Reklama - Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania (WSEIZ)Biogospodarka
Inżynieria Środowiska
Ochrona Środowiska

Opis Wydziału

WYDZIAŁ INSTALACJI BUDOWLANYCH, HYDROTECHNIKI I INŻYNIERII ŚRODOWISKA (IS) POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ


Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska (IS)
jest integralnym elementem Politechniki Warszawskiej, znanej prestiżowej uczelni technicznej w sercu Polski, Warszawie. Ten wydział koncentruje się na naukach inżynierskich związanych z infrastrukturą budowlaną i zarządzaniem środowiskiem.

IS oferuje gamę programów studiów obejmujących instalacje budowlane, hydrotechnikę, jak i szeroko rozumianą inżynierię środowiska. Umożliwia studentom nie tylko zdobycie solidnych podstaw teoretycznych, ale również rozwinięcie umiejętności praktycznych dzięki bogato wyposażonym laboratoriom i doświadczonemu kadrowi naukowemu.

Kształcenie na Wydziale IS Politechniki Warszawskiej otwiera absolwentom drogę do ambitnej kariery naukowej lub praktycznej, dając szansę na bycie częścią rozwiązań dla kluczowych wyzwań współczesnego świata, takich jak zrównoważone użytkowanie zasobów naturalnych i zarządzanie infrastrukturą.

Warszawa.

Stolica Polski jest doskonałym miejscem dla uczelni technicznej. Jest to centrum innowacji i rozwoju technologicznego, dające doskonałe możliwości dla studentów, zarówno podczas studiów, jak i po ich ukończeniu.

 

Misja Wydziału

Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska (IS) Politechniki Warszawskiej jest jednym z prestiżowych punktów edukacyjnych Warszawy. Jest znany z prowadzenia intensywnych badań i oferowania programów studyjnych dotyczących inżynierii środowiska i budownictwa.

Bezpośrednio związany z aktualnymi wyzwaniami związanymi z zmianami klimatu, misja Wydziału IS jest zrozumiała i ambitna. Aspiruje do tworzenia inżynierów przyszłości, którzy zobowiązują się do ochrony i zrównoważonego rozwoju środowiska naturalnego. Wydział IS ma na sobie ciężar kształtowania studentów, którzy pomogą budować zrównoważoną przyszłość na rzecz planety.

Politechnika Warszawska, podobnie jak jej Wydział IS, jest zdecydowana do budowania silnego, etycznego i konkurencyjnego społeczeństwa naukowego, stosując się do najwyższych standardów edukacyjnych. Wydział IS jest częścią tej szerszej wizji, dążąc do doskonałości w nauczaniu, badaniach i służbie społecznej.

 

Koła naukowe

Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska (IS) Politechniki Warszawskiej zlokalizowany jest w sercu polskiej stolicy, Warszawie. Ta prestiżowa placówka naukowa jest znanym miejsce kształcenia inżynierów i naukowców na najwyższym możliwym poziomie.

Koła naukowe na tym wydziale są nieodłączną częścią życia studenckiego, zapewniając platformę do zastosowania praktycznego i zdobycia cennej, praktycznej wiedzy. Wyróżniają się różnorodnością: od koła naukowego inżynierii środowiska, przez koło naukowe hydrotechniki, po koła związane z nowymi technologiami.

Udział w kołach naukowych na Politechnice Warszawskiej otwiera studentom wiele drzwi, w tym dostęp do ekskluzywnych staży, konferencji i konkursów. Przygotowuje ich także do wprowadzenia na rynek pracy z solidnym doświadczeniem i bezcennymi umiejętnościami. Wydział firmy współpracuje ze znanymi globalnie firmami, które regularnie rekrutują absolwentów Wydziału.

To, co Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej oferuje, jest nie tylko solidne tło edukacyjne, ale także możliwość aktywnego zaangażowania się w naukę, czego dowodem są liczne koła naukowe.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska (IS) Politechniki Warszawskiej jest znanym ośrodkiem naukowo-dydaktycznym w Polsce. Położony w sercu Warszawy, zapewnia dogodny dostęp do naszpikowanego technologią świata inżynierskiego. Działa z myślą o tych, którzy pragną przyczynić się do tworzenia nowoczesnej i bezpiecznej przestrzeni życiowej poprzez innowacyjną naukę.

Podobne uczelnie w okolicy, które oferują komplementarne kierunki, to:

Uniwersytet Przyrodniczy w SGGW - Mimo, że jego głównym celem jest edukacja związana z naukami przyrodniczymi, oferuje kierunki z dziedziny gospodarki wodnej i budownictwa, którymi może zainteresować się student IS.

Politechnika Łódzka - Jej Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska oferuje podobne programy studiów, z wielkim naciskiem na innowacyjne podejścia i praktyczne doświadczenie. 

Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej - Ta uczelnia oferuje kierunki związane z ochroną i kształtowaniem środowiska, co z pewnością przypadnie do gustu studentom zainteresowanym aspektami ekologicznymi branży budowlanej.

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Ochrona Środowiska0
Inżynieria Środowiska03100
Biogospodarka0

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Wydział Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, Politechnika Warszawska
Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, Politechnika Warszawska
Drzwi otwarte PW 2020 - BIS- Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska

Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska (IS) Politechniki Warszawskiej - Aktualności