Reklama - Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu

Wyższa Szkoła Gospodarki (WSG) w Bydgoszczy(Niepublliczna)

85-229 Bydgoszcz

ul. Garbary 2

tel.:

52 567 00 00

Studia dyplomowe - kierunki
Architektura
Budownictwo
Dietetyka
Ekonomia
Filologia
Fizjoterapia
Geografia
Gospodarka Przestrzenna
Informatyka
Kulturoznawstwo
Mechatronika
Nauki o Rodzinie
Pedagogika
Socjologia
Turystyka i Rekreacja
Wychowanie Fizyczne
Zarządzanie
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

Opis Uczelni

Z inicjatywy przedsiębiorstwa „Kofler” działającego w branżach informatycznych i turystycznych, 17-III-1999r., powołano do życia Wyższą Pomorską Szkołę Turystyki i Hotelarstwa z siedzibą w Bydgoszczy, która dzięki pozytywnej akredytacji Państwowej Komisji Akredytacyjnej, uruchomiła studia magisterskie.Szkoła wypełniła lukę edukacyjną w regionie, a jej popularność sprawiła, że była jedną z największych szkół niepublicznych w tej części kraju.

Od 01-X-2004r., uczelnia działa jako Wyższa Szkoła Gospodarki, łącząc kierunki technologiczne i humanistyczne, kształtując swoją strukturę w oparciu o trzy wydziały, dostosowując program nauczania i ofertę edukacyjną w oparciu o prowadzone badania naukowe i obserwację zmian gospodarczych.

Uczelnia bardzo często otrzymuje liczne certyfikaty, nagrody i wyróżnienia, w 2020r., uzyskała Tytuł „Lidera Innowacji” aż w 3 kategoriach. Od początku istnienia bydgoska uczelnia, bardzo aktywnie włączała się w działalność międzynarodową, realizując wiele projektów i nawiązując współprace z zagranicznymi uczelniami, obecnie program Copernicus i Erasmus, dają studentom i pracownikom uczelni wiele możliwości odbycia staży zagranicznych. Kampus Akademicki zajmuje 6ha obszar w samym centrum Bydgoszczy, gdzie dostępne są zarówno akademiki, ośrodki rekreacyjne, Żłobek I Przedszkole Akademickie, Centrum Fitness i Dietetyki czy Dom Kultury.

 

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Dlaczego warto wybrać UKW?
Sopocka Szkoła Wyższa - uczelnia oczami studentów
Święto Uczelni 2020- Akademia Pomorska w Słupsku

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni kujawsko-pomorskie