Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia / Uczelnie w Częstochowie - 5 uczelni

Politechnika Częstochowska (PCZ)

Galeria Politechnika Częstochowska (PCZ)
Galeria Politechnika Częstochowska (PCZ)
Galeria Politechnika Częstochowska (PCZ)
Galeria Politechnika Częstochowska (PCZ)
Galeria Politechnika Częstochowska (PCZ)
Galeria Politechnika Częstochowska (PCZ)
Galeria Politechnika Częstochowska (PCZ)
Galeria Politechnika Częstochowska (PCZ)
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Wydziały/Kierunki: 6

Kierunki/Specjalizacje: 49

Opinie: 18

Politechnika Częstochowska

Historia częstochowskiej uczelni technicznej, sięga 1949r., utworzono wtedy Szkołę Inżynierską oferującą naukę na Wydziale Mechanicznym. Szybki rozwój szkoły i duże zapotrzebowanie na wykształconych inżynierów sprawił, że już na początku lat 60-tych XX w., uczelnia nabyła uprawnienia szkoły wyższej, a w 1972r. uruchomiono pierwsze studia doktoranckie. Rozwijając nowoczesne technologie, Politechnika Częstochowska, już w 1994r. w porozumieniu z trzema miejscowymi uczelniami, stworzyła miejską sieć komputerowa CzestMAN, uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych pracach naukowo-badawczych związanych z dziedzinami IT, obecnie aktywnie bierze udział w tworzeniu ogólnopolskiej sieci światłowodowej PIONIER. W 2005r. przy uczelni rozpoczęło działalność Centrum Współpracy Międzynarodowej, umożliwiając kształcenie w języku angielskim na wybranych kierunkach technicznych. Obecnie Politechnika Częstochowska jest największą uczelnią w regionie, współpracującą z krajowymi instytucjami i zakładami przemysłowymi, prowadzi działalność naukową docenianą również przez zagranicznych partnerów i kształci przyszłe kadry inżynierskie krajowej gospodarki. W ciągu 70-cio letniej działalności, politechnika wykształciła prawie 70tyś. specjalistów. Oferta edukacyjna uczelni obejmuje naukę na wszystkich stopniach studiów wyższych, realizowaną w ramach 6 wydziałów. 

Akademia Polonijna / Polonia University ( zobacz więcej )

42-200 Częstochowa

ul. Pułaskiego 4 / 6

tel.:

34 36 84 200, 34 36 84 226

ikonka email do uczelni

info@ap.edu.pl

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie ( zobacz więcej )

42-217 Częstochowa

ul. Waszyngtona 4/8

tel.:

34 378-41-00

ikonka email do uczelni

biuropromocji@ujd.edu.pl

Wyższa Szkoła Lingwistyczna (WSL) ( zobacz więcej )

42-200 Częstochowa

ul. Nadrzeczna 7

tel.:

34 365 58 02, 697 880 026

ikonka email do uczelni

rekrutacja@wsl.edu.pl

Wyższa Szkoła Zarządzania (WSZ) w Częstochowie ( zobacz więcej )

42-200 Częstochowa

ul. 1 Maja 40

tel.:

34 368 30 53, 34 368 06 08

ikonka email do uczelni

dziekanat1@wsz.edu.pl

Aktualności - Studia Częstochowa

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Częstochowa


Uczelnie Częstochowa

Uczelnie w Częstochowie oferta edukacyjna

politechnika czestochowska


W Częstochowie działają zarówno uczelnie państwowe, jak i prywatne. Na uwagę zasługują Politechnika Częstochowska oraz Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy. Obie uczelnie mają rozbudowaną ofertę kierunków ścisłych, przyrodniczych, a także społecznych. Obie też cieszą się dużą popularnością, renomą, zapewniają wysokie standardy nauczania oraz doskonałą bazę dydaktyczną i bytową dla studentów. W Częstochowie można studiować między innymi pedagogikę, logistykę, mechanikę i budowę maszyn, fizjoterapię, bezpieczeństwo narodowe, design i zarządzanie projektami, informatykę, finanse i rachunkowość. Ogółem do wyboru jest kilkaset kierunków i specjalności, wśród których każdy student znajdzie coś na miarę indywidualnych potrzeb. W ofercie kierunków studiów są zarówno studia jednolite, magisterskie, a także studia licencjackie oraz uzupełniające. Uczelnie mają również bogatą ofertę studiów podyplomowych, które pozwalają na uzupełnienie wykształcenia.

Życie studenckie w Częstochowie

zycie studenckie


Częstochowa nie jest dużym miastem w porównaniu do innych ośrodków akademickich. Z pewnością jej oferta życia kulturalnego czy studenckiego nie jest aż tak bogata i różnorodna jak w przypadku dużych miast. Nie oznacza to jednak, że studenci nie mają możliwości rozwijania swoich pasji, zainteresowań czy ciekawego spędzania wolnego czasu. Na uczelniach działa wiele kół i stowarzyszeń studenckich, jest możliwość korzystania ze zniżek do kin, teatrów czy obiektów sportowych. W Częstochowie są też typowo studenckie kluby, w których można doskonale się bawić w cenach, które nie nadwerężają zbyt mocno studenckiego portfela. Wśród studenckich imprez najwięcej zainteresowanych przyciągają przede wszystkim studenckie otrzęsiny organizowane jesienią. Studenci, którzy studiują na publicznych częstochowskich uczelniach, mają do dyspozycji wygodne, rozbudowane kampusy, w który znajduje się wszystko, co jest potrzebne do nauki i codziennego życia. Czas spędzony na studiach w Częstochowie z pewnością pozwoli na zdobycie wiedzy, a także ciekawych doświadczeń.

Studia w Częstochowie - waszym zdaniem - opinie / rekomendacje