Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa (WSB) w Poznaniu(Niepublliczna)

palceholder

60-778 Poznań

ul. Elizy Orzeszkowej 1

tel.:

61 670-33-11, 61 851-05-18

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa (WSB) w Poznaniu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Kasia
  Psychologia społeczna

  Jestem studentką 2 roku. Jestem bardzo zadowolona zarówno z wybranego kierunku jak i samej uczelni. Bardzo dużo praktycznej i aktualnej wiedzy. Dobry kontakt z prowadzącymi zajęcia. Fajny klimat w grupie. Wzajemne wsparcie i wymiana informacji w grupie są dla mnie bardzo ważne. Wykłady odbywają się online, a ćwiczenia stacjonarnie. To dla mnie kolejny plus. Uczelnia kładzie duży nacisk na praktyki, co dla mnie osobiści jest kolejną zaletą. Można się wiele nauczyć i zdobyć doświadczenie Szczerze polecam.

  14-03-2024
 • Marian
  Przywództwo i negocjacje w stanach zagrożenia

  Bezpieczeństwo Narodowe Uczelnia ma wysoki poziom kształcenia. Nie ma problemu w znalezieniu pracy po tym kierunku. Wykładowcy to zazwyczaj praktycy, emerytowani wojskowi, także są to ludzie, którzy mają spore doświadczenie w tym zakresie i na prawdę słucha się ich z wielkim apetytem. W kwestiach studenckich/technicznych raczej też nie narzekałem. Polecam WSB każdemu kto potrzebuje dobrego wykształcenia

  15-12-2023
 • Maria
  Zarządzanie

  Polecam zarówno uczelnie, jak i kierunek - zarządzanie. Na zarządzaniu poznałam specjalistów, którzy sami powadzą swoje firmy, a nie tylko przedstawiają suche fakty z podręczników. Dużo praktyk, ciekawe zajęcia organizowane w terenie. W dziekanacie wszystko sprawnie można załatwić, panie są miłe i bardzo pomocne. Plan zajęć ok, w razie nieobecności wykładowcy, zawsze jest inny na zastępstwo.

  22-11-2023
 • Marcin Kęd.
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  W moim mniemaniu uczelnia jest dobra, są oczywiście rzeczy, które można by było poprawić, np. organizację planu zajęć. Natomiast mnie najbardziej satysfakcjonuje fakt, że dostałem pracę w słuzbach mundurowych, na razie nie do końca na stanowisku, na jakim chciałem, ale grunt to się zaczepić, liczę na awans po uzykaniu dyplomu :) Poza tym nauka przebiega zgodnie z moimi oczekiwaniami, nie jest zbyt ciężko ale też bez przesady - zaliczenia i prace trzeba oddawać.

  21-11-2023
 • Student
  Psychologia

  Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu ce****e się bogatą ofertą kierunków oraz specjalności. Przekazywana przez wykładowców wiedza jest aktualna. Uczelnia posiada także liczne bonifikaty, z których może skorzystać każdy student. Ważnym dla mnie aspektem jest także wysokość opłat za studia, które jak na dzisiejsze czasy są bardzo korzystne, a łącząc to z wcześniej wspomnianymi bonifikatami można studiować za naprawdę niewygórowaną kwotę. Szczerze polecam.

  15-11-2023
 • Baśka
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  POLECAM Fajnie się studiuje już jestem na 3 roku. Prowadzący pokazują nam jak podejść praktycznie do zawodu. Dobry klimat między studentami, chętnie sobie pomagamy w grupie, dodatkowo mamy konsultacje na których możemy skontaktować się z wykładowcą w razie problemu. Bardzo fajna opcja iż wykłady są online a ćwiczenia stacjonarnie, jest to bardzo dogodne rozwiązanie dla pracujących studentów

  13-11-2023
 • Kasia 89
  Pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna

  Kasia89 Polecam uczelnię, dużo zajęć praktycznych na czym najbardziej mi zależało. Teraz wykorzystuję w pracy to czego nauczyłam się podczas studiów :) Wykładowcy tak jak już ktoś tutaj pisał, mają bardzo partnerski stosunek do studentów. Ćwiczenia prowadzone są często przez młodych ludzi, co dla mnie jest na plus, bo widać że mają aktualną wiedzę na temat tego co dzieje się na świeci i w przestrzeni naukowa.

