Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Kierunki ekonomiczne w Poznaniu

Kierunki ekonomiczne w Poznaniu1. Bankowość

 

Kierunek bankowość to nie tylko podstawy prawne i zasady funkcjonowania banków i instytucji finansowych.

To też znajomość komunikacji i budowania relacji z klientem, a także metodyka oceny ryzyka kredytowego. Po ukończeniu tego kierunku można przystąpić do Europejskiego Certyfikatu Bankowca.

Absolwenci pracują w bankach, jako doradcy, w firmach konsultingowych.

Ten kierunek możesz studiować w Poznaniu na uczelni publicznej: Uniwersytet Ekonomiczny - Finanse, audyt, inwestycje spec. Bankowość i pośrednictwo finansowe.

 

2. Biznes

 

Studia biznesowe to kompleksowe studium o zarządzaniu i funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.

W programie są zagadnienia związane z komunikacją w biznesie, a także wykorzystaniem nowych technologii i e-commerce. W czasie studiów kładziony jest nacisk na naukę języka obcego.

Absolwenci pracują jako menadżerowie, analitycy biznesowi, pracownicy firm konsultingowych, międzynarodowych korporacji.

Ten kierunek możesz studiować w Poznaniu na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytet Ekonomiczny - Rachunkowość i finanse biznesu oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza - Zarządzanie i prawo w bizniesie.

 

3. Ekonomia

 

Na tym kierunku studenci poznają mechanizmy ekonomiczne, które wpływają na postępującą gospodarkę.

To nie tylko wiedza, ale przede wszystkim jej praktyczne wykorzystanie - analiza giełdy, rynku, rozwiązywanie problemów oraz przewidywanie skutków zmian.

To także znajomości podstaw informatyki, finansów, oraz spory nacisk na znajomość języka angielskiego, który jest przydatny w późniejszej pracy.

Ten kierunek możesz studiować w Poznaniu na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytet Ekonomiczny - Ekonomia oraz Uniwersytet Przyrodniczy Poznań - Ekonomia.

 

4. Finanse i Rachunkowość

 

To kierunek, podczas którego poznaje się wiedzę z zakresu finansów, instytucji finansowych i ich działania, a także rachunkowości.

Studenci posiadają umiejętności analizy zjawisk gospodarczych, ekonomicznych i ich skutków. W programie jest też nauka języka angielskiego B2.

Absolwenci podejmują pracę jako księgowi, doradcy podatkowi, specjaliści do spraw finansów. 

Ten kierunek możesz studiować w Poznaniu na uczelni publicznej: Uniwersytet Przyrodniczy Poznań - Finanse i Rachunkowość.

 

5. Marketing

 

Studia te przygotowują do pracy specjalisty w zakresie działał marketingowych.

To nie tylko elementy sprzedaży, Public relations, ale także budowanie relacji z klientem.

Podstawy komunikacji są tu bardzo istotne, a wszystko to przy wykorzystywaniu nowych technologii w biznesie. To branża, która zmienia się wraz z rozwojem technologii.

Ten kierunek możesz studiować w Poznaniu na uczelni publicznej: Uniwersytet Ekonomiczny - Zarządzanie spec. Handel i marketing.

 

6. Nieruchomości

 

Studia przygotowują z zakresu wiedzy na temat rynków nieruchomości, która pozwala na tworzenie analiz rynku, wyceny nieruchomości.

To nie tylko doradztwo przy zakupie, ale też zarządzanie i kwestie administracyjne, ale też znajomość zagadnień prawnych.

Takie przygotowanie pozwala na pracę w agencjach nieruchomości, jako doradcy w firmach deweloperskich

Ten kierunek możesz studiować w Poznaniu na uczelni publicznej: Uniwersytet Ekonomiczny - Zarządzanie spec. Zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami.

 

7. Public Relations

 

To kierunek, który łączy tematykę nauk prawnych, dziennikarskich i ekonomicznych.

Działania związane z PR to nie tylko kwestie reklamowe czy związane z budowaniem pozytywnego wizerunku. To też dbałość o walory edukacyjne czy charytatywne.

W czasie studiów zdobywa się umiejętność tworzenia i dobierania komunikatu do grupy docelowej, umiejętnej komunikacji. W czasie nauczania studenci ćwiczą te umiejętności w czasie zajęć i praktyk.

Ten kierunek możesz studiować w Poznaniu na uczelni publicznej: Uniwersytet Ekonomiczny - Ekonomia spec. Public Relations i startegie komunikowania.

 

8. Zarządzanie

 

To kierunek dla wszystkich tych, którzy chcą poznać lepiej funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

To wiedza z zakresu planowania, kierowania i koordynowania nie tylko w ujęciu produktów czy projektów, ale także zasobów ludzkich.

To umiejętności komunikacji, negocjacji oraz analizy. Studia pozwalają na rozwijanie kompetencji potrzebnych na stanowiskach kierowniczych, w HR w wielu branżach.

Ten kierunek możesz studiować w Poznaniu na 3 uczelniach publicznych: Uniwersytet Ekonomiczny - Zarządzanie, Uniwersytet Adama Mickiewicza - Zarządzanie państwem oraz Politechnika Poznańska - Inżynieria zarządzania.


Data publikacji: 27.06.2023
ikonka kierunki studiów

Opinie o uczelniach w Poznaniu

Zobacz opinie o innych miastach w Poznaniu
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Poznań