Uniwersytet Medyczny (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

61-701 Poznań

ul. Fredry 10

tel.:

61 854-60-00

ikonka email do uczelni

rekrutacja@ump.edu.pl

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Medyczny (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Jak dla mnie ilość nauki jest porównywalna do liceum. Spokojnie mogę wygospodarować trochę czasu wolnego dla siebie. Zaletą studiów jest fakt, że bardziej skoncentrowane są na wiedzy która będzie potrzebna do wykonywania zawodu, dzieki temu jest to bardziej interesujące dla mnie niż nauka fizyki czy matematyki. W czasie sesji to wiadomo co inne, wtedy trzeba kuć na całego i czasu wolnego nie ma. Wykładowcy są w porządku, mają raczej pro studenckie podejście. Baza edukacyjna na uczelni jest bardzo dobra. Biblioteka rewelacyjna, znajdziesz tutaj każda istotna pozycję. Atmosfera wśród studentów to zależy od grupy, moja jest całkiem spoko.

  Marcin
  Lekarski
  08-04-2021
 • Na początku nauki jest bardzo dużo, żeby nie powiedzieć przytłaczająco dużo. Są momenty, że człowiek się zniechęca i zastanawia czy to ma sens. Potem zaczynamy się w tym trochę orientować. Trzeba sobie poukładać jakąś hierarchie wartości. Co jest najważniejsze, jakie pytania się ciągle powtarzają o co możecie potraktować pobieżnie. Przyda Wam się trochę doświadczenia, aby się ta całą wiedza nie przytłoczyć. W mojej ocenie Uczelnia reprezentuje bardzo wysoki poziom. Jest wielu zapaleńców którzy robią wrażenie. Warto dodać że wiele seminariów jest prowadzonych przez lekarzy z wieloletnim doświadczeniem.

  Darek
  Lekarski
  01-04-2021
 • Witam! ja już skończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu już jakis czas temu i ogólnie było dobrze, drobne jakieś tam były niedogodności typu ktoś nie przyszedł na zajęcia a jak się jest na zaocznych to jest to problem;) ale zdarzyło coś takiego chyba ze 2 razy za cały czas studiów więc nie jest to tragedia, fajnych rzeczy było zdecydowanie więcej! Pracuję teraz w zawodzie i jestem bardzo zadowolona!!

  Alexa
  Lekarski
  17-12-2018
 • UMed w Poznaniu jest moim zdaniem bardzo dobrą uczelnią, choć nie oznacza to że studia są łatwe i proste. Ilość nauki jest dość duża, nawet w porównaniu z innymi uczelniami medycznymi. Wykładowcy władają dużo energii, by przekazać wiedzę w sposób jasny i przyswajalny dla studentów. Widać w nich duże zaangażowanie i pasję do kształcenia. Praktyki jest dość sporo, szczególnie w ostatnich miesiącach. Uczelnia bardzo dobrze przygotowuje do pracy w zawodach medycznych, szczególnie na kierunku lekarskim.

  Karol
  Lekarski
  29-10-2018