Opinie o uczelniach - Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu - Opinie

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • W Toruniu studiowało mi się wspaniale. Jest to idealne miasto na studia dzienne, wiele miejsc żeby powłóczyć się z książką lub wyjść wieczorem z przyjaciółmi, same miłe wspomnienia. Perspektywy znalezienia pracy myślę ze są duże , jednakże tu wchodzi jeszcze wiele innych czynników. Ja np. nie pracuję w swoim zawodzie, ale znajomość języka przydaje mi się na co dzień i nie mogłabym powiedzieć, że studiowanie na filologii było niepotrzebne, wręcz przeciwnie.

  Katarzynkaa
  Filologia angielska
  22-02-2019
 • obecnie jestem na II roku archeologii UMK i jestem na prawdę zadowolona z uczelni i przede wszystkim z samego kierunku.... Uczelnia na wysokim poziomie, wykładowcy z pasją, ciekawe oferty praktyk na letnie wykopaliska... Jeśli chodzi o pracę po tych studiach, archeolodzy zawsze są gdzieś potrzebni - jak nie w Polsce to gdzieś za granicą, więc z pracą nie powinno być źle. :D Dodatkowo można też zajmować się konserwacją zabytków jeśli wybierze się związany z tym moduł kształcenia :D

  DominikA
  Archeologia
  06-02-2019
 • Na UMK studiuje mi się dobrze, oczywiście są przedmioty na których się chce siedzieć i takie gdzie ciężko wysiedzieć. Zalety to duża możliwość rozwoju. Są różne koła, imprezy, szkolenia, warsztaty na które warto chodzić.Z wad to chyba to, że słaby przekaz informacji jest. Informacje nie są przekazywane z jakimś dużym wyprzedzeniem tylko kilka dni przed wydarzeniem

  Agnieszka
  Finanse i rachunkowość
  08-01-2019
 • ogólnie uczelnia fajna ja jestem na wydziale sztuk pięknych na Grafice wiec jest to dość specyficzny wydział i jeśli miałabym polecić to jak najbardziej bo na moim wydziale podchodzi się bardzo indywidualnie do każdego. Pomagają, tłumaczą. Nie zaobserwowałam, że komuś utrudniali zaliczenia albo coś w ten deseń. Dużo się dzieje przede wszystkim jeśli chodzi o studenckie inicjatywy a Toruń jest typowo studenckim miastem i prawie wszystko jest pod nich dostosowane :-= jeśli chodzi o przedmioty to historia sztuki chyba bo trzeba zakuć sporo materiału. U mnie odpadły dwie osoby z czego jedna sama zrezygnowała. Ale to zależy od kierunku bo np na socjologii jak słyszałam od znajomych którzy na niej byli to tam jest ostry przesiew. Co drugi dzień jakieś zadania mini kolokwia i np jak na pierwszym roku było 60 osób to pózniej zostało z dwadzieścia pare.dziekanaty ogólnie działają sprawnie. Stypendia są całkiem przyzowite- trochę się pożyje za te pieniądze. 

  Klaudia
  Grafika
  03-01-2019
 • Ja obecnie studiuje na drugim roku matematyki i ekonomii :-) i jestem bardzo zadowolona z wyboru, szczerze to na początku miałam wątpliwości ale teraz wiem że dobrze zrobiłam :-)a UMK jest świetne, większość wydziałów w jednym miejscu, a Toruń jest piękny i idealnej wielkości, ja tyle duży żeby dużo się działo nie na tyle duży żeby przytłaczać ;-) Jak dla mnie najcięższa była informatyka, nienawidziłam jej i męczyłam się cały rok, ale wytrwałam i mogę cieszyć się kolejną sesją do przodu. Dziekant całkiem sprawnie działa, czasem jakieś zgrzyty ale nie wielkie ;-)Ogólnie to jest tak, że nawet jak ci się wydaje że jest ciężko to i tak wszystko się da w końcu zaliczyć, jak nie w pierwszym terminie to w drugim a jak nie to na poprawce :-D

  Agata
  Matematyka i ekonomia
  17-12-2018
 • Generalnie nie mogę powiedzieć o tej uczelni złego słowa, polecam, fajni ludzie, dobrej klasy grono profesorskie - większość to ludzie z pasją. Często chodziłem na wykłady, bo były naprawdę interesujące, miłe panie w dziekanacie, wszystkie formalności można naprawde załatwić bez problemów, w przyjaznej atmosferze (a to rzadkość, wierzcie mi!). Jest dobrze! Jeśli ktoś patrzy na to, żeby mieć dobrze płatną, ciekawą pracę po studiach, to jak najbardziej powinien rozważyć Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. A poza tym sam Toruń to piękne miasto, życie studenckie kwitnie, zawsze jest co robić wieczorami.

  Anna
  Zarządzanie
  27-11-2018
 • Studiuje chemie na umk i bardzo polecam! Pierwszy rok jest najgorszy bo jest fizyka , matma gdzie dla wiekszości jest to duży skok (poniewaz w LO mieli tylko podstawki). Nie spotkałem się jeszcze z wykładami z którymi nie można się dogadać . Na pewno trzeba mieć dużo mobilizacji bo trzeba dużo pracować samemu w domu. Organizacja zajęć tez jest spoko, nie ma problemu ze zmianą zajęć, czy zamianami jak komuś pasuje. Jestem zadowolony z wyboru studiów!

