Uniwersytet Opolski (Publiczna)

palceholder

45-040 Opole

pl. Kopernika 11a

tel.:

77 54-16-070
wew. 270,
77 54-16-071
wew. 271

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Opolski. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Marta
  Lekarski

  Opole to niezbyt prestiżowe miasto, lecz uważam, że bardzo godne uwagi. Jest tutaj kilka klubów i innych miejscówek, w których można świetnie spędzić czas wolny. Studia na kierunku lekarskim są bardzo wymagające jak wszędzie. Nauki jest naprawdę dużo, lecz gdy uczy się w miarę regularnie można nawet znaleźć czas wolny na inne przyjemności, a nawet na kilka godzin pracy dodatkowej. Na początku jest dużo przedmiotów przedklinicznych, lecz na III roku zaczynają się zajęcia kierunkowe, dużo praktyki. Może na początku to nie wygląda zbyt dobrze, ale nie warto się zniechęcać. Prowadzący różni jak na każdej innej uczelni.

  15-06-2023
 • Sabina
  Lekarski

  Studia na tym kierunku są naprawdę wymagające. Na studiach jest bardzo dużo nauki, lecz gdy dobrze się zorganizuje czas, można jeszcze spokojnie wyjść ze znajomymi i zaznać życia studenckiego. Najcięższe przedmioty to anatomia oraz biochemia. Atmosfera ogólnie niezła. Można trafić na osoby z różnym podejściem, często jest duża rywalizacja, lecz są również ludzie, którzy chętnie pomogą i podzielą się różnymi, cennymi wskazówkami. Szczególnie starsze roczniki chętnie wspierają nowicjuszy. Wynajmuję mieszkanie ze znajomymi, nie jest tanio, lecz w porównaniu z Warszawą czy też Krakowem nie jest źle.

  15-05-2023
 • Baśka Polak
  Gospodarka przestrzenna

  Jestem absolwentką na kierunku Gospodarka Przestrzenna. Dużo nauki. Na początku są wymagające przedmioty, jak matematyka, lecz po ich zaliczeniu powinno być raczej ok. Atmosfera na uniwerku bardzo przyjemna, zajęcia prowadzone w interesujący sposób. Prowadzący zaangażowani. Kierunek wymagający, lecz nie tylko ambitne osoby mogą go ukończyć. Ze znalezieniem pracy nie ma najmniejszego problemu. Warto jednak już w czasie studiów rozejrzeć się za stażem lub praktyką. Po kilku latach wciąż mam kontakt z kilkoma osobami z grupy. Ludzie zgrani i chętni do imprezowania i wspólnej nauki.

  24-03-2023
 • Marta
  Teologia

  Według mnie kadra jest bardzo przychylna wobec studentów, jeśli chodzi o zaliczenia i pomysły na prowadzenie zajęć. Jeśli ktoś myśli nad podjęciem tam studiów to niech liczy się z tym, ze program i forma nauczania nieco są inne jak na tych samych kierunkach gdzie indziej, zwłaszcza teologia sugeruje pewne specyficzne tematye. Jest tam ciut łatwiej pewnie niż na UW, ale mimo to trzeba swoje zrobić,aby zdać i nie narazić się na ostracyzm ze strony grupy. Kadra potrafi zaskakiwać, osobiście się przekonałam:)

  07-02-2019
 • Mateusz
  Kulturoznawstwo

  Jeśli chodzi o Uniwersytet Opolski, to mogę się wypowiedzieć jedynie pozytywnie. Studia tam to jeden z najlepszych okresów w moim życiu. Ówczesna kadra była bardzo wysoko wykwalifikowana i była dla mnie inspiracja do działania i samorozwoju. Trudno mi natomiast powiedzieć, czy i w jakim stopniu sam fakt studiowania na UO ułatwił mi znalezienie pracy, ponieważ nie pracowałem nigdy w zawodzie kulturoznawcy/animatora kultury. Moja kariera zawodowa jeszcze w trakcie studiów związana była pośrednio z marketingiem, co nie wyklucza faktu, że wiedzę zdobytą podczas studiów kulturoznawczych wykorzystuje w pracy do dzisiaj.

  31-01-2019
 • Michał
  Informatyka

  Na UO studiowało mi się dobrze, chociaż brakowało trochę większej swobody jeśli chodzi o specjalizacje, czy, co się wiąże, zbyt ogólne podejście edukacji IT na narzuconej specjalizacji. Przedmiotów nie miałem specjalnie ulubionych, ale sposób prowadzenia zajęć przez prof. Cichonia i to w jaki sposób (wtedy jeszcze mgr) dr Czubak inspirował do rozwoju w danej dziedzinie, pozwoliło mi osiągnąć sukces i czuć się spełnionym będąc programistą.

