Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Piotrek
  Filologia angielska

  Studia wymagają systematycznej pracy i dedykacji, szczególnie na przedmiotach z wejściówkami. Czas potrzebny na naukę różni się w zależności od przedmiotu. Wykładowcy generalnie traktują studentów z szacunkiem, choć zdarzają się wyjątki, które wymagają większej samodzielności w nauce. Nie napotkałem żadnych negatywnych sytuacji. Co do przyszłości zawodowej, jestem optymistą, szczególnie że znajomość języka angielskiego jest dzisiaj kluczowa.

  24-04-2024
 • Krzysztof
  Socjologia

  Studiuję socjologię na UAM i naprawdę świetnie się bawię. Ludzie tutaj są niesamowicie przyjaźni, a profesorowie, choć wymagający, są również bardzo życzliwi. Niektóre zajęcia są tak interesujące, że czas mija niezauważenie. Cała organizacja jest świetnie dopracowana, nie napotkałam żadnych problemów, chociaż zobaczymy, jak będzie podczas obrony pracy, ale już teraz nie czuję strachu :D Sam kierunek jest bardzo intrygujący i stymulujący intelektualnie. Jedynie kwestią otwartą pozostaje, jak będzie z perspektywami zawodowymi. Jeśli chodzi o uczelnię, gorąco ją polecam wszystkim.

  21-03-2024
 • Natan
  Psychologia

  Dla mnie zajęcia oraz forma, w jakiej były one prowadzone, były nużące. W bibliotece zasób tematyczny słaby, mało książek, trzeba je sporo wcześniej zaklepywać albo szukać po Internecie. Jeśli chcecie pracować w branży, warto podjąć dorywczą pracę albo wolontariat. To kierunek kształcenia, gdzie głównie liczą się umiejętności praktyczne i doświadczenie. Niektórzy wykładowcy też stawiali na praktykę. Z mieszkaniem to różnie - akademiki w granicach 500-700 zł i wyżej. Ale komunikacja miejska jest super, dojazdy dojazd na uczelnię, blisko pętla autobusowa i tramwajowa.

  11-12-2023
 • Grzesiek
  Psychologia

  Pierwszy rok na Psychologii zaskoczył mnie, bo nauki nie ma aż tak dużo. Dopiero następne lata są ciężkie i faktycznie nadmiar nauki daje się we znaki. Moim zdaniem jest to kierunek przyszłościowy, bardzo rozwijający, a sama uczelnia świetnie rozwija umiejętności miękkie. Dbają o to przede wszystkim Atmosfera prowadzący, którzy notabene są bardzo wyrozumiali i raczej służą pomocą studentom. Jeśli chodzi o życie studenckie to jeśli twój budżet jest niewielki warto zdecydować się na akademik, mieszkania, kawalerki czy nawet pokoje wypadają sporo drożej. Na szczęście połączenie tramwajowe i autobusowe jest na tyle dobre, że na kampus dojedzie się tu prawie z każdego zakątka miasta.

  08-11-2023
 • Justyna
  Psychologia

  studia na tym kierunku psychologia na UAM w Poznaniu podobają mi się i nie uważam żeby były jakieś ciężkie. Na pierwszym semestrze miałam bardzo mało zajęć praktycznie 2 dni były wolne. Na drugim semestrze trochę się rozkręciło, trochę więcej nauki i przedmiotów. Póżniej macie do wyboru specjalizacje. Zdecydowałam się na animacje społeczności lokalnych i uważam, że był to dobry wybór. Muszę jednak przyznać, że niektóre zajęcia mnie nudziły, bardzo dużo zależy nawet nie od samego przedmiotu tylko od prowadzącego. W związku z tym na niektóre przedmioty przestałam chodzić, bo wolałam się tego uczyć z książek. Atmosferę na uczelni oceniam pozytywnie, większość studentów to fajni pomocni ludzie i wykładowcy w większości też byli spoko. Wybór psychologi uważam,że też był dobry jak dla mnie. Ta dziedzina mnie po prostu interesuje

  23-02-2022
 • Karol
  Zarządzanie

  Studiuję zarządzane i prawo w biznesie w systemie niestacjonarnym, ale zajęcia odbywają się w każdy weekend. Z jednej strony program na tym kierunku nie jest trudny, raczej nie trzeba się za bardzo przykładać. Jednak z drugiej strony – cotygodniowe zjazdy sprawiają, że praktycznie nie ma się życia towarzyskiego. Jeśli ktoś w tygodniu pracuje, a w weekend studiuje, to może zapomnieć o jakichkolwiek innych aktywnościach. Poziom nauczania raczej nie zachwyca – jak na kierunek akademicki i to na jednej z lepszych uczelni w kraju, to zarządzanie w biznesie nie prezentuje zbyt dużego poziomu. Sporo jest przedmiotów z różnych dziedzin, ale są to głównie podstawy. Owszem, trzeba nieco przysiąść przed egzaminami, ale jeśli ktoś spodziewa się zdobyć w czasie tych studiów jakąś specjalistyczną wiedzę, to może się mocno rozczarować. To dobre studia dla osób, które chcą mieć papierek ukończenia wyższej uczelni lub studiują bardziej dla rozrywki i własnego rozwoju. Komu zależy na bardziej specjalistycznych umiejętnościach, powinien wybrać coś innego.

