Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Prawa (WSP) we Wrocławiu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Katarzyna Szczepańska
  Prawo

  Prawo to mój wymarzony kierunek. Niestety nie otrzymałam wystarczającej liczby punktów i nie dostałam się na inną uczelnię. Zajęcia na początku są bardzo nudne, mało jest przedmiotów kierunkowych. Na drugim roku było znacznie lepiej, lecz prowadzący od studentów również coraz więcej wymagają. Studia niestacjonarne wcale nie są łatwiejsze od tych w trybie dziennym. Ogólnie jestem zadowolona, do końca zostało mi kilka lat, ale mam nadzieję, że uda mi się ukończyć ten kierunek bez większej wpadki.

  26-09-2023
 • Izabela
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Studiuję na pierwszym roku na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, na specjalności Kryminologia i kryminalistyka. Jak dotąd mam tylko dobre doświadczenia. Zajęcia dzięki wykładowcom są bardzo praktyczne i dają dobre rozeznanie w wielu tematach, co sprawia, że nauka jest znacznie przyjemniejsza. W małych grupach można w każdej chwili zadawać pytania lub zgłaszać uwagi.

  05-04-2022
 • Marzena R.
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Na WSP studiuję Kryminologię i kryminalistykę. Program odbywa się zgodnie z dobrze przemyślaną strukturą wykładów. Podoba mi się interdyscyplinarne podejście do tematów: przemoc, agresja, konflikty i sama przestępczość. Oznacza to, że do tych tematów podchodzi się z różnych stron, takich jak psychologia, biologia, socjologia i wiele innych. Bardzo polecam, bo te studia dają wiele możliwości zawodowych.

  09-03-2022
 • Anna
  Prawo (jednolite 5-letnie

  Znajomi trochę sceptycznie patrzyli na moją decyzję o studiowaniu prawa, ja jednak wiedziałam swoje. Wybrałam Wyższą Szkołę Prawa we Wrocławiu, a specjalność, na którą się zdecydowałam to Prawo w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości. Po ukończeniu studiów dostałam się na aplikację adwokacką, której pierwszy rok już za mną. Polecam z czystym sumieniem tę właśnie uczelnię.

  03-11-2021
 • Przemek
  Prawo

  Od pierwszego roku w Wyższej Szkole Prawa, przynajmniej na kierunku Prawo, trzeba przyłożyć się do nauki, ze względu na poziom nauczania. Nie spodziewałem się, że będzie tak to wyglądać, ale nie żałuję wyboru i drugi raz wybrałbym ten sam kierunek. Są to jednolite studia magisterskie, dzięki czemu nie trzeba się martwić, czy i gdzie iść na magisterkę. Nie mogę się przyczepić do poziomu, wykładowców, ani egzaminów. Trzeba się przyłożyć, ale utrzymać się raczej nie jest ciężko. Po pierwszym roku studiów wiele się nauczyłem, a studia polecam! :)

  20-09-2021
 • Michał
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Jestem świeżo upieczonym absolwentem Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne i mogę jedynie pochwalić uczelnię. Świetnie przygotowani i pełni zaangażowania wykładowcy, masa ciekawych i jednocześnie wymagających zajęć i bardzo fajna atmosfera to rzeczy, które długo będę pamiętał. Dyplom z WSP pozwolił mi znaleźć pracę zaraz po ukończeniu studiów co samo w sobie powinno świadczyć o jakości oferowanego tutaj kształcenia!

