Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Wychowania Fizycznego (AWF) im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • kaja
  Fizjoterapia

  Jakość nauczania na moim kierunku waha się - od świetnie przygotowanych wykładów po chaotyczne zajęcia, gdzie brakuje solidnej wiedzy. Kierunek oferuje interesujące perspektywy zawodowe i jest ciekawy, choć wiele zależy od konkretnego grona studenckiego. Atmosfera na uczelni generalnie jest dobra, zależna od dynamiki w grupie. Ogólnie uczelnia i tak na plus moim zdaniem

  13-05-2024
 • agatka
  Dietetyka

  Uczelnia prezentuje dobry poziom edukacji, z motywującą atmosferą na zajęciach. Szczególnie cenię sobie zajęcia z dietetyki, gdzie profesjonalizm i wiedza wykładowców są na wysokim poziomie. Istnieje możliwość angażowania się w badania, co dodatkowo ubogaca proces edukacyjny. Dietetyka to kierunek z potencjałem na interesującą karierę, chociaż trzeba liczyć się z wyzwaniami na rynku pracy.

  08-04-2024
 • Kamil
  Fizjoterapia

  Zakres materiału jest dość spory i zwłaszcza na pierwszym roku da się zauważyć, że trzeba sporo czasu spędzić nad nauką. Przede wszystkim rozbudowane zajęcia z przedmiotów medycznych dostarczają wielu trudności i zmuszają do większego poświęcenia się nauce. Po pewnym wdrożeniu się w studia można jednak wszystko pogodzić i nawet znaleźć czas wolny na wyjścia z innymi. Wystarczy jedynie odpowiednio organizować swój czas, aby przejść przez studia i wspominać je bardzo dobrze. Ważne jest również uważanie na zajęciach, gdyż pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu na edukację.

  20-02-2024
 • Sylwia
  Dietetyka

  Kierunek zdecydowanie zaliczyłabym do tych bardziej wymagających. W szczególności pierwszy semestr to sporo nauki. To właśnie w tym semestrze najwięcej osób nie zaliczyło sesji. Drugi semestr jest już łatwiejszy, a także pojawiają się przedmioty związane z odżywianiem. Sam poziom zajęć jest poprawny. Jednak tak jak wszędzie są lepsi i słabsi wykładowcy. Sam kierunek i uczelnię oceniam jednak pozytywnie. Polecam ten wybór przede wszystkim dla osób, które są zainteresowane dietetyką i liczą się z tym, że po studiach raczej konieczna będzie praca na własnej działalności.

  11-01-2024
 • Paulina
  Taniec

  Jestem studentką na III roku, na kierunku Taniec. Uwielbiam tańczyć, dlatego zdecydowałam się rozwijać swoje pasje. Zajęcia są bardzo angażujące i wymagające. Każdy musi włożyć sporo pracy w codzienne ćwiczenia. Prowadzący są sympatyczni, lecz zdarzają się wyjątki. Nie jest to uciążliwe. Zajęcia z tańca współczesnego prowadzone rewelacyjne. Brakowało zajęć typu sztuka, chociaż pojawiły się inne, mniej spotykane jak karate. Atmosfera pomiędzy studentami jest różna, można odczuć silną rywalizację. Jestem zawiedziona nauką zdalną w czasie pandemii. Ćwiczenia wykonywane w domu, bez pomocy instruktora.

  02-03-2023
 • Mirosława
  Fizjoterapia

  Jestem obecnie studentką drugiego roku, więc przede mną jeszcze trzy lata nauki. Lecz już teraz mogę śmiało powiedzieć, że jest to zawód z przyszłością, a poznański AWF pozwala zdobyć umiejętności i wiedze do wykonywania tego zawodu. Moim marzeniem jest praca w placówce medycznej lub założenie własnej działalności. Lubię pomagać ludziom, a jest to zawód, który daje mi taką możliwość. Zapewne każdy jest świadomy, że coraz więcej osób korzysta z pomocy rehabilitanta. Co do uczelni, sympatyczni, bardzo pomocni ludzie. Wykładowcy w większości ok, lecz zdarzają się wyjątki, które niestety trzeba zaakceptować.

  21-02-2023
 • Bartosz
  Fizjoterapia

  Obecnie studiuję Fizjoterapię i moje odczucia co do charakteru kierunku są średnie. Anatomia i biochemia są prowadzone w taki sposób, że czasem nie wiadomo z czego będzie kolejne kolokwium. Co więcej bardzo często zdarza się, że terminy są tak krótkie, że ciężko się w pełni przygotować. Bardzo dużo osób już odpadło, a miały zadatki na dobrych fizjoterapeutów. Wszystko przez trudności w zaliczeniu danego przedmiotu. Zdarza się, że niektóre grupy nie są nie realizują materiału w 100%. Z kolei później egzamin ma się z kimś innym kto wymaga zagadnień nie omówionych wcześniej. Niestety mimo, że to uczelnia sportowa, nie ma co liczyć na więcej zajęć sportowych niż na innych uczelniach. Wyboru kierunku nie żałuję, lecz wyboru uczelni trochę tak.

  25-11-2022
 • Igor
  Fizjoterapia

  Wybrałem tą uczelnie z uwagi na prowadzony na niej kierunek. Studiuję Fizjoterapię. Są to studia 5 letnie i kończą się tytułem magistra. Kiedyś można było na tym kierunku studiować 3 lata i ukończyć je z dyplomem licencjata. Kilka lat temu ustawa się zmieniłą Uznano, że są to studia medyczne. Same studia są super sporo teorii trochę praktyki. W sumie myślę, ze sporo można się nauczyć na samych studiach. Wiedza w zakresie fizjoterapii bardzo się rozwija, mamy coraz to nowsze metody diagnostyczne i coraz lepiej możemy dobrać terapię indywidualna do pacjenta. Mi te studia się bardzo podobają i gdybym drugi raz miał wybrać kierunek to tez bym wybrał fizjoterapię

  13-04-2021
 • Martyna
  Dietetyka

  Mi studiuję się tutaj dobrze. Mocną stroną tej uczelni sa sami studenci. Ja trafiłam na mega towarzystwo i jestem bardzo zadowolona. Wykładowcy sa naprawdę rózni, ąle też wśród wykładowców są super osoby. Mamy na przykład zajęcia na basenie. Jak ktoś nie umie to może się nauczyć pływać, jeśli umie to podszkolić technikę. Niby po co dietetyki nauka pływania, ale z drugiej strony patrząc to trochę ruchu nie zaszkodzi. Ogólnie to jestem zadowolona z mojego wyboru i muszę szczerze przyznać, że nieżle mi się tu studiuję

  26-03-2021
 • Rudy
  Fizjoterapia

  Studiuję fizykoterapie na AWFe w Poznaniu. Samego wyboru kierunku nie żałuje. Z ćwiczeń które mamy widzę, że praca w tym zawodzie podoba mi się. Wymaga dużo wiedzy, ale daje też dużo satysfakcji jeśli terapia jest właściwie dobrana i daje efekty. Jeśli chodzi natomiast o kadrę wykładowców to bywa różnie. Ludzi z anatomii najlepiej omijać szerokim łukiem, ale nie bardzo się do bo anatomie jednak trzeba zaliczyć. Na tej uczelni spotkacie również świetnych wykładowców z pasją i umiejętnością przekazania wiedzy i z życzliwym podejściem do studenta. Ale chyba największą zaletą tej uczelni są sami studenci. Trafiłem na świetną ekipę i ona rekompensuje wiele mankamentów związanych ze studiowaniem na AWFie w Poznaniu.

  05-02-2021