Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia Łódź Kierunek Informatyka - 6 uczelni

Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Informatyka Zobacz wiecej

Cena za semestr od od 1920zł od od 1920zł

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności (WSIiU) ( zobacz więcej )

93-008 Łódź

ul. Rzgowska 17a

tel.:

42 275-01-00, 42 275-01-01

ikonka email do uczelni

wsinf@wsinf.edu.pl

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi ( zobacz więcej )

90-212 Łódź

ul. Sterlinga 26

tel.:

800 080 888 - bezpłatna infolinia
tel.: 42 631 58 00, 42 631 58 01 - rekrutacja

ikonka email do uczelni

rekrutacja@ahe.lodz.pl

Uniwersytet Łódzki (UŁ) ( zobacz więcej )

90-136 Łódź

ul. Narutowicza 68

tel.:

42 635-41-78, 42 635-40-86

ikonka email do uczelni

rekrutacja@uni.lodz.pl

Politechnika Łódzka (PŁ) ( zobacz więcej )

90-924 Łódź

ul. Żeromskiego 116 (Sekcja Rekrutacji ul. Radwańska 29, bud. A13)

tel.:

42 631 20 92

ikonka email do uczelni

rekrutacja@info.p.lodz.pl

Polski Uniwersytet Wirtualny (PUW) ( zobacz więcej )

90-212 Łódź

ul. Sterlinga 26

tel.:

800 080 888, 42 63 15 800/801

ikonka email do uczelni

rekrutacja@ahe.lodz.pl

CENY ZA STUDIA NA KIERUNKU Informatyka w Łodzi

Nazwa uczelni Stacjonarne Stacjo. Niestacjonarne Niestacjo.
Politechnika Łódzka (PŁ) 2054-2314
Polski Uniwersytet Wirtualny (PUW) od 1700 zł /Semestr
Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności (WSIiU) od 540 zł od 500 zł /Semestr

Uczelnie z kierunkiem informatyka w Łodzi

Uniwersytet Łódzki

Informatyka

Limit miejsc: 90
Liczba kandydatów na miejsce w ostatnim roku: 2.32
Studia bezpłatne – stacjonarne
Studia płatne:
- Niestacjonarne cena 2500 zł/semestr

Kierunek informatyka jest realizowany na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Matematyki i Informatyki. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – najpierw studia licencjackie, a następnie można kontynuować kształcenie na studiach magisterskich. Celem kształcenia jest przygotowanie specjalistów posiadających gruntowną wiedzę z zakresu poszczególnych dziedzin informatyki. W trakcie kształcenia studenci poznają wiedzę dotyczącą technologii informatycznych, programowania, algorytmiki, systemów i sieci komputerowych, baz danych czy technologii internetowych. Uczą się również projektowania systemów informatycznych. Studia uczą syntetycznego i analitycznego myślenia, szukania niestandardowych i kreatywnych rozwiązań problemów, a także przygotowują do samodzielnego rozwijania umiejętności zawodowych w przyszłości.

Studia na kierunku informatyka w ramach kształcenia pierwszego stopnia realizowane są na jednej specjalności wspólnej dla wszystkich – informatyka ogólna. Zajęcia prowadzone są w różnorodnych formach, zarówno teoretycznych wykładów, jak i laboratoriów komputerowych. Szczególny nacisk jest kładziony na kształtowanie umiejętności praktycznych, naukę samodzielnego myślenia, pracy zespołowej, a także na umiejętne korzystanie z literatury przedmiotu. Studenci mają do dyspozycji świetną bazę dydaktyczną oraz profesjonalną kadrę. Mają również możliwość uczestniczenia w warsztatach, praktykach i stażach odbywających się w firmach z branży IT, które współpracują z Uniwersytetem Łódzkim.


informatyka


Politechnika Łódzka

Informatyka

Limit miejsc: 210
Liczba kandydatów na miejsce w ostatnim roku: 4.96
Studia bezpłatne – stacjonarne
Studia płatne:
- Niestacjonarne cena 2452 zł/semestr