  10-05-2021
 • Adriana
  Prawo

  Gorąco polecam uczelnię tym, którzy chcą studiować prawo. Wysoki poziom nauczania, bardzo miła atmosfera, kompetentni wykładowcy, którzy pomogą w razie jakichkolwiek wątpliwości, a także możliwość poszerzania wiedzy dzięki dodatkowym warsztatom, wykładom oraz wyjazdom studyjnym. Na plus także panie z dziekanatu – rzadko zdarza się, by pracowały tam tak fajne i pozytywne osoby :)

  12-03-2021
 • Marek
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Ja studiuję na tej uczelni i musze przyznać, że mi się podoba. Studiuje na Bezpieczeństwie Wewnętrznym specjalność kryminologia i kryminalistyka. Od zawsze interesowałem się tą tematyka i uważam, że przedmiot prowadzony jest na świetnym poziomie. Wykładowca jest pasjonatem i pokazuje nam wiele ciekawych rzeczy. Na przedmiocie techniki kryminalistyczne pobieramy odciski palców, dłoni obuwia itd. Mamy też zajęcia praktyczne z badań z mikroskopami. Minusem natomiast jest to, że tego typu zajęć jest za mało. Mamy natomiast takie przedmioty jak finanse i ekonomia a nie są to studia ekonomiczne przecież. Jeśli chodzi o kadrę uczelniana to muszę przyznać, ze to mili i sympatyczni ludzie a wielu z nich to nawet kompetentni wykładowcy. Sama atmosfera na uczelni jest bardzo dobra. Budynek nowoczesny. Także podsumowując moje ogólne wrażenia są pozytywne, ale pozmieniałbym trochę w programie nauczania

  26-01-2021
 • Kamila
  Prawo

  Sama rok temu stałam przed wyborem uczelni związanej z prawem i finalnie mój wybór padł na Wyższą Szkołę Prawa we Wrocławiu. Po trochę ponad roku muszę powiedzieć, że była to dobra decyzja. Świetna kadra wykładowców, mnóstwo bardzo ciekawych zajęć pozwalających przyswoić wiedzę teoretyczną i praktyczną i bardzo fajni studenci w grupie. :) Obawiałam się trochę nauki zdalnej, z uwagi na panującą pandemię, ale tutaj też bez żadnych zastrzeżeń – wszystko zorganizowane w mistrzowski sposób, zero przestojów w nauce. Szczerze polecam!

  17-11-2020
 • Zuzia
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Może i "Misiewiczów" tam nie brakuje - z chęcią kilku bym wymieniła (na inny model). Jednak zauważcie, że jest to jedyna uczelnia w Polsce, która na prawdę naucza kryminalistyki. Znajdźcie drugą uczelnię (pomijam policyjne), gdzie możecie siąść do mikroskopu i wziąć udział w przygotowaniu ekspertyzy pod okiem prawdziwych kryminalistyków. Prowadzący zajęcia nie są ludźmi przypadkowymi - można ich znaleźć na listach biegłych sądowych. Czyste piękno! :-)

  17-03-2019
 • Kryminologia i Kryminalistyka
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Faktycznie "Misiewiczów" jest tam kilku. Szkoda, bo jest też baaAAAaardzo dużo plusów na tej uczelni ale niektóre przedmioty i ich wykładowcy psują to dobre wrażenie. Szalenie miły dziekanat i muszę przyznać, że bardzo się starają. Nawet powiem więcej - mamy tu nawet (niewątpliwie!) lepiej niż na Uniwersytecie Wrocławskim, bo np. każdy może mieć dostęp do mikroskopu i sporo różnych ćwiczeń praktycznych mamy. To co na innych uczelniach widać na slajdach albo prezentuje wykładowca, to my robimy osobiście. To bardzo fajne. Jednak tych kierunkowych zajęć mamy bardzo mało w grafiku. Ktoś nam i dziekanatowi zrobił na złość, bo mamy dużo różnych "przedmiotów śmieciowych" a tych najciekawszych jak na złość akurat najmniej. Więc z jednej strony wielkie Łaaaałłłł!!! a z drugiej "fajnie ale za dużo śmieci a za mało treści". Szkoda, bo mogłaby to być najcudowniejsza uczelnia w Polsce a na pewno na Dolnym Śląsku.

