Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu (MWSLiT) we Wrocławiu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Szkoła jest dość dobrze zorganizowana. Jak dla mnie wszystko odbywa się bez zarzutu. Program studiów jest dobrze dobrany w mojej ocenie. Zarządzanie mamy pod każdą możliwą postacią. Zarządzanie projektami , zarządzanie strategiczne, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie jakością, zarządzanie zasobami ludzkimi. Widzę, że oprócz dyplomu wyniosę stąd kawał solidnej wiedzy. Wykładowcy są zaangażowani i widać ze chcą przekazać wiedzę. Jeśli chodzi o samych studentów to towarzystwo jest różne. Jedni bardziej ambitni a drudzy chcą się tylko prześlizgać. Z tego co słyszę to uczelnia cieszy się dość dobrą opinią, także nie są to tylko moje wrażenia.

  Marcin
  Zarządzanie
  27-04-2021
 • Bardzo dobrze wspominam wszystkie lata studiów. Studiowałam wcześniej na jednej z publicznych wrocławskich uczelni i mogę powiedzieć, że prywatna uczelnia to ogrooomny przeskok. Widać, że jeśli uczelnia zajmuje się konkretnym kierunkiem, to jest lepsze przygotowanie merytoryczne i szacunek do studenta. Bardzo dużo dały mi studia dualne, ponieważ do dzisiaj pracuje w firmie, gdzie odbywałam staż. Polecam!

  Joanna
  Logistyka
  11-03-2021
 • Po ukończeniu studiów i obronie dyplomu mam bardzo dobre wrażenia jeśli chodzi o tą uczelnie. Ze zdobyciem pracy po szkole nie ma większych problemów, a to dlatego że poziom jest wysoki i uczą tego co trzeba, a pracodawcy z własnego doświadczenia wiedzą już, że absolwenci MWSLiT są bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznym i praktycznym. Po studiach można wbić się nawet do największych firm logistycznych w kraju. Wielu moich znajomych z roku od razu dostało się na wysokie stanowiska, głownie dzięki doświadczeniu ze studiów dualnych. Co do samej kadry to nie ma co się tu rozpisywać, można trafić na lepszych i gorszych. Wiadomo jednak, że potrafią przekazać wiedzę i moim zdaniem to jest klucz do sukcesu.

  Robert
  Transport
  02-03-2021
 • Właśnie zapisałam się na studia stacjonarne I stopnia na kierunku logistyka i jestem pozytywnie zaskoczona poziomem obsługi w dziekanacie uczelni a dodatkowo pomocą od Biura Karier w zakresie wyboru specjalności. Poszłam w ślady brata, który rekomendował tą uczelnię. W ofercie jest dużo projektów unijnych z których można skorzystać. Dodatkowo jest to specjalistyczna uczelnia ukierunkowana na logistykę a nie na milion kierunków jak w przypadku innych uczelni, tak więc mam nadzieje że będzie super :)

  Arleta
  Logistyka i transport
  22-02-2021
 • Uważam, że uczelnia ogólnie może być, nawet ksero w ostatnim czasie dość dobrze działa ;) Największym atutem MWSLiT według mojej opinii są studia dualne - 3 dni studiów, 2 dni pracy - przy czym zarobione pieniądze muszą przynajmniej pokryć koszt czesnego. Ciekawa alternatywa, która pozwala dodatkowo zdobyć dobre obeznanie w zawodzie. Co do samych zajęć język angielski jest ok, a jak wiadomo w logistyce to podstawa, reszta na odpowiednim poziomie. Nieco więcej uwagi wzbudziły u mnie wykłady z zarządzania ryzykiem w logistyce, które początkowo były suchą teorią, zaś później odbywały się pod znakiem co zrobić gdy teoria zawiedzie ;)

  Tomek
  Logistyka
  15-04-2020
 • uczelnia ok, właśnie skończyłem i było czasami trudnawo, ale ogólnie dobrze wspominam. Byłem też na Erasmusie i załapałem się na wymianę do Chin, więc przegapiłem studia dualne. Nie można mieć wszystkiego ale nie żałuję- nie nauczyłóem się dobrze chińskiego ale miałem w Shanghaju praktykę i tera pracuję w branży sprowadzając produkty z Chin :) Tak tak to dzięki mnie macie te wszystkie cuda z alibaby :)

