Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Po jakich kierunkach studiów najłatwiej znajdę pracę w Poznaniu?

Po jakich kierunkach studiów najłatwiej znajdę pracę w Poznaniu?Poznań jako stolica wielkopolski to miasto, w którym poziom bezrobocia od długiego czasu utrzymuje się na niskim poziomie. Dla Poznania bezrobocie wynosi 1,0% w stosunku do około 3,2% dla całego kraju.

Tak niski poziom sprawia, że w szczególności absolwenci uczelni wyższych mogą bez większego problemu znaleźć zatrudnienie na korzystnych warunkach.

Dotyczy to w szczególności kierunków medycznych oraz technicznych. Stały brak specjalistów z tego obszaru sprawia, że przedsiębiorcy coraz częściej rywalizują ze sobą płacą.

 

1. Informatyka w Poznaniu


Jakie są perspektywy pracy w tej branży?

Branża IT daje bardzo szerokie perspektywy zatrudnienia. Sam charakter branży sprawia, że możliwa jest praca z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo wraz ze zdobywaniem nowych kompetencji można liczyć na szybkie awanse i znacznie wyższe zarobki. Jak najbardziej warto tym samym zainteresować się poszukaniem zatrudnienia w tej właśnie branży.

W jakich miejscach możemy pracować?

Informatyka to kierunek, który od lat cieszy się bardzo dużą popularnością i jest chętnie wybierany przez absolwentów szkół średnich. Wynika to z faktu, że studia przygotowują do pracy w wielu miejscach.

Specjalistów z obszaru IT poszukują globalne korporacje, lokalne serwisy IT, producenci oprogramowania, firmy badawcze, producenci gier i wiele innych przedsiębiorstw. Nie ma zatem problemu ze znalezieniem zatrudnienia.

Więcej informacji na temat pracy w branży IT znajdziesz na stronie Aplikuj.pl - Praca po studiach informatycznych.

Jeżeli interesuje cię nauka na tym kierunku to możesz studiować Informatykę na 7 uczelniach w Poznaniu.

 

2. Budownictwo w Poznaniu


Jakie są perspektywy pracy w tej branży?

Mimo, że praca bezpośrednio po studiach najczęściej nie jest związana z wysokimi zarobkami to bardzo szybko można liczyć na awans. Już po kilku latach zarobki mogą wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Mogą być dodatkowo jeszcze wyższy w przypadku wybrania pracy za granicą.

W jakich miejscach możemy pracować?

Absolwenci kończący kierunek budownictwo legitymują się wieloma kompetencjami, które są przydatne na rynku pracy. Mogą przede wszystkim w zależności od zrealizowanej w trakcie studiów specjalizacji szukać pracy w biurach projektowych, przy budowie różnego rodzaju obiektów, w budownictwie przemysłowym czy w nadzorze budowlanym. Mogą także szukać pracy jako inżynier budowy, który nadzoruje prace w różnego rodzaju inwestycjach.

Więcej informacji o zatrudnieniu po ukończeniu nauki na kierunku budownictwo znajdziesz na stronie Landoor.pl - Perspektywy i zarobki po budownictwie.

Jeżeli chcesz rozpocząć naukę na powyższym kierunku, zobacz 1 uczelnię z kierunkiem Budownictwo w Poznaniu.

 

3. Automatyka i Robotyka w Poznaniu 


Jakie są perspektywy pracy w tej branży?

Automatyka i robotyka to jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków studiów. Osoby nawet świeżo po studiach mogą liczyć na wysokie zarobki, które wraz z doświadczeniem będą bardzo szybko rosły. Na jeszcze większe zarobki można liczyć w przypadku wyjazdu do pracy za granicą.

W jakich miejscach możemy pracować?

Automatyka i robotyka to kierunek techniczny, który w pełni odpowiada obecnym potrzebom rynku pracy i panującym na nim trendom. Absolwenci kierunku mogą pracować przede wszystkim w przemyśle, gdzie wykorzystywane są rozwiązanie automatyczne.

Dodatkowo mogą znaleźć zatrudnienie w branży motoryzacyjnej, firmach działających dla wojska, przedsiębiorstwach budujących roboty i wielu innych.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Pracuj.pl - Gdzie szukać pracy po Automatyce i Robotyce.

Jeśli chcesz podjąć naukę na tym kierunku koniecznie sprawdź 2 uczelnie z Automatyką i Robotyką w Poznaniu.

 

3. Pielęgniarstwo w Poznaniu


Jakie są perspektywy pracy w tej branży?

Kierunek pielęgniarstwo daje możliwość pracy bezpośrednio w służbie zdrowia. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia można liczyć na wyższe zarobki, a nawet awans na osobę zarządzającą zespołem pielęgniarskim. Szansą na większe zarobki jest wyjazd za granicę, gdzie na chętne osoby czeka bardzo dużo różnorodnych ofert pracy.

W jakich miejscach możemy pracować?

Kończąc studia na kierunku pielęgniarstwo praktycznie od razu można znaleźć zatrudnienie w placówkach medycznych. Pielęgniarki stale są poszukiwane przez szpitale, domy opieki czy prywatne kliniki. Duża ilość wakatów sprawia, że można bez żadnego problemu znaleźć pracę na korzystnych warunkach, która dodatkowo będzie sprawiała bardzo dużą radość. Można także spróbować swoich sił przy pracy bezpośrednio u boku lekarza jako pomoc przy różnego rodzaju zabiegach.

Więcej informacji o perspektywach zawodowych po pielęgniarstwie znajdziesz na stronie Interviewme.pl - Jak zostać pielęgniarką - zarobki i obowiązki.

Jeśli chcesz podjąć naukę na wybranym kierunku, zobacz 1 uczelnię z kierunkiem Pielęgniarstwo w Poznaniu.

 

4. Fizjoterapia w Poznaniu


 

Jakie są perspektywy pracy w tej branży?

Praca jako fizjoterapeuta stwarza bardzo szerokie perspektywy rozwoju. Po zdobyciu początkowego doświadczenia można bez problemu otworzyć własny gabinet. W tej sytuacji zarobki mogą być praktycznie nieograniczone, a sama praca może dostarczać dużej satysfakcji.

W jakich miejscach możemy pracować?

Siedzący tryb życia wielu osób sprawia, że obecnie bardzo szybko rośnie zapotrzebowanie na fizjoterapeutów. Coraz więcej osób miewa problemy z kręgosłupem i wymaga specjalistycznej rehabilitacji. Stwarza to pole do manewru dla fizjoterapeutów.

Absolwenci fizjoterapii mogą przede wszystkim pracować w gabinetach terapeutycznych, szpitalach, placówkach medycznych, domach opieki, a coraz częściej również bezpośrednio w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach.

Więcej o zatrudnieniu w zawodzie fizjoterapeuty po ukończeniu studiów znajdziesz na Fizjologika.pl - Jak znaleźć pracę po studiach z fizjoterapii.

Jeżeli interesuje cię nauka na powyższym kierunku, sprawdź 4 uczelnie z Fizjoterapią w Poznaniu.


Data publikacji: 30.11.2022

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Poznaniu

ikonka kierunki studiów

Opinie o uczelniach w Poznaniu

Zobacz opinie o innych miastach w Poznaniu
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Poznań