym z przedmiotów, wszystko udało mi się zdać w 1 terminach. Jedynie co faktycznie było wymagające to matematyka, rachunkowość, nauka o organizacji i bankowość. Kierunek który studiuje jest również dostępny na innym wydziale ZIF, gdzie jest większy nacisk kładziony na matematykę i techniczne podejście finansów :D

  13-02-2018
 • Ju<3
  Ekonomia

  Świetna uczelnia, studiuje się super i jest też mnóstwo możliwości rozwoju poza zajęciami. ja teraz zaczynam indywidualny program studiów i będę sobie wymieniać trochę przedmiotów z ekonomii :D Ze swojej strony na pewno polecam angażowanie się od samego początku (zapisanie się do jakiejś organizacji studenckiej, śledzenie na fejsie wszystkich jakie są, bo jest mnóstwo dodatkowych, ciekawych wykładów, szkoleń itd) Byłam wcześniej na innej uczelni i totalnie bez porównania. UE jest super <3

  12-02-2018
 • Julia
  Ekonomia

  Nie jest aż tak kolorowo jak się tego spodziewałam po dniach otwartych, ale jest na prawdę fajnie. Co do zajęć mi się na pierwszym semstrze trafili sami naprawdę świetni prowadzący, jak szłam tu na studia to tak nie byłam zbyt pewna kierunku a potem prowadzący mnie rokochali w ekonomii i o dziwo nawet finansach, gdzie to w życiu bym się nie spodziewała że spodoba się dziewczynie z humana :D przedmioty nie są najłatwiejsze ale poziom prowadzenia ich bardzo muszę pochwalić. No przynajmniej na razie miałam takiego farta, że na wykłady aż się chciało przychodzić bo były tak ciekawe. No jak na razie polecam bardzo ;)

  09-02-2018