Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu (MWSLiT) we Wrocławiu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Alicja
  Zarządzanie

  Zajęcia utrzymują wysoki poziom, a atmosfera na wydziale logistyki jest bardzo pozytywna. Kadra to profesjonaliści z prawdziwego zdarzenia, mający profesjonalne podejście zarówno do studentów, jak i absolwentów. Organizacja wydziału stoi na wysokim poziomie, a perspektywy pracy w branży logistycznej są obiecujące. Jakbym miała wybierać raz jeszcze to wybrałabym to samo.

  05-04-2024
 • Krystian
  Transport

  Uczelnia zrobiła na mnie świetne wrażenie. Absolwenci MWSLiT są cenieni przez pracodawców za solidne przygotowanie teoretyczne i praktyczne. Wykładowcy w większości są kompetentni i potrafią skutecznie przekazywać wiedzę, co uważam za kluczowe. Ogólnie, uczelnia spełnia moje oczekiwania. Jakbym jeszcze raz miał wybrać to wybrałbym to samo i kierunek i uczelnie

  01-03-2024
 • Hubert
  Logistyka

  Pierwszy rok to przede wszystkim przedmioty, które nie są stricte związane z kierunek studiów. Ogólnie jednak wszystkie zagadnienia są do opanowania. Nawet te trudniejsze przedmioty są możliwe do zdania bez większych problemów. Dodatkowo uczelnia daje sporo czasu wolnego, co sprzyja życiu studenckiemu i integracji. Wykładowy w większości są w porządku, jedynie nieliczni stwarzali nieprzyjemną atmosferę w trakcie zajęć. Same relacje z innymi studentami chyba tak jak wszędzie są bardzo różne. Ogólnie jednak były w przeważającej większości poprawne.

  29-01-2024
 • Dominik
  Budownictwo

  Ilość nauki względem szkoły średniej nie przytłacza. Zwłaszcza na pierwszym roku jest dość łatwo, a trudniej robi się dopiero na drugim i trzecim roku. Zdecydowanie budownictwo to kierunek dla osób, które nie mają problemów z matematyką i logicznym myśleniem. W kwestii atmosfery myślę, że nie można niczego zarzucić. Wszyscy są bardzo przyjaźni i chętnie pomagają w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów. Z wykładowcami można naprawdę łatwo się porozumieć i są nawet skłonni pójść na pewne ustępstwa.

  06-12-2023
 • Kandydat
  Logistyka

  Łatwy i zrozumiały proces rekrutacji. Fajne specjalności do wyboru na logistyce. Zniżka na wpisowe. Dobry dojazd z obrzeży Wrocławia, więc można ominąć korki. Jeśli ktoś nie ma samochodu, może dojechać tam koleją - niedaleko jest dworzec kolejowy. Uczelnia ma dobrą lokalizację a dodatkowo wszystkie zajęcia są w jednym budynku, co na pewno oszczędzi czas, marnowany na przemieszczanie się między budynkami - co ma miejsce na niejednej uczelni. Czekam na początek roku akademickiego.

  26-07-2023
 • Kamil - Absolwent
  Logistyka

  Jestem bardzo zadowolony z wyboru. Pracę znalazłem jeszcze w trakcie trwania studiów. Uczelnia daje ogromne możliwości. Wykładowcy w większości to praktycy, więc można się od nich dowiedzieć dosłownie wszystkiego. Nigdy nie miałem problemu z załatwieniem jakiejś sprawy "papierkowej", także to również na plus. Istotnym dla mnie przy wyborze tej uczelni było to, że czesne nie wzrasta. Z czystym sumieniem POLECAM!

  22-03-2023
 • WerciaB
  Logistyka

  Czy wiecie może czy wraz z inflacja koszt studiów wzrósł, czy dalej mają tak korzystne czesne jak kiedyś? Mój brat kończył tą uczelnie a ja chcę pójść w jego ślady po zdaniu matury???? Dajcie znać. Z doświadczenia wiem, że na niektórych uczelniach wszystkie promocje są fajnie opisane a potem się okazuje, że czesne jest kosmiczne. Brat poleca więc spróbujmy!

