Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Praca dla studentów w Poznaniu

Praca dla studentów w PoznaniuCzy można pogodzić studia z pracą?
 

studenci
praca studencka


Wielu studentów podejmuje pracę w trakcie nauki, nie jest to zapewne łatwe, ale przy odpowiedniej organizacji czasu można znaleźć wiele ofert zatrudnienia niekolidującego z systemem nauki. Z uwagi na tryb studiów, w najlepszej sytuacji są oczywiście studenci „zaoczni”, ich plan zajęć obejmuje zazwyczaj soboty i niedziele, dlatego mogą podjąć pracę praktycznie w normalnym wymiarze godzinowym.

Okres pandemiczny przyczynił się do stworzenia całkiem wydajnego systemu zdalnego nauczania, z którego z powodzeniem korzysta większość uczelni wyższych. Studiując za pośrednictwem platform edukacyjnych, studenci mogą wydajnie zarządzać czasem, a ich fizyczna obecność na uczelni sprowadza się do minimum, dlatego mogą znaleźć wielu pracodawców oferujących luźniejsze godziny pracy.

Studenci dzienni poszukujący zatrudnienia, najczęściej podejmują pracę w systemie zmianowym, który można pogodzić z obecnością na wykładach. Praca dostępna dla studentów w Poznaniu, to interesujące oferty stałej pracy w pełnym wymiarze godzinowym, oferty pracy dorywczej – weekendowej, ciekawe propozycje umowy o dzieło oraz praca zdalna, którą można wykonywać w domu czy akademiku.

Więcej informacji i porad na temat znajdziesz w artykule pt. "Studia i praca - czy to połączenie jest możliwe?"

 

Uczelniane Biura Karier w Poznaniu

 

Jako pierwsze, Biura Karier pojawiły się w Wielkiej Brytanii, ich przydatność i powodzenie wśród studentów sprawiło, że zawitały one do większości krajów europejskich. Obecnie w Polsce, praktycznie przy każdej uczelni wyższej działają takie jednostki wpierające studentów. Zadaniem uczelnianych Biur Karier, jest szeroko zakrojona działalność związana z promocją zatrudnienia i doradztwem zawodowym

Dzisiaj ponad 200 uczelni, pomaga swoim studentom obrać odpowiednią ścieżkę kariery zgodną z zainteresowaniami i kompetencjami, prowadzi profesjonalne doradztwo zawodowe, pomaga w przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji dla aplikujących o pracę i odpowiedniego przygotowania do rozmów i spotkań rekrutacyjnych. 

Poznańskie Biura Karier, aktywnie działają przy większości szkół wyższych, skutecznie pomagając w zdobyciu zatrudnienia, odbyciu praktyk zawodowych czy staży pracowniczych. 

 

Poznańskie Biura Karier

 

 


Praca dla studentów w Poznaniu

 

Wielu studentów rozpoczynających studia w Poznaniu szuka ciekawych ofert pracy, których okazuje się jest całkiem sporo. Pracodawcy chętnie zatrudniają osoby uczące się, ponieważ zatrudnienie takiego pracownika generuje dużo niższe koszty niż standardowa umowa o pracę i dużo niższe obowiązkowe składki odprowadzane do ZUSu. W większości przypadków, studenci to osoby chętnie uczące się nowych rzeczy, dlatego zaznajomienie się z nowym stanowiskiem pracy jest o wiele krótsze, co skraca czas szkoleń.

Młode osoby dużo chętniej i szybciej wdrażają nowoczesne technologie, są bardziej kreatywne i doskonale radzą sobie w rozwiązywaniu codziennych problemów. Większość studentów w dobrym stopniu posiada umiejętności obsługi komputerów i dobrze porusza się w środowisku informatycznym, co jest wysoko cenione na współczesnym rynku pracy.

 

Oferty pracy dla studentów w Poznaniu

 

 

Praca zdalna jako alternatywa pracy stacjonarnej dla studentów w Poznaniu
 

praca zdalna
praca online


Studia stacjonarne, wymagają od studentów często wielogodzinnego pobytu na uczelni, częstych praktyk i licznych godzin nauki własnej, dlatego rzadko studenci stacjonarni podejmują pracę w pełnym wymiarze godzinowym. Szukając innej formy zatrudnienia mogącej poprawić prywatny budżet, najczęściej decydują się na pracę zdalną. Taki tryb pracy pozwala wykonywać zlecenia we własnym zaciszu domowym i często w określonych przez siebie godzinach.

Pandemia pokazała, że wiele branż, firm i instytucji z powodzeniem prowadziło działalność, wykorzystując właśnie pracę zdalną. Najczęściej są to zlecenia związane z przygotowaniem i wysyłaniem korespondencji drogą internetową, tworzenie grafiki komputerowej, przepisywanie i korekta tekstów oraz tworzenie treści przez copywriterów.

Najczęściej pracodawcy nie wymagają określonej liczby godzin spędzonej przed komputerem i liczy się dla nich konkretny efekt i wykonanie zlecenia, dlatego studenci dzienni mogą poświęcić na pracę czas wolny od zajęć i nauki. Studiując stacjonarnie w Poznaniu, można znaleźć liczne oferty pracy zdalnej przygotowane przez wielkopolskie firmy właśnie z myślą o studentach.

Więcej o pracy zdalnej przeczytasz w artykule - "Praca Zdalna - jakie są jej wady i zalety?"

 

Przykładowe oferty pracy zdalnej dla studentów w Poznaniu   

 

 

Zobacz również: Jakie zalety ma internetowy Kreator CV?


Data publikacji: 24.03.2022

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Poznaniu

ikonka kierunki studiów

Opinie o uczelniach w Poznaniu

Zobacz opinie o innych miastach w Poznaniu
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Poznań