Galeria opolskie
Galeria opolskie
Galeria opolskie
Galeria opolskie
Galeria opolskie
Galeria opolskie
Galeria opolskie
Galeria opolskie
Galeria opolskie
Galeria opolskie
Galeria opolskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Politechnika Opolska (PO). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Ewa
  Inżynieria bezpieczeństwa i ekologia transportu

  Studiuję na II roku inżynierii bezpieczeństwa, kierunek mi się podoba i polecam, bo jest to coś naprawdę przyszłościowego. Jak to na politechnice, łatwo nie jest i nie zgodzę się z tym, że jest tu niższy poziom niż na bardziej ścisłych wydziałach. Są przedmioty, które naprawdę trudno zaliczyć i trzeba przyłożyć się do nauki. Są też takie, o których już teraz wiem, że zakuć, zdać, zapomnieć i nigdy nie przydadzą mi się później w życiu. Ale wydaje mi się, że takie przedmioty znajdzie się chyba na wszystkich kierunkach i uczelniach w tym kraju. System edukacji nie do końca dopasowany jest do rzeczywistości, w której żyjemy. Jeśli ktoś myśli o tym kierunku, polecam nastawić się na bieżącą naukę i wybierać go z faktycznego zainteresowania, a nie dlatego, że jest popularny czy są wolne miejsca. Sama mam na roku osoby, które na inżynierii bezpieczeństwa są chyba z przypadku i mają sporo problemów z zaliczaniem przedmiotów, bo to nie ich bajka. Dużym atutem uczelni jest sprawna obsługa studenta – wszystkie sprawy i formalności można bez problemu załatwić, wykładowcy w większości są przyjaźni i idą nam na rękę w wielu kwestiach. Jeśli ktoś myśli poważnie o inżynierii bezpieczeństwa, naprawdę z czystym sumieniem mogę ten kierunek polecić.

  13-10-2021
 • Robert
  Architektura

  Bardzo zadowolony jestem z mojego wyboru. Uważam, że wykładowcy na tym wydziale są świetni. Sam kierunek wydaje mi się bardzo perspektywiczny z punku widzenia potrzeb rynkowych. To na co musicie się przygotować psychicznie to budownictwo. Tutaj mocno cisną i nie wiem czy do końca słusznie, bo kim innym jest jednak architekt a kim innym inżynier budowlany. Chociaż jakieś podstawy dotyczące wytrzymałości konstrukcji architekt powinien również posiadać oczywiście. Same studia do najłatwiejszych się nie zaliczają, także dyplomu za ładne oczy nie otrzymacie. Będziecie musieli sobie na niego ciężko zapracować Zyczę Wam powodzenia na maturze i wytrwałości na studiach.

  06-04-2021
 • Krzysztof
  Budownictwo

  Po ukończeniu studiów z czystym sumieniem mogę polecić Politechnikę Opolską, a przed wszystki studia na kierunku Budownictwo. Wykładowcy bardzo rzeczowo i zrozumiale przekazują wiedzę, widać że są obeznani w temacie i potrafią zarazić swoim optymistycznym spojrzeniem na ten przedmiot. Pracownie bardzo dobrze przygotowane i wygodne dla studentów, bez trudu idzie zrobić notatki - jeśli się chce ;) Moja opinia na temat uczelni jest bardzo dobra również z uwagi na wygodne położenie kampusu, dojazd na zajęcia niemalże z drugiego końca miasta nie sprawiał mi najmniejszych trudności.

  05-02-2018
 • Michał
  Informatyka

  Wybór informatyki na PO był dobrą decyzją, popartą radami mojego taty. Studiuję na kierunku do którego mam pełne przekonanie i który jednocześnie pozwala mi się rozwijać. Nie ma problemów ze znalezieniem praktyk i jak widać PO oferuje bardzo przyszłościowe kierunki. Do tego życie w akademiku aż tętni :) Panie z dziekanatu raczej uprzejme i pomocne, kadra na wysokim poziomie a zarazem wyrozumiała dla studentów

  15-01-2018
 • Adam
  Wychowanie fizyczne

  PO jest dobrą uczelnią, a to co ja uważam za duży plus to znakomite zaplecze sportowe. Poza halą sportową studenci mają do dyspozycji siłownię, bieżnię lekkoatletyczną i wiele mniejszych sal do ćwiczeń sportowych. Jest w czym przebierać, szczególnie patrząc na kolegów studiujących tak jak ja wychowanie fizyczne. PO pozwala zadbać o wygląd a nie tylko umysł ;)

  15-01-2018
 • Irek
  Informatyka

  Mam pozytywnie wrażenia od studiowania na PO. Pracują tam fajnie nauczyciele, profesjonalnie podchodzą do swojej pracy. Poznałem na studiach sporo nowych osób z którymi było przyjemnie studiować. Polecam :)

  11-01-2018