Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu(Niepublliczna)

palceholder

61-895 Poznań

ul. Powstańców Wielkopolskich 5

tel.:

61 655 33 00,
600 851 082,
698 123 519

Studia dyplomowe - kierunki
Administracja
Bezpieczeństwo wewnętrzne
Business Engineering
Business Management
Computer Science – BSc. degree program
Filologia
Finanse i rachunkowość
Handel międzynarodowy
Informatyka
International Trade
Inżynieria zarządzania
Logistyka
Management
Marketing i sprzedaż
Marketing i sprzedaż - online
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
Prawo
Prawo w biznesie
Psychologia
Psychologia w biznesie
Turystyka i rekreacja
Zarządzanie
Zarządzanie dla inżynierów
Zarządzanie online

Opis Uczelni

UNIWERSYTET WSB MERITO W POZNANIU


Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
, jest największą w Wielkopolsce, prywatną uczelnią, która kształci studentów na kierunkach zarówno ekonomicznych jak i pedagogicznych i humanistycznych.

Uczelnia została założona w 1994r., dzięki staraniom Towarzystwa Edukacji Bankowej. Poznańska Wyższa Szkoła Bankowa, oprócz oferty edukacyjnej, która obejmuje zarówno studia I jak i II stopnia, jest również organizatorem licznych szkoleń i kursów dokształcających, które często są współfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny.
Poznańska uczelnia zajmuje wysokie miejsca w rankingach szkół wyższych, posiada liczne wyróżnienia i certyfikaty, w tym rekomendację Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pozytywną opinię Business Centre Club oraz certyfikat IACBE – potwierdzający wysokie standardy edukacyjne.

Jako nowoczesna szkoła wyższa, uczelnia nastawiona jest na innowacyjność metod dydaktycznych, a wielu studentów chwali sobie możliwość podjęcia nauki w systemie dostosowanym do osób pracujących. Komisja Europejska przyznała uczelni Kartę Erasmus+, dzięki czemu studenci mogą podjąć studia, lub odbyć praktyki na europejskich uczelniach partnerskich.


 

Misja Uczelni

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu to jeden z najbardziej renomowanych ośrodków edukacyjnych w Polsce, zlokalizowany w sercu Poznania. Ta prywatna uczelnia łączy innowacyjne metody nauczania z szacunkiem do nauki i naukowców.

Misja Uniwersytetu WSB Merito wyraża aspiracje uczelni do stworzenia miejsc, gdzie studenci będą mogli nie tylko zdobyć wiedzę, ale również rozwijać swoje umiejętności i talent. Ta misja jest realizowana poprzez zapewnienie środowisku akademickiemu wyjątkowych możliwości do prowadzenia badań, uczenia się i rozwijania.

Uczelnia dąży do stworzenia kultury szacunku, współpracy i sukcesu, która umożliwi studiującym osiąganie swoich najwyższych celów akademickich i zawodowych. Stworzenie długoterminowego wpływu na społeczność lokalną oraz globalną jest integralną częścią misji WSB Merito.

Uczelnia inwestuje w najnowocześniejsze technologie oraz wysoko wyspecjalizowany personel, aby zapewnić najlepszą jakość edukacji i badań naukowych. Przez to, WSB Merito nieustannie kształtuje przyszłość edukacji, stając się wiodącym graczem na arenie międzynarodowej.

 

Studia podyplomowe

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu zalicza się do renomowanych ośrodków edukacyjnych w Polsce. Należy do sieci uczelni WSB - największej grupy ośrodków edukacyjnych w Polsce. Powstał z misją kształcenia kadr dla gospodarki, co cenią pracodawcy.

Uniwersytet nanosi wielki nacisk na praktyczne przygotowanie studentów do wykonywania zawodu. Na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu Key Component of its study programs is an internship program in Poland and abroad.

Studia podyplomowe oferowane przez uczelnię to propozycja dla wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoje kwalifikacje. Są to zaawansowane kursy, które umożliwiają specjalizację w konkretnych obszarach, takich jak:

  • zarządzanie projektami,
  • bezpieczeństwo narodowe,
  • prawo cywilne,
  • finanse i bankowość,
  • psychologia biznesu i wiele innych.

Ze względu na wygodę studentów, Uniwersytet oferuje również studia zdalne i wieczorowe, które umożliwiają pogodzenie nauki z pracą czy innymi zobowiązaniami. Wykładowcy w Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu są ekspertami w swoich dziedzinach, co gwarantuje wysoką jakość nauczania.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu to renomowana instytucja edukacyjna, która oferuje kierunki kształcenia zgodne z nieustannie zmieniającymi się wymaganiami rynku pracy. Położony w historycznym Poznaniu, Uniwersytet jest świadkiem niezwykłej dynamiki akademickiej i biznesowej.

