Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia Poznań Kierunek Informatyka - 7 uczelni

Politechnika Poznańska (PP) ( zobacz więcej )

60-965 Poznań

pl. Marii Sklodowskiej-Curie 5

tel.:

61 665-35-48

ikonka email do uczelni

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu ( zobacz więcej )

61-712 Poznań

ul. Wieniawskiego 1

tel.:

61 829 40 00

ikonka email do uczelni

dnuam@amu.edu.pl

Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) ( zobacz więcej )

61-755 Poznań

ul. E. Estkowskiego 6

tel.:

61 850 47 76

ikonka email do uczelni

rekrutacja@wsl.com.pl

Collegium Da Vinci (dawne WSNHiD) ( zobacz więcej )

61-719 Poznań

ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

tel.:

61 27 11 000

ikonka email do uczelni

rekrutacja@cdv.pl

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu ( zobacz więcej )

61-895 Poznań

ul. Powstańców Wielkopolskich

tel.:

61 655-33-00

ikonka email do uczelni

rekrutacja-1stopien@wsb.poznan.pl

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (UP) ( zobacz więcej )

60-637 Poznań

ul. Wojska Polskiego 28

tel.:

61 846 64 00, 61 848 70 10, 61 848 70 11

ikonka email do uczelni

rekrutacja@up.poznan.pl

CENY ZA STUDIA NA KIERUNKU Informatyka w Poznaniu

Nazwa uczelni Stacjonarne Stacjo. Niestacjonarne Niestacjo.
Politechnika Poznańska (PP) 2100 zł / semestr
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UE) 3000 zł / semestr
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu 2900 zł / rok

Uczelnie z kierunkiem informatyka w Poznaniu

Zasady rekrutacji na kierunku Informatyka na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w PoznaniuZasady rekrutacji na kierunku Informatyka na Politechnice Poznańskiej
Zasady rekrutacji na kierunku Informatyka Uniwersytecie Ekonomicznym w PoznaniuPolitechnika Poznańska

Informatyka

Limit miejsc:160
Liczba kandydatów na miejsce w ostatnim roku: 7.61
Studia bezpłatne – stacjonarne
Studia płatne:
- Niestacjonarne cena 2300 zł / semestr

Kierunek informatyka jest prowadzony na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej. Studia realizowane są dwustopniowo – najpierw 3,5-letnie studia inżynierskie, a następnie półtoraroczne studia magisterskie. Studenci studiów pierwszego stopnia poznają wiedzę o językach oprogramowania, systemach informatycznych, bazach danych, uczą się wykorzystywania wiedzy w praktyce, mają do dyspozycji nowoczesną oraz świetnie wyposażoną bazę dydaktyczną. Pierwszy stopień studiów prowadzony jest bez wybierania specjalności. Na studiach magisterskich można natomiast zdecydować się na konkretną dziedzinę. Do wyboru są między innymi technologie przetwarzania danych, gry i technologie internetowe, inteligentne systemy wspomagania decyzji, inteligentne technologie informatyczne, mikrosystemy informatyczne. Kształcenie przyszłych informatyków odbywa się z ogromnym naciskiem na umiejętności praktyczne. W pracowniach komputerowych spędzają o wiele więcej czasu niż na salach wykładowych. Po ukończeniu studiów informatycy są doskonale przygotowani do pracy w zawodzie.


UAM


Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Informatyka i ekonometria

Limit miejsc: 150
Liczba kandydatów na miejsce w ostatnim roku: 3.21
Studia bezpłatne – stacjonarne
Studia płatne:
- Niestacjonarne cena 2500 zł / semestr

Informatyka na Uniwersytecie Ekonomicznym jest realizowana naWydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej. Studia informatyczne realizowane są dwustopniowo – najpierw 3,5 roku studiów inżynierskich, a następnie trwające 1,5 roku studia magisterskie. Jednak już pierwszy stopień daje kompleksowe i profesjonalne przygotowanie do zawodu. W programie nauczania znajduje się sporo wiedzy z zakresu tworzenia i testowania oprogramowania, funkcjonowania systemów informatycznych, analizowania baz danych, poznawania nowoczesnych technologii internetowych. Studenci kształcą się w nowoczesnych pracowniach pod okiem doświadczonych specjalistów. Wykładowcami są nie tylko pracownicy naukowi, ale również praktyce z lokalnych przedsiębiorstw IT. Studenci mają możliwość praktyk i stażów zawodowych w dobrych firmach, które ściśle współpracują z uczelnią. Absolwenci studiów informatycznych mają ogromne możliwości zawodowe i bez problemu znajdują zatrudnienie.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Informatyka

Limit miejsc: -90
Liczba kandydatów na miejsce w ostatnim roku: - 5,6
Studia bezpłatne – stacjonarne
Studia płatne:
- Niestacjonarne cena 2800 zł / semestr