  22-02-2023
 • Marcin
  Zarządzanie

  Szkoła jest dość dobrze zorganizowana. Jak dla mnie wszystko odbywa się bez zarzutu. Program studiów jest dobrze dobrany w mojej ocenie. Zarządzanie mamy pod każdą możliwą postacią. Zarządzanie projektami , zarządzanie strategiczne, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie jakością, zarządzanie zasobami ludzkimi. Widzę, że oprócz dyplomu wyniosę stąd kawał solidnej wiedzy. Wykładowcy są zaangażowani i widać ze chcą przekazać wiedzę. Jeśli chodzi o samych studentów to towarzystwo jest różne. Jedni bardziej ambitni a drudzy chcą się tylko prześlizgać. Z tego co słyszę to uczelnia cieszy się dość dobrą opinią, także nie są to tylko moje wrażenia.

  27-04-2021
 • Joanna
  Logistyka

  Bardzo dobrze wspominam wszystkie lata studiów. Studiowałam wcześniej na jednej z publicznych wrocławskich uczelni i mogę powiedzieć, że prywatna uczelnia to ogrooomny przeskok. Widać, że jeśli uczelnia zajmuje się konkretnym kierunkiem, to jest lepsze przygotowanie merytoryczne i szacunek do studenta. Bardzo dużo dały mi studia dualne, ponieważ do dzisiaj pracuje w firmie, gdzie odbywałam staż. Polecam!

  11-03-2021
 • Robert
  Transport

  Po ukończeniu studiów i obronie dyplomu mam bardzo dobre wrażenia jeśli chodzi o tą uczelnie. Ze zdobyciem pracy po szkole nie ma większych problemów, a to dlatego że poziom jest wysoki i uczą tego co trzeba, a pracodawcy z własnego doświadczenia wiedzą już, że absolwenci MWSLiT są bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznym i praktycznym. Po studiach można wbić się nawet do największych firm logistycznych w kraju. Wielu moich znajomych z roku od razu dostało się na wysokie stanowiska, głownie dzięki doświadczeniu ze studiów dualnych. Co do samej kadry to nie ma co się tu rozpisywać, można trafić na lepszych i gorszych. Wiadomo jednak, że potrafią przekazać wiedzę i moim zdaniem to jest klucz do sukcesu.

  02-03-2021
 • Arleta
  Logistyka i transport

  Właśnie zapisałam się na studia stacjonarne I stopnia na kierunku logistyka i jestem pozytywnie zaskoczona poziomem obsługi w dziekanacie uczelni a dodatkowo pomocą od Biura Karier w zakresie wyboru specjalności. Poszłam w ślady brata, który rekomendował tą uczelnię. W ofercie jest dużo projektów unijnych z których można skorzystać. Dodatkowo jest to specjalistyczna uczelnia ukierunkowana na logistykę a nie na milion kierunków jak w przypadku innych uczelni, tak więc mam nadzieje że będzie super :)

  22-02-2021
 • Tomek
  Logistyka

  Uważam, że uczelnia ogólnie może być, nawet ksero w ostatnim czasie dość dobrze działa ;) Największym atutem MWSLiT według mojej opinii są studia dualne - 3 dni studiów, 2 dni pracy - przy czym zarobione pieniądze muszą przynajmniej pokryć koszt czesnego. Ciekawa alternatywa, która pozwala dodatkowo zdobyć dobre obeznanie w zawodzie. Co do samych zajęć język angielski jest ok, a jak wiadomo w logistyce to podstawa, reszta na odpowiednim poziomie. Nieco więcej uwagi wzbudziły u mnie wykłady z zarządzania ryzykiem w logistyce, które początkowo były suchą teorią, zaś później odbywały się pod znakiem co zrobić gdy teoria zawiedzie ;)

