Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych (WAB)(Niepublliczna)

palceholder

53-238 Wrocław

ul. Ostrowskiego 22

tel.:

+48 71 333 11 07

Studia dyplomowe - kierunki
Digital marketing – Sprzedaż i Marketing
E-commerance - Sprzedaż i marketing
Fintech – Finanse i Rachunkowość
Grafika komputerowa i multimedia – Informatyka
Hotelarstwo – Turystyka i Rekreacja
Inżynieria internetowa – Informatyka
Inżynieria oprogramowania – Informatyka
Komunikacja audiowizulana – Komunikacja cyfrowa i media
Marketing internetowy w praktyce – Zarządzanie
Menedżer hotelarstwa – Turystyka i Rekreacja
Menedżer logistyki i sprzedaży – Logistyka
Menedżer logistyki – Logistyka
Menedżer przemysły spotkań i wydarzeń (MICE) – Turystyka i Rekreacja
Menedżer transportu – Logistyka
Międzynarodowy biznes turystyczny- Turystyka i Rekreacja
Organizacja eventów- Turystyka i Rekreacja
Psychologia w biznesie – Zarządzanie
Rachunkowość i podatki – Finanse i Rachunkowość
Sieci komputerowe i cyberbezpieczeństwo – Informatyka
Socjal media – Komunikacja cyfrowa i media
Strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi – Zarządzanie
Systemy informatyczne i technologie w logistyce – Logistyka
Zarządzanie projektami – Zarządzanie
Zarządzanie przedsiębiorstwem - Zarządzanie
Zarządzanie systemami logistycznymi – Zarządzanie
Zarządzanie zasobami ludzkimi - Zarządzanie

Opis Uczelni

WROCŁAWSKA AKADEMIA BIZNESU W NAUKACH STOSOWANYCH (WAB)


Wrocławska niepubliczna uczelnia wyższa powstała w 1997r., od początku swojego istnienia nakładała duży nacisk na działania dydaktyczne w oparciu o profil biznesowy. Spełniając standardy przyjęte w międzynarodowej przestrzeni edukacyjnej,
Wrocławska Akademia Biznesu Nauk Stosowanych, otrzymała pozytywną opinię od Polskiej Komisji Akredytacyjnej, dla czterech wykładanych kierunków.

Uznanie międzynarodowe placówki, dało możliwość zrzeszenia w CEEMAN – skupiającej edukacyjne instytucje europejskie i The Association to Advance Collegiate Schools of Business – obejmująca uczelnie z całego świata. Dolnośląska uczelnia jest też laureatem prestiżowej nagrody „Orły Edukacji 2020” oraz zajmuje wysokie noty w Ratingu Programów MBA SEM. Od 2014r., placówka wchodzi w skład Grupy Uczelni Vistula.

Bogata oferta edukacyjna, oferuje swoim studentom studia realizowane w zakresie nauk humanistycznych, jak i ekonomicznych i technicznych na 5 wybranych kierunkach. Wyższa Szkoła Handlowa realizuje również program studiów podyplomowych, w tym prowadzone w języku angielskim MBA, we współpracy z uczelnią Leipzig Graduate School of Management.

 

Misja Uczelni

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych (WAB) znajduje się w historycznej części Wrocławia. Ustanowiona z myślą o łączeniu praktyki zawodowej z teorią, jest jedną z najwyżej ocenianych uczelni prywatnych w Polsce.

Misją WAB jest kształcenie młodych ludzi na pracowników z pasją, którzy mogą wpłynąć na rozwój społeczności lokalnej i globalnej. Oferuje ona dyplomy w naukach stosowanych, co sprawia, że jej absolwenci są kompetencyjni w praktycznych dziedzinach, takich jak biznes, zarządzanie i technologia.

Uczelnia twardo stąpa po ziemi i współpracuje z przemysłem i biznesem, umożliwiając studentom zdobycie doświadczenia praktycznego w prawdziwym świecie pracy. WAB skupia się na kreatywnym myśleniu i współpracy jako fundamentach skutecznego uczenia się.

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych to miejsce, w którym nauka i praktyka zawodowa spotykają się, aby inspirować przyszłych liderów i innowatorów naszego świata.

 

Studia podyplomowe

Serce Dolnego Śląska, malowniczy Wrocław jest domem dla Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych (WAB). Ta dynamiczna instytucja oferuje jakościowe i konkurencyjne kształcenie, z naciskiem na rozwój umiejętności niezbędnych na współczesnym rynku pracy.

Jednym z głównych punktów programu uczelni są studia podyplomowe. WAB ściśle współpracuje z sektorem biznesowym, co gwarantuje, że jej programy są aktualne, praktyczne i zgodne z potrzebami rynku. Przykładowymi kierunkami studiów podyplomowych oferowanymi przez WAB są: 

  • Zarządzanie Procesami Biznesowymi,
  • Logistyka w Przedsiębiorstwie,
  • Biznes i Finanse.

Głównym celem uczelni jest przygotowanie studentów do osiągnięcia sukcesu w dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu przez oferowanie innowacyjnych programów studiów. WAB daje studentom możliwość nie tylko zdobywania wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim rozwijania umiejętności praktycznych, które są cenione przez pracodawców.

Z Wrocławską Akademią Biznesu w Naukach Stosowanych, możesz z niepewnością spojrzeć na przyszłe wyzwania zawodowe, dzięki solidnemu wykształceniu, które da Ci przewagę na konkurencyjnym rynku pracy.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Poznajmy nieco bliżej Wrocławską Akademię Biznesu w Naukach Stosowanych (WAB), wybitną instytucję kształcącą przyszłych liderów biznesu, zlokalizowaną w Przełajkowicach pod Wrocławiem. Ta nowoczesna uczelnia łączy teorię z praktyką, czerpiąc inspiracje prosto z niemieckiego modelu studiów.

W okolicy znajdują się inne renomowane uczelnie o podobnym profilu studiów. Jedną z nich jest WSB we Wrocławiu, której kierunki studiów obejmują zarządzanie, finanse i rachunkowość, a także, zgodnie z nazwą, bankowość.

Wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny to kolejne miejsce dla tych pragnących zagłębić się w tajniki biznesu. Posiada on szeroką gamę kierunków, takich jak zarządzanie, ekonomia, finanse, a także studia podyplomowe i MBA.

Nie możemy też zapomnieć o Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oleśnicy. Ta uczelnia, oddalona o kilkadziesiąt kilometrów od Wrocławia, również oferuje studia o profilu ekonomicznym i menedżerskim, skupiając się na praktycznej nauce przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

 

Digital marketing – Sprzedaż i Marketing

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych (WAB) zlokalizowana w sercu Dolnego Śląska, w malowniczym Wrocławiu, oferuje interesujący i atrakcyjny program studiów z dziedziny Digital Marketing – Sprzedaż i Marketing.

Celem tego programu jest dostarczenie studentom zarówno teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy potrzebnej do skutecznego prowadzenia działań marketingowych w cyfrowym świecie. Nauka obejmuje strategie SEO, content marketingu, social media, analizy rynkowej, zarządzania relacjami z klientami a także strategii e-commerce.

WAB podkreśla, że program jest skierowany nie tylko do osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności, ale również do tych, którzy mają zamiar uruchomić własny biznes. Absolwenci są przygotowani do pracy w różnych sektorach rynku, zarówno na stanowiskach specjalistów ds. marketingu cyfrowego, jak i menedżerów projektów.

Inwestycja w edukację na Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych jest inwestycją w przyszłość, która przyniesie korzyści zarówno na bieżąco, jaki i długoterminowo. Podążaj za trendami i dołącz do świata marketingu cyfrowego z WAB.

Zobacz więcej: Studia marketingowe we Wrocławiu - 4 uczelnie

 

Informatyka

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych (WAB) to ceniona uczelnia położona w historycznym i dynamicznym mieście Wrocław. Jest to miejsce, gdzie teoria i praktyka łączą się, dostarczając studentom solidnego fundusza wiedzy oraz umiejętności praktycznych.

Jeden z najbardziej popularnych kierunków studiów na WAB to Informatyka, który łączy technologiczne innowacje z praktycznym wykorzystaniem. Kierunek ten skupia się na szerokim spektrum zagadnień, od programowania i systemów baz danych, do sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa, zapewniając studentom kompleksowe przygotowanie do wymagającego rynku pracy.

Studia na kierunku Informatyka na WAB charakteryzują się indywidualnym podejściem do każdego studenta oraz naciskiem na praktyczne aspekty nauki. To co wyróżnia ten kierunek to bogate portfolio projektów, staże i praktyki oferowane przez współpracujące z uczelnią firmy.

Z Wrocławską Akademią Biznesu w Naukach Stosowanych studenci kończą z dobrze umocnioną wiedzą techniczną i praktycznym doświadczeniem, którego szukają pracodawcy.

Więcej informacji: Informatyka we Wrocławiu - 11 uczelni

 

Turystyka i Rekreacja

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych (WAB) w mieście Wrocław to miejsce, które oferuje wiele możliwości dla tych, którzy pragną rozwijać własną karierę w zakresie kompleksowego kierunku, jakim jest Turystyka i Rekreacja.

Na uczelni skoncentrowano się na tworzeniu unikalnej struktury naukowej, która łączy praktyczną naukę z solidnym kontekstem teoretycznym. Dzięki temu studenci zdobywają wszechstronne umiejętności, niezbędne do skutecznego działania na rynku turystycznym.

Co ważne - program studiów został stworzony we współpracy z pracodawcami z branży turystycznej, co wpływa na aktualność i praktyczność zdobywanej wiedzy służącej zaspokojeniu dynamicznie zmieniających się wymagań rynku pracy. Studenci mają także możliwość uzyskania licencji przewodnika turystycznego.

Dopełnieniem edukacji jest nowoczesna infrastruktura, w tym profesjonalne sale wykładowe i pracownie. Doświadczeni wykładowcy, znani i cenieni w swojej branży, łączą naukę z praktyką, budując u studentów solidne fundamenty do rozwoju zawodowego.

Niewątpliwym atutem jest lokalizacja uczelni - Wrocław to dynamicznie rozwijające miasto, które oferuje niezliczone możliwości zarówno dla osób poszukujących pracy w branży turystycznej, jak i dla tych, którzy chcą tu prowadzić własny biznes.

Zobacz więcej: Kierunek Turystyka we Wrocławiu - 5 uczelni oraz Kierunek Rekreacja we Wrocławiu - 4 uczelnie

 

Zarządzanie

Zlokalizowana w sercu Dolnego Śląska, Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych (WAB) to renomowana uczelnia, która prężnie rozwija się na mapie polskiego szkolnictwa wyższego. Wyróżnia się nowoczesną strukturą programów edukacyjnych oraz praktycznym podejściem do nauki.

WAB jest szczególnie znana z oferowania czołowego programu studiów na kierunku Zarządzanie. Z myślą o kształceniu przyszłych leaderów, uczelnia tworzy warunki sprzyjające nabyciu umiejętności zarówno z zakresu zarządzania strategicznego, jak i interpersonalnego. Studia na tym kierunku to przede wszystkim nacisk na praktyczne zastosowanie wiedzy, rozwiązywanie problemów dla realnych firm oraz rozwijanie umiejętności analitycznych i decyzyjnych.

Cząstką charakterystyczną programu są doświadczeni wykładowcy, którzy są pracownikami akademickimi oraz praktykami biznesu. Współpraca z szanowanymi firmami umożliwia studentom uzyskanie rzeczywistego doświadczenia w dziedzinie zarządzania.

Wybór kierunku Zarządzanie na Wrocławskiej Akademii Biznesu to szansa na zdobycie wysokiej jakości edukacji, przygotowującej do profesji w dynamicznym środowisku biznesu.

Sprawdź więcej: Zarządzanie we Wrocławiu - 15 uczelni

 

Logistyka

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych (WAB) usytuowana jest w tętniącym życiem studenckim mieście - Wrocławiu. Jest to prywatna uczelnia, która jak żadna inna, pozwala łączyć naukę z pracą zawodową, gwarantując przy tym najwyższą jakość kształcenia.

Szczególnie wyróżnia się na tle innych dzięki prestiżowemu kierunkowi Logistyka. WAB ściśle współpracuje z przedsiębiorstwami oraz instytucjami logistycznymi, co oznacza realną możliwość zastosowania nabytej wiedzy w praktyce już podczas studiów. Studenci mają okazję uczestniczyć w licznych warsztatach, szkoleniach, a także realizować praktyki zawodowe w renomowanych firmach logistycznych.

Program studiów na kierunku Logistyka w WAB koncentruje się na najnowszych trendach i technologiach stosowanych w logistyce, co pozwala absolwentom na błyskawiczne dostosowanie się do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. Dlatego Logistyka na WAB to inwestycja, która zwraca się w przyszłości wielokrotnie.

Więcej szczegółów: Studia logistyczne we Wrocławiu - 9 uczelni

 

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
Turystyka i Rekreacja UAM Poznań - Film promocyjny
dr Krzysztof Celuch Prorektor SGTiR zaprasza na studia