Studia informatyczne na Politechnice Łódzkiej prowadzone są na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Studia są dwustopniowe i składają się z 3,5-letnich studiów inżynierskich oraz półtorarocznych studiów magisterskich. Celem studiów informatycznych jest wyposażenie studentów w wiedzę z zakresu szeroko rozumianej informatyki oraz dziedzin pokrewnych. W programie studiów znajdują się przede wszystkim zagadnienia programistyczne połączone z wiedzą na temat nowoczesnego sprzętu komputerowego. Program obejmuje również naukę ekonomii, zarządzania oraz języka angielskiego na poziomie co najmniej bardzo dobrym.

Studenci studiów informatycznych pierwszego stopnia mają możliwość od samego początku kształcenia wybrania konkretnej specjalizacji. Do wyboru są: bazy danych i systemy eksportowe, systemy sieciowe, inżynieria oprogramowania, technologie internetowe. Bez względu na wybraną specjalizację, studenci mogą liczyć na wysoki poziom kształcenia, doskonale wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną oraz świetne warunki lokalowe. Zajęcia na kierunku informatyka realizowane są w taki sposób, aby umiejętnie łączyć wykłady teoretyczne z laboratoriami komputerowymi oraz innymi formami praktycznego zdobywania wiedzy i umiejętności. W trakcie studiów studenci uczestniczą w wielu warsztatach, szkoleniach, praktykach i stażach zawodowych, realizowanych w dobrych przedsiębiorstwach z zakresu IT oraz firmach wykorzystujących na co dzień nowe technologie. Absolwenci studiów informatycznych są więc kompleksowo przygotowani do wykonywania wybranego zawodu.

Studia na kierunku informatyka – jakie powinieneś mieć predyspozycje?

Studia informatyczne otwierają wiele możliwości zawodowych i dają szansę na stabilne i dobrze płatne zatrudnienie. Przyszli informatycy powinni jednak mieć sporo predyspozycji i umiejętności, które są konieczne zarówno w trakcie studiów, jak i w późniejszej pracy. Potrzebny jest przede wszystkim ścisły umysł, znajomość matematyki, logiki oraz pokrewnych dziedzin nauki. Studenci informatyki powinni być pomysłowi, kreatywni, być otwarci na zdobywanie nowej wiedzy oraz na rozwiązywanie problemów różnymi metodami. Dużą zaletą jest również umiejętność organizacji pracy własnej, systematyczność, skrupulatność oraz cierpliwość. Informatyk, wbrew pozorom, powinien być również komunikatywny i otwarty na relacje z ludźmi. Często bowiem nie pracuje w pojedynkę, a w większym zespole. Osoby studiujące informatykę powinny również w co najmniej stopniu komunikatywnym znać język angielski, gdyż będzie on im później bardzo potrzebny w pracy w zawodzie.


informatyka


Perspektywy pracy w Łodzi po studiach na kierunku informatyka

Po ukończeniu informatyki przed absolwentami otwierają się zupełnie nowe możliwości zawodowe. W Łodzi informatycy bez problemu mogą znaleźć zatrudnienie zarówno w urzędach, instytucjach i organizacjach publicznych, jak i w sektorze prywatnym. Prawie każda dziedzina administracji czy gospodarki opiera się dzisiaj na nowoczesnych technologiach komputerowych, do których obsługi potrzebni są doświadczeni specjaliści. Informatycy nie muszą więc narzekać na brak możliwości zawodowych. Świetnie poradzą sobie w branży IT, na stanowiskach web deweloper, web designer, programista, analityk danych, administrator systemów komputerowych i sieci. Informatycy mogą pracować na etacie, kontrakcie, mogą również założyć własną działalność i pracować na własny rachunek. Outsourcing usług informatycznych to mocno rozwijająca się branża, której adepci z pewnością nie muszą narzekać na brak zatrudnienia, a jednocześnie mogą pracować dla wielu klientów instytucjonalnych i firmowych jednocześnie.