  15-04-2020
 • Błażej
  Logistyka

  uczelnia ok, właśnie skończyłem i było czasami trudnawo, ale ogólnie dobrze wspominam. Byłem też na Erasmusie i załapałem się na wymianę do Chin, więc przegapiłem studia dualne. Nie można mieć wszystkiego ale nie żałuję- nie nauczyłóem się dobrze chińskiego ale miałem w Shanghaju praktykę i tera pracuję w branży sprowadzając produkty z Chin :) Tak tak to dzięki mnie macie te wszystkie cuda z alibaby :)

  09-03-2020
 • Mateusz
  Zarządzanie przedsiębiorstwem

  Poziom nauczania - celujący; jakość zajęć - bardzo przyjemne zajęcia na których wykładowcy przekazują niezbędną wiedzę na temat logistyki, która wiąże się z praktyką, oceniam na bardzo dobre; wykładowcy - wykwalifikowana kadra bardzo profesjonalne podejście do studentów jak i absolwentów, ocena celująca organizacja na wydziale - bardzo dobra jak to na logistykę przystało.

  19-02-2020
 • Adam
  Transport

  Kierując się dobrymi opiniami znajomych zdecydowałam się na studia w MWSLiT. Dziś patrząc z perspektywy kilku lat od zakończenia studiów myślę, że był to dobry wybór. Uczelnia otworzyła przede mną dobre perspektywy pracy, nauczyła zawodu i pozwoliła nawiązać cenne kontakty w branży. Na początku z nauką było ok, później troszkę więcej trzeba było zakuwać, wiele przedmiotów było dorzucanych, ale potrzebnych. Co ważne uczelnia nie kombinowała z płatnościami, wszystko było zgodne z wcześniejszymi ustaleniami.

  14-02-2018
 • Łukasz
  Logistyka

  Odnosząc się do programu studiów oceniam go na dobry. Niewątpliwie do plusów należy zaliczyć: dobrą kadrę, w dużej części praktyków działających w obszarze konsultingu, co pozwala na wymianę doświadczeń, a nie wiedzy z książek; wizyty referencyjne w znanych międzynarodowych korporacjach np. Mahle, VGP, Amazon, DHL, Port Hamburg; sporo zajęć praktycznych i rozwiązywania problemów; program studiów pokrywa się z certyfikatem ELA na poziomie Master. przy zaliczeniu studiów na poziomie min 4.0 można podejść do procesu certyfikacji bez dodatkowych egzaminów. Do minusów: niektóre z przedmiotów miały poziom studiów licencjackich - może być to pryzmat szerszego doświadczenia z mojej strony, ale podobne opinie słyszałem wśród innych uczestników studiów- na szczęście są to marginalne przypadki; trzeba zarywać piątki na studia - wiele osób miało z tym problemy i należy to wziąć pod uwagę -zjazd jest zawsze trzydniowy i trzeba to wziąć pod uwagę; organizacyjnie na pewno mogłoby być lepiej, ale klient w krawacie bardziej się awanturuje, więc może to tylko nawyk :) Jeżeli chodzi o wykładowców było wielu którzy pozytywnie zwrócili moją uwagę - praktycy, którzy rozmawiają o faktycznych problemach, pokazują biznes od zaplecza i nie opowiadają bajek o cudownej corpo rzeczywistości. Ogólnie uważam te studia za dobrze zainwestowane pieniądze.

  05-02-2018

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu (MWSLiT) we Wrocławiu - Aktualności

The Chartered Institute of Logistics and Transport(UK) po raz kolejny docenił MWSLiT we Wrocławiu przedłużając do 2021 roku akredytację studiów magisterskich. To wyróżnienie jest potwierdzeniem wysokich standardów edukacji i ciągłego wzrostu poziomu nauczania na wrocławskiej uczelni.CILT(UK) zrzesza ponad trzydzieści trzy tysiące członków z ponad 100 krajów – głównie praktyków logistyki i [..]

Zobacz więcej

5 lipca 2016 r. w Pałacu Staszica w Warszawie, siedzibie Polskiej Akademii Nauk, odbyła się Gala Finałowa VI edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów".Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu już 6 raz z rzędu została uhonorowana certyfikatem „Uczelnia Liderów", jako jedyna magisterska uczelnia niepubliczna na Dolnym Śląsku. W [..]

Zobacz więcej