Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa (WSB) w Poznaniu(Niepublliczna)

palceholder

60-778 Poznań

ul. Elizy Orzeszkowej 1

tel.:

61 670-33-11, 61 851-05-18

Studia dyplomowe - kierunki
Bezpieczeństwo Narodowe
Bezpieczeństwo Zdrowotne
Pedagogika
Psychologia
Zarządzanie

Opis Uczelni

WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA (WSB) W POZNANIU

Szkoła rozpoczęła swoją działalność 17-12-2004r., kiedy została wpisana do rejestru szkół niepublicznych, decyzją Ministra Edukacji Narodowej i Sportu.

Główną siedziba poznańskiej Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa jest zabytkowy, XIX wieczny zespół willowy Kaiser-Wilhelm-Anlage, usytuowany na terenie dzielnicy Grunwald.

Szkoła była pierwszą w naszym kraju i jedną z nielicznych w Europie, której dydaktyka skupia się całościowo na problematyce bezpieczeństwa człowieka, analizując wpływ kwestii bezpieczeństwa niemal w każdej dziedzinie życia. Wśród oferty edukacyjnej pojawiają się kierunki bezpośrednio związane z tematyką, takie jak: bezpieczeństwo narodowe, publiczne czy zdrowotne, ale również zarządzanie, pedagogika czy psychologia.

Duże zainteresowanie takim profilem nauki i możliwość ukierunkowania przyszłej nauki pod względem zainteresowań, doprowadziło do powstania kilku oddziałów zamiejscowych poznańskiej uczelni zawodowej. Wykwalifikowana kadra i doświadczenie praktyczne zdobywane podczas studiów, sprawiają, że absolwenci Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa są poszukiwanymi na rynku pracy specjalistami.

 

Misja Uczelni

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa (WSB) w Poznaniu jest cenioną, dynamiczną instytucją edukacyjną, która od lat kształtuje liderów i ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa. Położona w sercu Poznania, Uczelnia łączy tradycje i innowacyjność, oferując wyjątkową jakość nauczania i nacisk na praktyczne przyswajanie wiedzy.

Misja uczelni, to przede wszystkim kształcenie wysokiej jakości specjalistów, którzy będą mogli sprostać wyzwaniom związanym z ochroną i bezpieczeństwem na różnych płaszczyznach życia społecznego. Dbamy o to, aby nasi studenci zdobyli ramy teoretyczne i praktyczne, które pomogą im stać się eksperckimi liderami w swoich dziedzinach.

Dążymy do ciągłego doskonalenia się, wynikającego z angażowania w nowoczesne technologie i innowacyjne metody nauczania. WSB w Poznaniu stara się edukować studentów w duchu odpowiedzialności za rozwój społeczeństwa i gospodarki. Kierują nami zasady rzetelnej nauki, otwartości na zmiany oraz szacunku dla różnorodności i indywidualności każdego z naszych studentów.

 

Studia podyplomowe

Jedną z czołowych uczelni, która stawia na wysoką jakość kształcenia, jest Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa (WSB) zlokalizowana w historycznej części Poznania. WSB stworzona z myślą o ludziach pragnących zdobyć rozległą wiedzę w swoim obszarze zainteresowań, oferuje niezrównane możliwości edukacyjne.

Szczególnie godne uwagi są oferowane przez WSB studia podyplomowe, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb studenta. Szeroka gama kierunków, takich jak: 

  • bezpieczeństwo narodowe, 
  • zarządzanie bezpieczeństwem publicznym, analiza danych bezpieczeństwa 
to tylko niektóre z propozycji studiów.

WSB daje szanse na zdobycie unikalnych, specjalistycznych umiejętności, które są wysoce cenione na rynku pracy. Dzięki doświadczonemu kadrowi naukowemu oraz najwyższej jakości infrastrukturze, WSB to idealne miejsce dla osób poszukujących możliwości rozwoju swojej kariery zawodowej.

