Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Muzyczna (AM) im. Ignacego Jana Paderewskiego. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • incognito
  Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

  Ogólnie studiuje mi się super - w klasie atmosfera jest genialna, sami profowie bardzo dobrzy, ale tez mili i wyrozumiali, zaangażowani i pomocni. W akademii jest bardzo dobra orkiestra, jedną z lepszych z polskich uczelni, klasa skrzypiec najlepsza w Polsce więc jest się kim inspirować i z kim grać w zespołach kameralnych które też stoją na wysokim poziomie. Ja już na 1 roku miałem 2 kwintety fortepianowe i to była najlepsza rzecz jaką mnie na akademii spotkała :) w Poznaniu są super konkursy do słuchania: Wieniawski skrYpcowy oraz te w akademii jak wiolonczelowy danczowski, skrzupcowy jankhe, konttabasowy ciechanski i altowkowy Raczyński. Ogólnie kulturowo też się dużo dzieje, akademia jest obok filharmonii i centrum kultury zamek, których budynki są zresztą bardzo ładne i jak się wychodzi z akademii są fajne widoki :D blisko są puby itd i sam rynek więc dla studenta ideał . Jeśli chodzi o pracę w zawodzie to wszydtko zależy od osoby, jak się rozwiniesz. W sensie są tutaj do tego warunki dobre, kwestia jak będziesz pracować :D to typowe dla muzycznych uczelni. Mi się studiuje super

  09-04-2018
 • AGnieszka
  Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

  jestem związana z tą uczelnią od 12 lat (dwa kierunki mgr i doktorat). Polecam wiolonczelę barokową w klasie dra Jarosława Thiela. Generalnie moim zdaniem uczelnię muzyczna wybiera się pod kątem profesora, u którego chce się studiować. Wiolonczela klasyczna w Poznaniu stoi bardzo dobrze, a barokowa najlepiej w Polsce i nie tylko. Jeśli chodzi o pracę - celem studiów instrumentalnych jest zostanie solistą, czyli wybitnym wykonawcą, który znajdzie zatrudnienie również w orkiestrach i zespołach. Nikt Ci nie zagwarantuje tego, że będziesz świetnie grać - sam znasz swoje predyspozycje i stopień pracowitości, do jakiego stopnia chcesz się temu poświęcić. Akademia w Poznaniu stoi bardzo wysoko teraz w rankingach, wydział instrumentalny otrzymał najwyższą klasyfikację w Polsce (to daje uprawnienia przewodowe i habilitacyjne, o ile się nie mylę). Uczelnia została ostatnio dofinansowana ogromnym wielomilionowym grantem, za który w najbliższych dwóch latach ma zostać zakupione mnóstwo instrumentów i wyposażenia. Generalnie na pewno warto tu zdawać, jeśli jest pewność, że chcesz być muzykiem. Powodzenia:)

  15-03-2018
 • gość
  Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

  Bo to różnie bywa na równych kierunkach. Ja jestem na wiolonczeli i powiem tak. Akademia jest super, mówię tu generalnie o ludziach. Wszyscy się znają, są dla siebie uprzejmi, nie ma jakiejś głupiej rywalizacji. A wg mnie jest bardzo ważne żeby obracać się wokół ludzi którzy Cie wspierają. Jeżeli chodzi o kadrę nauczycielską to myśle ze są to dobrzy pedagodzy. Ja oczywiście nie znam wszyskich ale wiem ze na wydziale instrumentów smyczkowych nikt bardzo nie narzeka :D Wiadomo jak na każdej uczelni Panie w dziekanacie nie są jakoś super uprzejme chociaż muszę przyznać ze na wyjdzie instrumentów smyczkowych (czyli moim) Panie są bardzo uprzejme. A jeżeli chodzi o prace po skończeniu uczelni to ciężko stwierdzić. To zależy od człowieka, od rynku pracy, wiele czynników się na to składa

  28-02-2018
 • Gosia
  Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

  Studiuje na Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego. Powiem że super umijetności nie trzeba żeby się dostać, ale oczywiście jakieś umiejętności trzeba mieć, ale wydaje mi się ze nasi profesorowie tez patrzą na to, co będą mogli jeszcze z Ciebie wyciągnąć, tak perspektywicznie :) I dużo zależy od tego kto będzie z tobą zdawał egzamin wstępny, jak mocna będzie konkurencja ;)

  12-02-2018