  31-05-2021
 • Karolina
  Dziennikarstwo

  Jestem absolwentką dziennikarstwa na UAM. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że były to całkiem dobre i ciekawe studia, jednak tak naprawdę niewiele konkretów się w ich trakcie nauczyłam. Na początku sporo jest bardzo ogólnych przedmiotów, nie ma żadnych przedmiotów specjalizacyjnych. Od drugiego roku jest trochę lepiej, bo robi się różne specjalizacje. Ale nie oszukujmy się, dziennikarstwo nie jest kierunkiem, na którym łatwo jest oblać. Nie ma problemów z żadnymi egzaminami czy zaliczeniami. Na pewno są to dużo luźniejsze studia niż kierunki ścisłe czy inżynieryjne. Atmosfera w trakcie studiów była naprawdę super, dużą zaletą było świetne zaplecze multimedialne, sporo było wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Jeśli jednak chodzi o samo dziennikarstwo jako perspektywiczny kierunek, to gdybym drugi raz miała wybierać, mocno bym się zastanowiła. Wychodzi się po studiach z dużą wiedzą, ale bez żadnych konkretnych umiejętności, co utrudnia potem znalezienie pracy.

  09-02-2021
 • OIa
  Administracja publiczna

  Studiowałam na UAM w Poznaniu, ale po roku przeniosłam się na WSJO. Nie było to związane z problemami z nauką czy że czegoś nie zdałam. Miałam poważne problemy zdrowotne, spędziłam sporo czasu w szpitalu, przez co nie zdałam w terminie jednego z egzaminów. Nie dali mi możliwości przedłużenia sesji, kazali aplikować od początku na pierwszy rok w kolejnej rekrutacji. Uczelnia totalnie mnie olała, nie miałam żadnego wsparcia i w końcu przeniosłam się na WSJO. Choć jest to mniejsza i prywatna uczelnia, okazuje się, że poziom nauczania jest tak samo dobry i można się sporo nauczyć, a jednocześnie sposób traktowania studentów jest zupełnie inny. Bez względu na to, z czym mam problem, czy z nauką, czy z jakimiś kwestiami organizacyjnymi, tutaj zawsze znajdę pomoc. Z własnego doświadczenia UAM nie polecam.

  28-01-2021
 • Tomek
  Gospodarka przestrzenna

  Od rozpoczęcia studiów na uam na gospodarce przestrzennej zaczęło się zakuwanie i siedzenie nad książkami, wyniki trochę spadły względem liceum jak na studenta przystało ;) Jednak nie żałuję tego zakuwania i drugi raz wybrałbym ten kierunek. Chce iść na jakiś staż i się uczyć wszystkiego na bieżąco uzupełniając wiedze na zajęciach można naprawdę zajść daleko. Nie mogę się przyczepić ani do wykładowców ani zaliczeń. No czasem robili jakieś krzywe akcje, niby odsiewające, ale w sumie nie odpadł nikt :D, więc nie sądzę, żeby tam się utrzymać było jakoś straszcie ciężko. Jedyne co mi przeszkadzało to ogólne zarządzanie wszystkim dokoła - trochę jeszcze staroświeckie :D

  18-08-2020
 • Justyna
  Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  Studia były łatwe i przyjemne. Pracuje teraz w zawodzie, jako redaktor. Polecam tą uczelnie i ten kierunek, każdy, kto umie pisać i myśli spokojnie sobie poradzi. Ulubione przedmioty to na pewno warsztaty dziennikarskie i źródła informacji i PR. Nudziłam się na historii mediów i etyce dziennikarskiej strasznie. Na plus też praktyki, uczelnia załatwiała mi w redakcji i byłam bardzo zadowolona. Przed cały tok studiów wszystko zdawałam w 1 terminie, obroniłam się na 5, poznałam fajnych ludzi, to chyba tyle.

  23-12-2019
 • Monika
  Pedagogika

  O pedagogice niektórzy mówią, że idzie na nią każdy, kto nie wie na co iść, tylko po to żeby mieć papier. Ja mam odmienne zdanie, poszłam na ten kierunek z dużą pasją i chęcią robienia czegoś dobrego, każdy z takim podejściem odnajdzie się na tym kierunku. Uczelnia oczywiście jest świetna, raz, że ładnie wygląda w CV, bo to renomowana uczelnia publiczna, dwa ma świetną lokalizację, trzy wszelkie sprawy załatwia się szybko i sprawnie i cztery kadra, przynajmniej na moim kierunku jest bardzo dobra, szczególnie doceniam dr. Barczykowską i prof. Banaszak, świetni ludzie. Polecam ludziom z pasją :)