  17-12-2018
 • Q
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Uczelnia bardzo stara się robić dobre wrażenie. Ściągają różnych prelegentów na dodatkowe spotkania a w dziekanacie atmosfera niezwykle przyjazna. Jednak o kryminalistyce (mój kierunek) mają chyba mniejsze pojęcie niż ja. Mamy bardzo dobrze zgraną grupę - większość wie czego chce się nauczyć i po co to robi. Uczelnia funduje nam jednak chaos edukacyjny. Sprawy istotne (kryminalistyka) stanowią drobny ułamek. Mam nieodparte wrażenie, że większość zajęć prowadzona jest przez osoby, które muszą mieć "godziny" w określonej ilości a wręcz przez uczelnianych "Misiewiczów".

  03-12-2018
 • magdalena
  Prawo

  Bardzo polecam tą uczelnię, ja uwielbiam moje studia. Atmosfera jest bardzo przyjazna, wykładowcy kompetentni i pomocni, nie ma tam takiej sytuacji, że oblewa się dla zasady połowę studentów. Jeśli czegoś nie wiesz, chętnie to wytłumaczą. W kadrze znajdują się także praktycy, który ujawniają nam jak wygląda jego zawód w rzeczywistości. Mamy również dwa koła naukowe: z prawa karnego i nowo utworzone z prawa cywilnego. Nasza szkoła także organizuje co jakiś czas konferencje i warsztaty.

  14-11-2018
 • MS
  Administracja

  Ja studiuje dopiero 1 rok ale już jestem bardzo zadowolona. Wykładowcy fajni, pomocni, od, edmioty dobrze dobrane. Uczelnia mała ale wszystko na miejscu i sama mieści się w dobrej lokalizacji. Nie ma problemów z dojazdem. Ogromnym plusem uczelni jest pani Dziekan, która jest także wykładowcą. Niezwykle pogodna i pomocna osoba. Także jak najbardziej polecam.

  13-11-2018
 • Kasia
  Prawo

  jest to prywatna uczelnia i ma to plusy i minusy. Plusem jest atmosfera, bliski kontakt z wykładowcami, brak anonimowości (czasem to minus) i możliwość rozwiązania wielu drobnych problemów. Wykładowcy są ciekawymi osobami....Minusem jest to, że uczelnia ma czasem małą dynamikę, jest niszą i jakby czasami schronem. Osobiście studiuję tu można powiedzieć z pasji i nie są to moje pierwsze studia. Na uniwersytecie wykładowcy mają większy autorytet i czasami trzeba się z nimi przemęczyć, ale tam jest więcej dodatkowych zajęć i można poznać więcej ciekawych osób, jest też dynamiczniejsze życie studenckie.... Poziom na Chodkowskiej jest chyba ok, ale i tak niektórzy powtarzają rok. Teraz uczelnia przechodzi też małą

  09-11-2018
 • Kinga
  Prawo

  jak narazie jestem bardzo zadowolona. Wykładowcy dużo wymagają, ale również swietnie uczą. Zdecydowanie mogę stwierdzić ze nie jest to łatwa szkoła, mimo ze jeta prywatna. A słyszałam takie opinie wcześniej. Ja osobiście bardzo polubiłam Prawoznawstwo prowadzone przez Panią dr hab. Ewe Tuora. Wspaniała kobieta, swietnie przekazuje wiedzę, robi systematyczne kolokwia i zawsze wspiera uczniów.Szkoła jest bardzo kameralna, mało ludzi i wykładowcy znają studentów z imienia. Moim zdaniem to duży plus. Napewno bede kontynuować naukę w tej szkole

  06-11-2018
 • Piotrek
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Czesc :D zalezy wszystko na jaki kierunek chcesz isc... ale od strony bezpieczenstwa wewnetrznego moge polecic uczelnie :D Ciekawe zajecia , wykladowcy dosc wyrozumiali i mozna z nimi nawiazac latwy kontakt gdy potrzebujesz sie czegos dowiedziec , dopytac itd Pani Dziekan ,Rektor oraz osoby pracujace w dziekanacie bardzo mile i pomocne. W tym roku bedzie duzo warsztatow z ekipami tech. Kryminalistycznej. Sa organizowane spotkania z ciekawymi osobami np z pierwowzorem z filmu "pitbull" patryka vegi. Ogolnie trzeba sie uczyc bo wykladowcy wymagaja nie ma ze ktos Cie latwo przepusci ale to ma swoje plusy bo podaja caly zakres materiali jak na tacy. Do wyboru sa tez 3 jezyki angielski , niemiecki i rosyjski.

