Galeria kujawsko-pomorskie
Galeria kujawsko-pomorskie
Galeria kujawsko-pomorskie
Galeria kujawsko-pomorskie
Galeria kujawsko-pomorskie
Galeria kujawsko-pomorskie
Galeria kujawsko-pomorskie
Galeria kujawsko-pomorskie
Galeria kujawsko-pomorskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (UKW). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Maria
  Biologia

  I semestr to głównie ścisłe przedmioty - chemia i biofizyka, morfologia roślin i zoologia bezkręgowców były bardzo ciężkie. Główny powód leżał w podejściu prowadzących, którzy nie pozwalali robić zdjęć prezentacji. Z notowaniem się nie nadążało. Ogółem nauki jest ogrom - średnio 2 wejściówki w tygodniu, 2 sprawozdania do oddania w tygodniu. Jednym z lżejszych przedmiotów jest botanika systematyczna, na którą trzeba zrobić zielnik z wieloma roślinami. Plusem jest sporo pracy z mikroskopem, bo wtedy łatwiej się czegoś nauczyć. Generalnie jest to kierunek dla osób, które wiążą przyszłość z rozwojem naukowym - jeśli tego nie planujesz, najpewniej pójdziesz uczyć biologii w liceum.

  04-12-2023
 • Justyna
  Filologia angielska

  Filologia wbrew pozorom jest ciężkim kierunkiem. Sam fakt przyzwyczajenia się do zajęć prowadzonych w obcym języku jest trudne. Pierwszy rok chyba jest najtrudniejszy - zwłaszcza fonetyka, gramatyka kognitywna, ciężko było też zaliczyć kulturoznawstwo (I rok). Na drugim roku najtrudniejsza okazała się historia USA - dużo pamięciówki. Oczywiście co roku obowiązkowo egzamin z praktycznej znajomości języka. Dla mnie minusem jest fakt, że studia przygotowują wyłącznie do zawodu nauczyciela, z kolei osoby chcące np. tłumaczyć nie mają szansy kształcenia w tym kierunku. Jedynym elementem dot. tłumaczeń jest seminarium tłumaczeniowe, ale ono z kolei może nie powstać, jak się zgłosi za mało osób.

  02-11-2023
 • Kaśka
  Psychologia

  jestem na drugim roku psychologii na UKW w Bydgoszczy. Szczerze mówiąc słyszałam dobre opinie o tym kierunku i się nie zawiodłam. Kadra jest na bardzo profesjonalnym poziomie. Sama psychologia jako dziedzina jest niekiedy przeładowana teorią i potrzebne będzie trochę cierpliwości, żeby się tego nauczyć, ale podoba mi się. Na drugim roku mamy do wyboru 4 specjalizacje: Psychologia kliniczna , psychologia zdrowia i rehabilitacji, psychologia społeczna i psychologia wspomagania rozwoju. Ja waham się między psychologią społeczną a psychologią wspomagania rozwoju. Co sądzicie ? Proszę o Wasz komentarz. Może macie jakieś własne doświadczenia, albo przemyślenia w tej dziedzinie.

  03-11-2022
 • Ankaa
  Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  Studiowałam tu dziennikarstwo, piękne 5 lat. Podejrzewam,że jest niewielu studentów, którzy źle wspominają okres akademicki. Ja mieszkając w akademiku poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi, dzięki którym łatwiej było przejść przez okresy sesji i obrony. Wszyscy wzajemnie się wspierali, nie było sytuacji typu

  02-12-2020
 • Bartek
  Administracja

  Uniwersytet Kazimierza Wielkiego to młoda uczelnia w wielkimi ambicjami co widać w podejściu do studenta. Studia na UKW spełniły moje oczekiwania, dzięki nim zdobyłem umiejętności, które wykorzystałem w pracy zawodowej. Kadra była zawsze profesjonalnie przygotowana i potrafiła przekazać wiedze nawet nieco opornym studentom. Zawsze z uśmiechem wspominam studia na UKW i wszystkim je serdecznie polecam ;)

  09-11-2020
 • Patryk
  Psychologia

  Jeżeli chodzi o Psychologię na Uniwersytetecie Kazimierza Wielkiego to serdecznie polecam :) Bardzo wspierająca kadra, łącząca w sobie wiedzę teoretyków i doświadczenie praktyków. Jeżeli chodzi o moją specjalność - Wspomaganie Rozwoju to jestem bardzo zadowolony z wyboru. Opiekunka - Magdalena Miotk jest według mnie jedną z lepszych wykładowczyń z jaką do tej pory mogłem współpracować, bardzo pro-studencka, pomagała nam dosłownie we wszystkim, nie zostawiając bez odpowiedzi nikogo kto potrzebował porady czy pomocy. Dzięki niej, na specjalności mogliśmy gościć znanych polskich psychologów + mieć zajęcia związane z nowoczesnymi formami wykorzystania psychologii (np. diagnoza potencjału zawodowego). Miałem również przyjemność uczestniczyć w zajęciach ze specjalności Psychologii społecznej, gdzie zajęcia były równie ciekawe. Na "społecznej" najbardziej podobały mi się zajęcia terenowe, gdzie mogliśmy zobaczyć praktyczną stronę pracy psychologa, odwiedzając różne miejsca - kliniki, poradnie, działy HR. Na koniec chciałbym dodać, że nasz wydział był bardzo otwarty na wszelkie innowacje, ponieważ osobiście uczestniczyłem w grupie badawczej związanej z Nowoczesnymi Technologiami. Jeżeli chodzi o dyrektora instytutu - prof Janusza Trempałę - był moim promotorem i myślę, że był to najlepszy wybór, jaki mogłem podjąć :) ahh.. trochę mnie wzięło na nostalgiczna podroż, ale szczerze mile wspominam :) Dobre czasy :)