  20-12-2019
 • Lolipop
  Zarządzanie

  Studiowałem Zarządzanie i prawo w biznesie na luzie. Mam wrażenie, że każdy przedmiot jest realizowany na poziomie szkoły średniej, taki misz masz. Dużo przedmiotów ale niewiele z nich da się wyniesc Ja nie wiem czemu oni są tak wysoko w rankingach. Poziom średni. Najgorsze ze na zarządzaniu zajęcia są CO TYDZIEŃ. Jak człowiek pracuje w tygodniu i jest na zaocznych to o życiu towarzyskim może zapomnieć. A jak jest sesja to już w ogóle zapominasz ze masz życie. Niby przedmioty nie są na wysokim poziomie ale jednak trzeba chociażby notatki na pamięć wykuć albo zadania z matematyki liczyć. Trochę śmiech na sali ze to słynny UAM a cisną mniej niż w liceum. Jeśli ktoś nie pracuje, nie ma znajomych, chce liznąć po trochu przedmiotów z totalnie różnych dziedzin np. Prawo, ekonomia, logika, psychologia, angielski..... To polecam

  25-06-2019
 • Iwa
  Socjologia

  Cześć! Jestem na 2 roku socjologii na UAM i muszę przyznać, że jest fajnie :). Jestem osobą, która wszystkiego się boi i baaaardzo bałam się studiów - nowi ludzie, profesorowie "z górnej półki", wykłady po 1,5h.. to wszystko było takie nowe i przerażające :D Teraz już wiem, jaka głupia byłam.. Ludzie są bardzo przyjaźni, profesowie również - wiadomo, wymagający, ale przyjaźni. Jak zajęcia są ciekawe to te 1,5h mija jak 15 min, więc też nie ma co narzekać. Wszytko jest dobrze zorganizowane, nie miałam żadnych problemów przez te dwa lata, zobaczę jeszcze co będzie jak przyjdzie do obrony, ale już się nie boję :D Polecam wszystkim!

  04-04-2019
 • Arkadiusz
  Matematyka

  Generalnie studiuje mi się dobrze. Chciałem się dowiedzieć, jaka jest istota matematyki w nauce i dostałem odpowiedź w postaci sposobów opisywania różnych zjawisk za jej pomocą. Aczkolwiek generalnie mogę się wypowiadać wyłącznie na temat studiowania na kierunku matematyka, ponieważ tylko tam studiowałem dotychczas. Bardzo polecam ten kierunek na UAM. Na innych kierunkach nie wiem jak będzie, najwyżej z pogłosek wiem, że poziom jest dobry.

  27-02-2019
 • Natasza
  Psychologia

  Hej wszystkim! Jestem na doktoracie, licencjat i magistra skończyłam również w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i jestem mega zadowolona. Bardzo warto tutaj studiowc, polecam serdecznie. Ja jestem po psychologii i socjologii i powiem że poziom jest bardzo wysoki, uczelnia przytulna, wykłądowcy zainteresowani tym żeby Ciebie nauczyć. Na UAM polecam na pewno psychologię i prawo Chociaż wszystkie kierunki są dobre

  12-02-2019
 • Bartek
  Dziennikarstwo

  studia same w sobie jest dość łatwo się dostać jednak o wiele ciężej jest się na nich utrzymać. Nie są to studia, na których możesz sobie tylko imprezować cały semestr a na sesje zacząć się uczyć. Na tym uniwerku czy chcesz czy nie musisz systematycznie do jakiegoś stopnia się uczyć. Przyjemna rzeczą ułatwiająca zaliczenia jest system USOS, gdzie wszystkie wpisy do zaliczeń załatwiane są elektronicznie bez latania po pokojach prowadzących po wpisy do zielonej książeczki. Zależy na jakie studia chcesz się dostać bo różnie bywa na różnych wydziałach, ale ogólnie bardzo dobra uczelnia, polecam!

  06-02-2019
 • Tomasz
  Filologia angielska

  Studiowałem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w latach 96-2000 :) więc pewnie moje wrażenia są już mało aktualne! Znam jednak wykładowców tamtejszej anglistyki, bo robiłem tam doktorat i dużo moich znajomych tam zosatło i mogę śmiało powiedzieć, że to jedna z najlepszych (jeśłi nie najlepsza) anglistyka w Polsce!! Wiedza ze studiół bardzo mi się przydała, pracuję w tym zawodzie i nie narzekam. Serdecznie polecam!

  13-12-2018
 • jola
  Filologia rosyjska

  studiuje się dobrze, atmosfera na zajęciach jest ok, jedyny minus jest taki, że wydział nie informuje nas o możliwościach wyjechania na jakieś wydarzenia czy wymiany. To niestety musimy

  13-11-2018
 • Magda
  Filologia niemiecka

  Ja skończyłam na UAM studia podyplomowe dla tłumaczy języka niemieckiego. Bardzo mi się one podobały, wykładowcy, etc. Poza tym Poznań jest świetnym miastem. Na pewno warto podczas studiów skorzystac z wyjazdu zagranicznego Erasmus. Jeśli chodzi o Poznań ot bezrobocie jest małe, w samym Poznaniu i wokół Poznania jest wiele firm z kapitałem zagranicznym. Mam wielu znajomych w Poznaniu i nikt z nich nie jest bezrobotny. Wielu z nich skończyło studia na UAM.

  16-01-2018