  Błażej
  Logistyka
  09-03-2020
 • Poziom nauczania - celujący; jakość zajęć - bardzo przyjemne zajęcia na których wykładowcy przekazują niezbędną wiedzę na temat logistyki, która wiąże się z praktyką, oceniam na bardzo dobre; wykładowcy - wykwalifikowana kadra bardzo profesjonalne podejście do studentów jak i absolwentów, ocena celująca organizacja na wydziale - bardzo dobra jak to na logistykę przystało.

  Mateusz
  Zarządzanie przedsiębiorstwem
  19-02-2020
 • Kierując się dobrymi opiniami znajomych zdecydowałam się na studia w MWSLiT. Dziś patrząc z perspektywy kilku lat od zakończenia studiów myślę, że był to dobry wybór. Uczelnia otworzyła przede mną dobre perspektywy pracy, nauczyła zawodu i pozwoliła nawiązać cenne kontakty w branży. Na początku z nauką było ok, później troszkę więcej trzeba było zakuwać, wiele przedmiotów było dorzucanych, ale potrzebnych. Co ważne uczelnia nie kombinowała z płatnościami, wszystko było zgodne z wcześniejszymi ustaleniami.

  Adam
  Transport
  14-02-2018
 • Odnosząc się do programu studiów oceniam go na dobry. Niewątpliwie do plusów należy zaliczyć: dobrą kadrę, w dużej części praktyków działających w obszarze konsultingu, co pozwala na wymianę doświadczeń, a nie wiedzy z książek; wizyty referencyjne w znanych międzynarodowych korporacjach np. Mahle, VGP, Amazon, DHL, Port Hamburg; sporo zajęć praktycznych i rozwiązywania problemów; program studiów pokrywa się z certyfikatem ELA na poziomie Master. przy zaliczeniu studiów na poziomie min 4.0 można podejść do procesu certyfikacji bez dodatkowych egzaminów. Do minusów: niektóre z przedmiotów miały poziom studiów licencjackich - może być to pryzmat szerszego doświadczenia z mojej strony, ale podobne opinie słyszałem wśród innych uczestników studiów- na szczęście są to marginalne przypadki; trzeba zarywać piątki na studia - wiele osób miało z tym problemy i należy to wziąć pod uwagę -zjazd jest zawsze trzydniowy i trzeba to wziąć pod uwagę; organizacyjnie na pewno mogłoby być lepiej, ale klient w krawacie bardziej się awanturuje, więc może to tylko nawyk :) Jeżeli chodzi o wykładowców było wielu którzy pozytywnie zwrócili moją uwagę - praktycy, którzy rozmawiają o faktycznych problemach, pokazują biznes od zaplecza i nie opowiadają bajek o cudownej corpo rzeczywistości. Ogólnie uważam te studia za dobrze zainwestowane pieniądze.

  Łukasz
  Logistyka
  05-02-2018

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu (MWSLiT) we Wrocławiu - Aktualności

Współczesne przedsiębiorstwa produkcyjne funkcjonują na zmiennych, globalnych rynkach charakteryzujących się dużą konkurencyjnością. Aby odnieść sukces muszą być zarządzane przez menedżerów chętnych do zmian, lecz upatrujących w tych zmianach szanse uzyskania przewagi. Od osób odpowiedzialnych za produkcję i logistykę oczekuje się ciągłego aktualizowania i poszerzania wiedzy oraz zdobywania u [..]

Zobacz więcej

W dobie globalizacji, międzynarodowa wymiana towarowa wymusza zdobycie wiedzy i zawodowych umiejętności w obszarze logistyki międzynarodowych łańcuchów dostaw. Przedsiębiorcom zależy na tym, aby dostarczyć klientowi produkt we właściwym czasie, w odpowiedniej ilości, należytym stanie i korzystnej cenie. Dlatego tak ważne jest to, by przedsiębiorcy pozostawali w ś [..]

Zobacz więcej