Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Medyczny (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Jarek
  Lekarski

  Studiuję na kierunku lekarskim w AM w Poznaniu dopiero na pierwszym roku, mogę więc jedynie wypowiedzieć się z perspektywy początkującego. Jeśli chodzi o ilość nauki, to spodziewałam się zdecydowanie większego ciśnięcia. Wszyscy zawsze mówią, że na pierwszym roku lekarskiego trzeba się pożegnać z jakimkolwiek życiem prywatnym. Tymczasem w porównaniu do nauki w klasie maturalnej jest chyba tak samo. Nawet mam czas na różne aktywności w czasie wolnym, nie spędzam całych dni nad książkami. Jednak obecnie na wielu przedmiotach bazuje się na tym co się wyniosło z liceum, później może być gorzej. Zajęcia prowadzone są na różnym poziomie – są naprawdę w porządku wykładowcy, jak i tacy, którzy z wiedzą i sposobem prowadzenia zajęć zatrzymali się w poprzednim stuleciu. Za plus uważam super wyposażone pracownie i bibliotekę. Wiele jest kół naukowych, które są idealne dla osób chcących rozwijać zainteresowania w danej dziedzinie. Warto się do nich zapisać najlepiej od początku studiów. Atmosfera na uczelni jest póki co w porządku, ludzie są przyjaźnie do siebie nastawieni, wykładowcy pomocni i raczej nie stawiają na gnębienie czy oblewanie. Cała uczelnia ma dobrą bazę bytową, w porządku akademiki. Nie ma też problemu ze znalezieniem niedrogiego pokoju w pobliżu kampusu. Póki co kierunek spełnia moje oczekiwania i nie żałuję ani kierunku, ani wybranej uczelni. Nie wiadomo jednak, czy za parę lat pod koniec studiów będę mogła potwierdzić obecne odczucia.

  26-10-2021
 • Marcin
  Lekarski

  Jak dla mnie ilość nauki jest porównywalna do liceum. Spokojnie mogę wygospodarować trochę czasu wolnego dla siebie. Zaletą studiów jest fakt, że bardziej skoncentrowane są na wiedzy która będzie potrzebna do wykonywania zawodu, dzieki temu jest to bardziej interesujące dla mnie niż nauka fizyki czy matematyki. W czasie sesji to wiadomo co inne, wtedy trzeba kuć na całego i czasu wolnego nie ma. Wykładowcy są w porządku, mają raczej pro studenckie podejście. Baza edukacyjna na uczelni jest bardzo dobra. Biblioteka rewelacyjna, znajdziesz tutaj każda istotna pozycję. Atmosfera wśród studentów to zależy od grupy, moja jest całkiem spoko.

  08-04-2021
 • Darek
  Lekarski

  Na początku nauki jest bardzo dużo, żeby nie powiedzieć przytłaczająco dużo. Są momenty, że człowiek się zniechęca i zastanawia czy to ma sens. Potem zaczynamy się w tym trochę orientować. Trzeba sobie poukładać jakąś hierarchie wartości. Co jest najważniejsze, jakie pytania się ciągle powtarzają o co możecie potraktować pobieżnie. Przyda Wam się trochę doświadczenia, aby się ta całą wiedza nie przytłoczyć. W mojej ocenie Uczelnia reprezentuje bardzo wysoki poziom. Jest wielu zapaleńców którzy robią wrażenie. Warto dodać że wiele seminariów jest prowadzonych przez lekarzy z wieloletnim doświadczeniem.

  01-04-2021
 • Alexa
  Lekarski

  Witam! ja już skończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu już jakis czas temu i ogólnie było dobrze, drobne jakieś tam były niedogodności typu ktoś nie przyszedł na zajęcia a jak się jest na zaocznych to jest to problem;) ale zdarzyło coś takiego chyba ze 2 razy za cały czas studiów więc nie jest to tragedia, fajnych rzeczy było zdecydowanie więcej! Pracuję teraz w zawodzie i jestem bardzo zadowolona!!

  17-12-2018
 • Karol
  Lekarski

  UMed w Poznaniu jest moim zdaniem bardzo dobrą uczelnią, choć nie oznacza to że studia są łatwe i proste. Ilość nauki jest dość duża, nawet w porównaniu z innymi uczelniami medycznymi. Wykładowcy władają dużo energii, by przekazać wiedzę w sposób jasny i przyswajalny dla studentów. Widać w nich duże zaangażowanie i pasję do kształcenia. Praktyki jest dość sporo, szczególnie w ostatnich miesiącach. Uczelnia bardzo dobrze przygotowuje do pracy w zawodach medycznych, szczególnie na kierunku lekarskim.

  29-10-2018