Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia Wrocław Kierunek Prawo - 9 uczelni

Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu (Publiczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Aktywność ruchowa osób z niepełnosprawnością intelektualną

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 2640zł od 2860zł

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny we Wrocławiu (Niepubliczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Prawo

Zobacz więcej

Zobacz

Cena za semestr od od od 4135zł od

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

Dolnośląska Szkoła Wyższa (DSW)(Niepublliczna) ( zobacz więcej )

53-611 Wrocław

ul. Strzegomska 55

tel.:

71 356 15 32 (ogólny),
tel.: 71 356 15 31 (rekrutacja)

CENY ZA STUDIA NA KIERUNKU Prawo w Wrocławiu

Nazwa uczelni Stacjonarne Stacjo. Niestacjonarne Niestacjo.
SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny we Wrocławiu

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny we Wrocławiu

od 4135 zł od 4135 zł /Semestr Dowiedz się więcej
Dolnośląska Szkoła Wyższa (DSW) 3200 - 3300 zł 2900 - 3100 zł
Uniwersytet Wrocławski (UWR) 7 700 zł / rok

REKOMENDOWANE UCZELNIE W INNYCH REGIONACH

Uniwersytet Zielonogórski (UZ) (Publiczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Wydział Prawa i Administracji

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

ikonka kierunki studiów podyplomowych Uczelnie na kierunku - Prawo w mieście Wrocław

Studia na kierunku Prawo w innych miastach


Uczelnie z kierunkiem prawo we Wrocławiu

Prawo to zawód zaufania publicznego. Zdobyta wiedza na studiach prawniczych to jedyna możliwa droga do uzyskania zawodów prawniczych, które niosą ze sobą prestiż i możliwość dobrych zarobków. Same studia prawnicze nie należą do łatwych, a ich ukończenie to właściwie połowa drogi do zawodowego sukcesu. Aby zdobyć sensowną pozycję w zawodzie, należy uzyskać także jedną z aplikacji, które dopiero otwierają drogę do samodzielnego wykonywania obowiązków prawnika.

Zasady rekrutacji na kierunku prawo na Uniwersytecie Wrocławskim

Uniwersytet Wrocławski - zasady rekrutacji - 2022 /2023

Program studiów - prawo - Uniwersytet Wrocławski


Uczelnia UWRUczelnia UWR


Uniwersytet Wrocławski

zdjeciePrawo na Uniwersytecie Wrocławskim to jednolite, pięcioletnie studia magisterskie prowadzone na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii. Studia kompleksowo, teoretycznie i praktycznie przygotowują studentów do wykonywania zawodu prawnika, a także do dalszego kształcenia na aplikacjach radcowskich, sędziowskich, adwokackich i innych. W programie kształcenia znajdują się przedmioty kierunkowe, takie jak prawo karne, cywilne, finansowe, administracyjne, konstytucyjne, a także sporo przedmiotów do wyboru, które studenci mogą wybierać w zależności od własnych zainteresowań. Poza wykładami teoretycznymi, w programie studiów jest szereg warsztatów, konwersatoriów, ćwiczeń i seminariów, dzięki czemu studenci kształtują nowe umiejętności zawodowe, jak chociażby pisanie formalnych pism i pozwów. Studia prawnicze realizowane są według doskonale przygotowanego programu, spełniającego najwyższe standardy edukacyjne. O jakość kształcenia dba profesjonalna, wykwalifikowana kadra, w skład której wchodzą zarówno profesorowie poszczególnych dziedzin prawa, jak również prawnicy – praktycy.

Uniwersytet SWPS

zdjecieStudia prawnicze na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu prowadzone są według nowoczesnych, innowacyjnych metod kształcenia. Są to jednolite studia magisterskie, które trwają pięć lat i przygotowują studentów zarówno pod względem wiedzy, jak i umiejętności do wykonywania zawodu prawnika oraz przystępowania do aplikacji prawniczych. Studia prowadzone są z dbałością przede wszystkim o potrzeby studentów, dostarczenie im wiedzy w taki sposób, by była zrozumiała i zachęcała do rozwijania zainteresowań. Oprócz przedmiotów kierunkowych, jak prawo karne, cywilne, konstytucyjne, handlowe, studenci mają do wyboru szereg ciekawych kursów i szkoleń, dzięki którym mogą zdobywać dodatkowe kompetencje w interesujących ich dziedzinach. Kształcenie odbywa się z naciskiem na naukę praktycznych umiejętności, a także dużej samodzielności, która jest niezbędna we wszystkich zawodach prawniczych. SWPS dysponuje doskonałą bazą dydaktyczną, a także świetną kadrą wykładowców, którzy gwarantują najwyższy poziom kształcenia.

Państwowe uczelnie oferujące kierunek prawo:

Na Uniwersytecie Wrocławskim, można studiować prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii. Kierunek ten może być realizowany w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym, jak i wieczorowym. Studia trwają 10 semestrów.

