Akademia Sztuk Pięknych (ASP) im. E. Gepperta we Wrocławiu (Publiczna)

palceholder

50-156 Wrocław

ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław

tel.:

+48 71 343 80 31,
+48 71 343 80 32,
+48 71 343 80 33,
+48 71 343 80 34

Studia dyplomowe - kierunki
Architektura wnętrz
Grafika
Grafika w zakresie projektowania graficznego
Konserwacja i restauracja dzieł sztuki w zakresie konserwacji i restauracji ceramiki i szkła
Malarstwo
Mediacja sztuki
MFA in Visual Arts
Rysunek
Rzeźba
Scenografia
Sztuka i wzornictwo ceramiki
Sztuka i wzornictwo szkła
Sztuka mediów
Sztuka mediów z zakresie fotografii i multimediów
Wzornictwo

Opis Uczelni

Uczelnia AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH (ASP) IM. E. GEPPERTA WE WROCŁAWIU

Organizatorem i pierwszym rektorem wrocławskiej akademii był wybitny polski malarz – Eugeniusz Geppert, który w 1946r., na polecenie Ministra Kultury i Sztuki, otworzył w stolicy Dolnego Śląska  Wyższą Szkołę Sztuk Pięknych.

W tym samym roku, przeprowadzono egzaminy wstępne i inaugurowano I rok studiów. Początkowe zajęcia odbywały się w kierunkach malarskim, rzeźby i rysunku, jednak duże zainteresowanie sztuką innych dziedzin, doprowadziło do powstawania nowych kierunków edukacji przyszłych artystów. Wraz z rolą edukacyjną, uczelnia od początku swojej działalności pełni również rolę ośrodka kulturowego, promującego sztukę poprzez organizację cyklicznych konkursów, festiwali i wystaw, takich jak: Triennale Rysunku, Krajowa Wystawa Malarstwa Młodych czy Międzynarodowy Konkurs Rysunku.

Szeroka oferta edukacyjna, proponuje studentom zarówno studia licencjackie jak i magisterskie, a także studia podyplomowe doktoranckie, jak i możliwość kształcenia w języku angielskim. Pięciowydziałowa struktura Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu kształci studentów na studiach stacjonarnych w 11 wyspecjalizowanych kierunkach oraz na 5 kierunkach w trybie niestacjonarnym.

 

Misja Uczelni

Akademia Sztuk Pięknych (ASP) im. E. Gepperta we Wrocławiu to ceniona instytucja edukacyjna, która gra kluczową rolę w kształtowaniu artystycznego krajobrazu regionu i Polski.

Jej misją jest promowanie i rozwijanie sztuki, przez co kreuje kulturalną tożsamość społeczeństwa. Zapewnia studentom solidne fundamenty edukacyjne, inspirowane tradycją, jednocześnie zachęcając do eksploracji nowych, wznowionych form twórczości.

ASP we Wrocławiu jest dumna z twórców, którzy kontynuują swoją artystyczną drogę po ukończeniu studiów, sukcesy absolwentów są najlepszą wizytówką uczelni. Poza edukacją, Akademia Sztuk Pięknych organizuje szereg wydarzeń kulturalnych i artystycznych dostępnych dla społeczności lokalnej, nie zapomina też o aktywności naukowej i badawczej.

Powszechnie uznana za kreatywną przestrzeń, umożliwiającą artystom, studentom i naukowcom realizację ambitnych projektów, ASP we Wrocławiu jest dowodem na to, że sztuka, kultura i nauka mogą współpracować, tworząc wnikliwe i innowacyjne rezultaty.

 

Koła naukowe na ASP

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (ASP), zlokalizowana w malowniczym mieście Wrocław, słynie nie tylko z doskonałego processu dydaktycznego, ale również z szerokiej gamy koł naukowych dla swoich studentów.

Koła naukowe na ASP to doskonały sposób, aby studenty mogli zgłębiać swoje interwisy i rozwijać umiejętności poza standardowym programem nauczania. Oferta obfituje w różne kierunki - od studiowania technik malarskich, po fotografię, grafikę i rzemiosło artystyczne.

Propozycje koł naukowych są długofalowymi projektami, które pozwalają studentom na zrozumienie i praktyczne zastosowanie teorii. Uczestnicy tych grup mają niepowtarzalną możliwość współpracy z utalentowanymi wieloma doświadczonymi profesorami, co jest niewątpliwe cennym dodatkiem do ich edukacji.

ASP we Wrocławiu zachęca swoich studentów, aby wykorzystali swoje talenty i zainwestowali w dodatkowe nauki poprzez uczestnictwo w kołach naukowych. To pokazuje, jak bardzo instytucja dostrzega i ceni doświadczenie praktyczne razem z akademicką wiedzą.

 

Studia podyplomowe

Akademia Sztuk Pięknych (ASP) im. E. Gepperta we Wrocławiu oferuje różnorodne i innowacyjne programy studia podyplomowych przeznaczone dla absolwentów różnych dyscyplin, pragnących rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie sztuk pięknych.

