Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


Najpopularniejsze kierunki studiów w Bydgoszczy
 

Najpopularniejsze kierunki studiów w Bydgoszczy

Portal uczelnie.pl co roku tworzy zestawienie najbardziej pożądanych kierunków studiów w Bydgoszczy, wykorzystując dane od uczelni dotyczące liczby kandydatów na jedno miejsce.

Ranking ten ulega zmianom rokrocznie, dlatego dla najnowszych informacji o preferencjach studenckich w Bydgoszczy, warto odwiedzić stronę z ranking popularności kierunków w Bydgoszczy.

Najświeższe dane wskazują na wzrost zainteresowania obszarami takimi jak prawo i kryminologia, co odzwierciedla rosnącą świadomość młodych ludzi w Bydgoszczy o globalnych trendach i dążenie do zdobywania umiejętności kluczowych na dzisiejszym rynku pracy.

 
Nowe kierunki studiów w Bydgoszczy
 

Nowe kierunki studiów w Bydgoszczy

Dostosowując się do ewoluujących wymagań rynku pracy, zmian technologicznych i społecznych, bydgoskie uczelnie regularnie wzbogacają swoją ofertę o nowe kierunki studiów.

W obliczu ciągłych zmian, naturalnym zjawiskiem jest wycofywanie niektórych specjalności i otwieranie nowych.

Aby dowiedzieć się o najnowszych kierunkach studiów wprowadzonych przez bydgoskie uczelnie w tym roku akademickim, zachęcamy do kliknięcia w odpowiedni link najnowsze kierunki studiów w Bydgoszczy.

ikonka studia

Lista 96 kierunków studiów - Bydgoszcz

st. - stacjonarne, niest. - niestacjonarne

Kierunki studiów w Bydgoszczy - alfabetycznie

st. - stacjonarne, niest. - niestacjonarne

Kierunki studiów w Bydgoszczy - tematycznie

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Bydgoszcz

Jakie kierunki studiów są w Bydgoszczy?

Na bydgoskich uczelniach masz do wyboru 92 kierunki studiów.

Jeżeli interesuję Cię informacja które kierunki studiów są najchętniej wybierane przez kandydatów to zobacz ranking najbardziej popularnych kierunków w Bydgoszczy, a jeśli chciałbyś się dowiedzieć jakie nowe kierunki wprowadzają uczelnie to zobacz nowe kierunki studiów w Bydgoszczy

 

Najczęściej w ofercie edukacyjnej Szkół Wyższych w Bydgoszczy znajdują się:


Sport – na 6 uczelniach możesz studiować na kierunku lub specjalizacji sport w Bydgoszczy


Miłośnicy sportu znajdą coś dla siebie również w ofercie bydgoskich uczelni wyższych. Wiele uczelni w swojej ofercie edukacyjnej posiada kierunku ściśle związane ze sportem i przygotowujące do pracy w różnych przedsiębiorstwach na różnych stanowiskach. Jeżeli jesteś miłośnikiem sportu i uwielbiasz aktywnie spędzać czas to wybranie kierunku sportowego może być bardzo ciekawym pomysłem.

W Bydgoszczy dostępne są takie kierunku studiów jak wychowanie fizyczne czy turystyka i rekreacja (na specjalności zarządzanie w sporcie i rekreacji). Studia przygotowują w kompleksowy sposób do pracy w charakterze nauczyciela wychowania fizycznego, trenera personalnego czy osoby zarządzającej w sporcie.

Studiowanie kierunków sportowych zupełnie za darmo możliwe jest na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Specjalizacje oferowane w ramach studiów to m.in.:

 • Trener personalny z dietetyką,
 • Zarządzanie w sporcie i rekreacji,
 • Instruktor (w konkretnej dyscyplinie sportu).

Zobacz jak wygląda rekrutacja na kierunki sportowe polecanych uczelniach w Bydgoszczy: Zasady rekrutacji na Wychowanie Fizyczne na UKW.

 

Informatyka – na 6 uczelniach możesz studiować informatykę w Bydgoszczy


Studia na kierunku informatyka w Bydgoszczy to propozycja do osób interesujących się zagadnieniami technicznymi oraz posiadającymi umysł ścisły. Studia pozwalają na zdobycie szerokiej wiedzy z obszaru IT. Informatyka to niezwykle przyszłościowy kierunek, który kształci specjalistów z obszaru informatyki, którzy następnie mogą bez problemu znaleźć zatrudnienie. Kandydat na studia powinien wykazywać się przede wszystkim łatwością przyswajania wiedzy, cierpliwością, znajomością matematyki oraz zainteresowaniem nowymi technologiami.

W Bydgoszczy za darmo studiować informatykę możesz na 2 uczelniach publicznych: Politechnice Bydgoskiej oraz Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Obie uczelnie proponują kształcenie na najwyższym poziomie i program studiów w pełni dostosowany do wymagań studentów zainteresowanych zdobywaniem wiedzy.

W ramach studiów na kierunku informatyka można wybierać spośród takich specjalizacji jak:

 • Administrator baz danych,
 • Bezpieczeństwo systemów informatycznych,
 • Programowanie aplikacji biznesowych,
 • Programowanie dronów,
 • IT projekt manager.