  05-09-2018
 • *jagodka*
  Prawo

  Ja Poprawiam 5 rok na tej uczelni, wiec raczej nie jestem zbyt obiektywna;) a także nie mam doświadczeń z innymi szkolami. Po 1 trzeba się zastanowić czy na pewno sie chce skończyć studia i kontynuować naukę, bo po samych studiach praktycznie nie masz nic. Ja żałuje. Również jeśli ma sie kogoś w rodzinie kto pracuje w zawodach prawniczych i jest w stanie pomóc to polecam, ale jeśli nie to będzie czekać długa droga. Zarobki są opłakane dopóki nie skończysz aplikacji. 2000zl brutto to jest raczej max. Warto jeśli i zaocznie sie studiuje zacząć już pracę w jakiejś kancelarii.Więc przed rozpoczęciem musi się liczyć, że przy dobrych wiatrach jakieś 8lat nauki w gorszych czas sie wydłuża: /

  14-02-2018
 • Patrycja
  Prawo

  Coz, studiuję na Wyższej Szkole Prawa Heleny Chodkowskiej osobiscie swietnie sie tutaj czuje, male grupy przez co kontakt z wykladowcami jest bardzo latwy, nie jestes anonimowym studentem.. duzo kol naukowych gdzie mozna rozwijac swoje umiejętności, zainteresowania... co później fajnie wygląda w CV, mozna powiedziec, ze rodzinna atmosfera (przykladowo wspolne ubieranie choinki) polecam!

  12-02-2018
 • Natalia
  Prawo

  Co do Wyższej Szkoły Prawa im. Heleny Chodkowskiej to studiuje się tam bardzo dobrze, w poprzednim roku zmieniły się władze uczelni, a do kadry doszli nowi nauczyciele, m.in prof Kaczmarek specjalista od prawa karnego, który naprawdę jest dobrym wykładowcą, a ze względu na swoje ogromne doświadczenie może sporo cennych informacji przekazać studentom. Poza tym jeśli tylko chce się robić coś poza przedmiotami obowiązkowymi to są różne koła naukowe, a także certyfikowane konkursy czy kursy. Nie zawsze jest kolorowo i oczywiście są przedmioty których trzeba się samemu w domu uczyć i próbować zrozumieć, ale to chyba jak na każdej uczelni czy to na prywatnej czy na państwowej nie wszyscy wykładowcy potrafią idealnie przekazać wiedzę która posiadają swoim studentom. Naprawdę mogę polecić uczelnie z czystym sumieniem.

  22-01-2018
 • Ewa
  Prawo

  Wg mnie uczelnia jest okej. Są dwa koła naukowe w których można się rozwijać, podpisali współpracę z ELSA Wrocław co też daje możliwości rozwoju. Myślę że jak chcecie iść na aplikację śmiało możecie iść . oczywiście wiadomo praca w domu też musi być

  02-01-2018
 • marysia
  Prawo

  powiem tak na pierwszym roku mamy ekonomię i finanse przedmioty są bardzo fajne nauki jest trohe nie powiem ale szkoła dużo pomaga jeżeli chodzi o znalezienie pracodawców do praktyk itd... Zajęcia mamy praktycznie cały dzień sobota niedziela bez piątku co dwa tygodnie zesne 530 zl

  19-12-2017
 • Monika
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Uczelnia dała mi bardzo dobre perspektywy na rynku pracy. Zapewniła świetne praktyki i dużą wiedzę teoretyczną. Jeśli ktoś zamierza studiować BW we Wrocławiu to moim zdaniem tylko w Chodkowskiej! Bardzo polecam!:)

  16-11-2017