  12-02-2018
 • Marek
  Psychologia społeczna

  Skończyłem psychologię społeczną i jako wydział mogę polecić jest to jeden z najlepszych wydziałów na UO. Ogólnie uczelnia nie jest w czołówce rankingów uniwersytetów ale ma wszystkie główne wydziały i studiowanie tam wspominam miło. Z dobrych wykładowców najlepiej wspominam prof Andrzeja Szmajke, dr Jarosława Kulbata i dr Magdalenę Nawrat. Ogólnie mogę polecić UO, jednak dyplom nie jest prestiżowy. Zajęcia na psychologii oceniam jako ciekawe i rozwijające często tez przyjeżdżały z wykładami sławy psychologii.

  08-02-2018
 • Robert
  Marketing

  Studia na Uniwersytecie Opolskim wspominam bardzo dobrze. Zasadniczo później zmieniłem ścieżkę kariery i zacząłem kształcenia na innej uczelni, ale z tego co pamiętam najciekawsze zajęcia były z doktorem Drosikiem - Marketing Polityczny i Public Relations. Wśród moich znajomych uczelnia ta również cieszy się dobrymi opiniami, mimo że trzeba dość dużo się uczyć. Ogólnie zdecydowanie polecam studia na uczelniach państwowych, szczególnie stacjonarne, za które nie trzeba płacić.

  08-02-2018
 • Aleksandra
  Pedagogika

  Studia na Uniwersytecie Opolskim wspominam bardzo milo. Zajęcia były różnorodne nie tylko z pedagogiki ale również z psychologii, filozofii, antropologi kulturowej. Jeśli kogoś interesuje poznanie człowieka i jego psychiki i natury od urodzenia po śmierć to jak najbardziej te studia polecam. Co prawda nie pracuje w zawodzie ale wiedzą pomaga mi w życiu codziennym. Jeśli chodzi o wykładowcę to zapamiętałam Panią profil. Smak bardzo charyzmatyczna, silna, wymagająca. Była moim promotorem i naprawdę nie było łatwo ale po zdaniu egzaminu mega satysfakcja.

  06-02-2018
 • Milena
  Chemia

  Fajna uczelnia z cudownym mieście. Kampus składa się nie tylko z ładnych, ale przede wszystkim świetnie wyposażonych budynków (moją opinię popieram odniesieniem do jednej z śląskich uczelni na której kończyłam licencjat). Kameralna, ale zarazem tętniąca życiem atmosfera. Władze mocna czują klimat akademickości, które oddziaływanie widać nawet w mieście. Ze studiów dziennych bardzo dobrze wspominam dr Zmączyńską, która zawsze jest gotowa do pomocy studentom, zawsze szybko odpisuje na maile i widać, że jest mocno zaangażowana w swoją pracę. Z opinii znajomych wiem, że jako promotor spisuje się świetnie!

  05-02-2018
 • Karolina
  Informatyka

  UO bardzo dobrze wypada pod względem organizacyjnym. Jestem na trzecim roku informatyki i w każdym semestrze miałam fajnie ułożony plan zajęć. O wszystkich zmianach studenci informowani z dużym wyprzedzeniem, duża pomoc w trakcie seminarium. Przedmioty dobrze dopasowane do kierunków, na zajęciach uczą konkretów. Poziom może niezbyt wysoki, ale wystarcza do znalezienia dobrej pracy.

  15-01-2018
 • Milena
  Chemia

  Spędziłam w murach Uniwersytetu Opolskiego 3 wspaniałe lata i szczerze polecam tę uczelnię. Dobrze przygotowany i wyposażony kampus w pięknym mieście. Wszystko pod ręką, ładne, zadbane budynki, władze sprzyjające studentom. Co do samych zajęć mam równie pozytywne odczucia. Wiedza przekazywana w sposób jasny i zrozumiały dla wszystkich. Wykładowcy z sercem podchodzą do swojej pracy. Pracownie chemiczne wyposażone w nowoczesny sprzęt, dobrze się w nich pracuje. Duża ilość ćwiczeń.

  15-01-2018
 • Andrzej
  Filologia angielska

  UO dałbym ocenę 4/5. Wykładowcy byli bardzo dobrze przygotowani merytorycznie, zajęcia dydaktyczne pokrywały szerokie spektrum zagadnień i bardzo dobrze przygotowały do pracy w anglojęzycznej korporacji. Na minus przemawiał brak podstawowych udogodnień np. elektroniczna karta studencka, możliwość załatwiania niektórych rzeczy za pomocą internetu.

  11-01-2018