Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Po jakich kierunkach studiów najwięcej się zarabia w Poznaniu?

Po jakich kierunkach studiów najwięcej się zarabia w Poznaniu?Obserwując rankingi perspektyw zarobkowych, jakie dają konkretne kierunki studiów, można zauważyć, że czołowe miejsca na liście, od kilku lat są praktycznie niezmienne.

Trzeba jednak pamiętać, że o wysokości zarobków decyduje nie tylko kierunek ukończonych studiów, ale również doświadczenie zawodowe, kompetencje i osobiste umiejętności.

 

1. Informatyka w Poznaniu


Dynamiczny rozwój branży informatycznej, można zauważyć również na uczelniach, które coraz częściej otwierają nowe kierunki informatyczne zgodnych z zapotrzebowaniem rynku pracy. Obecnie praktycznie każda firma, przedsiębiorstwo, urząd czy organizacje prowadzące działalność internetową, zatrudniają nawet kilku informatyków.

Poznańskie instytucje samorządowe, korporacje i prywatne przedsiębiorstw, co roku chętnie zatrudniają informatyków każdej dziedziny IT, od doraźnych napraw z pomocą informatyczną, po diagnostykę serwerów, zarządzanie sieciami komputerowymi, tworzenie stron WWW i grafiki czy obsługę social mediów.

Branża informatyczna ma najlepsze perspektywy rozwojowe, programowanie maszyn, obsługa i tworzenie nowego oprogramowania zapewniają lukratywne zarobki i stabilność zatrudnienia.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronie Magazynprzedsiebiorcy.pl - Zarobki w zawodzie informatyka.

Jeśli chcesz rozpocząć naukę na tym kierunku, zobacz 7 uczelni z kierunkiem Informatyka w Poznaniu.

 

2. Kierunek lekarski w Poznaniu


Od lat wiadomo, że zawody medyczne, cieszą się dużym zaufaniem społecznym i związane są z dosyć wysokimi zarobkami. Trzeba mieć jednak na uwadze, że po ukończeniu studiów medycznych na kierunku lekarskim, pierwsze lata pracy, mogą okazać się mało atrakcyjne finansowo.

Zawód lekarza daje jednak szerokie możliwości rozwoju i z każdym rokiem poprawę warunków zatrudnienia. Młodzi lekarze muszą nabyć doświadczenia w pracy z pacjentem, zdobyć renomę, rozpocząć wieloletnią praktykę specjalizacyjną, lub otworzyć prywatny gabinet, żeby uzyskać pełną niezależność finansową i wysokie zarobki.

Poznańskie szpitale, kliniki, prywatne ośrodki zdrowia i gabinety lekarskie, dają możliwość zdobycia umiejętności i doświadczenia, pozwalają też zdecydować o przyszłej drodze specjalizacyjnej związanej z wysokością zarobków, inaczej zarabia chirurg, okulista czy specjalista kardiolog.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Magazynprzedsiebiorcy.pl - Zarobki lekarza.

Jeżeli interesuje cię nauka na powyższym kierunku, zobacz 1 uczelnię z kierunkiem Lekarskim w Poznaniu.

 

3. Prawo w Poznaniu


Zawód prawnika, zajmuje wysokie miejsca wśród zawodów o wysokim prestiżu i najczęściej kojarzony jest w wysokimi zarobkami. Kończąc studia prawnicze, można z dużym prawdopodobieństwem założyć pewność zatrudnienia. Jeszcze przed zdobyciem wymarzonej pracy typowo sądowniczej, można znaleźć zatrudnienie w każdej korporacji, przedsiębiorstwie czy instytucjach samorządowych.

Nauka na kierunkach prawniczych, pozwala zdobyć praktyczne umiejętności interpretacji i tworzenia pism urzędowych, poruszania się w zawiłościach przepisów czy postępowania administracyjnego, niezbędnych w codziennym prowadzeniu firmy, urzędu czy organizacji.

Zdobywając doświadczenie, odnosząc kolejne sukcesy zawodowe i budując prawniczą renomę, można mieć dostęp do prestiżowych kancelarii prawnych czy podstawy do prowadzenia indywidualnej działalności przynoszącej wysokie apanaże. 

Więcej o wysokości pensji absolwentów prawa pracujących w zawodzie znajdziesz na stronie Wynagrodzenia.pl - Ile zarabia prawnik.

W celu zapoznania się z ofertę studiów na podanym kierunku, zobacz 6 uczelni z kierunkiem Prawo w Poznaniu.

 

4. Finanse i Rachunkowość w Poznaniu


Cieszący się niesłabnącym powodzeniem kierunek studiów – Finanse i Rachunkowość, daje bardzo szeroki wachlarz możliwości przyszłego zatrudnienia i lukratywnych zarobków. Zdobyta w trakcie nauki wiedza, otwiera absolwentom kierunku wejście w świat finansjery.

Poznańskie banki, korporacje finansowe, maklerzy i analitycy biznesowi, corocznie poszukują pracowników wykształconych w tym kierunku. Znajomość przepisów prawnych, doradztwo inwestycyjne, poruszanie się w zawiłościach podatkowych i umiejętności związane ze zdobywaniem inwestycji, wiążą się z atrakcyjnym zatrudnieniem i raczej wysokimi zarobkami.

Prowadzenie księgowości dużej firmy, odpowiedzialność za finanse przedsiębiorstwa czy instytucji samorządowej, wymaga doświadczenia i sporych kompetencji, dlatego ciężko spodziewać się lukratywnych stanowisk zaraz po zakończeniu studiów, można jednak liczyć na szybki rozwój kariery i wysokie zarobki związane z branżą finansową

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Karierawfinansach.pl - Tabele wynagrodzeń w sektorze finansów.

Jeśli chcesz studiować na wybranym kierunku, sprawdź 7 uczelni z kierunkiem Finanse w Poznaniu.

 

5. Zarządzanie w Poznaniu


Kierunek Zarządzanie, daje możliwości znalezienia bardzo lukratywnych osad, związanych z kierowaniem dużymi ośrodkami biznesowymi, zasiadaniem w radach nadzorczych prestiżowych spółek czy zajmowanie kierowniczych stanowisk w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Oczywiście dojście do wysokich stanowisk zajmuje troczę czasu i wymaga zdobycia niezbędnych kompetencji, doświadczenia i pewnej pozycji na rynku.

Poznańskie urzędy, instytucje i duże korporacje, często szukają kreatywnych kierowników zespołów, zarządzających projektami i budujących wizerunek firmy, co może okazać się dobrą okazją do szybkiego rozwoju kariery.

Dzięki umiejętnościom zdobytym w trakcie nauki na kierunku Zarządzanie, można aplikować na liczne stanowiska doradczo-kierownicze, zapewniające stosunkowo wysokie zarobki już na początkowym etapie kariery zawodowej.

Więcej o tym przeczytasz na stronie Gowork.pl - Praca po zarządzaniu - zarobki.

W celu poznania oferty studiów na powyższym kierunku, zobacz 14 uczelni z kierunkiem Zarządzanie w Poznaniu.


Data publikacji: 30.11.2022

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Poznaniu

ikonka kierunki studiów

Opinie o uczelniach w Poznaniu

Zobacz opinie o innych miastach w Poznaniu
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Poznań