Jedną z uczelni o podobnych kierunkach, znajdujących się w bliskiej okolicy, jest Politechnika Poznańska. Uznawana za jedną z najlepszych w kraju, oferuje szeroki wybór kierunków technicznych oraz ściśle związanych z biznesem, co czyni ją atrakcyjną opcją dla studentów zainteresowanych tymi dziedzinami.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jest kolejnym przykładem. Ta uczelnia, znana z silnej pozycji w obszarze nauk ekonomicznych, posiada doskonałe programy biznesowe, które korelują z ofertą Uniwersytetu WSB Merito.

Kolejną istotną uczelnią o pokrewnych kierunkach jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Znany z doskonałych kierunków inżynierskich i informatycznych, stanowi ciekawą propozycję dla studentów zainteresowanych dziedziną IT i matematyki.

 

Administracja

Słynący z praktycznego podejścia do edukacji, Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu to miejsce, gdzie studenci kierunku Administracja kształcą swoje umiejętności zarządzania i nadzoru, zdobywając cenne doświadczenie praktyczne i teoretyczne.

Program studiów gwarantuje gruntowne zrozumienie zasad i procedur administracyjnych, a wykładowcy - praktycy czerpani z codziennej pracy, wprowadzają studentów w najważniejsze aspekty funkcjonowania instytucji publicznych i prywatnych. Fakt, że uczelnia znajduje się w centralnym punkcie kraju gospodarczego jakim jest Poznań, tylko dodaje wartości do całości oferty.

Studia na kierunku Administracja na Uniwersytecie WSB Merito przygotowują do skomplikowanych zadań w różnych dziedzinach administracji, zarówno w sektorach publicznym, jak i prywatnym. Studentów kształtuje się w umiejętnościach rozwiązywania problemów, negocjacji, zarządzaniu czasem oraz w aspektach prawnych i finansowych. Kierunek ten to prawdziwa inwestycja w przyszłość.

Zobacz więcej: Administracja w Poznaniu - 6 uczelni

 

Bezpieczeństwo wewnętrzne

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu to prestiżowa placówka edukacyjna, której jednym z kluczowych kierunków jest Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Uczelnia zlokalizowana w sercu Poznania stanowi doskonałe miejsce do nauki i rozwoju.

Kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu kształci specjalistów zrozumiałych dla współczesnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem narodowym, publicznym i prywatnym. Program studiów obejmuje szeroki zakres tematów, skupiając się na wiedzy teoretycznej i praktycznej, co gwarantuje wszechstronne przygotowanie studentów do pracy w sektorze publicznym i prywatnym.

Korzystanie z nowoczesnych metod nauczania i innowacyjnej infrastruktury badawczej, uczelnia dostarcza swoim studentom najnowszych narzędzi ważnych dla bezpieczeństwa wewnętrznego. Wśród doświadczonych wykładowców znajdują się zarówno akademicy, jak i praktycy - specjaliści w swoich dziedzinach.

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu to wybór, który łączy tradycyjne podejście do nauki ze współczesnymi wymaganiami rynku pracy. To unikalna szansa na kształcenie w wykonaniu najwyższej klasy specjalistów, przygotowuje do podjęcia wyzwań związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym na różnych polach.

Sprawdź również: Bezpieczeństwo wewnętrzne w Poznaniu - 2 uczelnie

 

Business Management

Sytuowany w sercu Poznania, Uniwersytet WSB Merito jest renomowanym miejscem kształcenia, które skupia się na zapewnieniu studentom jakościowej edukacji w dziedzinie zarządzania.

Jego program studiów Business Management jest kierunkiem dla ambitnych osób, które pragną kształtować przyszłość biznesu. Kierunek ten skupia się na integracji teorii i praktyki biznesu, dając studentom możliwość nabycia niezbędnych umiejętności do prowadzenia skutecznego zarządzania.

Metody kształcenia oparte są na praktycznym podejściu, składającym się z realnych studiów przypadków, projektów oraz pracy zespołowej. Przygotowują one studentów do efektywnego zarządzania i prowadzenia firm, tak aby mogli oni podejmować strategiczne decyzje i rozwiązywać problemy biznesowe.

Uniwersytet WSB Merito nie tylko zapewnia solidne podstawy wiedzy teoretycznej, ale koncentruje się również na rozwijaniu umiejętności miękkich u studentów, takich jak komunikacja, liderowanie czy zarządzanie zespołem, co nie jest typowe dla wielu programów zarządzania.

Studia na kierunku Business Management na Uniwersytecie WSB Merito zapewniają najbardziej aktualne i praktyczne metody nauki, umożliwiając studentom osiągnięcie sukcesu w dynamicznym świecie biznesu.