WSB w Poznaniu to wybór odpowiedni dla osób, które cenią sobie jakość, komfort oraz elastyczność studiów podyplomowych. Gwarantują one bezpieczeństwo, profesjonalizm i zdobywanie praktycznej wiedzy, co stanowi podstawę sukcesu zawodowego.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa (WSB) w Poznaniu to renomowana instytucja kierująca swoją ofertę dydaktyczną przede wszystkim do osób zainteresowanych szeroko pojętym bezpieczeństwem. Jej największym atutem jest wysoko wykwalifikowana kadra naukowa o praktycznym podejściu do nauczania.

W pobliżu Poznania działają również inne uczelnie o podobnym profilu. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) proponuje kierunek bezpieczeństwo narodowe. Jego siłą napędową jest interdyscyplinarność, bowiem przygotowuje specjalistów z zakresu politologii, stosunków międzynarodowych oraz nauk wojskowych. To idealna opcja dla osób ceniących sobie szerokie spektrum wiedzy.

Kolejnym wartym uwagi kierunkiem jest Bezpieczeństwo wewnętrzne na Politechnice Poznańskiej. Użytkownicy najczęściej chwalą go za nacisk kładziony na naukę nowoczesnych technologii i metod analizy ryzyka. Studia na tym kierunku to gwarancja zdobycia praktycznych umiejętności.

W Poznaniu działa także Akademia Policyjna. Ta uczelnia to mistrzostwo w łączeniu teorii z praktyką. Na Akademii Policyjnej kładzie się nacisk na praktyczne umiejętności takie jak taktyka interwencji, strzelanie czy prowadzenie pojazdów.

 

Bezpieczeństwo narodowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa (WSB) w Poznaniu zapewnia nowoczesne podejście do kształcenia w dziedzinie Bezpieczeństwa Narodowego. Ta renomowana uczelnia, zlokalizowana w sercu miasta Poznań, łączy teorię z praktyką, dostarczając studentom najbardziej aktualne i holistyczne podejście do ogromnego i istotnego pola, jakim jest bezpieczeństwo narodowe.

Studia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w WSB skupiają się na trzech kluczowych obszarach: wiedzy teoretycznej, praktycznych umiejętnościach i rozwoju osobistym. Studenci zdobywają dogłębną wiedzę na temat zarządzania bezpieczeństwem, analizy zagrożeń, planowania strategicznego oraz rozwoju i implementacji polityki bezpieczeństwa narodowego.

To, co odróżnia WSB od innych uczelni, to nasze zaangażowanie w praktyczne doświadczenie. Poprzez łączenie tradycyjnych metod nauczania z praktykami zawodowymi, studenci mają możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w realnych kontekstach, przygotowując się do przyszłej kariery w sektorze bezpieczeństwa narodowego.

WSB w Poznaniu zwraca się uwagę nie tylko na edukację, ale także rozwój zawodowy studentów, pomagając szukać praktyk i staży optymalizujących ich umiejętności i doświadczenia.

Zobacz więcej: Bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu - 3 uczelnie

 

Bezpieczeństwo zdrowotne

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa (WSB) w Poznaniu to prestiżowa placówka, która oferuje innowacyjny kierunek studiów: Bezpieczeństwo zdrowotne. Usytuowana w znamienitej lokalizacji w Poznaniu, uczelnia ta jest oazą dla studentów pragnących przyswoić unikalną wiedzę i umiejętności z tej dziedziny.

Bezpieczeństwo zdrowotne to kierunek, który koncentruje się na ochronie i promocji zdrowia, zarówno na poziomie indywidualnym, jak i społecznym. Program studiów obejmuje zarówno teorię, jak i praktykę, umożliwiając studentom nabycie umiejętności kluczowych dla tego sektora, takich jak zarządzanie ryzykiem, analiza stanu zdrowia społeczeństwa czy planowanie działań promujących zdrowy styl życia.

Studenci na kierunku Bezpieczeństwo zdrowotne w WSB w Poznaniu korzystają z nowoczesnej infrastruktury, doskonałych zasobów naukowych, a także mają możliwość współpracy z wykwalifikowanym personelem akademickim. Jest to kierunek dla tych, którzy są zainteresowani rozwijaniem umiejętności związanych z ochroną zdrowia i bezpieczeństwem, zarówno na poziomie narodowym, jak i międzynarodowym.

