Opinie o uczelniach - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu - Opinie

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Studiowałem Zarządzanie i prawo w biznesie na luzie. Mam wrażenie, że każdy przedmiot jest realizowany na poziomie szkoły średniej, taki misz masz. Dużo przedmiotów ale niewiele z nich da się wyniesc Ja nie wiem czemu oni są tak wysoko w rankingach. Poziom średni. Najgorsze ze na zarządzaniu zajęcia są CO TYDZIEŃ. Jak człowiek pracuje w tygodniu i jest na zaocznych to o życiu towarzyskim może zapomnieć. A jak jest sesja to już w ogóle zapominasz ze masz życie. Niby przedmioty nie są na wysokim poziomie ale jednak trzeba chociażby notatki na pamięć wykuć albo zadania z matematyki liczyć. Trochę śmiech na sali ze to słynny UAM a cisną mniej niż w liceum. Jeśli ktoś nie pracuje, nie ma znajomych, chce liznąć po trochu przedmiotów z totalnie różnych dziedzin np. Prawo, ekonomia, logika, psychologia, angielski..... To polecam

  Lolipop
  Zarządzanie
  25-06-2019
 • Cześć! Jestem na 2 roku socjologii na UAM i muszę przyznać, że jest fajnie :). Jestem osobą, która wszystkiego się boi i baaaardzo bałam się studiów - nowi ludzie, profesorowie "z górnej półki", wykłady po 1,5h.. to wszystko było takie nowe i przerażające :D Teraz już wiem, jaka głupia byłam.. Ludzie są bardzo przyjaźni, profesowie również - wiadomo, wymagający, ale przyjaźni. Jak zajęcia są ciekawe to te 1,5h mija jak 15 min, więc też nie ma co narzekać. Wszytko jest dobrze zorganizowane, nie miałam żadnych problemów przez te dwa lata, zobaczę jeszcze co będzie jak przyjdzie do obrony, ale już się nie boję :D Polecam wszystkim!

  Iwa
  Socjologia
  04-04-2019
 • Generalnie studiuje mi się dobrze. Chciałem się dowiedzieć, jaka jest istota matematyki w nauce i dostałem odpowiedź w postaci sposobów opisywania różnych zjawisk za jej pomocą. Aczkolwiek generalnie mogę się wypowiadać wyłącznie na temat studiowania na kierunku matematyka, ponieważ tylko tam studiowałem dotychczas. Bardzo polecam ten kierunek na UAM. Na innych kierunkach nie wiem jak będzie, najwyżej z pogłosek wiem, że poziom jest dobry.

  Arkadiusz
  Matematyka
  27-02-2019
 • Hej wszystkim! Jestem na doktoracie, licencjat i magistra skończyłam również w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i jestem mega zadowolona. Bardzo warto tutaj studiowc, polecam serdecznie. Ja jestem po psychologii i socjologii i powiem że poziom jest bardzo wysoki, uczelnia przytulna, wykłądowcy zainteresowani tym żeby Ciebie nauczyć. Na UAM polecam na pewno psychologię i prawo Chociaż wszystkie kierunki są dobre

  Natasza
  Psychologia
  12-02-2019
 • studia same w sobie jest dość łatwo się dostać jednak o wiele ciężej jest się na nich utrzymać. Nie są to studia, na których możesz sobie tylko imprezować cały semestr a na sesje zacząć się uczyć. Na tym uniwerku czy chcesz czy nie musisz systematycznie do jakiegoś stopnia się uczyć. Przyjemna rzeczą ułatwiająca zaliczenia jest system USOS, gdzie wszystkie wpisy do zaliczeń załatwiane są elektronicznie bez latania po pokojach prowadzących po wpisy do zielonej książeczki. Zależy na jakie studia chcesz się dostać bo różnie bywa na różnych wydziałach, ale ogólnie bardzo dobra uczelnia, polecam!

  Bartek
  Dziennikarstwo
  06-02-2019
 • Studiowałem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w latach 96-2000 :) więc pewnie moje wrażenia są już mało aktualne! Znam jednak wykładowców tamtejszej anglistyki, bo robiłem tam doktorat i dużo moich znajomych tam zosatło i mogę śmiało powiedzieć, że to jedna z najlepszych (jeśłi nie najlepsza) anglistyka w Polsce!! Wiedza ze studiół bardzo mi się przydała, pracuję w tym zawodzie i nie narzekam. Serdecznie polecam!

  Tomasz
  Filologia angielska
  13-12-2018
 • studiuje się dobrze, atmosfera na zajęciach jest ok, jedyny minus jest taki, że wydział nie informuje nas o możliwościach wyjechania na jakieś wydarzenia czy wymiany. To niestety musimy

  jola
  Filologia rosyjska
  13-11-2018
 • Ja skończyłam na UAM studia podyplomowe dla tłumaczy języka niemieckiego. Bardzo mi się one podobały, wykładowcy, etc. Poza tym Poznań jest świetnym miastem. Na pewno warto podczas studiów skorzystac z wyjazdu zagranicznego Erasmus. Jeśli chodzi o Poznań ot bezrobocie jest małe, w samym Poznaniu i wokół Poznania jest wiele firm z kapitałem zagranicznym. Mam wielu znajomych w Poznaniu i nikt z nich nie jest bezrobotny. Wielu z nich skończyło studia na UAM.

  Magda
  Filologia niemiecka
  16-01-2018