Politechnika Poznańska (PP)

60-965 Poznań

pl. Marii Sklodowskiej-Curie 5

tel.:

61 665-35-48

ikonka email do uczelni

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Politechnika Poznańska (PP). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Studiuję elektronikę i telekomunikację. To jeden z tych kierunków, którzy kojarzy się z dosyć trudnymi i tak faktycznie jest. Bardzo dużo matematyki w każdej postaci, a także całe mnóstwo przedmiotów teoretycznych, które trzeba po prostu wkuwać na zaliczenie. Na pierwszych semestrach wiedza jest dosyć ogólna, dopiero gdzieś w połowie studiów zaczynają się zajęcia, które są faktycznie przydatne. Sporym problemem jest bałagan w programie zajęć – coś, czego na wykładach uczyliśmy się na pierwszym czy drugim roku, było wykorzystywane kilka semestrów później, gdy wiedza już z głowy uleciała. Jeśli chodzi o wykładowców, to niektórzy są faktycznie ludźmi z pasją, inni wręcz zniechęcają do zdobywania wiedzy. Elektronika i telekomunikacja to faktycznie przyszłościowy kierunek, ale trzeba postawić na samodzielność, rozwijanie się we własnym zakresie. Wydaje mi się, że samo skończenie studiów raczej nie otwiera drzwi do super pracy, ale daje solidne podstawy, na których można budować swoje życie zawodowe.

  Marek
  Elektronika i telekomunikacja
  08-11-2021
 • Studiowałem logistykę na Politechnice Poznańskiej, zarówno studia pierwszego stopnia, jak i drugiego. Zdecydowanie trudniejsze i bardziej wymagające były inżynierskie studia pierwszego stopnia. Sporo było nauki, przedmiotów wymagających, trudnych do przyswojenia, często niezwiązanych z logistyką. Studia uczą samodzielnego myślenia, pracy w zespole, szybkiego podejmowania decyzji. Sporo jest chętnych, dlatego złożenie papierów nie oznacza, że się dostaniecie. Studia II stopnia były zdecydowanie łatwiejsze, a może po prostu miałem już sporo branżowej wiedzy. Było kilka zaawansowanych, ciekawych projektów, a także zajęć praktycznych, które pozwalały na zdobywanie nowych umiejętności. Uważam, że studia prowadzone są na świetnym poziomie, uczą faktycznie przydatnych rzeczy, które później przekładają się na bezproblemową pracę w zawodzie. Te pięć lat na uczelni wspominam bardzo fajnie jako najlepszy czas w moim życiu. Na pewno nie żałuję i gdybym miał jeszcze raz wybrać drogę zawodową, wybrałbym tę samą uczelnię i kierunek.

  Mariusz
  Logistyka
  10-02-2021
 • Ogólnie nie jest źle, jak nie ma jakiś mega wielkich wymagań co do samej uczleni jak i wiedzy ,którą nabędziesz to ok ;-) Jeśli nastawiasz się na nie wiadomo co, bo to polibuda i będzieez och i ach inżynierem to raczej nie ;-) Ogólnie uczelnia do przejścia bez większych problemów, bynajmniej jak na politechnikę, czyli uczelnię bardzo kładąca nacisk na przedmioty ścisłe. Tak by się przynajmniej mogło wydawać. Dużo teorii, do wykucia na blachę, mogłoby być więcej nauki z życia wzięte i nowych technologii.

  Sylwek
  Elektronika i telekomunikacja
  02-10-2019
 • Na politechnice studiowałem przez rok I było dość ciężko bo pracowałem pod czas studiów... Da się oczywiście połączyć pracę ze studiami na Politechnice, ale na pewno nie będzie to łatwo Przeniosłem się na mniej znaną uczelnie ale na taki sam kierunek i jest dużo łatwiej.. Profesorowie są dużo bardziej pozytywnie nastawieni do studenta i nie stwarzają problemów, więc Polecam!!!

  Bartek
  Mechanika i budowa maszyn
  19-02-2019
 • z czystym sumieniem polecałem Politechnikę Poznańską. Tzn. mogę bazować na doświadczeniach z Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu który kończyłem (chyba aktualnie zmienił nazwę), ale moim zdaniem uczelnia techniczna bardzo dobrze przygotowuje i do pracy, ale i do życia. Jak to wszędzie są ciekawsze przedmioty i takie, które poprostu trzeba przebrnąć, ale z autopsji moge powiedzieć , że z wiedzy ze studiów naprawdę wiele przenisłem na sferę zawodową juz w regularnej pracy.