  Maciekk
  Chemia
  12-05-2018
 • Studiuję na UMK tylko i wyłącznie dlatego, że nie udało mi się dostać na UW na matematykę i ekonomię, a tu w Toruniu był jeszcze taki kierunek. Nie jest zła ta uczelnia. Mam zajęcia na dwóch wydziałach i na wydziale matmy wykładowcy ( przynajmniej ci z którymi miałam ) są naprawdę w porządku. Zależy im na studentach, pomagają i dają szansę, ale może też dlatego, że na moim kierunku zostało 15 osób. Na wydziale ekonomii według mnie są gorsi wykładowcy ( egzamin jako loteria mówi samo za siebie ) ale jest kilka  fajnych profesorów którzy prowadzą wykłady naprawdę ciekawie, że aż chciało mi się chodzić. A to coś oznacza, bo na tym wydziale rzadko kiedy na coś chodziłam. Są lepsze uczelnie w Polsce, ale ta jest mimo wszystko okej. Zanim wybierze się kierunek studiów polecam sprawdzic ranking najlepszych uczelni z dziedziny którą się  interesujecie.

  Justyna
  Matematyka i ekonomia
  21-02-2018
 • Witam wszystkich! Obecnie już zakończyła studia. ja byłam na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne na Wpism. Nasz wydział był całkiem w porządku. Fajni wykładowcy :-) Ogólnie wykładowcy wszędzie są różni, jak to ludzie, ale uczelnia sporo oferuje. Trzeba jednak dobrze zapoznać się z tym co chce się później robić, trzeba mądrze wybrać, bo są niestety kierunki, które wiele nie oferują. Trzeba też pamiętać, że mimo że w Toruniu kampus znajduje się na Gagarina to wiele wydziałów jest rozproszona po całym mieście, a zajęcia czasami odbywają się w zupełnie innym miejscu niż macierzysty wydział.Zawsze też odnosiłam wrażenie że wpism jest bardzo luzackim wydzialem ;-) Co do przedmiotów to zależy na kogo się trafi .Ciężka była filozofia, bo była ustna i z profesorem, który wymagał życiorysu filozofa na pamięć :/Ale co roku raczej się zmienia wykładowca !Trudne są przedmioty prawnicze, bo faktycznie wymagana jest znajomość konkretnego kodeksu, ale wykładowcy zazwyczaj się przykładają i jak jesteś na wykładach i ćwiczeniach to sporo idzie zapamiętać ;-). Tak w skrócie wszystko zależy od wykładowcy. Są tacy co sporo wymagają, a są tacy bardzo lajtowi jak na przykład Tomaszewski :-). Najgorszy moim zdaniem jest Siemiątkowski, bo wszystko zależy od humoru.

  magdalena
  Bezpieczeństwo wewnętrzne
  21-02-2018
 • studiowałam na UMK 2 kierunki- filologię angielską i stosunki międzynarodowe. Oba kierunki w mojej ocenie dobrze zorganizowane i prowadzone.Zaznaczam że skończyłam studia kilkanaście lat temu więc pewnie sporo się zmieniło, za moich czasów SM były na Wydziale Historii, teraz jest Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych.Kadra bardzo fajna, doświadczona.Ja polecam.

  Ewa
  Filologia angielska
  28-11-2017
 • Jestem na kierunku Zarządzania, prawie co tydzień na wydziale są akcje rożnego rodzaju, przyjeżdzają firmy, udzielają informacje na różne tematy, ostatnio byłam na spotkaniu z przedstawicielem z firmy Atos, na 2 roku teraz mam projekty, co jest dużym plusem. Są także kola giełdowe. Hm, co do wykładowców, według mnie wszyscy są bardzo mili, uwielbiałam wykłady Pani Iwony Escher, zajęcia z Panią Ewą Wędrowską, Panem Dawidem Szostkiem, Panem Dariuszem Piotrowskim, w tym semestrze jest dużo ciekawych zajęć, już mam ulubione przedmioty i ulubionych prowadzących. Jest możliwość wyjazdu na Erasmus, i jeszcze dużo ciekawych rzeczy. Jezeli chodzi o wady, jest tak ze musisz mieć jakieś dodatkowe punkty ecst i trzeba zapisywać się na przedmioty ogolnouniwersyteckie (na każdym kierunku to jest różnie). No i ciężko znaleźć jakiś ciekawy wykład żeby i godziny pasowały i punkty, a jeżeli nawet znajdziesz to może już nie być tam miejsca (reguła kto pierwszy ten lepszy). Plus jeszcze jestem obcokrajowcem wiec takie organizacyjne pytania niekiedy dość ciężkie dla mnie. Na 1 roku jak przyjechałam, prawie codziennie pierwsze 2 tygodnie chodziłam do rektoratu i dziekanatu. Ale wszyscy pomogają wiec to nie jest jakiś minus

  Ania
  Zarządzanie
  24-11-2017
 • Studiowałam 5 lat na UMK i mogę śmiało polecić ją wszystkim, którzy wybierają się na studia w Toruniu! Atmosfera sprzyja przyswajaniu wiedzy, a wykładowcy są tacy.. ludzcy. Wiadomo, trzeba się uczyć, ale jeśli są jakieś problemy to nauczyciele idą na rękę. W dziekanacie też wszystko bez problemu można załatwić :)

  Alicja
  Prawo i finanse
  17-07-2017

Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu - Aktualności

25 i 26 marca w Auli UMK na maturzystów z całego regionu czekać będą przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz kilkunastu innych publicznych szkół wyższych z całej Polski, którzy zaprezentują ofertę dydaktyczną swoich uczelni. Każdego roku targi odwiedza kilkanaście tysięcy osób.Z pewnością warto wybrać się na XXII Targi Ofert Edukacji Akademickiej PROMOCJA EDUKACYJNA 2015, podc [..]

Zobacz więcej