  30-01-2019
 • Szymon
  Socjologia

  Bardzo dobrze wspominam okres studiowania. Wykładowcy w dużej mierze byli bardzo w porządku, wiadomo, w każdej branży znajdą się ludzie, którzy powinni jednak się przekwalifikować.. zupełnie nie mówię tu o braku wiedzy lecz o umiejętności jej przekazania i o kontaktach ze studentami. Większość jednak była taka "z ludzkim podejściem" a z niektórymi do dzisiaj utrzymuję kontakt, co bardzo sobie cenię zawodowo. Jeśli ktoś szuka socjologii to polecam ten Uniwersytet.

  28-01-2019
 • Żaklina
  Bezpieczeństwo narodowe

  Ogólnie powiem ze uczelnia jest bardzo fajna. Wszelkie sprawy zalatwia sie szybko i bez problemu. Mamy fajny samorząd i latwi duzo znizek itp. Mozna sie z nimi dogadac. Wykladowcy tez sa spoko. Wiadomo zawsze sie trafi ktos surowy czy cos ale są uprzejmi, podchodza do studenta z szacunkiem a z niektórymi mozna sie posmiac. Poziom jest jak najbardziej ok, trzeba dac cos od siebie i czasem sie przylozyc ale efektem jest lepsza wiedza. Wgl ludzie i atmosfera wg mnie jest bardzo na plus. Z mojej strony jest to bardzo fajna uczelnia w pieknym miescie i ja polecam !!

  07-09-2018
 • Natalia
  Psychologia

  Hej! Dopiero zaczynam studia na tej uczelni, więc wiele nie powiem, ale bardzo chce się podzielić tym co usłyszałam! Wydaję mi się że te informacje będą jeszcze bardziej wiarygodne niż opinie studentów, bo każdy opisuje swoje doświadczenie i subiektywne wrażenia, a ja dzielę się tym co słyszałam od wielu studentów:)) - uczelnia jest okej, trzyma wysoki poziom... i wykładowcy z reguły są w porządku (chociaż wiadomo zależy na kogo trafisz). Oczywiście największe znaczenie ma z jakimi ludźmi będzie się na jednym roku bo to jednak najważniejsze żeby wszyscy w miarę się zgrali i dogadywali :) Kadra jest wymagająca, mozna się bardzo duzo nauczyć:) tak naprawdę tylko tyle jestem w stanie powiedzieć, sama jestem bardzo ciekawa jak to będzie

  07-09-2018
 • Kacper
  Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  Hej. Nie wiele mogę powiedzieć o UKW bo dopiero w tym roku zaczynam studia na tej uczelni. Jedynie czym mogę się podzielić to opiniami jakie ja usłyszałem :) Ponoć same studia na UKW nie są jakoś bardzo wymagające, ale jednocześnie da się dużo nauczyć. Nie wiem jak będzie w praktyce, ale jestem pozytywnie nastawiony:) jedynie tylko słyszałem że na wydziale humanistyki jest jakoś ciężej, dużo wymagają ale nie ma tragedii. A co do atmosfery na samej uczelni to raczej jest w ok, studenci na UKW niczym nie różnią się od studentów na innych uczelniach.

  06-09-2018
 • Justyna
  Bezpieczeństwo narodowe

  Hej:) tz powiem tak, to wszystko zależy od kierunku, od wydziału od wszystkiego tak naprawdę :D ja studiuje Bezpieczeństwo Narodowe i jak na razie jestem zadowolona, nie ma na co narzekać:P teraz bede na 3 i ostatnim roku:) jestem bardzo zadowolona ze swojego kierunku, ludzie naprawdę super! profesorowie wiadomo, jeden lepszy drugi gorszy, zależy jak się trafi XD

  06-09-2018
 • alexa
  Pedagogika społeczno-wychowawcza z edukacją zdrowotną

  Ogólnie większych zarzuceń nie mam, wiadomo jak chcesz się czegoś nauczyć to się nauczysz. Z pracą tak samo, ja studiowałam pracę socjalną na lic. i teraz pracuję w zawodzie jednocześnie robiąc mgr, wszystko kwestią dopracowania. Zależy też na jakich wykładowców się trafi. Dużo się dzieje na uczelni, jeśli wiadomo gdzie uderzyć i chce się coś robić poza "studiowaniem".

  17-01-2018
 • Daria
  Psychologia

  uczelnia jest świetnie. uwielbiam takie przedmioty jak Percepcja i uwaga, biologiczne podstawy zachowania. Doktor Lamparska jest swietna. Za nic w świecie nie zmienilabym ani kierunku ani miasta

  16-01-2018