Wyższa Szkoła Gospodarki (WSG) w Bydgoszczy

85-229 Bydgoszcz

ul. Garbary 2

tel.:

52 567 00 45, 52 567 00 00

ikonka email do uczelni

rekrutacja@byd.pl

dziekanat@byd.pl

Opinie o uczelni (3)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Gospodarki (WSG) w Bydgoszczy. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Damian
  Informatyka

  Studiuję informatykę niestacjonarnie tutaj i pracuje w zawodzie. Ja bym na Waszym miejscu tak bardzo dyplomem się nie przejmował, bo w procesie rekrutacji przeważnie dostajecie zadania testowe do zrobienia. Chodzi mi o to, że często jest wymagany dyplom wykształcenia wyższego na danym stanowisku, ale czy to będzie dyplom tej czy innej uczelni to sprawa jest już wtórna. Ważna jest wiedza i umiejętność myślenia. Ta uczelnia da Wam trochę teori, ale resztę i tak będziecie się musieli nauczyć w pracy. Tak to działa po prostu. Popracujecie jakiś czas za mniejszą stawkę i zdobędziecie wiedzę. Uczelnia jak uczelnia w mojej ocenie można, by się do niektórych wykładowców przyczepić, ale ogólnie jest ok.

  13-05-2021
 • Beata
  Filologia angielska

  Długo zastanawiałam się nad wyborem kierunku. Z tego co słyszałam to WSG w Bydgoszczy to uczelnia która ma dość pozytywne opinie w naszym regionie, ale nie wiedziałam jaki kierunek wybrać. Zdecydowałam się na filologię angielską i nie żałuje tej decyzji. Zawsze lubiłam uczyć się jezyków i poznawać inne kultury. Co do szkoły to uważam, że uczelnia stara się mieć cały czas dobre opinie. Zależy jej aby trzymać pewien poziom. Wykładowcy którzy sa zatrudniani są całkiem ok. Ja jestem zadowolona ze swego wyboru. Jedno co mogę Wam poradzić, to to że filologia to zdecydowanie studia dzienne stacjonarne. Nauka weekendowa w mojej opinii będzie mało efektywna.

  08-04-2021
 • Mateusz
  Informatyka

  Hej, studiowałem na WSG w Bydgoszczy informatykę. Otrzymałem na tej uczelni dyplom licencjata. Uczelnia daje pewne podstawy zawodu. Nauczycie się projektować bazy danych, tworzyć responsywne aplikacje, podstaw C++, czy Javy, PHP itd. Ja nie miałem z tym dużych problemów, bo już w technikum projektowałem drobne strony na zamówienie. Wielu wykładowców, choć nie wszyscy to praktycy i znają się na rzeczy. Możesz od nich sporo się dowiedzieć, ale to też jest kwestia żebyś umiał zadawać pytania. Informatyka to jest branża trochę dla samouków i musisz się nauczyć też sam zdobywać informację. Cały czas wszystko się zmienia. Wiedza którą zdobędziesz na studiach to tylko podstawy, które nie dadzą Ci możliwości samodzielnej pracy. Jak zrealizujesz parę projektów w praktyce to zaczynasz już być samodzielny. Studia jednak polecam, bo dyplom się przyda, wiele firm zwraca na to jednak uwagę. W chwili obecnej pracuje na własny rachunek, ale planuje kontynuować edukację na studiach drugiego stopnia. Jeszcze nie wiem gdzie, musze się rozejrzeć. Może kilku wykładowców nie przypadło mi do gustu, ale Kontakt z uczelnią uważam za pozytywny.

  25-02-2021