Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia Wrocław Kierunek Architektura - 4 uczelnie

Wyższa Szkoła Humanistyczna (WSH) we Wrocławiu(Niepublliczna) ( zobacz więcej )

53-608 Wrocław

ul. Robotnicza 70B

tel.:

071 78 338 28

ikonka email do uczelni

wsh@humanistyczna.pl

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (UPWr) (Publiczna) ( zobacz więcej )

50-375 Wrocław

ul. C. K. Norwida 25

tel.:

71 320 10 75, 71 320 10 45

ikonka email do uczelni

rekrutacja@upwr.edu.pl

CENY ZA STUDIA NA KIERUNKU Architektura w Wrocławiu

Nazwa uczelni Stacjonarne Stacjo. Niestacjonarne Niestacjo.
Politechnika Wrocławska (PWR)

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO DOLNOśLąSKIE

Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa (Publiczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Architektura wnętrz

Zobacz

Cena za semestr od 2150zł od od od

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Studia na kierunku Architektura w innych miastach


Uczelnie - Architektura Wrocław

Opis kierunku

Studia na kierunku Architektura, są nie tylko ciekawe, ale i wymagające wielu wysiłków, ze względu na połączenie wiedzy z zakresu sztuk pięknych, wiedzy ogólnej oraz technicznej. Architekt to osoba odpowiedzialna za kształt przyszłej przestrzeń wokół nas, która przebiega według zasad architektury i ma za zadanie wspierać przestrzenie publiczne. Przyszły student kierunku powinien łatwo przyswajać wiedzę, zarówno z matematyki, jak i przedmiotów artystycznych oraz umieć posługiwać się ołówkiem.

Liczba uczelni

We Wrocławiu kandydaci na architektów mogą wybierać spośród oferty 3 publicznych uczelni. Rekrutację prowadzą: Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Wrocławska oraz Akademia Sztuk Pięknych. Wybór zależy w dużej mierze od upodobań kandydatów, ponieważ plan studiów różni się w zależności od uczelni. NA ASP jest więcej przedmiotów artystycznych, a na Politechnice ścisłych.

Tryby Studiowania

Wrocławskie uczelnie prowadzą nabór na studia stacjonarne oraz niestacjonarne. Na studiach dziennych nauka odbywa się od poniedziałku do piątku. Studia są bezpłatne. W godzinach późnopopołudniowych prowadzone są zajęcia na studiach niestacjonarnych-wieczorowych.

Ceny
Studiować niestacjonarnie na kierunku architektura można jedynie na Politechnice Wrocławskiej. Wymaga to semestralnej opłaty w wysokości 6 150 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni. Najczęściej są to przedmioty ścisłe jak matematyka czy fizyka oraz język polski wraz z językiem obcym nowożytnym. Wymagany jest także oddzielny egzamin z rysunku.

Zasady rekrutacji Akademia Sztuk Pięknych We Wrocławiu


zasady rekrutacji ASP


Zasady rekrutacji Politechnika Wrocławska

zasady rekrutacji politechnika wrocławskaZasady rekrutacji Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

zasady rekrutacji Uniwersytet rolniczy

Perspektywy zatrudnienia we Wrocławiu po studiach architektonicznych

Absolwenci studiów architektonicznych mają we Wrocławiu wiele możliwości zatrudnienia, które są w dużym stopniu uzależnione od tego, jaką specjalizację wybrali jeszcze w trakcie studiów. Na różnych uczelniach kierunek architektura jest bowiem realizowany w różnych odsłonach specjalizacyjnych. Można więc być architektem, urbanistą, planistą, projektantem terenów zielonych, a także architektem krajobrazu bądź dekoratorem wnętrz. Architekci mogą pracować w biurach i urzędach zajmujących się planowaniem i rozwojem przestrzeni miejskiej. Świetnie sprawdzają się również w biurach architektonicznych i projektowych, które cieszą się ogromną popularnością na rynku usług. Dobry i doświadczony architekt bez problemu może również założyć własną firmę i pracować na własny rachunek. Architekci są również poszukiwani przez firmy budowlane, remontowe, deweloperów, konserwatorów zabytków.

Osoby, które swoją przyszłość wiążą z architekturą, powinny mieć świadomość, że studia są najważniejszym elementem na drodze zawodowej, jednak wbrew pozorom nie kończą kształcenia i zawodowego rozwoju. Architekci po studiach powinni być nieustannie na bieżąco ze zmieniającymi się trendami, znać najnowsze technologie w dziedzinie designu i projektowania budynków. Przyda się również uzupełnianie wykształcenia na kursach, szkoleniach czy też na studiach podyplomowych. Im większa specjalizacja i doświadczenie w konkretnej dziedzinie, tym więcej możliwości zawodowych można mieć nie tylko we Wrocławiu, ale również w każdym innym mieście czy regionie.

Zobacz uczelnie oferujące Architekturę w innych miastach: Studia architektoniczne w Poznaniu

Studia w Wrocławiu na kierunku Architektura - waszym zdaniem - opinie / rekomendacje