Podczas tego rodzaju studiów, uczniowie mają możliwość pogłębienia swojej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, pod okiem doświadczonych wykładowców-sztukmistrzów oraz ekspertów z różnych dziedzin. Programy podyplomowe obejmują między innymi grafikę, malarstwo, multimedię czy też rzeźbę.

Uczelnia szczyci się nowoczesnymi laboratoriami i pracowniami, które umożliwiają realizowanie najbardziej zaawansowanych projektów. ASP we Wrocławiu oferuje również unikalne warsztaty i sympozja, dające możliwość nawiązywania międzynarodowych kontaktów w świecie sztuki.

Wrocław - miasto o bogatej historii kreatywności i innowacji - stanowi doskonałe tło dla artystycznego rozwoju, inspirując studentów do tworzenia własnych, unikalnych dzieł sztuki. Studia podyplomowe w ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu to inwestycja w osobisty rozwój i przyszłą karierę w świat sztuk pięknych.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów na uczelni

1. Architektura wnętrz - 3 kandydatów na jedno miejsce

Jeden z kierunków studiów dostępnych na ASP we Wrocławiu, który przygotowuje studentów do pracy w przemyśle oraz biurach projektowych. Uczniowie mają do wyboru studia stacjonarne 3- letnie I stopnia oraz 2- letnie II stopnia. W ramach studiów w trybie niestacjonarnym są to studia 3- letnie I stopnia oraz 2,5- letnie II stopnia.

W czasie trwania nauki studenci są przygotowywani do szeroko rozumianej architektury wnętrz, jak również do projektowania przestrzeni wystawienniczych czy projektowania mebli.

Studia licencjackie przygotowują do zawodu projektanta wnętrz w stopniu podstawowym, natomiast magisterskie to gotowość do samodzielnego rozwiązywania problemów, kreacja projektowo- artystyczna oraz samokształcenie poprzez poszerzanie już posiadanej wiedzy. Efekt, jaki mają dawać studia na kierunku architektura wnętrz to przede wszystkim kompetencje i umiejętności zdobyte podczas nauki oraz praktyka zarodowa, która jest niezbędna do dalszego rozwoju i roli projektanta oraz kreatora.

Program studiów na kierunku Architektura wnętrzArchitektura wnętrz - 3 kandydatów na jedno miejsce


2. Grafika – 2 kandydatów na jedno miejsce

Kierunek studiów, który szkoli przyszłych samodzielnych artystów do prac twórczych. Dzięki studiom na kierunku grafika na ASP we Wrocławiu absolwenci są gotowi do pracy w studiach graficznych, wydawnictwach oraz firmach reklamowych. Mogą oni tworzyć własne projekty na potrzeby wydawnictw prasowych i książkowych.

Studenci mają do wyboru studia licencjackie I stopnia, studia magisterskie II stopnia oraz studia jednolite magisterskie. W czasie całej nauki uczniowie posiądą wiedzę w posługiwaniu się najnowszymi elektronicznymi środkami przekazu graficznego.

Absolwenci przygotowani są do samodzielnej pracy na szerokim rynku prasowym, reklamowym, jak również w instytucjach kultury. Posiadają oni niezbędną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, aby w przyszłości samodzielnie komunikować się językiem grafiki. Kierunek ten to doskonały sposób, aby realizować swoje projekty oraz spełniać pasje i marzenia w szeroko rozumianej grafice.

Program studiów na kierunku GrafikaGrafika – 2 kandydatów na jedno miejsce


3. Sztuka mediów – fotografia i multimedia – 1.5 kandydata na jedno miejsce

Kierunek studiów, jakie oferuje ASP we Wrocławiu, po którym absolwenci są przygotowani do pracy twórczej o charakterze projektowym lub artystycznym w obszarze multimediów. To między innymi nowoczesne techniki edycji obrazu oraz dźwięku, projekt aplikacji, gier komputerowych oraz aplikacji mobilnych.

Studenci mogą kształcić się na tym kierunku przez 3 lata w trybie niestacjonarnym. Są to studia I stopnia, po których absolwenci uzyskują tytuł licencjata. Absolwenci w czasie trwania nauki posiądą umiejętność kreowania obrazu, animacji, montażu oraz przekształcania obrazu ruchomego.

Dzięki studiowaniu na kierunku sztuka mediów mogą oni w przyszłości związać swoją pracę z działalnością w obszarze promocji oraz rozpowszechniania sztuki mediów w środkach masowego przekazu. To również możliwość pracy w branży IT oraz w instytucjach kultury. Idealny kierunek dla osób twórczych, samodzielnych, pragnących spełniać się zawodowo.

Program studiów na kierunku Sztuka mediówSztuka mediów – fotografia i multimedia – 1.5 kandydata na jedno miejsce

ikonka kierunki studiów

Zasady rekrutacji na wybrane wydziały na - Akademia Sztuk Pięknych (ASP) im. E. Gepperta we Wrocławiu

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Wydział Malarstwa i Rysunku UAP 2020
Akademia Sztuk Pięknych
DNI OTWARTE ASP W KATOWICACH