  08-11-2023
 • Aleksandra
  Psychologia w zarządzaniu

  Polecam studia na kierunku psychologia. Korzystam z Indywidualnej Organizacji Studiów i robię 2 specjalności naraz. Poza tym poznałam świetnych wykładowców, którzy dzielą się z nami swoją wiedzą praktyczną. Szczególnie bardzo cenię sobie zajęcia z Panią prof. Misterską, która poza ogromną wiedzą jest też wspaniałym człowiekiem. Jedyne na co mogę zwrócić uwagę to, aby uczelnia organizowała wiecej wydarzeń studenckich, żeby móc się integrować.

  21-10-2023
 • Robcio
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Długo się zastanawiałem czy wogóle potrzebne mi studia w wojsku. Ale kumpel mnie namówił. Na licencjacie dobrze mi się studiowało, poznałem fajnych ludzi, wykładowcy też ok. Czasami było trochę zamieszania z planem, ale gdzie go nie ma :). Zajęcia ciekawe, prowadzone przez praktyków. Mogłem też sobie postrzelać na strzelnicy za free, polecam. Teraz robię mgr :). No i czesne nie podskoczyło, a to dla mnie ważne.

  13-10-2023
 • Kuba
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Jestem absolutnie zachwycony swoim doświadczeniem na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa. Ta uczelnia zapewnia nie tylko doskonałą edukację w dziedzinie bezpieczeństwa wewnętrznego, ale także tworzy inspirujące i przyjazne środowisko dla studentów. Kadra dydaktyczna to prawdziwi eksperci w swoich dziedzinach, z ogromnym doświadczeniem praktycznym, które przekładają na zajęcia dydaktyczne. Dostajemy nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także praktyczne umiejętności, które są kluczowe na rynku pracy. Uczelnia dba również o rozwijanie umiejętności miękkich i liderstwa u swoich studentów, co jest niezwykle ważne w dziedzinie bezpieczeństwa wewnętrznego. Miałem również okazję uczestniczyć w wielu interesujących projektach badawczych i praktykach, co znacznie poszerzyło moje horyzonty. Niezapomnianym elementem było także zaangażowanie uczelni w współpracę z przemysłem i instytucjami, co pozwoliło mi nawiązać cenne kontakty zawodowe i poznać aktualne wyzwania w dziedzinie bezpieczeństwa. Mogę z czystym sumieniem polecić Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa każdemu, kto pragnie zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do odnoszenia sukcesów w tej dynamicznej dziedzinie.

  09-10-2023
 • Jowita
  Psychologia

  Ukończyłam studia licencjackie na kierunku psychologia i jestem zadowolona. Najwięcej nauki było na pierwszym roku, pierwsze dwa semestry były moim zdaniem najbardziej wymagające, ale dzięki temu sporo się nauczyłam. Uczelnia dobrze zorganizowana, sprawy w dziekanacie załatwiane raz dwa. Poziom zajęć zależy od zaangażowania prowadzącego, ale generalnie nie ma na co narzekać.

  22-09-2023
 • Maja
  Psychologia

  Nie zgadzam się z tym, że zajęcia z psychologii odbywają się na niskim poziomie. Sama studiuję psychologię na tej uczelni (wydział w Gdańsku) i uważam, że z zajęć wynieść mozna naprawdę wartościową wiedzę. Zgadzam się, że w administracji są rzeczy do poprawy, ale poza tym jestem zadowolona ze swojego wyboru. Mam nadzieję, że zostanie w końcu otwarta mgr z psychologii :) wielu moich kolegów też na to czeka.

  18-09-2023
 • Rzetelnie oceniający
  Psychologia

  Bardzo niski poziom zajęć. Zajęcia są prowadzone przez osoby z ,,łapanki''. Prowadzący przedmioty bardzo często się zmieniają. Ogólny bałagan i brak organizacji. Długi czas rozpatrywania wniosków, o ile nie zaginie po drodze. Na studiach licencjackich trzeba odbyć 6 miesięcy praktyk, co przy formie niestacjonarnej i pracy od poniedziałku do piątku jest nie możliwe do wykonania. Nie polecam tej szkoły.

