Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Bydgoszczy
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Limity miejsc w 2020 r.:
zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków: 15

Studia na kierunku zarządzanie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego to dwustopniowe kształcenie – trzyletnie studia licencjackie oraz dwuletnie studia magisterskie uzupełniające. W ramach studiów licencjackich dostępne są specjalności zarządzanie kryzysowe w środowisku oraz zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków. W trakcie kształcenia studenci szczegółowo poznają zasady zarządzania w organizacji, uczą się analizowania i rozwiązywania problemów i kryzysów, poznają sztuką komunikacji, negocjacji oraz rozwiązywania konfliktów. Oprócz wiedzy teoretycznej w przedmiotach kierunkowych i specjalizacyjnych, w programie studiów znajduje się wiele zajęć praktycznych, warsztatów, ćwiczeń i laboratoriów, a także praktyk i stażów zawodowych w renomowanych instytucjach i organizacjach. Nauka odbywa się z naciskiem na praktyczne przygotowanie i wyposażenie studentów w te umiejętności, które są obecnie poszukiwane na rynku pracy. Absolwenci są więc świetnie przygotowani w swoich zawodach i nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia.
Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy
Limity przyjęć na kierunek zarządzanie w 2020 r.:
Studia I stopnia: 90
Studia II stopnia: 60

Kierunek zarządzanie na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym realizowany jest w formie studiów dwustopniowych – najpierw trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie magisterskie. Kształcenie prowadzone jest w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. W trakcie nauki studenci uczą się rozpoznawania, diagnozowania oraz rozwiązywania problemów w organizacji związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi, finansowymi, informacyjnymi, poszerzają wiedzę dotyczącą podstawowych praw ekonomicznych w gospodarce rynkowej, uczą się skutecznej komunikacji, negocjacji i myślenia strategicznego. W ramach studiów pierwszego stopnia do wyboru są specjalności: zarządzanie w handlu i usługach, marketing w organizacji, zarządzanie w przedsiębiorstwie przemysłowym, zarządzanie w gospodarce żywnościowej. Kształcenie odbywa się pod okiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej, duży nacisk kładzie się na naukę praktycznych umiejętności. Absolwenci studiów na kierunku zarządzanie są kompleksowo, merytorycznie i praktycznie przygotowani do pracy w wybranej specjalizacji.
Bydgoska Szkoła Wyższa
Limit miejsc na studiach stacjonarnych: 80

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Bydgoskiej Szkole Wyższej to dwustopniowe studia, na które składają się 3,5-letnie studia inżynierskie oraz półtoraroczna magisterka. W trakcie kształcenia studenci poznają zasady oraz narzędzia wykorzystywane w projektowaniu inżynierskim, metody zarządzania przedsiębiorstwem oraz planowania i przygotowywania procesu produkcyjnego. Sporo jest zajęć praktycznych realizowanych w formie wizyt studyjnych w ciekawych organizacjach. Na studiach pierwszego stopnia do wyboru są takie specjalności, jak inżynieria procesów produkcyjnych, odnawialne źródła energii, eksploatacja techniki lotniczej, automatyzacja produkcji, technologie spajania materiałów konstrukcyjnych. Studia łączą w sobie przekazywanie wiedzy dotyczącej zarządzania oraz kwestii typowo inżynierskich. Nauka odbywa się pod okiem świetnej kadry dydaktycznej, nie tylko wykładowców akademickich, ale również specjalistów-praktyków. Dzięki dużej liczbie zajęć praktycznych absolwenci studiów są wyposażeni nie tylko w wiedzę, ale również w szereg umiejętności w swoich specjalizacjach.
Jeśli jesteś zainteresowany innymi kierunkami, sprawdź także: oferta studiów na kierunku Administracja.
Oferta kształcenia na kierunku: Marketing w Bydgoszczy.
Zobacz więcej: studia w Bydgoszczy na kierunku Prawo.