Studia informatyczne są realizowane na Wydziale Matematyki i Informatyki. Są ta studia dwustopniowe, najpierw 3,5-letnie studia inżynierskie, później 1,5 letnie studia uzupełniające magisterskie. W trakcie kształcenia studenci mają do wyboru takie specjalizacje, jak algorytmika i inżynieria oprogramowania, technologie informacyjne i internetowe, sieci komputerowe i bezpieczeństwo systemów, modelowanie i optymalizacja systemów. W zależności od wybranej specjalności program zajęć wygląda nieco inaczej i kładzie nacisk na odmienne zagadnienia. Kształcenie studentów informatyki odbywa się z dużym naciskiem na umiejętności praktyczne. Studenci mają do dyspozycji nowoczesne pracownie, dobrą bazę dydaktyczną, a także mogą kształcić się pod okiem doświadczonej i wyspecjalizowanej kadry. W trakcie studiów jest możliwość uczestniczenia w stażach i praktykach zawodowych u dobrych pracodawców z branży IT. Absolwenci studiów informatycznych są świetnie przygotowani do pracy i bardzo dobrze radzą sobie w swoim zawodzie.


UP obiekt


Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Informatyka i Agro inżynieria

Limit miejsc: 30
Liczba kandydatów na miejsce w ostatnim roku: 1.43
Studia bezpłatne – stacjonarne
Studia płatne:
- Niestacjonarne cena 1700 zł / semestr

Kierunek realizowany jest na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii. Studia są dwustopniowe, kompleksowo przygotowują studentów do samodzielnego rozwijania i wdrażania innowacyjnych technologii informatycznych w rolnictwie oraz w gospodarce rolno-spożywczej. Absolwenci studiów posiadają specjalistyczną wiedzę zarówno z zakresu przedmiotów informatycznych, jak i inżynierii rolniczej. W trakcie studiów niewiele jest przedmiotów podstawowych, większość zajęć studenci mogą wybrać sobie w zależności od potrzeb, dzięki czemu mają ogromny wpływ na swój kierunek kształcenia i późniejszą specjalizację. Nauka kładzie nacisk na kształtowanie praktycznych umiejętności, studenci biorą udział w projektach inżynierskich i badaniach naukowych prowadzonych zarówno w kraju, jak i na skalę międzynarodową. Praktyki i staże zawodowe mogą natomiast odbywać w nowoczesnych, innowacyjnych przedsiębiorstwach, które na co dzień wykorzystują nowoczesne technologie. Absolwenci informatyki i agroinżynierii są pod każdym względem doskonale przygotowani do wybranego zawodu.

Studia na kierunku informatyka – jakie powinieneś mieć predyspozycje?

Informatyka jest kierunkiem, który co roku przyciąga wielu chętnych. Są oni skuszeni dobrymi zarobkami w branży oraz możliwością zarabiania na siedzeniu przed komputerem. Warto jednak pamiętać, że są to bardzo wymagające studia, na których nie wystarczy umiejętność posługiwania się komputerem czy obsługiwania podstawowych programów. Na kierunku grafika potrzebne są ścisłe umysły, doskonała znajomość matematyki, logiki oraz statystyki. Informatycy muszą mieć zdolność analitycznego myślenia, sporą dawkę kreatywności oraz umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów. Przyda się również umiejętność dobrej organizacji sobie pracy własnej oraz pracy pod presją czasu czy w stresujących warunkach. Na kierunku informatyka przyda się też dobra znajomość języka angielskiego, który jest używany w wielu zaawansowanych językach programowania. Informatyk musi być przygotowany na nieustanny rozwój i dokształcanie, jego branża ulega bowiem nieustannym przeobrażeniom i stale się rozwija.


informatyka


Perspektywy pracy w Poznaniu po studiach na kierunku informatyka

Absolwenci informatyki nie muszą obawiać się braku propozycji zawodowych w Poznaniu. W dużym mieście jest wiele możliwości zawodowych dla specjalistów z branży IT. Mają oni możliwość zatrudnienia w administracji publicznej, instytucjach i urzędach, a także w większych i mniejszych firmach z sektora prywatnego. Praktycznie każda firma potrzebuje doświadczonego informatyka albo też całego działu IT, który będzie zajmował się wdrażaniem nowych technologii informatycznych. Informatycy mogą pracować na różnych stanowiskach – jako specjaliści od sprzętu i oprogramowania, web deweloperzy i web designerzy, analitycy danych czy administratorzy sieci komputerowych. Warto więc już na studiach wybrać sobie konkretną specjalizację i nieustannie się w niej rozwijać. Dobry informatyk wcale nie musi pracować na etacie w jednej firmie. Wiele osób w tej branży decyduje się na samozatrudnienie, dzięki czemu mogą realizować wiele zadań dla różnych klientów, a co za tym idzie – także zwiększać swoje możliwości zarobkowe. Aby założyć własną działalność, warto jednak mieć już nieco doświadczenia.