  30-08-2023
 • K.
  Zarządzanie

  Jestem bardzo zadowolona z kierunku Zarządzanie (studia niestacjonarne, licencjackie na Wydziale w Poznaniu). Dużo praktycznej wiedzy, spokojnie możliwe jest połączenie studiów z pracą i życiem prywatnym. Kadra wykładowców pomocna i z dużą wiedzą. W dodatku w większości jest to wiedza praktyczna oparta na doświadczeniach, a nie coś, co można po prostu przeczytać w książce. Tego właśnie szukałam i polecam wszystkim!

  28-08-2023
 • Adam
  Psychologia

  Uczelnia praktyków, dokładnie tak jak w reklamach. Idealnie zorganizowana pod każdym względem, co najważniejsze szanują czas studenta. W czasach pandemii doskonale przygotowana do kształcenia dydaktycznego za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Robiłem studia licencjackie, magisterskie też zrobię. Polecam serdecznie wszystkim tym, którzy się wahają i mają wątpliwości.

  10-08-2023
 • Weronika
  Psychologia

  Wykładowcy posiadający wiedzę z zakresu psychologii z pasują i zaangażowaniem do nauczania studentów, bardzo przyjemna i pomocna kadra administracyjna uczelni. Uczelnia nastawiona na pomoc studentowi w każdej sytuacji. Studiowałam w Gliwicach budynek uczelni znajduje się blisko centrum komunikacyjnego Gliwic co ułatwia dojazd z każdego zakątka. Polecam serdecznie :).

  31-07-2023
 • Magda
  Psychologia w biznesie

  Skończyłam studia psychologia biznesu i zarządzania i bardzo polecam. Wykładowcy mają konkretną wiedzę i doświadczenie. Z każdym można się dogadać. Dziekanat różnie, zależy na kogo się trafi, ale raczej bez większych problemów. Miałam też super grupę, do dziś się trzymamy, ludzie to zdecydowanie jedna z lepszych rzeczy. Wiedza zdobyta na studiach przydaje mi się teraz w pracy w korpo i myślę, że jest to mega przyszłościowy i potrzebny zawód.

  25-07-2023
 • Martyna
  Pedagogika

  Obroniłam niedawno licencjat z pedagogiki i jestem bardzo zadowolona z poziomu nauczania oraz organizacji całej Uczelni. Bardzo pozytywny kontakt z wykładowcami i prowadzącymi ćwiczenia, którzy tworzą przyjemną atmosferę. Załatwianie spraw w dziekanacie czasami wymagało dłuższej chwili, ale zdarzało się to tylko wtedy, gdy zostawiało się to na ostatni moment i w dziekanacie było dużo studentów. Dlatego polecam z rozliczać się z dokumentacji na czas. Jest to dobre miejsce dla każdego, komu zależy na zdobyciu uprawnień pedagoga.

  14-07-2023
 • Kamil Waś
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Poznań to moje ukochane miasto, dlatego też zdecydowałem się tutaj na studiowanie psychologii. Wybrałem tę uczelnię nie tylko ze względu na lokalizację, ale również na ludzi, którzy tutaj pracują. Wykładowcy serdeczni, bardzo pomocni. Zajęcia prowadzone w sposób jasny, bez zawiłości. Na ćwiczenia często przygotować trzeba prezentację. Praca pochłaniająca sporo czasu, lecz niezbyt skomplikowana. Psychologia to moje marzenie, mam nadzieję, że zrealizuję tutaj swój plan. Dziekanat ok, chociaż często zachodzą zmiany w kadrze. Nigdy nie wiesz na kogo trafisz i czy sprawa, z którą byłeś tydzień temu została rozpatrzona. Polecam WSB.

  22-12-2022
 • Monia N
  Psychologia

  Jestem bardzo zadowolona z wyboru uczelni, już po pierwszym roku wiedziałam, że studia drugiego stopnia zacznę również tutaj. Polecam tą uczelnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę wykładowców. Wspaniali ludzie, zawsze można się dogadać. Ja osobiście studiuję na indywidualnym trybie nauczania, co polecam zwłaszcza osobom zapracowanym :-) można dogadać się z wykładowcami jeśli chodzi o zaliczenia w dogodnym dla obu stron terminie.

