Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia Poznań Kierunek Psychologia - 6 uczelni

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Poznań

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Psychologia Zobacz wiecej

Cena za semestr od 3950zł od od 3950zł od

Psychologia dla magistrów i licencjatów* Zobacz wiecej

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości (WSZiB) w Poznaniu

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Zarządzanie Zobacz wiecej

Cena za semestr od od od od

  - Psychologia biznesu Zobacz wiecej

Cena za semestr od 2250zł od od od

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu ( zobacz więcej )

61-712 Poznań

ul. Wieniawskiego 1

tel.:

61 829 40 00

ikonka email do uczelni

dnuam@amu.edu.pl

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu ( zobacz więcej )

61-895 Poznań

ul. Powstańców Wielkopolskich

tel.:

61 655-33-00

ikonka email do uczelni

rekrutacja-1stopien@wsb.poznan.pl

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa (WSB) w Poznaniu ( zobacz więcej )

60-778 Poznań

ul. Elizy Orzeszkowej 1

tel.:

61 670-33-11, 61 851-05-18

ikonka email do uczelni

rekrutacja@wsb.net.pl

CENY ZA STUDIA NA KIERUNKU Psychologia w Poznaniu

Nazwa uczelni Stacjonarne Stacjo. Niestacjonarne Niestacjo.
SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Poznań

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Poznań

od 3950 zł od 3950 zł /Semestr Dowiedz się więcej
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu 3000 zł / rok
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa (WSB) w Poznaniu 2200 zł 2100 zł
Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu 480 zł 450 zł

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Psychologia
Limit miejsc: 200
Liczba kandydatów na miejsce w ostatnim roku: 8,66
Studia bezpłatne – stacjonarne
Studia płatne:
- Niestacjonarne cena 3000 zł / semestr

Studia psychologiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza realizowane są na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki. Są to jednolite studia magisterskie, trwające pięć lat. W programie studiów na początku znajdziemy przedmioty ogólne, których uczą się wszyscy studenci. Następnie, w trakcie kolejnych semestrów studenci mają możliwość wyboru indywidualnej ścieżki kariery i na zakończenie studiów są specjalistami w wybranej specjalności z psychologii stosowanej. Wśród przedmiotów, które realizują wszyscy studenci, znajdziemy między innymi: psychologię ogólną, metodologię badań, diagnozę psychologiczną, psychometrię czy interwencję. Jeśli natomiast chodzi o specjalności na studiach psychologicznych, studenci mają do wyboru: psychologię społeczną, psychologię edukacji, psychologię pracy i organizacji, psychologię kliniczną człowieka dorosłego.


uam


Dlaczego warto studiować na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki?

Studia psychologiczne realizowane na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki to przede wszystkim wysoki poziom nauczania i świetnie przygotowany program, w którym znajduje się zarówno bogaty wybór przedmiotów teoretycznych, jak i spora ilość warsztatów, praktyk i szkoleń. W trakcie studiów studenci uczestniczą w co najmniej 75 godzinach ćwiczeń terenowych, które odbywają się w różnych instytucjach i placówkach działających w obrębie pomocy psychologicznej i wsparcia. Absolwenci wszystkich specjalności uzyskują w trakcie kształcenia ogromną wiedzę z zakresu psychologii ogólnej, metodologii badań, psychopatologii oraz biologicznych mechanizmów zachowania. Posiadają również umiejętności praktyczne w zakresie badań selekcyjnych, mediacji i rozwiązywania konfliktów w grupach, negocjacji, prewencji i profilaktyki patologii społecznej, a także udzielania wsparcia w sytuacjach krytycznych. Absolwenci studiów psychologicznych są kompleksowo i profesjonalnie przygotowani do pracy w zawodzie psychologa w sektorze prywatnym, firmach, instytucjach, jednostkach edukacyjnych czy zakładach opieki zdrowotnej.

Studia na kierunku psychologia – jakie powinieneś mieć predyspozycje?

Studia psychologiczne mają w ofercie zarówno uczelnie państwowe, jak i prywatne. Duża liczba uczelni oferujących ten kierunek związana jest z równie dużym zainteresowaniem. Zawód psychologa kojarzy się z prestiżem i dobrymi zarobkami, jednak nie wszystkie osoby poradzą sobie w tej pracy. Przyszły psycholog powinien mieć zarówno umiejętności humanistyczne, jak i umysł ścisły. Na studiach przeplatają się bowiem przedmioty humanistyczne z matematyką, statystyką, logiką oraz nauką o człowieku. Dobry psycholog musi być osobą odporną na stres oraz trudne warunki pracy. Powinien być również osoba komunikatywną, otwartą na ludzi oraz łatwo nawiązującą relacje z innymi. Musi być również przygotowany na sporo nauki akademickiej i konieczność przyswajania ogromnych partii materiału. Aby radzić sobie w przyszłej pracy, warto nieustannie się dokształcać, robić konkretne specjalizacje, dodatkowe kursy czy szkolenia. Sama wiedza akademicka i dyplom wyższej uczelni nie wystarczą, by dobrze radzić sobie w tym dosyć trudnym zawodzie.


psychologia


Perspektywy pracy w Poznaniu po studiach na kierunku psychologia

Dla psychologów w Poznaniu pracy z pewnością nie zabraknie. Absolwenci tego kierunku mają różne specjalizacje, dlatego też możliwości zatrudnienia również jest całkiem sporo. Mogą pracować przede wszystkim w ośrodkach zdrowia, poradniach zdrowia psychicznego, szpitalach, klinikach, ośrodkach i przychodniach terapeutycznych, świetlicach, szkołach oraz w jednostkach badawczych. Psycholodzy są również mile widziani w sektorze prywatnym w świecie większego i mniejszego biznesu. Tam przydaje się przede wszystkim ich umiejętność pracy z ludźmi oraz komunikatywność. Psycholodzy świetnie radzą sobie na stanowiskach związanych z kierowaniem grupą ludzi, a także w HR przy poszukiwaniu pracowników. Wykształceni psycholodzy mogą również zakładać własne praktyki i zająć się działalnością terapeutyczną. W ostatnich latach bardzo popularna jest również branża szkoleniowa, coaching, doradztwo zawodowe czy różne formy wsparcia i motywacji. W tych dziedzinach też psycholodzy radzą sobie świetnie.