Wyższa Szkoła Logistyki (WSL)(Niepublliczna)

palceholder

61-755 Poznań

ul. E. Estkowskiego 6

tel.:

61 850 47 76

Opinie o uczelni (12)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Logistyki (WSL). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Marcin
  Logistyka

  Studiuję kierunek logistyka. Myślałem że studia będą bardzo trudne, ale w sumie tak nie jest. Wiele przedmiotów jest spokojnie do zaliczenia bez większych problemów. Będziecie mieli takie przedmioty jak ekonomię, zarządzanie, rachunkowość. Ja z uczelni jestem zadowolony. Nie wychodzę z założenia, że im trudniejsze studia tym lepsze. Bez przesady. W moim odczuciu studia powinny dawać Ci pewną wiedzę, ale ta wiedza powinna być przedstawiona w sposób jak najbardziej przystępny. Sama uczelnia jest przyjaźnie nastawiona do studentów. Nie tylko w okresie rekrutacji, ale w czasie studiów również. Nik nie robił mi jakiś problemów gdy miałem różnego rodzaju sprawy do załatwienia. Uczelnia spełniła moje główne oczekiwania, ja nie mam zastrzeżeń.

  01-05-2021
 • Arek
  Logistyka

  Studiuję na 2 roku. Jak do tej pory wrażenia bardzo pozytywne, świetna, zaangażowana kadra przede wszystkim, wykładowcy potrafią przekazać wiedzę i od razu widać, że jest ona nie tylko teoretyczna. Ja miałem doświadczenie z logistyką, jestem po technikum o takim profilu, więc z nauką idzie mi bardzo dobrze, na razie obyło się bez poprawek i mam nadzieję, że tak zostanie :) Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z moim planem to zamierzam tu zostać również na magisterkę. Polecam wszystkim serdecznie!

  02-03-2020
 • Ania
  Transport i spedycja

  Jedna z lepszych uczelni w Poznaniu. Kompetetni wykładowcy , dobry poziom nauczania. Piękne sale wykładowe, wszystko dostosowane do potrzeb studentów. Śmiało mogę polecić te uczelnię i jeśli ktoś chce zdobyć odpowiednie wykształcenie , wiedzę umiejetnoscj to przy odpowiednim składzie własnym osiągnie sukces. Dalej jestem na mgr ;) Pozdrawiam i życzę powodzenia

  06-02-2020
 • Ostatni rok na szczęście
  Logistyka

  Cześć, prawda wygląda troche inaczej niż przedstawiają tu inne osoby. 3/4 wykładowców powinna pójść na emeryturę, rozwój wiedzy w kierunku logistyki zatrzymał się chyba w 1995 r. Potrafisz przez 3 lata mieć zajęcia w dwóch salach a obiecanki dotyczące nauki jakiś programów logistycznych to tylko obiecanki. Jestem na kierunku dualnym i gdyby nie to to wstydziłbym się iść do jakiejkolwiek pracy po takim przygotowaniu mnie przez szkołę. Jak jesteś po technikum logistycznym to nie masz się czego obawiać ale jeśli nie jesteś to też nie musisz się przejmować. Poziom szkoły jest dość niski.W tej szkole jest tylko kilku wykładowców którzy nadają się do tej pracy. Uczelnia sama nie wie jak wyglądają praktyki w firmach do których sama pcha. Jednym słowem , bardzo słaba organizacja oraz zarządzanie mimo że jest to szkoła logistyczna ;)

  11-12-2019
 • SeBaStIAN
  Logistyka w biznesie

  Cześć ;) . Bardzo fajna szkoła, oczywiście polecam. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć to bardzo fajnie kadra przekazuje wiedzę, ale jeśli chcesz tam iść po to żeby zaliczyć studia to tez da się to zorganizować, wystarczy trochę się nauczyć przed zaliczeniem, ogólnie nie jest mega trudno, da się ogarnąć. Profesorowie nie stwarzają większych problemów. Są przedmioty do których trzeba się poprostu przyłożyć ;)

  03-12-2019
 • Fabian
  Logistyka transportu

  Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu to uczelnia, zajmująca się kształceniem w dziedzinie logistyki na najwyższym poziomie. Kadra to wykładowcy z Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Szkoła współpracuje z instytutem logistyki I magazynowania, dzięki czemu jest dostęp do najnowszych danych oraz badań. Pełen profesjonalizm, mam nadzieję, że uczelnia podniesie swój prestiż oraz ulepszy współpracę międzynarodową.

