Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


Studia Radom - najpopularniejsze kierunki | Nowy ranking

ikonka studia

Studia / Uczelnie w Radomiu - 6 uczelni

Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna (EUST) w Radomiu ( zobacz więcej )

26- 600 Radom

ul. Wodna 13/21

tel.:

48 344 00 55, 48 363 86 80

ikonka email do uczelni

dziekanat@eust.pl

Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska (PWSOS) ( zobacz więcej )

26-600 Radom

Marii Fołtyn 6c

tel.:

48 383-11-50 do 55

ikonka email do uczelni

bos@pwsos.pl

Radomska Szkoła Wyższa ( zobacz więcej )

26-600 Radom

ul. ul. 1905 roku 26/28

tel.:

048 383 66 05

ikonka email do uczelni

med@rsw.edu.pl

Wyższa Szkoła Handlowa (WSH) w Radomiu ( zobacz więcej )

26-600 Radom

ul. Domagalskiego 7a, ul. Traugutta 61 a

tel.:

48 363 22 90, 48 363 15 10

ikonka email do uczelni

wsh@wsh.pl

rekrutacja@wsh.pl

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Radom

Filmy


Uczelnie Radom

Najbardziej popularne kierunki studiów w Radomiu

Choć radom nie należy do największych ośrodków akademickich, oferta kształcenia w mieście jest na tyle szeroka, że z pewnością spodoba się absolwentom szkół średnich, którzy szukają dla siebie dobrej drogi kształcenia. W mieście funkcjonuje jedna uczelnia publiczna – Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego. Poza uniwersytetem w Radomiu jest też 9 prywatnych uczelni, których oferta kształcenia jest bogata i różnorodna. Największą popularnością wśród przyszłych studentów w Radomiu cieszy się jednak uczelnia publiczna, która oferuje kształcenie na kierunkach technicznych, społecznych, humanistycznych oraz medycznych.

1. Lekarski – 17,24 osób na miejsce

 lekarski radom


Wśród kandydatów na studia w Radomiu najpopularniejszy jest kierunek lekarski na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. Są to jednolite studia trwające 6 lat, które odbywają się w trybie stacjonarnym i płatnym niestacjonarnym. Po ukończeniu kształcenia absolwenci przystępują do Lekarskiego Egzaminu Państwowego.

Studenci kierunku lekarskiego w trakcie nauki zdobywają rozległą wiedzę ze wszystkich dziedzin medycyny oraz nauk pokrewnych. Po ukończeniu każdego roku nauki odbywają staże i praktyki w jednostkach służby zdrowia, które współpracują z uczelnią. Ukończenie kierunku lekarskiego daje wszelkie kompetencje i umiejętności, które niezbędne są w wykonywaniu zawodu lekarza. Absolwenci kierunku lekarskiego mogą nadal podnosić swoje kwalifikacje, a także po odbyciu stażu zacząć specjalizację w wybranej dziedzinie medycyny.

2. Grafika – 2,75 osób na miejsce

Kierunek grafika na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym to propozycja dla osób, które mają wrodzone predyspozycje w zakresie sztuk plastycznych, a jednocześnie chcą kształcić się i rozwijać w dziedzinie, która jest ich pasją. Grafika daje ogromne możliwości zawodowe, nic więc dziwnego, że cieszy się dużą popularnością wśród osób, które rozpoczynają edukację na uczelniach wyższych. Kierunek grafika to pięcioletnie studia magisterskie, które realizowane są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Studenci w trakcie nauki zdobywają wiedze ogólną oraz szczegółową wiedzę z zakresu sztuk pięknych, malarstwa, kultury oraz dziedzin pokrewnych. W trakcie kształcenia duży nacisk kładzie się na kształtowanie nowych umiejętności oraz nowych kompetencji zawodowych. Absolwenci kierunku grafika są świetnie przygotowani do pracy w wielu branżach gospodarki.

3. Pedagogika – 2,47 osób na miejsce

 pedagogika radom


Na pedagogikę co roku jest sporo kandydatów na wszystkich uczelniach w kraju. Nie inaczej jest w przypadku Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, na którym pedagogika jest jednym z najpopularniejszych kierunków kształcenia. Studia są dwustopniowe: 3-letnie studia licencjackie (stacjonarne) oraz uzupełniające, 2-letnie studia magisterskie (stacjonarne i niestacjonarne). Absolwenci kierunku pedagogika są doskonale przygotowani do pracy z młodzieżą, dziećmi i dorosłymi w różnych sytuacjach życiowych i społecznych.

Przyszli pedagodzy zdobywają nie tylko wiedzę akademicką, ale również uczą się swojego zawodu w trakcie licznych praktyk studenckich, stażów oraz kursów doszkalających. Studia realizowane są na wysokim poziomie, studenci na każdym etapie edukacji mają wsparcie profesjonalnej kadry wykładowców oraz dostęp do świetnej bazy dydaktycznej.

4. Architektura wnętrz – 2,08 osób na miejsce

Wśród osób poszukujących dla siebie ciekawego kierunku studiów popularna jest architektura wnętrz. Kierunek ten z roku na rok rośnie w siłę, a możliwości pracy dla jego absolwentów jest naprawdę sporo. Studia przygotowują przede wszystkim do twórczej działalności w zakresie projektowania różnych wnętrz oraz kształtowania najbliższego otoczenia człowieka.
Łączą w sobie elementy architektury, sztuk pięknych, budownictwa oraz dziedzin pokrewnych.

Architektura wnętrz to 3-letnie studia inżynierskie, które odbywają się w systemie stacjonarnym. Absolwenci studiów są kompleksowo przygotowani do pracy zawodowej i posiadają pełen zakres kompetencji, aby świadczyć usługi projektowania wnętrz. Studenci w trakcie kształcenia mają do wyboru trzy ciekawe specjalizacje: architekturę wnętrz, wystawiennictwo oraz projektowanie mebli.

5. Turystyka i rekreacja – 2,03 osób na miejsce

 turystyka I rekreacja radom


Dużym zainteresowaniem wśród przyszłych studentów w Radomiu cieszy się również kierunek turystyka i rekreacja, szczególnie ten realizowany na Wydziale Transportu i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. W ofercie kształcenia są 3-letnie studia stacjonarne I stopnia, których absolwenci posiadają ogólną wiedzę dotyczącą nauk ekonomicznych, społecznych, przyrodniczych i technicznych.

Absolwenci tego kierunku są kompleksowo przygotowani do pracy w logistyce, transporcie, a także przy organizacji usług turystycznych. To kierunek bardzo przyszłościowy, który daje wiele możliwości zawodowych, włącznie z prowadzeniem własnej działalności o profilu zbliżonym do ukończonego kierunku.