Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Informatyka na UAM w Poznaniu – zasady rekrutacji na rok 2023/2024

Informatyka na UAM w Poznaniu – zasady rekrutacji na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku Informatyka na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na rok 2023/2024
 

Trzeba pamiętać, że zasady rekrutacyjne i terminy, mogą być aktualizowane i czasami ulegać niewielkim zmianom, dlatego warto jest na bieżąco sprawdzać zakładkę zasady rekrutacji UAM Poznań, gdzie umieszczane są aktualnie obowiązujące zasady przyjęć na studia.

Uczelnie mogą wprowadzać zmiany dotyczące formy składania dokumentów, zmieniać punktacje przeliczania ocen maturalnych, zazwyczaj aktualizacje obejmują niewielkie zmiany, trzeba jednak sprawdzać na bieżąco faktyczny stan zasad rekrutacyjnych.

Wybierając studia na kierunku Informatyka na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, kandydaci przystępują do konkursu świadectw maturalnych, gdzie oceny uzyskane na maturze przeliczane są na punkty, a osoby, które osiągną najwyższą liczbę punktów, w pierwszej kolejności otrzymują indeks uczelni.

 

budynek UAM
uniwersytet im. adama mickiewicza

 

Terminarz rekrutacji 2023/2024 na UAM

 

- Rozpoczęcie rejestracji w systemie IRK jest 1 czerwca 2023r. 

- Ostatni dzień rejestracji i wnoszenia opłat rekrutacyjnych (decyduje data przelewu) przypada na dzień 11 lipca 2023r.

Więcej o terminach rekrutacji na stronie: Harmonogram rekrutacji na UAM.

 

Studia I i II stopnia

Starając się o przyjęcie na studia I stopnia inżynierskie, warto zaplanować zdawanie na maturze punktowanych przez uczelnię przedmiotów, aktualnie na kierunku Informatyka na UAM Poznań, punktowane są przedmioty: język obcy nowożytny, matematyka i informatyka. 

Zasady przeliczania punktów różnią się nieznacznie w zależności czy kandydat zdawał starą czy nową maturę. Studia magisterskie II stopnia, wymagają od kandydata przedstawienia dyplomu ukończenia minimum studiów I stopnia na kierunkach: informatyka, informatyka i ekonometria, informatyka stosowana, bioinformatyki.

Ocena z dyplomu ukończenia studiów wyższych przeliczana jest na punkty. W przypadku absolwentów studiów wyższych innych kierunków, zobowiązani są do napisania egzaminu kompetencyjnego na poziomie inżynierskim z zakresu informatyki, który ma formę testu.


Opinie o Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu


Przed rozpoczęciem studiów, można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat studiowanych kierunków, wraz z autentycznymi opiniami studentów i absolwentów, klikając tutaj Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu – opinie.

Dzięki szczegółowemu opisowi kierunku Informatyka i lekturze doświadczeń studentów, można zdobyć cenną wiedzę na temat wybranego kierunku.

 

studenci
Informatyka UAM


Opis studiów na kierunku Informatyka


Studia na kierunku Informatyka, mają charakter praktyczny i przygotowują studentów do przyszłej pracy związanej z branżą IT, zarządzania sieciami informatycznymi, tworzeniem baz danych i innych stanowiskach wymagających wiedzy i kompetencji informatycznych.

Zdobyte w trakcie nauki doświadczenie, pozwala absolwentom odnaleźć się w pracy dla dużych firm technologicznych, lub zespołach informatycznych banków, instytucji państwowych czy korporacji.

Więcej o kierunku Informatyka: Program studiów na kierunek informatyka na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu .

 

informatyka
informatyk


Czego możesz się nauczyć na kierunku Infromatyka?


W trakcie nauki na kierunku informatyka, można zdobyć obszerną wiedzę zarówno z dziedzin przedmiotów ścisłych, jak i przedmiotów kierunkowych związanych z charakterem studiów takich jak:

  • algorytmy rozproszone,
  • kryptografia,
  • analiza i projektowanie obiektowe,
  • przetwarzanie języka naturalnego,
  • rozproszone systemy operacyjne,
  • optymalizacja dyskretna.

Więcej o tym dowiesz się z artykułu: Studia informatyczne – wszystko, co musisz wiedzieć.


Sprawdź również:


Data publikacji: 29.06.2023
ikonka kierunki studiów

Opinie o uczelniach w Poznaniu - Informatyka

Zobacz opinie o innych miastach w Poznaniu
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w Poznaniu

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w innych miastach