Inne uczelnie prywatne oferujące studia prawnicze:

Wyższa Szkoła Prawa im. Heleny Chodkowskiej, oferuje 5-letnie, jednolite studia magisterskie na kierunku prawo.

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, również oferuje jednolite, magisterskie studia prawnicze, które realizowane są w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Możemy wybrać jedną z trzech specjalności: Działalność organów w administracji publicznej, Prawo w obrocie gospodarczym, Wymiar Sprawiedliwości i Organy Ścigania.

Zasady rekrutacji na kierunek prawo na Uniwersytecie Wrocławskim

W procesie rekrutacji brane są pod uwagę 3 grupy przedmiotów, które przedstawiono w tabeli poniżej:

zdjecie

Przykładowe przedmioty realizowane na kierunku prawniczym:

• Etyka prawnicza i biznesowa
• Logika
• Materialne prawo administracyjne
• Prawo konstytucyjne
• Prawoznawstwo
• Prawo cywilne - część ogólna
• Ustrojowe prawo administracyjne
• Publiczne prawo gospodarcze
• Prawo cywilne, prawo rzeczowe
• Tradycje prawa

Predyspozycje do studiowania na kierunku prawo

Studia prawnicze od lat zajmują czołowe miejsca w rankingach kierunków zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Nic w tym dziwnego, zawód prawnika kojarzy się z prestiżem i sporymi zarobkami. Osoby, które myślą o tym kierunku studiów muszą jednak mieć świadomość, że nie każdy ma odpowiednie predyspozycje, aby być dobrym prawnikiem. Przede wszystkim, już na etapie szkoły średniej trzeba dobrze radzić sobie z przedmiotami humanistycznymi, takimi jak historia czy wiedza o społeczeństwie. Ważna jest również rozległa wiedza ogólna z różnych dziedzin – od ekonomii, przez gospodarkę aż po politologię czy socjologię. Studenci prawa muszą być przygotowani na sporo nauki. Większość przedmiotów teoretycznych wymaga nauki na pamięć wielu ustaw, przepisów i innych formalnych dokumentów.

Studenci prawa powinni być osobami samodzielnymi, dobrze zorganizowanymi, otwartymi na nowe relacje z ludźmi. Dobry prawnik musi umieć rozmawiać z ludźmi, myśleć strategicznie, mieć zdolność logicznego myślenia, analizowania faktów i wyciągania odpowiednich wniosków. Ważna jest również umiejętność organizowania sobie pracy własnej, zdolność do pracy pod presją czasu oraz w stresujących warunkach. To szczególnie ważne w przypadku prawników, którzy decydują się na pracę w różnych instytucjach wymiaru sprawiedliwości. Wybierając, zawód prawnika warto pamiętać, że kształcenie i zdobywanie nowej wiedzy nie kończy się wraz z uzyskaniem dyplomu wyższej uczelni. Prawnik musi być stale na bieżąco z nieustannie zmieniającymi się przepisami.

Perspektywy zatrudnienia we Wrocławiu po studiach prawniczych

Absolwenci studiów prawniczych mają we Wrocławiu wiele możliwości zatrudnienia oraz dalszej drogi kształcenia. Wiele osób po prawie decyduje się na dalsze kształcenie, czyli na aplikacje adwokackie, radcowskie, sędziowskie czy komornicze. To dodatkowe kilka lat nauki, które jednak otwierają zupełnie nowe możliwości zawodowe i dają nowe uprawnienia. Wielu prawników po specjalizacji radcowskiej czy adwokackiej z powodzeniem otwiera własne praktyki, kancelarie i biura porad prawnych, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów indywidualnych, instytucjonalnych i firmowych.

Prawnicy po studiach są również poszukiwani przez wiele sektorów gospodarki. Każda firma, bez względu na branżę, w której działa, potrzebuje doświadczonych prawników, którzy zajmą się, chociażby opiniowaniem umów, doradztwem biznesowym oraz reprezentowaniem przedsiębiorstwa nie tylko przed sądami, ale również przed wieloma instytucjami. Dużym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszy się outsourcing usług prawniczych, na który decydują się firmy niemogące pozwolić sobie na zatrudnienie etatowego prawnika. Dla absolwentów prawa to doskonały pomysł na przyszłość zawodową. Mogą otworzyć firmę obsługującą prawnie przedsiębiorców. Z pewnością w najbliższych latach nie będą narzekali na brak klientów. Osoby po prawie mają wiele możliwości zawodowych, zawsze jednak warto pamiętać, że im węższa specjalizacja, tym zdecydowanie większe szanse na dobre zatrudnienie lub samozatrudnienie.


Jeśli jesteś zainteresowany innymi pokrewnymi kierunkami, sprawdź także: oferta studiów na kierunku Administracja we Wrocławiu.

Oferta kształcenia na kierunku: Historia we Wrocławiu.

Zobacz więcej: studia we Wrocławiu na kierunku Bezpieczeństwo narodowe.

Studia w Wrocławiu na kierunku Prawo - waszym zdaniem - opinie / rekomendacje