Więcej szczegółów: Studia na kierunku Biznes w Poznaniu - 6 uczelni oraz kierunek Management w Poznaniu - 4 uczelnie

 

Filologia

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu oferuje swoim studentom możliwość podjęcia nauki w obszarze Filologii - jednemu z najbardziej docenianych kierunków studiów na całym świecie.

Studia na tym kierunku koncentrują się na dokładnym badaniu języka i literatury, co pozwala studentom na nabranie umiejętności w obszarze gramatyki, retoryki, kompozycji i interpretacji. Studenci Filologii rozwijają umiejętności analizowania, badania i interpretowania różnych form języka, co otwiera wiele drzwi do późniejszej kariery zarówno w akademii, jak i poza nią.

Uniwersytet WSB Merito jest znanych z kompetentnej kadry naukowej, która ma na celu inspirowanie studentów do ciągłego poszerzania horyzontów i rozwijania umiejętności krytycznego myślenia. Uczelnia może pochwalić się nowoczesnymi środkami dydaktycznymi i zapewnia swoim studentom dostęp do bogatej biblioteki oraz licznych zasobów online, które pomagają w realizacji naukowych projektów.

Filologia na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu to świetna możliwość zdobycia gruntownych umiejętności i wiedzy, które przekładają się na szerokie perspektywy zawodowe. Ta wspaniała uczelnia zapewnia swoim studentom solidne podstawy do rozwijania kariery w różnych dziedzinach, takich jak tłumaczenie, nauczanie, dziennikarstwo, wydawnictwo i wiele innych.

Zobacz więcej: Studia filologiczne w Poznaniu - 1 uczelnia

 

Finanse i rachunkowość

Zlokalizowany w sercu Poznania, Uniwersytet WSB Merito oferuje szerokie możliwości dla studentów pragnących rozwijać swoje umiejętności i pasje. Jego ofertę kształcenia uzupełniają nowoczesne budynki, przystosowane do potrzeb studentów oraz nowoczesne laboratoria i ośrodki naukowe.

Najpopularniejszym i najbardziej cenionym kierunkiem na Uniwersytecie jest Finanse i Rachunkowość. Program studiów jest zróżnicowany i praktyczny, a studenci mają możliwość uczestnictwa w zasadniczych projektach badawczych, które służą rozszerzeniu ich wiedzy i umiejętności. Nauczanie opiera się na realnym problemie biznesowym, dzięki czemu studenci są przygotowani do natychmiastowego zastosowania ich umiejętności po studiach.

Certyfikowane przez ISACA, studia magisterskie w Finansach i Rachunkowości na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu są także oferowane w współpracy z partnerami biznesowymi, zapewniając absolwentom wyjątkowe możliwości awansu zawodowego. Plan studiów skupia się na podstawowych aspektach zarządzania finansami, takich jak analiza finansowa, rachunkowość zarządcza i audyt.

Zobacz więcej: Finanse w Poznaniu - 4 uczelnie oraz Rachunkowość w Poznaniu - 5 uczelni

 

Informatyka

W sercu malowniczej stolicy Wielkopolski, powstaje miejsce, w którym przyszłość technologii jest kształtowana każdego dnia. Mowa o Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu, który oferuje jeden z najbardziej rozwiniętych i poszukiwanych kierunków studiów - Informatyka.

Na tym dynamicznie rozwijającym się uniwersytecie, studia informatyczne skupiają się na aktualnych i przyszłych trendach technologicznych, takich jak Big Data, sztuczna inteligencja czy cyberbezpieczeństwo. Program nauczania jest zaprojektowany z myślą o dostarczeniu studentom nie tylko solidnej wiedzy teoretycznej, ale również praktycznych umiejętności, niezbędnych na współczesnym rynku pracy.

Informatyka na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu kładzie nacisk na interaktywne formy nauki. Studenci mają możliwość korzystania z najnowocześniejszych laboratoriów i sprzętu, dzięki czemu mogą rozwijać swoje umiejętności programistyczne w środowisku jak najbliższym realnym warunkom pracy.

Oczywiście, stawiając na Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu, decydujesz się na studia w renomowanej uczelni, którą cechują wysokie standardy nauczania, międzynarodowa współpraca i sprawdzona kadra wykładowców. Poznań, jako jedno z największych miast studenckich w Polsce, oferuje również wiele możliwości rozrywki i rozwoju poza uczelnianymi murami. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować i dołącz do naszej społeczności!

Więcej szczegółów: Informatyka w Poznaniu - 7 uczelni

 

Logistyka

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu to uczelnia o ugruntowanej pozycji na polskim rynku edukacyjnym, słynąca z oferty kierunków dostosowanych do potrzeb współczesnej gospodarki. Jednym z nich jest Logistyka, kierunek z coraz większym zainteresowaniem wśród studentów.

Program studiów Logistyka skonstruowany jest tak, aby przygotować absolwentów do efektywnej pracy w różnorodnych środowiskach biznesowych. Studentom oferowane są praktyczne umiejętności z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw, transportem, dystrybucją oraz magazynowaniem towarów.