  24-10-2022
 • Asia
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Bardzo fajna uczelnia i uprzejmi prowadzący. Atmosfera miła. Dużo wyniosłam z praktyk, gdzie naprawdę angażowałam się w powierzone obowiązki. Jeśli komuś zależy na doświadczeniu to warto skorzystać z tylu godzin praktyk. Wykładowcy przekazują masę wiedzy, a jeśli chcesz to zawsze po zajęciach możesz jeszcze uzyskać wiele pomocnych informacji i wskazówek. Polecam

  06-07-2022
 • 19Kornelia95
  Psychologia w biznesie

  Muszę polecić WSB za ich podejście do studiów podyplomowych. Bardzo fachowo i rzetelnie. To co przedstawili mi w rozmowie telefonicznej, było faktycznie zgodne z tym co znalazło się na podyplomówce. Wykładowcy też na poziomie, nie owijali w bawełnę, tylko przechodzili do konkretów. Czasem były pewne problemy z kontaktem z dziekanatem, ale do zniesienia, po prostu trzeba dzwonić do skutku. Ja Jestem bardzo zadowolona.

  10-03-2022
 • JacekJacek
  Bezpieczeństwo narodowe

  Drugi rok Bezpieczeństwa narodowego z tej strony. Napewno nie żałuję wyboru, myślałem długo nad wyborem kierunku na różnych uczelniach ale ostatecznie padło na wsb. Pod względem poziomu nauczania jestem bardzo i to bardzo zadowolony. Wykładowcy są bardzo wyrozumiali nie tylko pod względem oceniania, poziom przekazanej wiedzy oceniam na 4+, zawsze może być lepiej. Co do zarzutów pod względem kontaktów z uczelnią o których nawet sam słyszałem, to z mojej strony zawsze wszysytko było okej. Czasami jest problem z dodzwonieniem się, ale wiadomo jak jest trzeba próbować do skutku. Pozdrawiam wsb i polecam raz jeszcze.

  28-02-2022
 • Wróbel03
  Pedagogika i psychologia człowieka

  Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa :), skończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika i jestem zadowolona. Dobre przygotowanie studentów do sporządzenia i obronienia pracy (zarówno licencjackiej, jak i magisterskiej), możliwość częstych konsultacji i łatwy kontakt z promotorem :) P.S. Można skorzystać z dodatkowych zniżek za czesne :) Polecam!!!!!!

  23-06-2021
 • Dorota
  Psychologia

  Na początku zdecydowałam się na kulturoznawstwo na innej uczelni. W sumie fajne studia, ale brak zawodowych perspektyw. Potem postanowiłam zmienić kierunek na psychologię. Musiałam nadrobić kilka przedmiotów aby rozpocząć edukacje na studiach magisterskich na kierunku psychologia. Ostatecznie bardzo się cieszę z mojej decyzji, bo psychologia to konkretny zawód. Z resztą bardzo wciągnęłam się w tą tematykę. Aktualnie jestem absolwentką tej uczelni i pracuje w zawodzie zgodnym z kierunkiem, który skończyłam. Jestem bardzo zadowolona, a uczelnie gorąco Wam polecam

  14-04-2021
 • Beata
  Pedagogika

  Cześć! studiowałam w Poznaniu pedagogikę, od marca wracam do WSB na magisterkę na psychologię ;) śmiało mogę polecić dla osób, ktore pracują i chcą studiować w trybie niestacjonarnym. Dla mnie super wybór, na dodatek blisko dworca pkp. Czy ciężko? Wszędzie trzeba się uczyć, tu jest spoko to, że jest dużo praktyków i dzielą się swoim doświadczeniem a to jest bezcenne!!

  30-12-2019

 • studentka12345
  Pedagogika

  Szukam studiów niedaleko mojego miejsca zamieszkania i jedna z filii WSB byłaby idealna (ściślej mówiąc chodzi o Bartoszyce). Bardzo zainteresowała mnie oferta tej uczelni - chodzi o specjalności na pedagogice. Studiował ktoś w tej filii lub ogólnie w tej szkole i może mi coś więcej na jej temat powiedzieć? Jak wykładowcy, ile zjazdów, czy jest ciężko? Będę wdzięczna za każdą opinię :)

  12-11-2019