Reklama - Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania (WSEIZ)Akademia Wymiaru Sprawiedliwości (Publiczna)

palceholder

02-520 Warszawa

Wiśniowa 50

tel.:

22 602 44 14

Studia dyplomowe - kierunki
Bezpieczeństwo Wewnętrzne
Penitencjarystyka
Prawo

Opis Uczelni


Akademia Wymiaru Sprawiedliwości znajduje się w centrum Warszawy, stolicy Polski. Jest to jedna z wiodących uczelni w Polsce, skupiająca się na standardach edukacji prawniczej.

Programy studiów na tej prestiżowej uczelni są zaprojektowane w taki sposób, aby sprostać wymaganiom dynamicznego świata prawa. Prowadzi to do wysokiej konkurencyjności na rynku pracy.

Uczelnia stała się uczelnią akademicką i dołączyła do grupy najlepszych ośrodków naukowo-dydaktycznych w Polsce. Już w krótce nastąpi otworzenie szkół doktorskich oraz uruchomienie procesów doktoryzowania i habilitowania w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości.

Osiągnięcie statusu Akademii wymagało wieloletniej wytężonej pracy wielu naukowców i pracowników uczelni, a także zaangażowania w projekty krajowe i międzynarodowe, np. poprzez projekt polsko-norweski, który ma na celu dokonać pozytywnych zmian w Służbie Więziennej.

 

Misja Uczelni

Lokalizowana w sercu stolicy Akademia Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie to elitarna instytucja kształcąca przyszłe pokolenia prawników. Znakomici profesorowie, nowoczesne metody nauczania i szeroka gama specjalizacji to tylko wstęp do listy jej atutów.

Misją uczelni jest kształtowanie profesjonalistów gotowych do służby w systemie wymiaru sprawiedliwości. Akademia Wymiaru Sprawiedliwości prężnie rozwija się, dostosowując kursy i program nauczania do wymogów dynamicznego rynku pracy prawniczej.

Do jej celów należy także kształtowanie studentów zgodnie z zasadami etyki prawniczej i poszanowaniem praw człowieka. Wierzą, że wykształcony prawnik to nie tylko profesjonalista, ale również obywatel o silnych wartościach moralnych.

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości to miejsce dla tych, którzy dążą do doskonałości, realizują swoje ambicje akademickie i kształcą się ciągle, aby sprostać wymaganiom XXI wieku.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Sytuowana w samym sercu Warszawy, Akademia Wymiaru Sprawiedliwości oferuje wyjątkowy profil studiów, skoncentrowany na prawie i sprawiedliwości. Ta placówka o wybitnym stażu i reputacji, jest znana w całej Polsce za swoje innowacyjne programy i doskonałe wsparcie dla studentów.

W ślad za Akademią Wymiaru Sprawiedliwości, trzy inne uczelnie w Warszawie oferują podobne kierunki studiów. Pierwsze z nich, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, to najstarsza i jedna z najbardziej poważanych uczelni prawniczych w Polsce. Oferuje szeroką gamę kierunków związanych z prawem, w tym prawo, administrację i studia międzynarodowe.

Następnie, Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego ;w Warszawie oferuje program prawa, który łączy klasyczne nauki prawne z nowoczesnym podejściem do nauczania. Ich program Konstytucjonalizmu i Praw Obywatelskich jest unikalny na skalę kraju.

Końcowo, Szkoła Główna Handlowa jest inną znakomitą opcją dla studentów pragnących studiować prawo i sprawiedliwość. Jej Wydział Prawa jest prestiżowy i znanym centrum badań naukowych. Posiada liczne specjalności, jak Prawo Gospodarcze i Prawo Spółek.

 

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Uczelnia na miarę XXI wieku SWWS
SWWS – drogą młodego naukowca – praktyki w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości
Dlaczego warto studiować Prawo na SWWS? Grażyna Górska