 

Pedagogika

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa (WSB) w Poznaniu oferuje kierunek Pedagogika, który jest nie tylko bardzo popularny wśród studiujących, ale również cieszy się uznaniem w środowisku akademickim. Pedagogika to dziedzina nauki, która kieruje swoją uwagę na edukację i rozwijanie umiejętności interpersonalnych.

Studia pedagogiczne skoncentrowane są na rozwijaniu zdolności studentów, aby mogli skutecznie nauczać i wspierać innych, zarówno w dziedzinie akademickiej, jak i życiowej. WSB w Poznaniu zapewnia wysokiej jakości edukację, opartą na innowacyjnych metodach nauczania i praktycznych doświadczeniach, co czyni tę uczelnię doskonałym miejscem do nauki.

Uczelnia ma silny nacisk na badania naukowe, a kierunek Pedagogika na WSB jest zdecydowanie ukierunkowany na praktykę. Studenci mają dostęp do bogatych zasobów bibliotecznych, laboratoriów i prowadzą własne badania pod opieką doświadczonych pracowników naukowych. Tademia akademicka stanowi idealne tło dla rozwoju każdego aspirującego pedagoga.

Więcej informacji: Pedagogika w Poznaniu - 7 uczelni

 

Psychologia

Siedziba Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa (WSB) w Poznaniu jest zlokalizowana w sercu Poznania, które jest dynamicznym ośrodkiem akademickim w Polsce.

Psychologia, jako jeden z czołowych kierunków oferowanych przez WSB, jest kierunkiem o ogromnej popularności. Program skonstruowany w ten sposób, aby łączyć teorię z praktyką, daje absolwentom silne podstawy wiedzy oraz umiejętności niezbędne do pracy w zawodzie psychologa.

Wykładowcy, doświadczeni specjaliści w swojej dziedzinie, przekazuje studentom aktualną wiedzę oraz narzędzia praktyczne. Wielu z nich to praktycy, co pozwala studiować najnowsze koncepcje i rozwiać wszelkie wątpliwości analityczne.

Biorąc pod uwagę wysoce interdyscyplinarny charakter psychologii, studenci mają możliwość wyboru spośród licznych specjalności, pomagając w precyzyjnym wykreowaniu ich ścieżki kariery. Łamiąc bariery, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu łączy psychologię z bezpieczeństwem, oferując unikalną perspektywę studiów.

WSB w Poznaniu oferuje możliwość współpracy międzynarodowej, jak również praktyk i staży u uznanych partnerów, co daje studentom doświadczenie i umiejętności, które są bardzo cenione na dzisiejszym rynku pracy.

Zobacz również: Psychologia w Poznaniu - 7 uczelni

 

Zarządzanie

Uczelnia gwarantuje szkolenie praktyczne, zdobycie teoretycznej wiedzy, a także doświadczenie międzynarodowe, które pomoże Ci skutecznie konkurować na rynku pracy. WSB oferuje praktyki i staże w prestiżowych firmach zarówno na terenie Poznania, jak i w całej Polsce. Głównym celem kierunku studiów zarządzanie jest wykształcenie specjalistów z dużym potencjałem zarządczym, zdolnych do przewidywania, planowania, organizowania, motywowania i kontroli.

Studia na kierunku Zarządzanie w WSB oferują unikalne programy studiów, które mają na celu rozwój umiejętności, które są kluczowe w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie biznesu. Oferujemy specjalności takie jak zarządzanie strategiczne, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie finansowe i wiele innych, które pomogą Ci osiągnąć sukces w wybranej dziedzinie.

Dołącz do społeczeństwa akademickiego i doświadcz doskonałości w edukacji, która zapewni Ci zdolności i wiedzę, niezbędną do osiągnięcia sukcesu w dynamicznym świecie zarządzania.

Więcej szczegółów: Zarządzanie w Poznaniu - 13 uczelni