  31-01-2019
 • Dawid
  Logistyka i transport

  Hej, szczerze mówiąc to nie mam żadnych zastrzeżeń co do wsl ;) Bardzo w porządku wykładowcy, fajne godziny zajęć wiec można połączyć studia z praca (3 dni w tygodniu tylko są zajęcia), nie ma spin odnośnie poprawek czy zaliczeń, kontakt z wykładowcami tez bardzo fajny, generalnie szkoła w której nie ma stresu ja studiuje na 4 semestrze i jestem bardzo zadowolony ze szkoły

  10-12-2018
 • Anna
  Logistyka

  Jeszcze nie ukończyłam studiów, więc nie wiem jak wygląda sprawa z uzyskaniem dyplomu, ale sam poziom, kształcenia jest nad wyraz zadowalający. Jestem dumna z już zdobytych umiejętności, a to jeszcze nie koniec ;)Już nie mogę się doczekać magistra!

  26-10-2018
 • Mateusz
  Logistyka

  Jest to bardzo dobra uczelnia, którą sponsorują największe światowe firmy z dziedziny transportu/logistyki, (dzięki nim powstało laboratorium magazynowe). Zajęcia odbywają się na najwyższym poziomie, wiedza przekazywana jest w sposób czytelny i zrozumiały. Nie brakuje również sprzętu multimedialnego. Oczywiście są przedmioty, które nie sprawują większego problemu. W sumie żaden przedmiot nie sprawia mojej osobie problemu, ale tylko z tego względu, ze jestem w branży logistycznej od dłuższego czasu. Uważam, ze osoby, które wcześniej nie miały styczności z logistyka, wdrażaniem systemów informatycznych jak i spedycją, mogą się wiele nauczyć i być dobrym „towarem” na rynku pracy.

  18-10-2018
 • Barteeks
  Logistyka

  Ja na WSL zacząłem mgr na kierunku zarządzanie przedsiębiorstwem transportowo-spedycyjnym w sumie jest wysoki poziom i większe wymagania Ale i tak u niektórych na zaliczenie wystarczy prezentacja Niektórzy wiadomo trochę przycisną i pomecza Ale koniec końców bez większych problemów da się wszystko pozaliczac Niektórzy to się prześlizgują, przychodzą tylko na zaliczenia Ale najlepszego jest że większość przekazuję wiedzę taką praktyczna Nie ma przedmiotów tzw zapchajdziury

  04-06-2018
 • <3paulinka<3
  Logistyka w biznesie

  Jestem na pierwszym roku w Wyższej Szkoły Logistyki... wiec ogólnie wrażenia dobre :) Grupy sa zazwyczaj okolo 30 osobowe, a o uczenie to jest super, co do poziomu i mozliwości to hmm jesli chcess to sie nauczysz wszystkiego :) na uczelni wszyscy wykladowcy maja przed nazwiskiem caly alfabet XD pierwszy rok zajecia sa od pon do sr a pozniej tez w czwartek i plan tez spoko :D

  16-05-2018
 • $$$
  Logistyka

  Studiuje mi się w Wyższej Szkole Logistyki bardzo przyjemnie, nauczyciele są jak najbardziej w porządku. Jeśli lubisz temat logistyki albo gdzieś tam cię to ciekawi to na pewno się w tej szkole odnajdziesz. Przedmiotów praktycznych jest bardzo duzo, na pewno da się nauczyc wielu rzeczy. Jest w czym wybierać. Ja tam jestem pierwszy rok na studiach zaocznych. Zawsze jest sporo osób

  14-05-2018