Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania (WSKiZ)(Niepublliczna)

palceholder

61-577 Poznań

ul. św. Czesława 6

tel.:

502 297 481

Opinie o uczelni (6)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania (WSKiZ). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Franek
  Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka - w jęz. angielskim

  Wiem dosyć dużo o tej uczelni, bo ją ukończyłem ;) Zastrzeżeń nie mam, powiem więcej, jestem zadowolony,nawet bardzo.Szkoła próbuje uchodzić za nowoczesną, i moim zdaniem to jej się udaje;W czasie gdy do niej uczęszczałem poznałem wielu fajnych ludzi, zdobyłem nowe doświadczenia, odkryłem nowe zainteresowania - jak dla mnie to jest ważniejsze niż zwykły papierek, zwany dyplomem. Od czasu opuszczenia murów uczelni minęły 2 lata, a ludzie nadal się ze sobą spotykają, i to jest wspaniałe. Z pewnością w innych szkołach tego samego mniej lub bardziej doświadczysz, w każdym razie jeżeli chodzi o klimat na uczelni, WSKiZ reprezentuje dosyć wysoki poziom.

  01-10-2018
 • Tomasz
  Zarządzanie

  To było dawno temu. Mój kierunek studiów to był troche przypadek. Miała być informatyka ale zmarł profesor chwilę przed uruchomieniem kierunku i zrobiło się z tego zarządzanie z specjalizacja informatyka. Dziś pewnie kierunek cieszyłby się powodzeniem zwłaszcza gdyby nazywał się IT Governence. Ogólnie jestem zadowolony z tego czego się nauczyłem. Przedmioty techniczne z wykładowcami Politechniki poznańskiej a menadżerskie Politechnika oraz Akademia Ekonomiczna w Poznaniu (teraz te uczelnie nazywają się trochę inaczej). Nie byłem zadowolony z uczelni w trakcie studiów ale wiedzę doceniłem później. To były studia inżynierskie 15 lat temu. Moja opinia może nie mieć zbyt wiele wspólnego z aktualną sytuacją na tej uczelni. To były dzikie czasy jeżeli chodzi o prywatne uczelnie w PL. Skoro do dzisiaj funkcjonują to świadczy o nich raczej dobrze a przynajmniej że nie tylko wykładają zarządzanie ale trochę się na tym znają.A odpowiadając na pytanie odnośnie perspektyw znalezienia pracy... Dziś już prawie nikt nie patrzy na ukończoną przeze mnie uczelnię. Liczy się to co robiłem do tej pory i na czym się znam. Podobnie było 15 lat temu. Ale wtedy mogłem się już po pochwalić doświadczeniem zawodowym które zacząłem zdobywać w wieku lat 16.

  06-09-2018
 • M123
  Informatyka

  Dzień dobry. Studiowało się ok, nie wiem jak jest teraz, ukończyłem informatykę w trybie zaocznym - było sporo dodatkowych kursów np. CCNA, Microsoft IT Academy... Studiowałem "dla siebie" nie w celu znalezienia pracy - na tamten moment byłem bardzo zadowolony z mojego życia zawodowego. W późniejszych rekrutacjach dyplom inż. informatyki oczywiście był przydatny ale wydaje mi się, że głównym atutem był samodzielny rozwój w interesujących dziedzinach IT. Pozdrawiam

  04-07-2018
 • SZYMON
  Socjologia

  Cześć:) no już trochę czasu minęło i nie nadążam za zmianami na tej uczelni, ale Wyższą Szkołę Komunikacji i Zarządzania wspominam bardzo dobrze - kadra wykładowców tożsama z UAM + biznes. Poznałem na tej uczelni sporo fajnych ludzi:)) Lokalizacja (jeszcze wtedy stary rynek) i organizacyjnie bardzo dobrze przygotowani. Gdyby było nadal tak, to oczywiście polecam:)

  04-07-2018
 • Ludwik
  Informatyka

  Nie wiem jak teraz w nowej lokalizacji ale w tej dawnej bylo naprawde spoko. Duzo wykladowcow z politechniki i bardzo ciekawe zajecia glownie cwiczenia i labolatoria. 4 lata temu polecilbym z czystym sumieniem - teraz nie wiem jak to wyglada. Było dużo zajęc praktycznych, wykładowcy bardzo pomocni i zawsze udzilili odpowiedzi czy pomgli w rozwiazaniu problemu. POlecam dobry sprzęt do nauki a to wcale nie takie pewne w placówkach oświatowych ;-) Przynajmniej nie w każdej. Prace w zespołach nad projektami wspominam calkiem dobrze, Mniej już organizacje, bo różnie z tym bywało, ale jak najbardzie polecam jeśłi ktoś chce się czegoś nauczyć, nie ma bimbania za kasę.

  18-05-2018
 • Andrzej
  Informatyka

  Ja skonczylem WSKiZ lata temu. Od 11 lat pracuje w UK. W tej chwili jako Automation and PaaS Support Engineer dla Experian. Studia na tej uczelni milo wspominam ale przez 11 lat sporo moglo sie zmienic. Jesli wybieracie sie na Informatyke to przygotujcie sie na turbulencje w zyciu ;-)WSKiZ to platna uczelnia - sprawdz czy cena jest tego warta. Dowiedzcie sie na jakim sprzecie operuja i czy uczelnia oferuje wam dostep do nowych technologii i kursow. Z tego co zaobserwowalem to za 10-15 sztuczna inteligencja dotknie wiekszosci sektorow - wybierciez kierunek, ktory pozwoli wam przezyc nawet kiedy wasza przyszla pozycja moze przestac istniec na rynku.

  18-05-2018