Praktyki zawodowe oraz projekty realizowane wspólnie z partnerami biznesowymi umożliwiają studentom zdobycie doświadczenia i nawiązanie cennych kontaktów w branży logistycznej. Dzięki temu studenci Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu są bardzo atrakcyjnymi kandydatami dla pracodawców.

Studia na kierunku Logistyka są również doskonałym wyborem dla osób myślących o rozwoju własnej działalności - studenci zdobywają umiejętności niezbędne do otwarcia własnego biznesu w różnych segmentach branży logistycznej.

Zobacz również: Logistyka w Poznaniu - 6 uczelni

 

Marketing i sprzedaż

Znajdziesz się na czele dzisiejszych rynków, studiując na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu, który oferuje atrakcyjny program na kierunku Marketing i Sprzedaż.

Rynek biznesowy jest dynamiczny i zawsze w poszukiwaniu nowoczesnych metod sprzedaży i strategii marketingowych. Uniwersytet Merito zapewnia środowisko, które wyznacza trendy i skupia się na praktycznej stronie branży. Pragniemy, aby nasi studenci mieli możliwość podejmowania decyzji marketingowych, które zapewniają sukces firmy.

Dzięki naszym zdolnym wykładowcom, kierunek Marketing i Sprzedaż skupia się na zapewnieniu ci wszystkich niezbędnych narzędzi, abyś mógł przewodzić biznesom wszelkiego rodzaju, oceniać rynki i rozwijać skuteczne strategie sprzedażowe. Połowę programu stanowią projekty grupowe, studia przypadków i praktyki, które umożliwiają zastosowanie teorii do praktyki.

To nie tylko kształci studentów, ale także pomaga im rozwijać się jako liderów. To właśnie czyni naszą uczelnią wyborem wielu studentów zainteresowanych Marketingiem i Sprzedażą!

Więcej informacji: Marketing w Poznaniu - 7 uczelni

 

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu jest jednym z czołowych uniwersytetów w kraju, oferując bogatą paletę kierunków studiów. W tym kontekście, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna zasługuje na szczególną uwagę.Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna jest wyjątkowo istotna dla rozwoju dzieci i budowania solidnych fundamentów edukacyjnych.

Podczas studiów na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, studenci zdobywają kompleksową wiedzę teoretyczną i praktyczną wymaganą do efektywnego nauczania i wspierania rozwoju dzieci. Program obejmuje naukę technik pracy z dziećmi, psychologię wieku przedszkolnego i wczesnoszkolnego, oraz metodyki nauczania różnych przedmiotów.

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu jest nowoczesną uczelnią, kładącą nacisk na praktyczne aspekty kształcenia. Przyszli pedagodzy przechodzą liczne praktyki zawodowe, które dają możliwość obserwacji i uczestnictwa w pracy pedagoga, dostarczając bezcenne doświadczenie przed wstąpieniem w pełnoprawną rolę nauczyciela.

Ostatnim, ale nie mniej istotnym elementem są kwalifikowani i doświadczeni wykładowcy, których misją jest dostarczenie studentom najlepszych narzędzi edukacyjnych dostępnych w dzisiejszych czasach. Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu to miejsce, gdzie ceni się wysokie standardy nauczania i pasję do kształcenia przyszłych pedagogów.

Zobacz więcej: Studia pedagogiczne w Poznaniu - 7 uczelni

 

Prawo

Atutem Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu jest dynamicznie rozwijający się kierunek studiów – Prawo. Ta renomowana uczelnia oferuje ambitnym studentom wysokiej jakości edukację, stale dostosowywaną do zmieniających się wymagań rynku pracy.

Program nauczania na kierunku Prawo jest starannie zaplanowany, aby na każdym etapie edukacji studenci nabywali kompleksowe umiejętności i wszechstronną wiedzę prawniczą. Uczelnia kładzie duży nacisk na praktyczne aspekty nauki prawa, dzięki czemu studenci mają okazję do rozwijania umiejętności przydatnych w prawdziwym życiu prawnika.

Co więcej, Uniwersytet WSB Merito może poszczycić się doświadczoną kadrą dydaktyczną. To prawnicy z praktyką w branży, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi. Dodatkowym atutem jest współpraca uczelni z firmami i instytucjami prawnymi, co umożliwia studentom zdobywanie cennego doświadczenia poprzez staże i praktyki.

Wybierając Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu i kierunek Prawo, studenci decydują się na dynamiczną karierę w świecie prawa. To inwestycja w przyszłość, która z pewnością przyniesie zadowalające rezultaty.

Więcej: Prawo w Poznaniu - 6 uczelni

 

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Dołącz do Wyżej Szkoły Bezpieczeństwa
SWPS | Poznań
Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu