Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Informatyka na Politechnice Wrocławskiej zasady rekrutacji na rok 2023/2024

Informatyka na Politechnice Wrocławskiej zasady rekrutacji na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na PWr na rok 2023/2024

 

budynek informatyka
politechnika wrocławska

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie warunki należy spełnić, aby rozpocząć studiowanie informatyki na Politechnice Wrocławskiej serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony zasady rekrutacji PWr.

Regularne zmiany w zasadach naboru sprawiają, że wszyscy kandydaci aplikujący na kierunek powinni regularnie sprawdzać stronę uczelni. W ten sposób można zdobyć wiedzę na temat wszystkich terminów oraz wytycznych związanych z rekrutacją i przystąpieniem na studia na kierunku Informatyka.

Podstawą dostania się na studia I stopnia jest konkurs świadectw.

 

Harmonogram rekrutacji

 

Rozpoczęcie rejestracji w systemie IRK startuje 16 maja a ostatnim dniem rejestracji i wnoszenia opłat rekrutacyjnych jest 14 czerwca. 

Więcej o harmonogramie rekrutacji na Politechnike Wrocławską znajdziesz na stronie Terminy rekrutacji na PWr.

 

Studia I stopnia

 

Rekrutacja na kierunku informatyka odbywa się w oparciu o wynik uzyskany na świadectwie maturalnym. Najbardziej pożądane jest zdawanie matury z przedmiotów ścisłych takich jak: matematyka, fizyka czy informatyka.

Duże zainteresowanie kierunkiem wśród absolwentów szkół średnich sprawia, że najlepiej każdy z przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym. Można w ten sposób zwiększyć swoje szanse przyjęcia na uczelnię.

Zobacz więcej: Program studiów na kierunek informatyka na Politechnice Wrocławskiej.

 

Opinie o Politechnice Wrocławskiej

 

informatyka
politechnika wrocławska

 

Pod adresem Politechnika Wrocławska – opinie znajdziesz oceny wystawione uczelni przez absolwentów oraz osoby studiujące.

Zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat kierunku informatyka i będziesz w stanie łatwiej podjąć decyzję o tym czy warto rozważyć studiowanie na uczelni.

Strona jest niezwykle pomocna dla wszystkich kandydatów, którzy pragną rozpocząć edukację na uczelni.

 

Opis studiów na kierunku informatyka na Politechnice Wrocławskiej

 

Zasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na PWr na rok 2023/2024
Zasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na PWr na rok 2023/2024

 

Informatyka jest kierunkiem studiów, który pozwala na zdobycie rozległej wiedzy z obszaru IT. Studenci poznają systemy operacyjne, algorytmy i struktury danych, a także uczą się programowania.

Studia nastawione są również na wykorzystanie informatyki w różnych branżach i przedstawienie realnych sposobów jej zastosowania. Politechnika Wrocławska stawia przede wszystkim na przekazywanie praktycznych kompetencji i posiada szeroki program praktyk zawodowych.

Dzięki temu od razu po skończeniu studiów można szukać zatrudnienia w wielu firmach.

 

Czego się nauczysz na Informatyce na Politechnice Wrocławskiej?

 

Absolwenci informatyki na PWr posiadają następujące kompetencje:

  • Obsługa nowoczesnych narzędzi i systemów informatycznych,
  • Projektowanie rozwiązań w systemach informatycznych i nieinformatycznych o różnym przeznaczeniu,
  • Wdrażanie rozwiązań informatycznych,
  • Administrowanie, testowanie, instalowanie narzędzi oraz systemów informatycznych,
  • Programowanie aplikacji mobilnych.
     

Informacje o kierunku Informatyka na 12 uczelniach we Wrocławiu

 

 

Studia podyplomowe - Informatyka na Politechnice Wrocławskiej

 

Administrowanie sieciami komputerowymi

 

Kierunek: Administrowanie sieciami komputerowymi
Czas trwania: 2 semestry
Cena za rok: 5900

Cel studiów

W czasie tych trwających dwa semestry studiów, ich uczestnicy zostaną przygotowani do w pełni samodzielnego administrowania środowiskami IT. Zagadnienie związane z architekturą, technologią i bezpieczeństwem sieci komputerowych to najważniejsze z tematów.

Poza teorią bardzo ważna jest praktyka. Po ukończeniu tych studiów uczestnicy będą potrafili administrować systemami Windows, Linux ale także serwerami danych oraz innymi. Poza tym do umiejętności będzie także należało planowanie rozwoju sieci oraz ocena ryzyka.
 

Administrowanie sieciami komputerowymi
Administrowanie sieciami komputerowymi


Dla kogo jest ten kierunek?

Te studia są skierowane do osób, które pracują w środowisku IT. Są idealne dla osób, które przygotowują się do samodzielnego administrowania siecią, ale także dla tych, którzy już się tym zajmują.

To doskonała okazja do poszerzenia wiedzy oraz poznania najlepszych sposobów, jak efektywnie zarządzać siecią. Dodatkowo warto aby uczestnicy tego kierunku posiadali już podstawową wiedzę z zakresu programowania oraz wiedza informatyczna.

 

Android iOS - nowoczesne aplikacje mobline

 

Kierunek: Android i iOS - nowoczesne aplikacje mobilne
Czas trwania: 2 semestry
Cena za rok: 6500

Jakie umiejętności można zdobyć?

Podczas tych studiów ich uczestnicy nauczą się tworzenia aplikacji zarówno dla systemu Android jak i iOS. Poznają języki programowania takie jak Java i Swift oraz alternatywne metody projektowania za pomocą środowisk informatycznych. Poza samym projektowaniem aplikacji nauczą się także tworzenia witryn internetowych i mobilnych.

Poza wiedzą praktyczną duży nacisk jest kładziony na jej wykorzystanie w praktyce. Zajęcia laboratoryjne pozwolą na jej zastosowania. Rozszerzeniem wiedzy z zakresu projektowania jest także część poświęcona umieszczaniu aplikacji w sieci oraz jej reklamy.
 

Android iOS - nowoczesne aplikacje mobline
Android iOS - nowoczesne aplikacje mobline


Dla kogo jest ten kierunek?

Te studia są rekomendowane dla osób, które posiadają już wiedzę informatyczną oraz podstawy programowania. To idealny kierunek dla wszystkich tych, którzy chcą poznać nowe języki programowania lub poszerzyć dotychczasową wiedzę. Zajęcia praktyczne pozwolą na zweryfikowanie umiejętności oraz ewentualne korygowanie wykonanych prac i aplikacji.


Data publikacji: 23.06.2023
ikonka kierunki studiów

Opinie o uczelniach we Wrocławiu - Informatyka

Zobacz opinie o innych miastach w Wrocławiu
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w Wrocławiu

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w innych miastach