  Maciej
  Transport
  15-02-2019
 • Ja studiowalem dziennie automatykę 1 rok później sie przeniosłem na zaoczne, mialem w tym czasie równolegle kolegę na informatyce na wydziale elektrycznym i w sumie jeśli chodzi o ten pierwszy rok materiał istotnie się różnił zaczyna się wszystko od C++, całek i liczb zespolonych, więc przed wyborem kierunku trzeba naprawdę dośc dobrze przemyśleć plany na przyszłość, zobaczyć przedmioty które są na każdym z kierunku i specjalności. Uczelnia sama w sobie jest bardzo fajna, polecam

  Radosław
  Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka - w jęz. angielskim
  14-02-2019
 • Cześć !! :) Dużo zależy tak na prawdę od kierunku który wybierzesz. Ja jestem na elektrotechnice i mogę powiedzieć, że nie jest to najłatwiejszy kierunek, oczywiście wszystko zależy kto ma jakie podejścia do nauki ;) Natomiast, jeśli chodzi o samą uczelnię to jest na prawdę spoko. Politechnika Poznańska chyba zawsze była na równi z Politechniką Gdańską, może nawet lepsza. Mi się podoba uczelnia, polecam.

  Mate
  Elektrotechnika
  13-02-2019
 • Cześć! Studiuję informatykę na Politechnice Poznańskiej i powiem szczerze nigdy nie myślałem że to mi tak się spodoba. Kierunek wybrałem taki żeby później znaleźc pracę, ale nigdy nie myślałęm że to może być takie ciekawe. Wykłądowcy super tłumaczą, mamy sporo projektów wymagających głębokiej wiedzy przedmiotu, co jeszcze bardziej motywuje do uczenia się czegoś nowego non stop. Polecam PP! Super jest!

  Mateusz
  Informatyka
  12-02-2019
 • Studiuję transport i jestem bardzo zadowolona! Najlepjiej mi się podobaja takie przedmioty - komputerowe systemy wspomagania transportu i nanotechnologie w eksploatacji pojazdów. Ja już w sumie kończę inżynierke ale mam bardzo miłe wspomnienia ze studiów ;) Wiadomo, że czasem jest ciężko, zwłaszcza pierwsze dwa semestry, ale później już jest lepiej, trzeba przeżyć swoje i tyle :)

  Agata
  Transport
  13-12-2018
 • Cześć! PP jest miejscem gdzie w jakiś sposób się odnalazłam i jeśli kierunki inżynierskie są Ci bliskie, to jest to dobry wybór. Na pewno nie jest to uczelnia na niskim poziomie i trzeba włożyć wysiłek, żeby tu studiować. Mimo, że jestem dopiero na trzecim semestrze, nie będąc orłem, czuję, że moja wiedza i świadomość znacznie wzrosła. Studia to przede wszystkim edukacja, ale tutaj rozwój w innych dziedzinach też jest ważny, a jako samorządowiec nie mogę nie wspomnieć o organizacjach działających przy uczelni. Każdy znajdzie dla siebie miejsce, w kołach naukowych, chórze, czy właśnie tak jak to było w moim przypadku, w samorządzie. Różni ludzie, jak wszędzie, ale można tu spotkać naprawdę świetnych i się z nimi zaprzyjaźnić.

  M_a_r_T_a
  Inżynieria środowiska
  12-12-2018
 • Cześć, sporo zależy jakim kierunkiem jesteś zainteresowany i jak widzisz swoją przyszłość... ogólnie na pewno mogę powiedzieć że jest to dobry wybór.... pracodawcy postrzegają ludzi którzy ukończyli Politechnikę za ogarniętych, skoro przebrnęli przez nią i dali radę.... Zwykle są to bardziej wymagające studia niż na większości uczelni, trzeba więcej się uczyć...., ale coś za coś :)

  Mateusz
  Administracja i zarządzanie
  05-12-2018
 • Wykładowcy byli całkiem w porządku,umieli przekazać wiedzę, choć byli baaaaardzo wymagający. ukończyłem tą szkołę z uśmiechem na twarzy. zawsze może być lepiej, ale moim zdaniem, trafiłem ze swoim wyborem jak nie w dziesiątkę to co najmniej w ósemkę. Polecam :D

  Kamil
  Informatyka
  26-09-2017