Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia WIT. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Dawid
  Informatyka biznesowa

  Dla systematycznie uczących się studentów studia nie są zbyt trudne, ale drugi rok może być wyzwaniem ze względu na algorytmy. Kierunek jest wymagający, ale oferuje solidne przygotowanie do zawodu. Prowadzący są sprawiedliwi, a uczelnia zasługuje na pozytywną ocenę. Zawsze marzyłem o zostaniu informatykiem/programistą więc wymagania dla mnie są w porządku, byłem na to gotowy

  21-05-2024
 • Piotr
  Informatyka

  Bardzo dobra uczelnia. Program jest dostosowywany do bieżących potrzeb na rynku. Owszem, trzeba się czasem natrudzić, żeby zaliczyć, ale dzieki temu można się nauczyć a nie tylko zaliczyć. Z szerego rzeczy, których się nauczyłem, teraz korzystam w pracy, powaznie. Z drobnych minusów, to zdarzają się wykładowcy z nieco ekscentrycznym podejściem. Ale szkoła daje możliwość oceny każdego z zajęć , w tym wykładowców, ich 'ewaluację', stąd jest wpływ na poziom nauczania. Creme de la creme to dziekanat WITZ, studiowałem na różnych uczelniach i żadnego z nich nie wspominam tak miło jak Pań z WIT.

  23-03-2024
 • olek
  Informatyka

  Uczelnia jest dobra, choć nie jest uniwersytetem. Nauka jest dostępna, ale nie jest wymagająca. Można zdać nawet bez regularnego uczęszczania na zajęcia. Atmosfera na uczelni jest miła, a czesne mogłoby być niższe. Ogólnie uczelnia sprawia pozytywne wrażenie. w Wawie się mieszka dobrze ale to może po prostu dlatego ze jestem stworzony do życia w większym mieście

  07-02-2024
 • Kacper
  Zarządzanie

  Studiuję zarządzanie i jestem zadowolony z poziomu zajęć. Możliwości rozwoju są duże, ale wymagają zaangażowania. Wykładowcy są różni - niektórzy są pomocni, inni znacznie utrudniają naukę. Wybór uczelni i kierunku uważam za trafny, a spotkane osoby są fantastyczne. Jeśli miałbym jeszcze raz wybierać uczelnię to myślę, że wybrałbym to samo, komunikacja była ok a to najważniejsze

  13-12-2023
 • Angelika
  Grafika komputerowa i techniki multimedialne

  Jestem już trzy lata po ukończeniu studiów na tej uczelni i mogę ocenić na chłodno mój kierunek. Opinia w skrócie: Warto jeśli lubisz mieć dodatkową motywacje z zewnątrz, jak świetnie uczysz się samodzielnie to niekoniecznie. Uważam, że zespół prowadzących to bardzo ciekawi ludzie z branży graficznej. Pracują tam osoby, które miały doświadczenie w wydawnictwach magazynów i książek, studiach gier, agencjach reklamowych, mają swoje biznesy - także jeśli tylko się chce można dowiedzieć się wiele jak wygląda praca. Na uczelni nie cisną, jak ktoś chce wyciągnąć wiecej z tych studiów to wyciągnie, jak ktoś chce po prostu zdać by zdać to nie będzie mieć problemu. Wszystko zatem zależy od podejścia. Pierwszy semestr dość nudny, ale potem się to powoli rozkręca i od drugiego roku już według mnie jest ciekawie i bardzo konkretnie. Na rysunku i malarstwie nie trzeba mieć wcześniej doświadczenia by móc zdać - liczy się twój osobisty progres, co uważam za zaletę. Człowiek nie będzie psychicznie zniszczony jak po ASP, bo prowadzący mu odrzuca pracę bez większego powodu. Widzę w komentarzach zarzut do zajęć zdalnych, a ja mam kompletnie inne odczucia po jednym semestrze takiej nauki - WIT to była uczelnia która już w pierwszym tygodniu ogłoszenia lockdownu miała przygotowaną platformę do zajęć i prowadzący udostępniali materiały - gdzie na wielu publicznych zajął taki proces ponad miesiąc i nadal wielu prowadzących nie ogarniało.

  17-10-2023
 • OLEK
  Informatyka

  Cześć wszystkim !! WIT to fajna szkoła i można się dużo nauczyć tylko trzeba Chciec. Duży nacisk jest na matematykę więc nie jest wcale lekko... ale to też zależy czy coś od razu rozumiesz jeszcze z zajęcia czy musisz jeszcze w domu dużo o tym czytać...Wykładowcy są spoko chociaż są tacy że jak im podpadniesz to możesz mieć ciężko, ale większość jest takich ze lubią luźne żarty i nie są sztywni.