Sprawdź jak zapisać się na studia informatyczne na polecanych uczelniach w Bydgoszczy: Zasady rekrutacji - Informatyka na UKW oraz Zasady rekrutacji - Informatyka na BSW.

 

Zarządzanie – na 6 uczelniach możesz studiować zarządzanie w Bydgoszczy


Bydgoskie uczelnie wyższe pozwalają także na studiowanie na kierunku zarządzanie. Studia na tym kierunku skierowane są do osób, które chciałyby w przyszłości zasiadać w zarządach przedsiębiorstw i nadzorować pracę innych osób.
Jeżeli uwielbiasz zadania organizacyjne to same studia mogą być jak najbardziej dla Ciebie.

Kandydaci na kierunek zarządzanie powinni wykazywać się takimi cechami jak:

 • Wielozadaniowość,
 • Pewność siebie,
 • Zdolnościami organizacyjnymi,
 • Odpowiedzialność.

Posiadanie wrodzonych predyspozycji znacznie ułatwi samo studiowanie oraz sprawi, że odniesienie sukcesu w życiu zawodowym będzie o wiele prostsze. Osoby z wymaganymi w zawodzie menadżera cechami będą mogły liczyć na szybszy awans i szybsze dojście do poziomu wysokich zarobków w przedsiębiorstwach.

W Bydgoszczy zarządzanie zupełnie bezpłatnie można studiować na 3 uczelniach publicznych: Politechnika Bydgoska, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Najpopularniejsze specjalizacje, które można wybrać w trakcie studiowania to natomiast:

 • E-business i media społecznościowe,
 • Marketing w organizacji,
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi,
 • Zarządzanie przedsiębiorstwem,
 • Sprzedaż i PR.

Zobacz jak wygląda rekrutacja na ten kierunek na polecanych uczelniach w Bydgoszczy: Zasady rekrutacji na Zarządzaniu na UKW.

 

Administracja – na 5 uczelniach możesz studiować na kierunku lub specjalizacji administracja w Bydgoszczy


Administracja to jeden z kierunków studiów, które dedykowane są do humanistów. Jeżeli nie posiadasz umysłu ścisłego to studiowanie administracji może być dla Ciebie znakomitym wyborem. Studenci w trakcie nauki mogą zdobyć wiedzę z obszaru prawa, interpretacji przepisów, funkcjonowania państwa, tworzenia pism urzędowych i wielu innych.

Jeżeli marzysz o pracy biurowej, a jednocześnie nie masz problemu z nauką wielu zagadnień to kierunek administracja na bydgoskich uczelniach może być dla Ciebie znakomitym wyborem. Zdobyte w trakcie nauki kompetencje pozwalają na znalezienie zatrudnienia w jednostkach publicznych, organizacjach państwowych, wymiarze sprawiedliwości i wielu innych miejscach.

W Bydgoszczy 1 uczelnia publiczna pozwala na bezpłatne studiowanie administracji i jest to: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W ramach studiów na kierunku administracja można wybrać specjalizację. Najpopularniejsze to:

 • Administracja europejska,
 • Administracja gospodarcza,
 • Administracja spraw wewnętrznych i kryminologia,
 • Administracja w organach wymiaru sprawiedliwości.

Sprawdź jak przebiega rekrutacja na Administracji na polecanych uczelniach w Bydgoszczy: Zasady rekrutacji - Administracja na UKW oraz Rekrutacja na kierunek Administracja na BSW.

 

Transport – na 5 uczelniach możesz studiować na kierunku lub specjalizacji transport w Bydgoszczy


Studia na kierunku transport w Bydgoszczy to bardzo ciekawa propozycja przyszłościowego kierunku studiów, który umożliwia zdobycie szerokiej wiedzy z różnych obszarów. Studia na tym kierunku kierowane są do osób zainteresowanych organizowaniem transportu i pracą w działach spedycyjnych oraz logistycznych.

Cechy wymagane w zawodach związanych z transportem są:

 • Umiejętności kierownicze,
 • Chęć do ciągłej nauki,
 • Łatwość przyswajania wiedzy,
 • Odpowiedzialność,
 • Odporność na stres,
 • Wielozadaniowość.

W Bydgoszczy 1 uczelnia publiczna umożliwia bezpłatne studiowanie kierunku transport i jest to: Politechnika Bydgoska. Nauka realizowana jest w formie studiów I oraz II stopnia, które trwają odpowiednio 3,5 roku oraz 1,5 roku. Ukończenie studiów I stopnia pozwala na uzyskanie tytułu inżyniera.

Najpopularniejsze specjalizacje dostępne na kierunku transport to:

 • Logistyka,
 • Transport drogowy,
 • Organizacja transportu,
 • Inżynieria ruchu drogowego,
 • Inżynieria powypadkowa w transporcie.

Więcej informacji na temat przebiegu rekrutacji na polecanych uczelniach znajdziesz na: Zasady rekrutacji - Transport na Politechnice Bydgoskiej.