Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Informatyka i ekonometria na UE w Poznaniu – zasady rekrutacji na rok 2023/2024

Informatyka i ekonometria na UE w Poznaniu – zasady rekrutacji na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku Informatyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na rok 2023/2024


Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oferuje kandydatom kierunek - Informatyka i ekonometria, którego program edukacyjny odbiega od kierunków informatycznych oferowanych na innych uczelniach.

Żeby sprawdzić aktualne wymogi stawiane przez uczelnię przy rekrutacji, kandydaci na studia i osoby zainteresowane danym kierunkiem, powinny przejść tutaj - zasady rekrutacji UE Poznań, aby sprawdzić aktualne wymogi i porównać je z zasadami przyjęcia na innych uczelniach.

Większość szkół wyższych przy rekrutacji na podobne lub zbieżne kierunki studiów stosuje podobne wymogi rekrutacyjne, jednak informatyka i ekonometria dostępna na studiach I-ego stopnia i II-ego stopnia magisterskich Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, prowadzi proces rekrutacyjny według własnych nieco odmiennych reguł.
 

budynek UE
uniwersytet ekonomiczny


Studia I i II stopnia
 

Kandydaci na trzy letnie studia I-ego stopnia licencjackie, przyjmowani są na podstawie konkursu świadectw. Podczas procesu rekrutacyjnego, oceny uzyskane na świadectwie maturalnym, przeliczane są na punkty i na podstawie ich liczby, w pierwszej kolejności przyjmowane są osoby, które zgromadziły największą liczbę punktów.

Najwyżej ocenianymi przedmiotami maturalnymi są: fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy, matematyka. Zasady przeliczania punktów różnią się nieznacznie w zależności czy kandydat podchodził do starej czy nowej matury.

W przypadku absolwentów kierunków informatycznych studiów I-ego stopnia lub wyższych, decydującym kryterium przyjęcia jest średnia ocen uzyskanych w trakcie studiów, a w przypadku studentów kierunków innych niż informatyczne, decyduje wynik egzaminu potwierdzającego kompetencje niezbędne przy podjęciu studiów informatycznych II stopnia.
 

Opinie o Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu
 

Najlepszym sposobem zaznajomienia się z informacjami dotyczącymi wybranego kierunku, jest sprawdzenie dodatkowych informacji związanych z zakresem studiowanego przedmiotu i analiza opinii udostępnianych przez absolwentów i obecnych studentów wybranego kierunku, które można znaleźć w tym miejscu Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – opinie.

Dokładniejsze informacje i szczere opinie studentów, powinny pomóc przy decyzji i wyborze wymarzonego kierunku studiów.

 

studenci
uniwersytet ekonomiczny

 

 

Opis studiów na kierunku informatyka i ekonometria – Uniwersytet Ekonomiczny
 

Ekonomia i ekonometria na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, to kierunek oferujący studentom praktyczne wykorzystanie wiedzy ekonomicznej i narzędzi informatycznych, które pozwolą rozpocząć karierę zawodową we wszystkich branżach ekonomiczno-analitycznych, informatycznych i na stanowiskach zarządzających w instytucjach publicznych, korporacjach i międzynarodowych przedsiębiorstwach.

Więcej o kierunku: Program studiów na kierunek Informatyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

 

informatyka
informatyk
 

 

Czego się nauczysz na kierunku Informatyka?
 

Specyfika kierunku Informatyka i ekonometria na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, to ciekawa oferta łącząca wiedzę ekonomiczno-analityczną z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

W programie studiów znajdują się zarówno przedmioty ścisłe, ekonomiczne, techniki zarządzania jak i typowe zagadnienia informatyczne z budową i projektowaniem sieci, programowaniem urządzeń czy rozbudowanymi bazami danych.

Przykładowe przedmioty na kierunku:

  • ekonometria finansowa i dynamiczna,
  • inwestycje alternatywne,
  • rachunkowość finansowa,
  • bazy danych,
  • sieci komputerowe,
  • procesy biznesowe w organizacjach,
  • elektroniczne negocjacje,
  • systemy przepływy pracy i pracy grupowej.

Zobacz więcej w artykule: Jak to w końcu jest na tych studiach informatycznych?

 

Sprawdź również:


Data publikacji: 30.06.2023
ikonka kierunki studiów

Opinie o uczelniach w Poznaniu - Informatyka

Zobacz opinie o innych miastach w Poznaniu
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w Poznaniu

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w innych miastach