  08-11-2021
 • Marcin
  Informatyka

  Osobiście jestem bardzo zadowolony ze studiów na WSISIZ. Za moich czasów to były bardzo praktyczne studia, z dużym ukierukowaniem na zastosowanie umiejętności w biznesie. Jeśli chodzi o ocenę jakości to wszystko zależy od oczekiwań. Ja studiowałem tam zaocznie (studia inż, a potem mgr). W tym czasie pracowałem już w IT, więc studia poszerzały mi wiedzę a na codzień mogłem ją testować w pracy (szczególnie wiedza ze studiów inż o specjalności bazy danych). Były to też moje pierwsze studia, więc nie miałem porównania. Moi znajomi, którzy robili te studia jako drugi kierunek (będą np doktorantami na innych uczelniach) mieli trochę zastrzeżeń merytorycznych (głównie, że niektóre tematy są poruszane pobieżnie -> ale to chyba specyfika studiów zaocznych). Jeśli chodzi o to jak mi się studiowało to generalnie dobrze - dobra kadra dydaktyczna, jedni bardziej się przykładali, inni mniej. Czyli jak to na uczelni. Ale z perspektywy czasu widzę, że studia dały mi bardzo solidna podstawę do rozwoju mojej kariery. Jedyne uwagi które mam to że uczelnia nie bardzo dbała o kontakty z absolwentami, do życzenia pozostawała również oferta rozwoju dodatkowego (np, różnorodność kół naukowych, czy zajęć dodatkowych). może coś się zmieniło od tamtego czasu.

  12-01-2021
 • Dominik
  Zarządzanie

  Bardzo fajna uczelnia, w czasie moich studiów niepowtarzalna. Bardzo miło wspominam.

  11-01-2021
 • Szynszyla
  Grafika komputerowa i produkcja multimedialna

  3 z wieloma ----- (skala studencka 2-5 ;) ) Jeżeli ktoś ma możliwość pójścia na publiczne studia np na ASP albo nawet przysłowiową filozofie na UW, i uczyć się grafiki na własną rękę to będzie to lepszy wybór. Jest to wybór dla zdesperowanych lub bogatych chcących przeczekać rok pomiędzy rekrutacjami. Szkoła jest lepsza niż pewna konkurencja sugerująca orientalne powiązania, ale poziom merytoryczny jest bardzo niski. Mozna dużo więcej, szybciej i taniej nauczyć się czegoś na kursach rysunku. Większość zajęć to nauka podstawowych funkcji programów graficznych. Jest to bardziej przygotowanie do pracy z tutorialami w internecie niż prawdziwa nauka. Prowadzący nie ukrywają ze sami przerabiają takie tutoriale np. z youtube na materiały na zajęcia. Większość prowadzących jest cierpliwa i odpowiada na pytania. Szkoła jest bardzo dobrze wyposażona i czysta, sekretariat funkcjonuje z ciut mniejszą ale dostrzegalną laską niż na elitarnych kierunkach uw i pw :-) Zawsze bardzo pilnują by wysłać późno w nocy przypomnienie SMS o terminie raty, nawet jeżeli jest już opłacona od tygodnia. Ich usos (ubik) działa bez problemów, tam się sprawdza oceny z zajęć. Podczas pandemii lekcje online były przesyłane z dużym opóźnieniem, lub wcale (wg. grupy, mi się udało zrezygnować pół roku wcześniej). A grupa może się trafić taka w której większość nie będzie miała pojęcia czemu rodzice ich wysłali na takie studia. Ogólne nastawienie można zsumować cytatem z wykładu:

  21-12-2020
 • Robert
  Informatyka

  Na tej uczelni o studenta się dba. W dziekanacie wszystkie sprawy były zawsze rozstrzygane po mojej myśli. Trzeba tylko się interesować i sobie nie odpuszczać. Wykładowcy byli różni jedni z pasją przekazywali wiedzę inni po prostu przekazywali wiedzę. Wszystkie materiały zawsze były łatwo dostępne. Nikt nikomu nie robił niespodzianek wszystko zawsze było jasne jak będzie wyglądało zaliczenie ćwiczeń czy egzamin. Uogólniając trzeba się uczyć ale nikt cudów nie wymaga tylko systematycznej pracy i wtedy nie ma żadnych problemów na zaliczeniach.

  05-02-2020
 • Michał
  Informatyka

  Jestem bardzo zadowolony z przedmiotów związanych z bazami danych które były na specjalizacji. Dużo zależy jaką ma się wiedzę

  04-11-2019
 • Piotr
  Informatyka

  ogólnie nie ma na co narzekać. Zajęcia sobota/niedziela. Nie mieszają wykładów z ćwiczeniami, więc jak cos nie jest obowiązkowe to wcześniej wolne. Prowadzący też w porządku, ale czasem można trafić na kogoś bardziej wymagającego. Materiały też wrzucają do specjalnego systemu dla studentów, więc zawsze jest na czym opierać naukę w razie nieuwagi na zajęciach ;) Co prawda mało spraw załatwiłem w dziekanacie, ale póki co nie było tam problemów. Nadal tam studiuje i raczej nie zmienił bym uczelni :)

  13-11-2018
 • programista
  Programowanie

  jestem na 4 semestrze wiec w połowie studiowania, atmosfera jest fajna wykładowcy mili i pomocni. W tych 2 latach było strasznie dużo programowania w c++ co jest dla mnie dziwne bo IT to nie tylko programowanie i nie każdy chce być programistą, nie każdy lekarz chce być chirurgiem, a jednak te przedmioty stały się kulą u nogi dla dużej liczby osób, Z tych przedmiotów co miałem i mam ulubionym jest systemy operacyjne 2 laboratorium z takim fajnym panem z Microsoftu, bo to jedyny jak na razie przedmiot gdzie można się czegoś nauczyć co przyda się w pracy w it jak hyperV, bo tak to na razie to nic przydatnego nie było przez co dużo osób sobie odpuściło nauke wybierając jakieś kursy np msca.

  15-03-2018
 • $$$KONRAD$$$
  Programowanie

  Jak dla mnie WIT to całkiem spoko uczelnia. Na ogół profesorowie są wyrozumiali i jeśli czegoś nie zaliczysz to wyciągają pomocna dłoń, aczkolwiek jest parę osób które potrafią dać w kość. Co do ulubionych przedmiotów - zależy co się lubi. Jedni wolą bazy danych drudzy programowanie a jeszcze jedni serwery. Jeśli programowanie do dr. Olbratowski. Bazy danych? Cholajda, ale nie jestem pewien czy jeszcze uczy. Ogólnie atmosfera jest spoko i polecam

  15-03-2018
 • Kinga
  Grafika komputerowa i produkcja multimedialna

  No wiec ja studiuję grafikę. Później, chyba na drugim roku, wybieramy specjalizacje i obie związane są już z grafiką komputerową (użytkowa lub 3D). Do tego czasu jednak mamy również zajęcia z technik tradycyjnych, czyli rysunek, malarstwo, liternictwo, rysunek perspektywiczny itd. No wiec te przedmioty są, przynajmniej dla mnie, czasochłonne. Jestem w trakcie sesji i w sumie mam do oddania jakieś.... 11 prac w formacie b2 i pewnie ponad 20 w mniejszych formatach. Da się to zrobić i fajnie się sprawdzić i pokazać ze się potrafi, ale jest to wyzwanie. Zwłaszcza dla kkogoś kto raczej woli rysować w Paintcie Wykładowcy są super,ale zawsze zjadzie się czarna owca ;-)To jeden na 5 czy 6 wykładowców więc tragedii nie ma. atmosfera luźna i można się dużo nauczyć, oczywiście jeśli się ma otwarty umysł ;-) (są artyści co to już wszystko wiedza i nie dopuszczają krytyki). Ja nie pracuje na etacie wiec mam więcej czasu niż moi koledzy z roku.  Lubię swoje zajęcia. 

  12-03-2018
 • Sylwester
  Informatyka

  mam bardzo dobre odczucia co do WIT :) Studiuje mi się bardzo dobrze ;) Przynajmniej jeśli chodzi o informatyke to uważam że jest na dobrym poziomie, a o innych kierunkach nie wiem nic.. Na roku dziewczyn jest może z 10, gdzie wszystkich w tym momencie jest ok. 80/90 osob :P Szczerze mówiąc to nie wiem jak wyglądają specjalności, żadnych szczegółów nie znam, specjalizacje wybiera się na 3 roku, a ja jestem na drugim xd Przed rozpoczęciem 3 roku wybiera się specjalność, więc po 4 semestrze, przed 5 ... praktyki się robi chyba też na 3 roku więc jeszcze do tego etapu nie doszedłem xD Wydaje mi się że jakieś tam firmy zaprzyjaźnione są które biorą od nas na praktyki, ale pewności nie mam :P

  12-03-2018
 • karolina
  Grafika komputerowa

  Cześć! Ja studiuję na kierunku grafika komputerowa i zamierzam iść na specjalizację w grafice użytkowej.No cóż, na razie przebyłam tam dopiero jeden semestr, w dodatku zaocznie, ale jeśli chodzi o najważniejsze przedmioty czyli grafika wektorowa i bitmapowa, wszyscy wykładowcy są super z tego co mi wiadomo. Ja trafiłam na wyjątkowo super nauczycieli z tych przedmiotów. Po pół roku przygotowują Cię już do robienia zleceń itd. Zawsze są otwarci do pomocy i są w ogóle bardzo w porządku. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby komus nawet ociągającemu się nie pomogli. Zawsze się dogadywali. Generalnie faceci wykładowcy są tam wyjątkowo sympatyczni, a babki trochę szurnięta bo póki co uczą mnie 3, w tym z 2 już mam trochę pod górkę, ale jeśli chodzi o sam tok nauczania z głównych przedmiotów, to bardzo na plus. Jeśli chodzi o lokalizację to uczelnie są trochę na odludziu, a ich budynki same w sobie nie robią szału, bo w budynku gdzie np. są zajęcia z grafiki to jest ""stołówka"" gdzie można sobie zamówić jedzenie i są tam zaledwie 4 stoliki, a jeśli chcesz zjeść tam swój posiłek to cię wyganiają i musisz jeść na korytarzu na krześle (chlip chlip) a i za głupie plastikowe widelczyki liczą sobie 50 gr - to tak btw w ramach ciekawostki xd. W dziekanacie upierdliwe strasznie kobiety są. Papiery o stypendium szłam zanosić chyba 5 razy bo zawsze się dopatrzyły, ze jednak jeszcze czegos nie ma- zamiast powiedziec raz a konkretnie to tak troche nijak..

  06-03-2018
 • Amelia
  Grafika artystyczna

  Studiuje zaocznie na kierunku projektowania graficznego. Polecam uczą praktyki fajni wykładowcy pracują w zawodzie wiec podpowiadają, otwarci no może dla niektórych najgorsza jest historia sztuki ale to tylko na tym kierunku. Jak na pierwsze moje studia polecam .Jestem na zaocznych i zajęcia mamy przez cały weekned od rana do nocy. Uczą tu przede wszystkim praktyki, mamy dużo projektów do roboty ale jak coś nie idzie to wykładowcy pomagają. Nie trafiłam jeszcze na takiego co mści się na studentach. Sprawy organizacyjne są jeszcze do dogrania, czasem chwilę przed wykładem okazuje się, że nie będzie go, bo jest przeniesiony. Panie w dziekanacie ogólnie miłe i szybko ogarniają petentów. 

  22-02-2018
 • Jakub
  Informatyka

  Duża ilość przedmiotów jest mało przydatna i 'stara' technologicznie. Oczywiście znajdą się też perełki z ciekawymi wykładowcami. Słaby jest poziom Sieci i programowania, nie wiem jaka jest sytuacja z SQL'em - to nie moja specjalizacja. Trzeba być również świadomym, że powyższe 'minusy' wystąpią na większości uczelni. Przechodząc teraz do dobrych stron ... Na uczelni wystartowała 2 lata temu nowa specjalizacja: Technologie Chmury w oparciu o rozwiązania Microsoftu. Prowadzona przez osoby które tą technologię wdrażają na co dzień - dzięki czemu można mieć pewność , że uczymy się czegoś co faktycznie jest wykorzystywane w dzisiejszych czasach. Podsumowując, jeżeli ktoś myśli o roli IT Prosa i chce iść w tym celu na uczelnie to polecam :)

  23-10-2017
 • Maciej
  Informatyka

  Uczelni nie oceniam negatywnie, nie mniej raczej nie przełożyła się ona na moją karierę zawodową. Poziom nauczania dostosowany do poziomu studentów inaczej mówią z nie praktykującej osoby w branży specjalisty IT nie zrobi, ale osoba chcąca na pewno skorzysta. Warto zainteresować się kursami specjalistycznymi i podyplomowymi na niej prowadzonymi bo jednak skupia ona specjalistów i tu zasłyszałem pozytywne opinie.

  23-10-2017

Akademia WIT - Aktualności

WIT we współpracy z firmą INPROGRESS Sp. z o.o. przygotował szereg akredytowanych szkoleń.Zakres szkoleń: • zarządzania projektami (m.in. PRINCE2, AgilePM, Scrum, PMP, P30), • zarządzania programami, wartością, portfelem (MSP, MoV, MoP), • zarządzania ryzykiem (M_o_R), • zarządzania zmianami (Change ManagementTM) • zarządzania serwisem IT (ITIL) • testowania systemów informatycznych [..]

Zobacz więcej

Zapraszamy na Dzień Otwarty w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. 4 POWODY DLA KTÓRYCH POWINIENEŚ/AŚ PRZYJŚĆ NA NASZ DZIEŃ OTWARTY: • Skorzystaj z otwartych warsztatów przygotowanych przez WIT • Weź udział w malowaniu postaci na żywo przy pomocy komputerów • Obserwuj na żywo warsztat najlepszych artystów cyfrowych i zdawaj pytania • Sprawdź profesjonalny sprzęt firm Wacom oraz E [..]

Zobacz więcej