Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu(Niepublliczna)

palceholder

61-895 Poznań

ul. Powstańców Wielkopolskich 5

tel.:

61 655 33 00,
600 851 082,
698 123 519

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Klaudiusz
  Programowanie

  Studiuje programowanie niestacjonarnie. Program studiów może jest dobry, ale też maksymalnie napakowany. Większość wykładowców zadaje zadania do domu, a póżniej mega pędzą z nowym programem. Zajęcia odbywają się w soboty i w niedziele, ale trawją praktycznie po 12 godzin i kilka minu przerwy. Czasmi zdarza się, że na egzaminach pojawiają się rzeczy, które nie były omawiane na zajęciach. Generalnie nie jest łatwo i trzeba mięć w sobie sporo determinacji żeby wszystko pozaliczać. Może na innych kierunkach jest łatwiej.

  05-02-2021
 • Karina
  Turystyka i rekreacja

  Ja wybrałam turystyke:) zazwyczaj na dziennych to 3 dni zajęć w godz.8:00 - 16:30 maksymalnie:) Troche o WSB :) Jak wiecie to uczelni niepubliczna więc wiąże się to z kosztami (czesne+wpisowe). Jednak bardzo łatwo tego uniknąć :) Jeśli zapiszecie się w kwietniu nie płacisz wpisowego i masz ok. -1000 zł na czesnym :) Jeśli masz dobre stopnie w szkole polecam mieć świadectwo z czerwonym paskiem, wtedy możesz ubiegać się o VIS (program Very Important Student) :P Czyli pół roku studiów za darmo <3 Jeśli uda Ci się utrzymać średnią na studiach, możesz przedłużyć wówczas program i kolejny semestr za free! Tak właśnie można zaoszczędzić od 4000 do 6000 zł :) Jeśli dochód na członka rodziny wynosi mniej niż 1050zł mozna ubiegac sir o stypendium socjalne, które siega nawet 1000 zł Więc uczelnia prywATNA TO NIE ZAWSZE DROGO! A ogólnie to studia są super! Polecam!

  17-12-2018
 • Kla
  Turystyka i rekreacja

  Hej.. Jeżeli mam być 10000% szczera to nie jestem mega super zadowolona, ale jakbym miała wybierać jeszcze raz uczelnie to bym wybrała WSB . Dużo zajęć, szkoda że nie wszysttkie związane z turystyką, ale wiadomo jak to jest na studiach. Może dlatego ze jest to szkoła bardziej bankowa niż turystyczna. Wykładowcy większość są super, ale są niektórzy nie ogarniające tego tematu. Obowiązkowe dodatkowo płatne ćwiczenia terenowe, to + i -, + bo jednak dużp mozna sie nauczyć, odpocząć:) no a "-" to oczywiście koszt takiego wyjazdu.

  06-12-2018
 • Marcin
  Zarządzanie

  Zacznę od tego, że studiuje zaocznie Zarządzanie. Jestem dopiero na pierwszym roku ale w porównaniu do tego jak studiowałem na politechnice to na WSB jest dużo lżej. Mniej naciskają na teorie. Tak na prawdę wszystko jest do ugadania z prowadzącymi. Niektórzy prowadzący są przemili a nawet wręcz określiłbym ich stand up-owcami. Mają super poczucie humoru i przyjemnie się uczy na zajęciach. W mojej grupie aktualnie nie trafiłem na żadną "kose" jeśli chodzi o prowadzących,poki co wszyscy spoko. Gościu od matmy tylko trochę słabo tłumaczy i daje trudne testy ale ocenia je baaardzo przychylnie i łatwo idzie zaliczyć, bo można zrobić dodatkowe zadanka.

  05-12-2018

 • Michał
  Zarządzanie zasobami ludzkimi

  Moje wspomnienia po dwóch kierunkach studiów podyplomowych w WSB są bardzo pozytywne. Studia na pewno warte polecenia, szczególnie pod względem kontaktów jakie można zdobyć. Jeden z kierunków robiłem jeszcze jako student studiów magisterskich i z perspektywy czasu myślę, że w zupełności wystarczyłyby studia po zakończeniu edukacji.

  29-10-2018
 • Maciej
  Finanse i rachunkowość

  Uczelnię oceniam jako bardzo dobrą, dla tych, którzy chcą się nauczyć :) Jeżeli nie chcą i tak się prześlizgną. Jak na polski tryb edukacji wyższej polecam. Skończyłem licencjat z FiR. Jeżeli chodzi o perspektywy pracy, to czasy , gdy dyplom gwarantował prestiż i pracę minęły. Liczy się człowiek i to jakim jest i co potrafi.

  19-10-2018
 • Janusz
  Zarządzanie przedsiębiorstwem

  Studiowało się super, wykładowcy byli z najwyższej półki, ale niekoniecznie każdy pracodawca cieszy się podnoszeniem kwalifikacji przez podwładnych, dlatego też odszedłem z urzędu marszałkowskiego. Ukończenie tego kierunku nijak się ma do znalezienia nowej lepszej pracy. Moje doświadczenie zawodowe, zaangażowanie w pracy + ukończone studia z zakresu administracji oraz menadżerskie skłoniły mojego pracodawcę do wysłania mnie na studia z zakresu zarządzania w transporcie kolejowym:)

  06-09-2018
 • Artur
  Marketing

  Moja opinia jest bardzo pozytywna, aczkolwiek należy pamiętać o tym, że wiedza zdobyta na zajęciach to wierzchołek góry lodowej i wszystko zależy od tego jak ją rozwiniemy. Generalnie polecam :)

  12-10-2017
 • Alina
  Zarządzanie

  Polecam tę uczelnię jako praktyczną i tworzącą studia pod realne potrzeby współczesnego rynku pracy.

  05-10-2017